Ολυμπιακός-Καλαμάτα

19:08
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Καλαμάτα για την φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδος, στον επαναληπτικό του 2-0 υπέρ των "ερυθρολεύκων" στο πρώτο ματς. by Κώστας Μιαούλης
19:12
Ολυμπιακός: Αλέν, Ομάρ, Κούτρης, Μάρκοβιτς, Σισέ, Μεριά, Ξενιτίδης, Λάζαρος, Ραντζέλοβιτς, Λοβέρα, Γκερέρο by Κώστας Μιαούλης
19:22
Καλαμάτα: Κασωτάκης, Γαλούπης, Νασέρ, Ζαχαρόπουλος, Ιντρίσι, Πανάγου, Πέεβ, Μπουσμπίμπα, Καντούτσης, Πετσίτης, Τριανταφυλλάκης by Κώστας Μιαούλης
19:23
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Φορτούνης, Γκιγιέρμε, Λιάτσος, Μπέλιτς, Τοροσίδης, Μπουλάρι by Κώστας Μιαούλης
19:24
Στον πάγκο για την Καλαμάτα: Πάντος, Τόλι, Αλεξόπουλος, Γκελγκέρια, Ηλιόπουλος, Χριστοφιλέας, Οσμάναγκιτς by Κώστας Μιαούλης
19:30
1' Ο Βάτσιος σφυρίζει σέντρα by Κώστας Μιαούλης
19:33
3' ΓΚΟΟΟΛ ο Λοβέρα, το πρώτο του με τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
19:35
Ο Λοβέρα έκλεψε από τον Νασέρ λίγο πάνω από την μεσαία γραμμή, και ξεχύθηκε στον χώρο, για να μπει στην περιοχή και να πλασάρει για το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
19:38
8' Ωραία προσπάθεια του Ομάρ από δεξιά, κόβει την μπάλα στον Ραντζέλοβιτς, αλλά η άμυνα της Καλαμάτας απομακρύνει. by Κώστας Μιαούλης
19:39
9' Ο Λάζαρος ωραία πάσα στον Γκερέρο, που κόπηκε από την άμυνα. by Κώστας Μιαούλης
19:42
11' Σουτ του Πέεβ, μπλόκαρε ο Αλέν. by Κώστας Μιαούλης
19:43
12' Ο Ομάρ την σέντρα ο Ραντζέλοβιτς την κεφαλιά, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:45
15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Κώστας Μιαούλης
19:46
16' Από την εκτέλεση του Λοβέρα, ο Γκερέρο την κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:47
16' Σουτ του Πετσίτη, μπλόκαρε ο Αλέν. by Κώστας Μιαούλης
19:47
17' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Γκερέρο από ασίστ του Κούτρη. by Κώστας Μιαούλης
19:48
Ο Λάζαρος από τον αριστερό διάδρομο, αλλά εσωτερικά, πάσαρε κάθετα στον Κούτρη, αυτός το γύρισμα για τον Γκερέρο με σουτ προβολή κάνει το 2-0. by Κώστας Μιαούλης
19:53
21' Επέμβαση του Αλέν σε σουτ του Μπουσμπίμπα. by Κώστας Μιαούλης
19:58
27' Διακοπή λόγω διπλού τραυματισμού. by Κώστας Μιαούλης
20:00
29' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό, από μαρκάρισμα του Ζαχαρόπουλου στον Ραντζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:01
30' Ο Λοβέρα εκτελεί υπέροχα, ο Κασωτάκης στην αριστερή γωνία του. by Κώστας Μιαούλης
20:06
35' Ο Ραντζέλοβιτς από πάσα του Γκερέρο, το γύρισμα για τον Ξενιτίδη δεν περνά, η μπάλα φτάνει πάλι στον Σέρβο που σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:11
40' Τελευταίο πεντάλεπτο για το πρώτο μέρος. Με τα γκολ του Λοβέρα στο 3' και του Γκερέρο στο 17' ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0. Φάουλ για την Καλαμάτα σε καλό σημείο. by Κώστας Μιαούλης
20:11
Σηκώνεται για ζέσταμα ο Φορτούνης, μέσα σε αποθέωση. by Κώστας Μιαούλης
20:12
42' Ο Αλέν σε γροθιές απομακρύνει την εκτέλεση του Τριανταφυλλάκη. by Κώστας Μιαούλης
20:13
43' Σουτ του Μπουσμπίμπα από καλή θέση, κόντρες και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:14
44' Πανάγου και Ραντζέλοβιτς συγκρούονται και βρίσκονται στο έδαφος. by Κώστας Μιαούλης
20:17
45' ΛΗΞΗ Α' ΜΕΡΟΥΣ. by Κώστας Μιαούλης
