ΑΕΚ-ΑΕΛ

16:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και την ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
16:56
Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 3η θέση με 31 βαθμούς, ενώ η ΑΕΛ είναι 10η με 23. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ματς στο οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την διαιτησία! by Γιώργος Τσανάκας
16:58
Από την άλλη μεριά, οι «βυσσινί» προέρχονται από το εντός έδρας 0-0 με τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
H AEK ψάχνει το τρίποντο για να ξεφύγει από τις ομάδες που την... κυνηγάνε στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Παναθηναϊκός μετά τη νίκη του στην Ξάνθη είναι στο -3, ενώ στο -6 βρίσκεται ο ΟΦΗ μετά το «διπλό» στην έδρα του Πανιωνίου. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Από την άλλη μεριά, η ΑΕΛ θέλει το θετικό αποτέλεσμα για να πλησιάσει την βαθμολογούμενη εξάδα. Πέρυσι, πάντως, οι «βυσσινί» είχαν περάσει νικηφόρα από το ΟΑΚΑ με σκορ 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
17:09
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας - Βράνιες, Οικονόμου, Σβάρνας - Μπακάκης, Κρίστισιτς, Σιμόες, Λόπες, Μάνταλος, Ολιβέιρα, Βέρντε. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Τσιντώτας, Βασιλαντωνόπουλος, Σαμπανάτζοβιτς, Μπότος, Γιούσης, Αλμπάνης, Κλωναρίδης. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μπέρτος, Μιχαήλ, Μόρας, Καρανίκας, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσέροβιτς, Κάτσε, Μπράλιτς, Ουάρντα, Παπάζογλου. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Νάγκι, Ηλιάδης, Μπάλλας, Ζίζιτς, Πινακάς, Μπούστος, Νούνιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Σε περίπου πέντε λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ. by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), βοηθοί του οι Κωνσταντίνος Ψάρρης (Ζακύνθου), Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
17:15
Διαιτητής VAR είναι ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), ενώ AVAR ο Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
17:17
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:21
Γιούχα για τον Ουάρντα που βρίσκεται στο έδαφος. Έχουν προηγούμενα με τον Αιγύπτιο μεσοεπιθετικοί οι φίλοι της ΑΕΚ μετά και από ένα ποστάρισμα που είχε κάνει έπειτα από το περσινό ΑΕΚ-Ατρόμητος. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
17:22
17:23
Το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΚ, Ντάμιαν Σιμάνσκι, βρίσκεται στο ΟΑΚΑ για να παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες των συμπαικτών του. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
7' Ο Βράνιες με εξαιρετικό τάκλιν θα κόψει τον Μιλοσάβλιεβιτς που ήταν έτοιμος να μπει στην περιοχή και να απειλήσει την εστία του Μπάρκα. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Δυσκολεύεται αρκετά η ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά καθώς οι παίκτες της ΑΕΛ είναι καλά οργανωμένοι πίσω από την μπάλα και κλείνουν τους χώρους προς την περιοχή τού Κρίστινσον. Η μπάλα περνάει πολύ από τα πόδια του Ντανιέλε Βέρντε και του Πέτρου Μάνταλου που έχουν πιο ελεύθερο ρόλο, τραβιούνται μερικά μέτρα πιο πίσω και προσπαθούν να βοηθήσουν στην κυκλοφορία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
Στις κερκίδες του ΟΑΚΑ βρίσκεται ο ομοσπονδιακός, πλέον, προπονητής της εθνικής Βοσνίας, Ντούσαν Μπάγεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:29
11' Εκτέλεση φάουλ του Βέρντε, η μπάλα δεν πλησίασε καν την εστία... by Γιώργος Τσανάκας
17:30
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι, δεν υπάρχει σκορ στην αναμέτρηση της ΑΕΚ με την ΑΕΛ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
17:36
19' Μακρινό σουτ του Ουάρντα, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
17:45
Φτάσαμε στο 27ο λεπτό στο ΟΑΚΑ. Κακό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να απειλήσουν καθόλου τις εστίες των δύο πορτιέρε. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
29' Ωραία κίνηση του Βέρντε που έχει αυτές τις προσποιήσεις και κοφτές ντρίμπλες αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε ψηλά άουτ. Είχε λάθος το κορμί του ο Ιταλός, αφού... έφερνε προς τα πίσω. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
33' Κεφαλιά του προωθημένου Οικονόμου, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
34' Γεμίζει με παίκτες την αντίπαλη περιοχή η ΑΕΚ αλλά οι φολοξενούμενοι καταφέρνουν σε φάση διαρκείας να απομακρύνουν σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
5-0 υπέρ της ΑΕΚ τα κόρνερ στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
17:54
Δέκα λεπτά ακόμη για το φινάλε του ημιχρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
17:59
