Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης

19:40
19:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 17η αγωνιστική της Super League 1, στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
19:42
Δύο ομάδες που έχουν συνηθίσει τα τελευταία χρόνια να… κυνηγούν πλέι οφ, ψηλά πλασαρίσματα στη βαθμολογία και καλές πορείες γενικότερα, βρίσκονται σήμερα αντίπαλες με το ξεκίνημα του χρόνου, αμφότερες ακόμα πίσω από αυτά που μας είχαν συνηθίσει… by www.sport-fm.gr
19:43
Οι Περιστεριώτες είναι 10οι στη βαθμολογία, χωρίς να απέχουν πολύ από την εξάδα, μόλις τρεις βαθμούς. Ψάχνουν όμως σταθερότητα, που χάνεται στα μεγάλα σκορ και τα αμφίρροπα παιχνίδια τους. by www.sport-fm.gr
19:44
Με 52 γκολ σε 16 ματς, 25 υπέρ έχοντας την πέμπτη καλύτερη επίθεση, και 27 κατά, ήτοι την τρίτη χειρότερη άμυνα, ο Ατρόμητος προσφέρει θέαμα ως τώρα. by www.sport-fm.gr
19:45
Έχει σκοράρει σε τρία παιχνίδια και δεν έχει δεχτεί γκολ σε δύο από τα 16 μέχρι τώρα. Στην έδρα του δεν έχει χάσει τα τέσσερα τελευταία, με δύο νίκες και ισοπαλίες. by www.sport-fm.gr
19:46
Οι Αρκάδες είναι στην τελευταία θέση «ασφαλείας» στην μεγάλη κατηγορία, την 12η, με 15 βαθμούς, με τον Παναιτωλικό επτά πλέον βαθμούς πίσω τους. by www.sport-fm.gr
19:47
Κάπως... ανακουφίστηκαν πάντως με τη νίκη επί της Ξάνθης, καθώς είναι η μοναδική τους στα τελευταία οκτώ παιχνίδια, ενώ αυτό το 5-0, μπορεί να τονώσει το ηθικό της ομάδας για τη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
19:48
Πάντως εκτός έδρας ο Αστέρας έχει νικήσει μόνο τον Πανιώνιο και έκτοτε έχει ισοπαλία με τον Παναιτωλικό και τρεις ήττες από Άρη, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
19:49
Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν στον πρώτο γύρο τον Ατρόμητο, κάνοντας την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Με αυτό το αποτέλεσμα σταματούσε ένα σερί του Αστέρα εννέα αγώνων χωρίς νίκη σε βάρος της ομάδας των δυτικών προαστίων! by www.sport-fm.gr
19:50
Εντός έδρας, ο Ατρόμητος έχει επτά νίκες και μια ισοπαλία στα οκτώ τελευταία που υποδέχτηκε τον Αστέρα Τρίπολης, από το 2014 και μετά, ενώ μέχρι το 2013 ο Αστέρας είχε φύγει αήττητος και στα έξι πρώτα παιχνίδια που επισκέφθηκε το Περιστέρι με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες! by www.sport-fm.gr
19:51
Η τελευταία του νίκη εκεί ήταν στις 17 Μαρτίου 2013, με 2-0 (37’ σουτ Ουσέρο, 67’ πέναλτι Σέρνα). Από τότε δεν έχει νικήσει σε εννέα επισκέψεις, ενώ από το καλοκαίρι του 2016 ως το καλοκαίρι του 2018, σε δύο σεζόν οι ομάδες έπαιξαν έξι φορές για πρωτάθλημα και Κύπελλο, και ο Ατρόμητος νίκησε έξι φορές με 1-0. by www.sport-fm.gr
19:52
Στα τελευταία 15 επίσημα παιχνίδια τους για όλες τις διοργανώσεις και ανεξάρτητα έδρας, έχουν δύο ισοπαλίες και σε 13 περιπτώσεις ο νικητής επικράτησε με ένα γκολ... by www.sport-fm.gr
19:53
Στην αρχική 11άδα του Ατ6ρόμητου βρίσκονται οι Μέγερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης, Μάντσον, Ανδρούτσος, Ενσικουλού, Μανούσος και Ουγκράι. by www.sport-fm.gr
19:54
Ενώ το αρχικό σχήμα του Αστέρα Τρίπολης απαρτίζουν οι Παπαδόπουλος, Ματρικάρντι, Σουάρεθ, Μαρτίνεζ, Κώτσιρας, Σίτο, Μουνάφο, Βαλιέντε, Καπίγια, Λ. Φερνάντεθ και Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
19:55
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Μανδάς, Νταβιώτης, Καχίλα, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Γιακουμάκης και Βέλλιος. by www.sport-fm.gr
19:56
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Μιχαήλ, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Μ. Φερνάντεθ, Δουβίκας, Βλάχος και Φερνάντεζ. by www.sport-fm.gr
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:58
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από τον Σύνδεσμο Άρτας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης του Συνδέσμου Μακεδονίας. by www.sport-fm.gr
19:59
19:59
20:00
20:06
6' Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα, του Χαρίση στον Φερνάντεθ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:09
9' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Καπίγια που έπεσε άτσαλα μετά από εναέρια μονομαχία με τον Κατράνη. by www.sport-fm.gr
20:11
12' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, με τον Μαρκ Φερνάντεθ να αντικαθιστά τον τραυματία Καπίγια, που αποχωρεί με φορείο! by www.sport-fm.gr
20:14
20:24
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με το θέαμα να είναι κάκιστο και τις φάσεις για γκολ... ανύπαρκτες ως τώρα! Πολλά φάουλ, κακός ρυθμός και μόλις ένα σουτ έχουν καταγραφεί στην στατιστική ως τώρα, με τις δύο ομάδες να προσέχουν πρωτίστως τα μετόπισθεν και να αλληλοεξουδετερώνονται... by www.sport-fm.gr