20:17
Με τα γκολ των Λοβέρα (3') και Γκερέρο (17') ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 της Καλαμάτας και ήδη βρίσκεται στην οκτάδα του Κυπέλλου. by Κώστας Μιαούλης
20:32
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:35
48' Ωραία κούρσα του Ραντζέλοβιτς, κακή η σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
20:36
49' Ωραίο γύρισμα του Κούτρη, στον Λάζαρο που σουτάρει όμως άσχημα και η μπάλα φεύγει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:36
Ετοιμάζεται ο Φορτούνης. by Κώστας Μιαούλης
20:38
51' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Γκερέρο από ασίστ του Λάζαρου. by Κώστας Μιαούλης
20:39
Ο Λάζαρος ξέφυγε από τον Νασέρ από αριστερά, έφτασε στην περιοχή και έκοψε την μπάλα πίσω από το πέναλτι, ο Γκερέρο με σουτ το 3-0. by Κώστας Μιαούλης
20:39
53' Ο Φορτούνης επιστρέφει στα γήπεδα.Μπαίνει αντί του Ραντζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:40
53' Κίτρινη ο Σισέ. by Κώστας Μιαούλης
20:42
55' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Κώστας Μιαούλης
20:42
55' Ηλιόπουλος αντί Πετσίτη by Κώστας Μιαούλης
20:45
58' Γκιλέρμε αντί Μάρκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:45
Επιστρέφει μετά από έναν μήνα και ο Βραζιλιάνος. by Κώστας Μιαούλης
20:46
59' Άστοχο σουτ του Λάζαρου. Ο Μεριά μετά την αλλαγή του Γκιγιέρμε, πάει στο κέντρο της άμυνας για να παίξει ο Βραζιλιάνος στη θέση του. by Κώστας Μιαούλης
20:49
63' Αλεξόπουλος αντί Μπουσμπίμπα. by Κώστας Μιαούλης
20:50
64' Σουτάρα του Φορτούνη, αποκρούει ο Κασωτάκης. by Κώστας Μιαούλης
20:51
65' Οσμάναγκιτς αντί Πέεβ by Κώστας Μιαούλης
20:53
66' ΓΚΟΟΟΛ η Καλαμάτα με τον Ιντρίσι. Ατομική προσπάθεια του Ελ Ιντρίσι που έκανε δύο προσποιήσεις πάνω στον Σισέ και σκόραρε με δεξί διαγώνιο σουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:54
67' Ο νεαρός Χρήστος Λιάτσος αντί του Λάζαρου. by Κώστας Μιαούλης
20:55
68' ΓΚΟΟΟΛ ο Λοβέρα by Κώστας Μιαούλης
20:56
Κεραυνός του Αργεντινού από απόσταση μεγαλύτερη των 25 μέτρων, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Κασωτάκη. by Κώστας Μιαούλης
20:57
71' Πολύ ψηλά η εκτέλεση φάουλ του Οσμάναγκιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:03
75' Ωραίος συνδυασμός Φορτούνη με Ομάρ, ο ακραίος του Ολυμπιακού βγάζει σέντρα, ο Κούτρης σουτάρει, αλλά κόβεται από το σώμα του Λοβέρα! by Κώστας Μιαούλης
21:04
77' Άουτ η κεφαλιά του Γκερέρο. by Κώστας Μιαούλης
21:05
79' Σουτ του Γκερέρο, λίγο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:08
81' Ο Νασέρ αστοχεί με κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Οσμάναγκιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:11
84' Ο Ελ Ιντρίσι προσπαθεί να πλασάρει από μακριά τον Αλέν, αλλά αστοχεί. by Κώστας Μιαούλης
21:15
88' Ψαλίδι του Κούτρη, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:17
90' Τρία λεπτά έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
21:20
90'+3' Ο Οσμάναγκιτς άφησε ωραία στον Αλεξόπουλο, το σουτ σε κόρνερ ο Αλέν. by Κώστας Μιαούλης
21:21
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Με τους Λοβέρα (3', 68') και Γκερέρο (17', 51') ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-1 της Καλαμάτας (66' Ιντρίσι) στην επιστροφή του Κώστα Φορτούνη τα γήπεδα. by Κώστας Μιαούλης