Διπλή... ντρίμπλα του Ουάρντα πάνω στον Μάνταλο. Ξέρει πολλά καντάρια μπάλα ο Αιγύπτιος και το δείχνει, θα μπορούσε να κάνει καλή καριέρα αν είχε παραπάνω μυαλό! by Γιώργος Τσανάκας
18:02
45' Κεφαλιά του Μπράλιτς, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπάρκα. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:04
45'+2' Γκοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:05
Τι έβαλε ο Σιμόες!!!! Μετά από σέντρα του Ολιβέιρα, ο Σιμόες έπιασε το τακουνάκι στην κίνηση και άφησε... άγαλμα τον Κρίστινσον, ανοίγοντας το σκορ για την ΑΕΚ! Τρομερή έμπνευση από τον Πορτογάλο χαφ, μιλάμε για γκολάρα! by Γιώργος Τσανάκας
18:07
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα κόντρα στην ΑΕΛ (1-0), χάρη σε ένα τρομερό τέρμα του Αντρέ Σιμόες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Κάκιστο το θέαμα από τις δύο ομάδες, δεν έφτιαχναν καθόλου φάσεις και δεν μπορούσαν να απειλήσουν αλλά τελικά η φοβερή έμπνευση του Σιμόες έλυσε τον... γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
18:14
18:14
18:16
Πολύ καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο η ΑΕΛ από τον Μιχάλη Γρηγορίου, δεν έχει επιτρέψει στην ΑΕΚ να πατήσει περιοχή με προϋποθέσεις και να απειλήσει την εστία του Κρίστινσον. Έχουν καταφέρει να κλείσουν τους διαδρόμους από τον άξονα οι φιλοξενούμενοι και αμύνονταν εξαιρετικά αλλά στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους την... πάτησαν αφού έχασαν τον Σιμόες και αυτός με πολύ ωραίο τρόπο κατάφερε να ανοίξει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
Το 3-5-2 που επέλεξε ο Μάσιμο Καρέρα να παρατάξει την ΑΕΚ, έχει ως αποτέλεσμα να δυσκολεύονται οι γηπεδούχοι στην κυκλοφορία της μπάλας και στην υπερφόρτωση των πλευρών με παίκτες. Σαν να μην φτάνει αυτό, με την τριάδα στα στόπερ χάνουν έναν παίκτη στο δημιουργικό κομμάτι, ενώ και οι τρεις κεντρικοί αμυντικοί (Σβάρνας, Βράνιες, Οικονόμου) δεν διακρίνονται στο να βοηθάνε στο κατέβασμα της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
18:22
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν υπάρχουν αλλαγές για τις δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:23
46' Ευκαιρία για την ΑΕΚ με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Ο Βέρντε έκανε τη σέντρα και ο Μάνταλος έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Κρίστινσον χωρίς ιδιαίτερη δύναμη. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
48' Πρώτο κόρνερ για την ΑΕΛ στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
50' Γκοοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:27
O Mάνταλος έδωσε στον Ολιβέιρα, αυτός υποδέχτηκε ωραία την μπάλα και με διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ΑΕΚ κόντρα στην ΑΕΛ (2-0). by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Η ΑΕΚ βρίσκει για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα και απλοποιεί τα πράγματα. Έχει μπόλικο δρόμο ακόμα το παιχνίδι αλλά η ΑΕΛ είναι τελείως ακίνδυνη επιθετικά. by Γιώργος Τσανάκας
18:31
55' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπούστος αντί Μπράλιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
57' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
62' Γκοοοοολ για την ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Φοβερή αλλαγή παιχνιδιού του Μάνταλου, ο Μπέρτος κάνει κάκιστο υπολογισμό της πορείας της μπάλας και ο Λόπες αφού παίρνει ένα κοντρόλ με το στήθος, στη συνέχεια σκοράρει με πλασέ για το 3-0 της ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Η ΑΕΚ έχει καθαρίσει πλέον το παιχνίδι με το σκορ στο 3-0 και σιγά-σιγά λογικά θα αρχίσει και η διαχείριση του ρόστερ από τον Μάσιμο Καρέρα αφού υπάρχει εμβόλιμη αγωνιστική την ερχόμενη εβδομάδα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
68' Μπότος αντί Ολιβέιρα για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
68' Ζίζιτς αντί Μόρα για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Φτάσαμε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης, παραμένει το 3-0 της ΑΕΚ κόντρα στην ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
78' Γιούσης αντί Μάνταλου για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
78' Μπάλλας αντί Μπέρτου για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
85' Βασιλαντωνόπουλος αντί Βράνιες για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Τελευταία διαδικαστικά λεπτά στο ΟΑΚΑ. Παραμένει το 3-0 της ΑΕΚ κόντρα στην ΑΕΛ και δεν φαίνεται πως θα αλλάξει κάτι. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Τέλος στην αναμέτρηση! Η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 3-0 της ΑΕΛ για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Τρεις Πορτογάλοι οι σκόρερ για τους γηπεδούχους, με τους Σιμόες, Ολιβέιρα και Λόπες να... κουνάνε πλεκτό! by Γιώργος Τσανάκας