Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος

17:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος για την 20ή αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
17:03
Οι γηπεδούχοι είναι στη 12η θέση και προέρχονται από το ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, όπου ηττήθηκαν με 3-1. by www.sport-fm.gr
17:03
Ο Πανιώνιος ηττήθηκε με 2-1 από τον ΟΦΗ στη Νέα Σμύρνη και είναι στην τελευταία θέση με 6 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
17:03
Αστέρας (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Ματρικάρντι, Κώτσιρας, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Μαρκ Φερνάντεθ, Σίτο, Κρέσπι, Μπαράλες by www.sport-fm.gr
17:06
Πανιώνιος (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Κιάκος, Ευαγγέλου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Μασούρας, Κόρμπος, Μιλόγεβιτς, Παπαγεωργίου, Αραμπούλι, Εμμανουηλίδης by www.sport-fm.gr
17:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μιχαήλ, Λουίς Φερνάντεθ, Μπόρχα Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Ριέρα, Άνχελ, Βλάχος by www.sport-fm.gr
17:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μαλέρμπ, Γρίβας, Δούμτσιος, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Ρέντζας by www.sport-fm.gr
17:09
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας), Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), Δημήτριος Μαυρούδης (Ηρακλείου) - Τέταρτος: Φώτιος Νταούλας (Δυτ. Αττικής) VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών), AVAR: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς) by www.sport-fm.gr
17:17
17:18
17:18
Στο έδαφος ο Σταυρόπουλος, ο οποίος τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση. Μένει να δούμε αν είναι κάτι σοβαρό. by www.sport-fm.gr
17:23
17:23
17:31
Φάουλ για τον Πανιώνιο, έκοψε πονηρά αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Ιγκλέσιας by www.sport-fm.gr
17:35
17:38
17:39
22' Γυριστό του Εμμανουηλίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Παπαδόπουλος by www.sport-fm.gr
17:41
17:42
17:45
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Κίνηση του Ριέρα από τα αριστερά, έστρωσε για τον Κρέσπι, που έκανε κακό πλασέ και αστόχησε από το ύψος του πέναλτι by www.sport-fm.gr
17:50
17:51
35' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-0! Ο Μπαράλες (ως συνήθως) ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Κότνικ που έπεσε στην αντίθετη γωνία by www.sport-fm.gr
17:55
39' Απειλεί ο Αστέρας, με τον Μαρκ Φερνάντεθ να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και να κερδίζει ένα κόρνερ by www.sport-fm.gr
17:57
18:00
43' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Αραμπούλι , που πέρασε τον Παπαδόπουλο και τον πλάσαρε, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Πανιώνιο, αφού ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός των φιλοξενούμενων by www.sport-fm.gr
18:02
18:03
18:04
18:05
18:05
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Πανιώνιος 1-0! Το γκολ του Μπαράλες με πέναλτι στο 35' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι, ωστόσο, είχαν ελάχιστες καλές φάσεις στον αγώνα έως τώρα. Ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι. by www.sport-fm.gr
18:22
18:22
18:28
52' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-0! Κεφαλιά του Ιγκλέσιας, η μπάλα σκάει μπροστά στον Κότνικ που αιφνιδιάστηκε από το γεγονός ότι έσκασε μπροστά του η μπάλα και δεν μπόρεσε να διώξει by www.sport-fm.gr
18:30
18:31
18:36
59' Υποψία φάσης για τον Πανιώνιο. Κάθετη του Κόρμπου για τον Εμμανουλίδη, έκοψε ο Πασαλίδης με τάκλιν by www.sport-fm.gr
18:37
18:39
18:40
18:43
18:48
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι βγήκε απέναντι από τον Κότνικ, τον πλάσαρε, αλλά ο γκολκίπερ του Πανιωνίου είχε την απάντηση. by www.sport-fm.gr
18:51
18:52
18:52
18:54
76' Απειλεί ο Πανιώνιος. Ο Μασούρας έπιασε δυνατό σουτ από πλάγια θέση και απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος, ενώ στη συνέχεια ο Αραμπούλι με σουτ από θέση βολής δεν κατάφερε να σκοράρει, αφού ο Ματρικάρντι του έβαλε την κόντρα την ύστατη στιγμή. by www.sport-fm.gr
18:55
18:56
79' Σουτ του Βαλιέντε εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό του Κότνικ. by www.sport-fm.gr
18:57
80' Δούμτσιος αντί Παπαγεωργίου για τον Πανιώνιο. Τα παίζει όλα για όλα ο Παπαβασιλείου by www.sport-fm.gr
19:03
86' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Τασουλή, αλλά υποδεικνύεται ορθώς σε αντικανονική θέση by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
Αποβολή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και θα φύγει νωρίτερα για τα αποδυτήρια, χάνοντας και το επόμενο ματς των Αρκάδων. Που είναι με τη Λαμία στο ΔΑΚ by www.sport-fm.gr
19:12
Τέλος στην Τρίπολη. Αστέρας-Πανιώνιος 2-0. Ο Μπαράλες άνοιξε το σκορ στο 35’ με πέναλτι και ο Ιγκλέσιας σκόραρε στο 52’ με κεφαλιά by www.sport-fm.gr