20:24
20:26
26' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Σίτο να κάνει πολύ ωραία ατομική ενέργεια, να σουτάρει από κοντά, τον Μέγερι να αποκρούει ενστικτωδώς με το δεξί χέρι και τον Λουίς Φερνάντεθ να αστοχεί με κεφαλιά στην επαναφορά! by www.sport-fm.gr
20:28
28' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, κεφαλιά του Μάντσον και νέο κόρνερ, από τον ώμο του Ματρικάρντι... by www.sport-fm.gr
20:29
20:39
39' Φάουλ του Μπαράλες στον Χαρίση, για κίτρινη κάρτα λόγω τραβήγματος φανέλας, αλλά δεν καταλογίζεται. by www.sport-fm.gr
20:42
20:43
43' Πρώτο κόρνερ για τον Αστέρα από αριστερά, μετά το κόψιμο του Γκάλο, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:45
20:45
20:46
45'+1' Εκτέλεση φάουλ του Μανούσου, κεφαλιά του Μάντσον, από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:47
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ στα αποδυτήρια οι ομάδες. by www.sport-fm.gr
20:49
Ημίχρονο στο Περιστέρι και... μηδέν εις το πηλίκο. Ο Ατρόμητος έχει μεν την κατοχή της μπάλας αλλά όχι και τον τρόπο να γίνει απειλητικός για την εστία του Παπαδόπουλου. Ο Αστέρας Τρίπολης παράλληλα παίζει με αντεπιθέσεις και έχει στο ενεργητικό του την καλύτερη φάση των πρώτων 45 λεπτών, με τους Σίτο και Φερνάντεθ όμως να μην μπορούν να νικήσουν τον Μέγερι! Μελανό σημείο, ο σοβαρός όπως φαίνεται τραυματισμός του Καπίγια.. by www.sport-fm.gr
21:02
21:02
21:07
21:08
50' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα, αφού το σουτ του Ενσικουλού είναι άστοχο. by www.sport-fm.gr
21:09
21:12
21:13
21:15
21:15
21:24
65' Ο Λουίς Φερνάντεθ διαμαρτύρεται για ανατροπή του και πέναλτι από τον Ρισβάνη, αλλά από το VAR αρχικά και το τηλεοπτικό ριπλέι ακολούθως δεν προκύπτει κάτι τέτοιο... by www.sport-fm.gr
21:24
67' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, αλλά το συρτό σουτ του Μάντσον περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μέγερι! by www.sport-fm.gr
21:26
68' Ο Βέλλιος στη θέση του Ανδρούτσου και ο Ούμπιδες αντί του Ενσικουλού για τον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
21:30
Συμπληρώθηκαν τα 3/4 του παιχνιδιού, με τον Ατρόμητο πιο... ενεργητικό, να έχει κάνει και τις τρεις αλλαγές του πλέον και να ψάχνει το 1-0, που θα μπορούσε να έρθει στο σουτ του Μάντσον! Ο Αστέρας παραμένει συμπαγής στα μετόπισθεν, αλλά δεν έχει την ίδια ταχύτητα στην κόντρα, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται και να κρατήσει τη μπάλα... by www.sport-fm.gr
21:31
71' Σουτ του Μανούσου, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
21:32
73' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Παπαδόπουλο να κάνει λάθος έξοδο, να χάνει τη μπάλα, από την εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες αλλά την κεφαλιά του Γούτα σε άδεια εστία να περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
21:33
75' Ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Λουίς Φερνάντεθ να βγαίνει τετ α τετ με τον Μέγερι αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει, καθώς αποκρούει με το πόδι το πλασέ του! by www.sport-fm.gr
21:35
76' Γκολ! 1-0 ο Ατρόμητος, με την πολύ ωραία συνδυαστική ενέργεια των παικτών του και τον Μανούσο, ο οποίος πέρασε τον Ματρικάρντι αρχικά, τον Παπαδόπουλο στη συνέχεια και με πλασέ στην απέναντι γωνία από πολύ πλάγια θέση να ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
21:36
78' Γκολ! 1-1 ο Αστέρας, με τον Σίτο να τροφοδοτεί από αριστερά με σέντρα... ακριβείας τον Μπαράλες και εκείνον με άπιαστη κεφαλιά να προλαβαίνει τον Γούτα, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
21:37
79' Ο Τασουλής στη θέση του Μαρκ Φερνάντεθ, που είχε μπει κι αυτός αλλαγή στο πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
21:42
83' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του τραυματία Μπαράλες, μπαίνει ο Ιγκλέσιας. by www.sport-fm.gr
21:42
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον... ξεχασμένο Βέλλιο να κάνει το πλασέ αλλά τον Παπαδόπουλο να σώζει! by www.sport-fm.gr
21:44
21:46
88' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Με τον Σουάρεθ να μαρκάρει με τα χέρια τον Βέλλιο μέσα στην περιοχή και τον Κουτσιαύτη να καταλογίζει την παράβαση, μετά και από συνεννόηση με τον VAR. by www.sport-fm.gr
21:47
90' Γκολ! 2-1 ο Ατρόμητος, με τον Μανούσο να ευστοχεί στην εκτέλεση, στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι γωνία από τον Παπαδόπουλο... by www.sport-fm.gr
21:48
21:49
21:50
21:53
90'+5' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα, με την κεφαλιά του Τασουλή να περνάει... χιλιοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μέγερι! by www.sport-fm.gr