Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

16:45
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 6ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στο γήπεδο για την καθιερωμένη προθέρμανση... by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
Πρόκειται αναμφίβολα για την αναμέτρηση με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τα σημερινά παιχνίδια, δεδομένου και του 1-0 υπέρ του «Άγιαξ της Ηπείρου» στους «Ζωσιμάδες», πριν από μια εβδομάδα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
Οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους χωρίς απρόοπτα προβλήματα και ως εκ τούτου διεκδικούν το… πολυπόθητο γι’ αυτούς «εισιτήριο» στα προημιτελικά της διοργάνωσης, χωρίς να έχουν στο μυαλό τους κάτι λιγότερο από την πρόκριση. by Σπύρος Σιαμπλής
16:50
Ο Γιώργος Δώνης έχει ζητήσει από τους παίκτες του Παναθηναϊκού πίεση από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, προκειμένου να φτάσουν γρήγορα στο γκολ, καθώς και να αποφύγουν τα εύκολα λάθη, προκειμένου να κρατήσουν το «μηδέν» στην άμυνα και να μην μπλέξουν σε… περιπέτειες με τον κανονισμό των εκτός έδρας γκολ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής του «τριφυλλιού» αφορούν τους τραυματίες Νούνες, Αποστολάκη, Κότσαρη, Βαγιαννίδη και Σέχου, που έμειναν όλοι τους εκτός αποστολής. by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
Από την άλλη πλευρά, ο Αργύρης Γιαννίκης δεν έχε στη διάθεσή του τον τραυματία Σεργκελασβίλι, τον ανέτοιμο Ελευθεριάδη και τους Ζιούλη, Ζώγκο, Πανουργιά, Γροσδάνη και Βενετίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Άπαντες στο «στρατόπεδο» του ΠΑΣ πιστεύουν στην πρόκριση, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως η αποστολή των Ηπειρωτών ήρθε στην Αθήνα από την Δευτέρα, μια ημέρα νωρίτερα του… αναμενόμενου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:54
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Ενώ το βασικό σχήμα του ΠΑΣ Γιάννινα απαρτίζουν οι Γιαννίκογλου, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Καρτάλης, Σιόντης, Κάστρο, Ξύδας, Παμλίδης και Κρίζμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Κολοβέτσιος, Μπεκ, Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβός, Περέα και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
16:57
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Χουτεσιώτης, Γώγος, Λώλης, Πηλιος, Λιάσος, Νικολιάς και Λεό. by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Αμφότερες οι ομάδες κατευθύνονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών... by Σπύρος Σιαμπλής
17:00
Απομένουν 15 λεπτά για τη σέντρα και ο κόσμος στις κερκίδες είναι πραγματικά ελάχιστος! by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Αντιθέτως το κρύο παραμένει... πολύ για μια ακόμα φορά στο ΟΑΚΑ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
Ανακοινώνονται οι 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
Ακολουθούν και οι αναπληρωματικοί. by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
Είναι... δεν είναι αυτή τη στιγμή γύρω στις 2000 φίλοι του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
Όρκος νίκης και από τις δύο ομάδες, πριν τη σέντρα... by Σπύρος Σιαμπλής
17:16
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:17
1' Σουτ του Καστρο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
3' Ωραίο κατέβασμα του Μακέντα, που περνάει τον αντίπαλό του, αλλά υποδεικνύεται επιθετικό φάουλ πάνω στον Παντελάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:21
5' Γέμισμα του Μπουζούκη από δεξιά, Μακέντα και Αποστολόπουλος πηδούν για την κεφαλιά, ο διαιτητής δείχνει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
9' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
11' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
12' Εκτέλεση του Μπουζούκη, στο δεύτερο δοκάρι, ο Ινσούα κάνει ένα σκαστό σουτ, για να μπλοκάρει ο Γιαννίκογου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
13' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Ξύδα να ανοίγει τη μπάλα μέσα στην περιοχή και να μην μπορεί να νικήσει τον Διούδη, που βγαίνει και μπλοκάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
13' Απαντάει ο Παναθηναϊκός, με τη σέντρα του Μπουζούκη από τα δεξιά και την κεφαλιά του Μακέντα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννίκογλου! by Σπύρος Σιαμπλής
17:33
17' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, αυτή την φορά από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
19' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο, για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
21' Σουτ του Μπουζούκη με το αριστερό, έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
21' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Γιόχανσον να κάνει την επέλαση, να σουτάρει ευθύβολα και δυνατά, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
23' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο τραυματίας Σιόντης αποχωρεί, με τον Λιάσο να τον αντικαθιστά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
24' Αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, με τον Παμλίδη να κόβει τη μπάλα μέσα στην περιοχή για τον Ξύδα, αλλά τον Ινσούα να βαζει το τάκλιν και να διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
24' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΣ, με την εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά από τον Αποστολόπουλο και τον Παντελάκη να κάνει την κεφαλιά, τη μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα, παγώνοντας το ΟΑΚΑ... by Σπύρος Σιαμπλής
17:42
26' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
Μετά το νωθρό πρώτο δεκάλεπτο, ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε, αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να βγουν στην επίθεση έχοντας από μια καλή φάση, με τον ΠΑΣ να παίζει ψηλά και να κλείνει τους χώρους καλά και τον Παναθηναϊκό να επιδιώκει να σκοράρει κυρίως με σουτ εκτός περιοχής. Ωστόσο, από το... πουθενά, ο Παντελάκης νίκησε στον αέρα Ινσούα και Κουρμπέλη, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και απέκλεισε το ενδεχόμενο παράτασης... by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
30' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, από μαρκάρισμα του Λιάσου στον Δώνη στο ύψος της περιοχής... by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
32' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μακέντα, η μπάλα βρίσκει με δύναμη στο πρόσωπο του Μπουκουβάλα, που πέφτει κάτω τραυματίας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
34' Ο Ινσούα σκοράρει με κεφαλιά, το τέρμα ακυρώνεται για οφσάιντ και ο Αργεντινός παίρνει κιτρινη κάρτα γιατί ξεσπάει και κλωτσαει τη μπάλα διαμαρτυρόμενος έντονα στον βοηθό! by Σπύρος Σιαμπλής
17:51
Ένα... κουβάρι οι παίκτες του ΠΑΣ, πανηγυρίζουν το 0-1! Εικόνα live21963642/121492.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:53
37' Νέα υπόδειξη για οφσάιντ στον Δώνη, με την κεφαλιά του να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
17:55
Στη φάση του Ινσούα το ριπλέι δείχνει ότι ο ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού καλύπτεται καθαρά και το τέρμα ακυρώνεται λανθασμένα, ενώ θυμίζουμε ότι στο Κύπελλο δεν υπάρχει και VAR! by Σπύρος Σιαμπλής
17:58
41' Νέα διακοπή στο ματς, για τραυματισμό του Κάστρο, ενώ ο κόσμος έχει μάθει για το κακώς ακυρωθέν τέρμα και φωνάζει συνεχώς πλέον συνθήματα εναντίον του βοηθού Καλύβα... by Σπύρος Σιαμπλής
17:58
43' Νικολιάς αντί Κάστρο, η δεύτερη αναγκαστικά αλλαγή του ΠΑΣ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
45' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:03
43'+3' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα, για σκληρό φάουλ πάνω στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
18:07
Έντονα παράπονα των ανθρώπων του Παναθηναϊκού, ειδικότερα των Χ. Δώνη, Πούγγουρα και Κολοβού, σε διαιτητή και βοηθό που αποχωρούν μετά από αρκετή ώρα από τον αγωνιστικό χώρο και υπο αποδοκιμασίες! by Σπύρος Σιαμπλής
18:11
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, με τον Παναθηναϊκό να δείχνει εγκλωβισμένος από την πίεση και τα τρία γκολ που θέλει, πλέον, για να περάσει αυτός στην επόμενη φάση κι ενώ νωρίτερα δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στα καρέ του Γιαννίκογλου. Ο ΠΑΣ έχει υπέρ του την ψυχολογία, έχει το προβάδισμα και με εξαίρεση την ατυχία των δύο αναγκαστικών αλλαγών, όλα κυλούν υπέρ του για την μεγάλη έκπληξη! Φυσικά, ενδεχομένως το παιχνίδια να είχε άλλη τροπή αν δεν ακυρωνόταν το πεντακάθαρο τέρμα του Ινδουα, που οδήγησε και στην «έκρηξη» όλων στο γήπεδο... by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
Περέα αντί του τραυματία Μπουζούκη, η πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:27
49' Σουτ του Καρτάλη, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:27
50' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:28
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Περέα να κάνει την κεφαλιά και τον Γιαννίκογλου να διώχνει εντυπωσιακά σε νέο κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
55' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από την αριστερή πλευρά, περνάει χωρίς αντίκρισμα by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
56' Γκολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με την ωραια κεφαλιά του Δώνη, μετά τη σέντρα του Ζαχίντ από τα αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
57' Φοβερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό για το 2-1, με τον Γιόχανσον να μην μπορεί να νικήσει τον Γιαννίκογλου και τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
58' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Σένκεφελντ να εκμεταλλεύεται τις κόντρες από το σουτ του Χατζηγιοβάνη, να πλασάρει τον Γιαννίκογλου και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
61' Νέο Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που πιέζει, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
63' Διακοπή ξανά στο παιχνίδι, λόγω προβλήματος του Γιαννίκογλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
64' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
Ο Δώνης ετοιμαζεται να ισοφαρίσει από... αέρος για τον Παναθηναϊκό! Εικόνα live21963642/54739.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
69' Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
70' Ζαχίντ και Γιόχανσον παίζουν το ένα δύο, ο δευτερος μπαίνει στην περιοχή, ανατρέπεται από τον Μπουκουβάλα που εχει ήδη κάρτα, με τον διαιτητή Παπαδόπουλο να καταλογίζει σωστά πέναλτι, αλλά να μην αποβάλλει τον παίκτη του ΠΑΣ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
72! Γκολ! 3-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να ευστοχεί στην εκτέλεση, στέλνοντας τη μπάλα στα αριστερά και τον Γιαννίκογλου να πέφτει στην δεξιά του γωνία... by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
73' Κίτρινη κάρτα σε Καρτάλη και Δώνη για τον διαπληκτισμό που ακολούθησε του γκολ... by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
75' Λεό αντί Ξύδα, η τρίτη αλλαγή του ΠΑΣ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
77' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπελη, για φάουλ πάνω στον Νικολιά, είναι η δεύτερη και ο Παναθηναϊκός μένει με δέκα παίκτες! by Σπύρος Σιαμπλής
18:56
79' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη, για μαρκάρισμα πάνω στον Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
80' Χατζηθεοδωρίδης αντί του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
83' Κολοβέτσιος αντι Μακέντα και ο ΠΑΟ ολοκληρώνει τις αλλαγές του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
85' Κουρμπέλης και Μπουζούκης, με πατερίτσες ο δευτερος, βλέπουν το ματς από την κερκίδα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
90'+3' Κεφαλιά του Λεό, η μπάλα περνάει άουτ, ενώ υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ, λανθασμένη κι αυτή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
90'+5' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 31 τον ΠΑΣ Γιάννινα και να περνάει στα προημιτελικά του Κυπέλλου. by Σπύρος Σιαμπλής