Ολυμπιακός-Άρης

18:57
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Άρη για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:58
Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να μείνει στην κορυφή της βαθμολογίας, την ώρα που οι "κίτρινοι" δίνουν τη μάχη τους για πλασάρισμα στα πλέι οφ by Γιώργος Σπανομανώλης
18:59
Μετά από δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών, η ομάδα του Μαρτίνς θα έχει στο πλευρό της τους οπαδούς της στο "Καραϊσκάκης" by Γιώργος Σπανομανώλης
18:59
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
18:59
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Μπα, Σεμέδο, Ομάρ Ελαμπντελαουί, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Γκιγιέρμε, Μασούρας και Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:00
Στον πάγκο των "ερυθρόλευκων": Αλέν, Σουντανί, Γκερέρο, Λοβέρα, Σισέ, Γκασπάρ και Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:01
Άρης (Ένινγκ): Εμαν, Κόρχουτ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Ρόουζ, Μπα, Ματίγια, Μαντσίνι, Λάρσον, Φετφατζίδης και Ιντέγε. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:01
Στον πάγκο του Άρη: Τσιλιγγίρης, Σόουζα, Ντιγκινί, Μαρτίνες, Σούντγκρεν, Μπακουτσής και Μπαγκαλιάννης. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:02
Ιδιαίτερη η επιστροφή του Ιντέγε στο Φάληρο για πρώτη φορά, όπως και εκείνη του Φετφατζίδη που έχει περάσει σε δύο θητείες από το λιμάνι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:08
Σέντρα στην αναμέτρηση σε περίπου 20 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:10
Στις τελευταίες 14 αναμετρήσεις με τον Άρη, ο Ολυμπιακός είναι αήττητος, έχοντας κερδίσει τις 10 από αυτές by Γιώργος Σπανομανώλης
19:10
Στο ματς του πρώτου γύρου, η ομάδα του Μαρτίνς πέρασε με 2-1 από το Χαριλάου by Γιώργος Σπανομανώλης
19:11
Τελευταία νίκη του Άρη απέναντι στον Ολυμπιακό το 2010, όταν η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε επικρατήσει με 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
19:13
Διαιτητές: Γεώργιος Τζοβάρας, Χρήστος Ακρίβος, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος 4ος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:13
Στο VAR ο Κομίνης και AVAR ο Κουτσιαύτης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:24
Οι "ερυθρόλευκοι" τιμούν τη μνήμη του εμβληματικού, Ηλία Ρωσίδη by Γιώργος Σπανομανώλης
19:25
Στο μάτριξ του γηπέδου, παίζει βίντεο-αφιέρωμα για τον Ηλία Ρωσίδη by Γιώργος Σπανομανώλης
19:27
Ο Ολυμπιακός θα τιμήσει την οικογένεια του. Στον αγωνιστικό χώρο ο Ηλίας Υφαντής by Γιώργος Σπανομανώλης
19:28
Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Γιώργος Σπανομανώλης
19:29
Η 19η αγωνιστική είναι αφιερωμένη από τη Σούπερ Λιγκ στον αγώνα ενάντια στον ρατσισμό by Γιώργος Σπανομανώλης
19:30
Το μήνυμα είναι "όχι στον ρατσισμό"! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:31
Καπνογόνα στο "Καραϊσκάκης", πρέπει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:35
Ακόμα περιμένουμε για το πρώτο λάκτισμα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:36
1' Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:40
5' Πατάει περιοχή ο Αραμπί μετά από γέμισμα του Ομάρ, αλλά τον προλαβαίνει ο Έμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
19:43
7' Βγήκε τετ α τετ με τον Έμαν ο Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ ο Μαροκινός by Γιώργος Σπανομανώλης
19:47
12' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από δεξιά, μάζεψε ο Έμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
19:48
13' Φάουλ για τον Άρη από πλάγια θέση by Γιώργος Σπανομανώλης
19:48
Πέρασε η μπάλα, κεφαλιά του Λάρσον στο πρώτο δοκάρι άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:50
13' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ: Ο Ιντέγε έστρωσε στον Λάρσον, απέκρουσε εξ επαφής ο Σα και στη συνέχεια μετά από νέα επαφή του Σουηδού η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:50
14' ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ: Κεφαλιά του Βαλμπουενά από την μικρή περιοχή η μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
19:50
Δύο μεγάλες φάσεις, δίνουν ρυθμό στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
19:54
Τελικές: 1 Ολυμπιακός, 3 Άρης by Γιώργος Σπανομανώλης
19:54
19' Σουτ του Μαντσίνι μετά από λάθος του Σεμέδο μπλοκάρει ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
19:55
20' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
21' Κόρνερ από τον Δεληζήση για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 1-0! by Γιώργος Σπανομανώλης
19:58
Εκτέλεση κόρνερ πρώτη κεφαλιά του Σεμέδο διώνχει ο Σα και στη συνέχεια ο Γκιγιέρμε με προβολή ανοίγει το σκορ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:00
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 2-0! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:01
Ο Καμαρά έκλεψε από τον Δεληζήση, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που γέμισε στην περιοχή και ο Αραμπί με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Έμαν για το 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:02
