ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης

17:38
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time την εξέλιξη του ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης, για την 19η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18:00 στην Τούμπα και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το PAOK TV και ραδιοφωνικά φυσικά θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη ώστε είτε να συνεχίσει το στενό πρέσινγκ στον Ολυμπιακό ή να τον προσπεράσει σε περίπτωση απώλειας των ερυθρόλευκων στο ματς με τον Άρη, το οποίο ξεκινάει στις 19:30 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Ίνγκασον, Μάτος, Ντόουγκλας, Μαουρίτσιο, Πέλκας, Λημνιός, Μίσιτς, Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Ορτέγκα, Σουάρες, Ματρικάρντι, Κώτσιρας, Σίτο, Μπόρχα Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Μάρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Χαουρέγκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχάι, Εσίτι, Στοχ, Λάμπρου, Ακπόμ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μιχαήλ, Κρέσπι, Ριέρα, Μπελόγκ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής) Τέταρτος: Δημήτριος Θεοχάρης (Θεσσαλίας) - VAR: Τάσος Παπαπέτρου AVAR: Ιορδάνης Απτόσογλου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
17:53
Περίπου πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
Ο ΠΑΟΚ θα αγωνιστεί δίχως τους ανέτοιμους Κρέσπο, Ελ Καντουρί, τον τιμωρημένο Γιαννούλη και τον Μπίσεσβαρ, που ταλαιπωρείται από ίωση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
1' Πρώτη επίθεση με καλές προϋποθέσεις από τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Μίσιτς για τον Πέλκα, που δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:08
5' Ο Λημνιός έχασε τρομερή ευκαιρία, καθώς βρέθηκε απέναντι αμαρκάριστος από τον Παπαδόπουλο που τον νίκησε, αλλά ο βοηθός άφησε σωστά (διότι υπάρχει το VAR) να εξελιχθεί η φάση και μετά σήκωσε τη σημαία. Αν έμπαινε γκολ, λογικά θα κοίταζαν τη φάση στο VAR. Ο Σκουλάς έκανε "ΟΚ" στον επόπτη, σηκώνοντας τον αντίχειρά του, δείχνοντας ότι αντιλήφθηκε πως σήκωσε τη σημαία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
6' Κεφαλιά από τον Μαουρίτσιο, έξω η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
9' Άστοχο σουτ του Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
Ο ΠΑΟΚ είναι σχεδόν μόνιμα στην επίθεση. Πάντως, πέραν της περίπτωσης με τον Λημνιό (που λογίζεται ως μη γενόμενη φάση), δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
14' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ έκλεψε την μπάλα από τον Ίνγκασον και ο Λουίς Φερνάντεθ έγινε κάτοχος της και με δυνατό σουτ την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί του Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:20
18:25
22' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Βιεϊρίνια, βρήκε την μπάλα με το μυτάκι ο Μίσιτς (που ήταν σε εξαιρετική θέση) και έστειλε την μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
Κόρνερ από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:28
25' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ίνγκασον έπειτα από το κόρνερ, άστοχη έξοδος του Παπαδόπουλου και η μπάλα έφυγε λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
29' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-0! Κάθετη του Βιεϊρίνια, λάθος εκτίμηση του Λουίς Φερνάντεθ, με την μπάλα να φτάνει στον Σφιντέρσκι που βρέθηκε σε θέση βολής και πλάσαρε τον Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Γίνεται έλεγχος στο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Πάει να το δει ο Σκουλάς. Ο λόγος είναι ότι ο Λημνιός πάτησε για τον Βιεϊρίνια σε στημένη φάση στο ξεκίνημα. Πάντως, έχει κυλήσει (έστω και λίγο) η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Μετράει κανονικά το γκολ, έδειξε σέντρα ο Σκουλάς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
38' Επικίνδυνη επίθεση του Αστέρα, μετά από λάθος του Βαρέλα στο κέντρο. Ο Σίτο έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά και κέρδισε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
39' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ πήρε την μπάλα από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, είναι πιο απειλητικός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
42' Απειλεί ο Αστέρας. Γύρισμα του Μαρκ Φερνάντεθ από τα δεξιά, για τον Μπόρχα Φερνάντεθ που έκανε κακό τελείωμα και έστειλε την μπάλα ψηλά και ενώ ήταν σε καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Γίνεται έλεγχος στο VAR για μια προηγούμενη φάση για άγαρμπο μαρκάρισμα του Ντόουγκλας στον Μπόρχα Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Δεν υπάρχει κάτι λέει ο Σκουλάς. Χωράει πολλή κουβέντα η φάση. Από το replay φάνηκε ότι ήταν αντικανονικό το μαρκάρισμα. Πάντως, πρώτα έχει διώξει την μπάλα ο Βραζιλιάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι του Σφιντέρσκι μέσα στην περιοχή. Φάνηκε να το έχει κολλητό πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Ημίχρονο στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Αστέρας 1-0! Το γκολ του Σφιντέρσκι στο 29' χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, ήταν ανώτεροι μέχρι το γκολ, αλλά στη συνέχεια υποχώρησαν. έδωσαν θάρρος στους φιλοξενούμενους, που έγιναν πιο απειλητικοί στη συνέχεια. Μάλιστα, διαμαρτύρονται και για πέναλτι προς το φινάλε, για αντικανονικό μαρκάρισμα του Ντόουγκλας στον Μ. Φερνάντεθ. Ο Σκουλάς πήγε στο VAR και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Το replay δεν τον δικαιώνει. Ο διαιτητής προφανώς στάθηκε στο γεγονός ότι πιθανόν διώχνει πρώτα την μπάλα ο Βραζιλιάνος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
52' Καλή προσπάθεια του Σίτο έξω από την περιοχή, αλλά λίγο πιο δυνατή η μπαλιά του, με αποτέλεσμα να μαζέψει ο Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Λημνιού από τα δεξιά, κακό διώξιμο της άμυνας, η μπάλα στρώθηκε στον Πέλκα που με δυνατό σουτ αστόχησε σχεδόν από το ύψος του πέναλτι. Κι ενώ είχε τον χώρο και τον χρόνο να βρει εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Πέλκα. Δεν μετράει το γκολ για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Γίνεται συνεννόηση με το VAR. Πρέπει να μετρήσει πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
61' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0! Σουτ του Μαουρίτσιο, ο Πέλκας είναι στην ίδια ευθεία με την αντίπαλη άμυνα, στρώνει στον Σφιντέρσκι που δεν προλαβαίνει να βρει την μπάλα και παίκτης των Αρκάδων τροφοδοτεί τον διεθνή μέσο, που πλασάρει τον Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
62' Ο Λάμπρου παίρνει τη θέση του Πέλκα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Αρχικά δόθηκε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ωστόσο, έγινε φάουλ σε καλή θέση για τον Δικέφαλο, έπειτα από συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Ο Σουάρεθ ανέτρεψε τον Σφιντέρσκι και αντίκρισε δεύτερη κίτρινη. Ο Αστέρας μένει με δέκα παίκτες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
69' Πασαλίδης αντί Λουίς Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
70' Άκπομ αντί Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
70' Εκτελεί το φάουλ ο Ντόουγκλας, διώχνει ο Παπαδόπουλος με δυσκολία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
79' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 3-0! Ωραία κυκλοφορίας της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Μίσιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά και έκανε το γύρισμα για τον Λάμπρου που δεν δυσκολεύτηκε να βρει δίχτυα με συρτό σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Μαρκ Φερνάντεθ, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Αστέρα, αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
84' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, μειώνει σε 3-1 Με το πλασέ του Μαρκ Φερνάντεθ από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Λίγο πριν τη φάση μπήκε ο Εσίτι αντί του Μαουρίτσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Άκπομ βγήκε με 3 συμπαίκτες του και ουσιαστικά έναν αντίπαλο στην κόντρα, αλλά ο Λάμπρου, που πήρε την πάσα, δεν είχε καλή πρώτη επαφή και χάθηκε η ευκαιρία. by Αποστόλης Λιβάνιος