19:03
19:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης-Ξάνθη για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
19:07
Ο Άρης έρχεται από την εκτός έδρας ήττα (4-2) από τον Ολυμπιακό, ενώ η Ξάνθη έχασε 0-1 εντός από τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα - Ρόουζ, Δεληζήσης, Βέλεθ, Κόρχουτ - Σάσα, Ματίγια - Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Γκάμα - Λάρσον by www.sport-fm.gr
19:10
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ - Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σόσα - Κοβάσεβιτς, Τερκί - Τζουρίτσκοβιτς, Φασίδης, Κάστρο - Φοσέ by www.sport-fm.gr
19:17
19:18
Στο ματς του πρώτου γύρου, Ξάνθη-Άρης 0-1. Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και στο Κύπελλο: Ξάνθη-Άρης 0-1 (8/1), Άρης-Ξάνθη 2-1 (14/1). by www.sport-fm.gr
19:24
19:24
Ο Άρης θα παραταχθεί δίχως τον φορ Ιντέγε, που θα μείνει στα "πιτς" για περίπου 1,5 μήνα. by www.sport-fm.gr
19:25
Θυμίζουμε ότι για τους Θεσσαλονικείς δεν υπολογίζεται ο επιθετικός Ντουρμισάι, αφού έχει ανακληθεί το δελτίο του. by www.sport-fm.gr
19:26
19:27
19:28
Στον πάγκο για τον Άρη οι Έμαν, Μπα, Τόνσο, Ντιγκινί, Μαρτίνες, Μπακουτσής, Σόουζα. by www.sport-fm.gr
19:29
Στον πάγκο για την Ξάνθη οι Σάο Μπέντο, Ντε Αμορίμ, Καμαρά, Μαλεζάς, Τεσέιρα, Στάρτζεον, Θυμιάνης. by www.sport-fm.gr
20:00
29' Ο Άρης κυκλοφορεί με υπομονή την μπάλα, ωστόσο δεν μπορεί να βρει χώρους και να απειλήσει. Στο 26', ο Ματίγια εκτέλεσε απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:06
20:07
20:09
20:12
41' Η πρώτη τελική για την Ξάνθη. Σουτ του Κάστρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:16
20:16
20:17
20:17
Κακή ποιοτικά αναμέτρηση, με τον Άρη να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά μέχρι εκεί. by www.sport-fm.gr
20:31
20:33
20:34
20:35
20:37
48' Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ. Στο πρώτο μέρος είχαν δεχθεί κίτρινη κάρτα ο Φοσέ και ο Κοβάσεβιτς για την Ξάνθη. by www.sport-fm.gr
20:41
20:45
20:45
20:46
Ωραία κάθετη πάσα του Φετφατζίδη στον Σάσα, που ανατράπηκε μέσα στη μικρή περιοχή από τον Μπαξεβανίδη. by www.sport-fm.gr
20:46
20:48
20:49
20:51
20:55
20:56
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης μέσα από την περιοχή, σούταρε με καλές προϋποθέσεις, αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by www.sport-fm.gr
20:59
71' Φάουλ για την Ξάνθη έξω από την περιοχή, αλλά σε πλάγια θέση. Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ. by www.sport-fm.gr
21:03
21:10
21:12
82' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης μπήκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:13
85' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνες πήρε τη θέση του Λάρσον, που αποκόμισε πρόβλημα τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
21:15
21:17
88' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Μπαξεβανίδη, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
21:19
21:19
21:21
21:22
94' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ντιγκινί στην αντεπίθεση, σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά μπλόκαρε ο Αμπάντ. by www.sport-fm.gr
21:23
Τέλος αγώνα, ο Άρης επικράτησε 1-0 της Ξάνθης και επιστρέφει στις νίκες μετά από 2 αγώνες! by www.sport-fm.gr