Το 14ο γκολ του Μαροκινού στο πρωτάθλημα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:04
27' Κίτρινη στον Καμαρά by Γιώργος Σπανομανώλης
20:08
Ο Άρης δεν είναι κακός, επιθετικά στέκεται καλά, αλλά πληρώνει τα κενά στην άμυνα του. Δεν είναι τυχαίο που στις τρεις επιθέσεις του Ολυμπιακού έχει δεχτεί τρεις τελικές, με τις δύο να καταλήγουν στα δίχτυα. Η ομάδα του Μαρτίνς κάνει το ματς να μοιάζει από νωρίς πιο εύκολο απ' ότι είναι. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:09
34' Κόρνερ του Βαλμπουενά, επιθετικό φάουλ του Γκιγιέρμε by Γιώργος Σπανομανώλης
20:13
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 3-1! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:13
Μπαλιά στην περιοχή, πρώτη κεφαλιά από τον Βέλεθ η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Ρόουζ με κεφαλιά μειώνει σε 2-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:14
Περιμένουμε το VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
20:14
Μετράει το γκολ και με τη βούλα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:15
Δύσκολη φάση, οριακή αλλά θεωρώ πως το γκολ σωστά μέτρησε μιας και δεν φαίνεται να υπάρχει οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:17
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος που σίγουρα αποζημειώνει όσους το παρακολουθούν by Γιώργος Σπανομανώλης
20:18
Από 6 τελικές οι δύο ομάδες ως τώρα στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:18
43' Στο έδαφος ο Ιντέγε, ο Μπα βγάζει έξω την μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:19
Ο Ιντέγε δεν μπορεί να συνεχίσει, ετοιμάζεται ο Ντιγκινί by Γιώργος Σπανομανώλης
20:20
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 3-1! by Γιώργος Σπανομανώλης
20:21
Πανέμορφο γκολ σε δημιουργία και εκτέλεση: Μπαλιά στον Ομάρ, εκείνος κατεβάζει στρώνει την μπάλα στο αριστερό και αφού ζυγίσει το σουτ εκτελεί τον Έμαν για το 3-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:21
Ένα λεπτό έξτρα χρόνος by Γιώργος Σπανομανώλης
20:22
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός-Άρης 3-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:24
Η ομάδα του Μαρτίνς παίρνει αυτό που θέλει σε ένα ματς με 14 τελικές (οι έξι για τον Άρη). Ο Άρης είναι καλός επιθετικά, δεν έχει μπει με σκοπιμότητα στο Καραϊσκάκης, αλλά αυτό το θράσος πληρώνει στο ημίχρονο, σε συνδιασμό με τα κενά στην άμυνα που τα έχει τιμωρήσει ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:36
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το δεύτερο 45λεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:45
53' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ: Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή διώχνει ο Έμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
20:48
56' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Αραμπί, υπάρχει οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:50
58' Σουτ του Αραμπί στην αγκαλιά του Έμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
20:52
61' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ by Γιώργος Σπανομανώλης
20:55
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 4-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:55
Ο Βαλμπουενά ευστοχεί και δίνει... αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
Μέσα ο Μαρτίνες, έξω ο Φέτφα by Γιώργος Σπανομανώλης
20:59
65' Σόουζα αντί του Βέλεθ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:01
69' Λοβέρα αντί Βαλμπουενά by Γιώργος Σπανομανώλης
21:04
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 4-2 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:04
Κόρνερ για τον Άρη, λάθος έξοδος του Σα και ο Ρόουζ πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
21:11
79' Σουτ του Ρόουζ δύσκολα σε κόρνερ ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:11
80' Κίτρινη ο Κόρχουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:12
80' Έξω ο Αραμπί, μέσα ο Σουντανί by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
83' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ 4-2 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:14
Κάθετη του Λάρσον στον Ντιγκινί που πλασάρει και μειώνει για τον Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Γκιγέρμε, μέσα ο Χριστοδουλόπουλος by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
85' Σε θέση οφσάιντ υποδείχθηκε ο Σουντανί. Σωστή απόφαση by Γιώργος Σπανομανώλης
21:19
86' Καλή ενέργεια από Σουντανί από τα δεξιά, απομάκρυνε σε κόρνερ η άμυνα του Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
21:22
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις του ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:24
93' Σουτ του Σουντανί με το αριστερό, σε διπλό χρόνο μπλόκαρε ο Έμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
21:27
Λήξη του αγώνα! by Γιώργος Σπανομανώλης
21:28
Ο Ολυμπιακός επικρατεί 4-2 του Άρη και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας κι αυτή την αγωνιστική by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Γκιγέρμε (22’), Ελ –Αραμπί (24’), Ομάρ (44’) και Βαλμπουενά (63’) τα γκολ των γηπεδούχων, Ροζ (37’) και Ντιγκινί (83’) οι σκόρερ του Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης