Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΑΕΚ-Ολυμπιακός για την 21η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Περίπου 40 λεπτά για την έναρξη του ντέρμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
Οι αποστολές των δύο ομάδων έφτασαν στο ΟΑΚΑ λίγο μετά τις 6, με λίγα λεπτά διαφορά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε λίγο πριν μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6 και του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Λόπες, Οικονόμου, Βράνιες, Μπακάκης, Σιμόες, Σιμάνσκι, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Βέρντε και Λιβάγια by Αποστόλης Λιβάνιος
18:58
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Μπα, Σισέ, Ομάρ, Καμαρά, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης. Μασούρας, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Από τη μια η ΑΕΚ ξεκινάει δίχως τον Νέλσον Ολιβέιρα στο βασικό της σχήμα. Είναι στον πάγκο ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Αφετέρου, ο Ολυμπιακός έχει τον Σισέ στο βασικό του σχήμα, στο πλάι του Μπα. Ο Σενεγαλέζος θα καλύψει το κενό του τιμωρημένου Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
19:03
19:04
Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Παουλίνιο, Σαμπανάτζοβιτς, Αλμπάνης, Κλωναρίδης και Ολιβεϊρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Αλέν, Γκασπάρ, Παπαδόπουλος, Σουντανί, Φορτούνης, Λοβέρα και Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Διαιτητής: Ματέι Γιούνγκ (Σλοβενία) Βοηθοί: Ματέι Ζούνιτς, Μάνουελ Βιντάλι 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης - VAR: Στέφανος Κουμπαράκης AVAR: Χρυσούλα Κουρομπύλια. Παρατηρητής: Κωνσταντίνος Ζαννετίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Εκτός αποστολής έμεινε ο Ντάνιελ Ποντένσε. Ο Πέδρο Μαρτίνς τον έχει πάρει μαζί του στο ΟΑΚΑ, αλλά δεν τον συμπεριέλαβε στην 18άδα, στην οποία βρίσκεται ο Κώστας Φορτούνης. Εκτός και ο Τοροσίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
19:13
19:15
Η ΠΑΕ ΑΕΚ θα ανταποδώσει τη φιλοξενία των Πειραιωτών (είχαν τιμήσει τη Μυρτώ) στο πρώτο ματς και θα τιμήσει τη φίλαθλο του Ολυμπιακού, Τόνια. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
Ο Ολυμπιακός αναζητά τη νίκη (έχει τέσσερις σερί στο πρωτάθλημα) που θα τον κρατήσει στην πρώτη θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Η ανεβασμένη ΑΕΚ είναι στην τρίτη θέση με 37 βαθμούς, έχοντας 13 λιγότερους από τους Πειραιώτες, που είναι στο +1 από τον δεύτερο της βαθμολογίας, ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:24
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει 2-0 με γκολ των Σεμέδο (9') και Καμαρά (77') by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
19:27
Έτοιμες οι δύο ομάδες για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Η Μυρτώ και η Τόνια οδηγούν τις ενδεκάδες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Πολύ ωραία κίνηση από τις δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Φάουλ από τα αριστερά για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
2' Εκτέλεση του Βέρντε, άστοχη κεφαλιά του Λιβάγια by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
4' Απειλεί η ΑΕΚ. Μπούκαρε από τα δεξιά ο Μάνταλος και παραχώρησε κόρνερ ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μπουχαλάκης βρέθηκε σε θέση βολής και του είπε "όχι" ο Μπάρκας σε σουτ με το δεξί. Θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο ο μέσος των Πειραιωτών, στο ύψος του ο γκολκίπερ της ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
7' Στην κόντρα η ΑΕΚ με καλές προϋποθέσεις η ΑΕΚ, σταματάει για οφσάιντ στον Λιβάγια by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, ο Ολυμπιακός έχει, ωστόσο, τη μεγάλη ευκαιρία έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
9' Απειλεί και πάλι ο Ολυμπιακός. Κεφαλιά-πάσα του Μασούρα, ο Ελ Αραμπί που ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, δεν έφτασε στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Πολύ καλός ο ρυθμός του ντέρμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
12΄ Άστοχο σουτ του Μπακάκη με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
19:47
15' Πολύ άστοχο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
16' Άστοχη κεφαλιά του Μπα, μετά από φάουλ του Βαλμπουενά, δεν ανησύχησε ο Μπάρκας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Χωρίς κάτι καλό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Έχει πέσει ο ρυθμός σε σχέση με τα πρώτα λεπτά. Αρκετά λογικό, δεν είναι εύκολο να παίξει στο ίδιο τέμπο σε ολόκληρο το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
31' Ο Ολιβέιρα μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Σιμάνσκι. Νωρίς νωρίς η πρώτη παρέμβαση του Καρέρα στο ντέρμπι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Ο Λιβάγια θα παίξει αριστερά και ο Μάνταλος στον άξονα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Κακός ο ρυθμός, λόγω των αρκετών διακοπών, στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
41%-59% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Δυνατό σουτ του Ελ Αραμπί, που μπλοκάρει ο Μπάρκας, αλλά νωρίτερα έχει δοθεί φάουλ για χέρι του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
36' Απειλεί η ΑΕΚ. Συρτή μπαλιά του Βέρντε, διώχνει ο Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
41' Τελική για την ΑΕΚ. Καλή κυκλοφορία των γηπεδούχων, έφτασε η μπάλα στον Κρίστισιτς που έπιασε αρκετά άστοχο σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
44' Πολύ άστοχο σουτ του Λόπες εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ακόμη ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει έως τώρα με αυτόν τον τρόπο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ψαλιδάκι του Μασούρα (από τα δεξιά) μέσα στην περιοχή με την μπάλα να φεύγει προς τα έξω κι ενώ μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο, "σβήνοντας" μια πιθανότητα για κάτι καλό από τον Ολυμπιακό στο φινάλε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ. ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-0! Το παιχνίδι ξεκίνησε με εξαιρετικό ρυθμό και την μπάλα πάνω-κάτω, η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, έδειχνε πιο αποφασισμένη, αλλά ο Ολυμπιακός είχε τη μεγάλη ευκαιρία με τον Μπουχαλάκη στο 4' και την απειλή με την προσπάθεια του Ελ Αραμπί λίγο μετά. Στη συνέχεια έπεσε πολύ ο ρυθμός, "έκατσε" το ματς και το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
47' Κίτρινη ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
47' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Έξυπνη εκτέλεση του Μάνταλου χαμηλά, βρίσκει τον Λιβάγια, με τον Σα να διώχνει με τα πόδια. Πολύ καλή αντίδραση του Πορτογάλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Θύμισε το γκολ με Αραούχο σε πρόσφατο ντέρμπι στο Φάληρο. Και πάλι ο Μάνταλος είχε εκτελέσει το φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω χρήσης λέιζερ από οπαδούς της ΑΕΚ. Θα γίνουν οι σχετικές συστάσεις, αφού το ζήτησε ο Σλοβένος διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
52' Κεφαλιά του Μασούρα σε εκτέλεση του Βαλμπουενά, έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Μπουχαλάκης κουβάλησε αρκετά την μπάλα είχε οπτικό πεδίο με την εστία (όντας εκτός περιοχής), προτίμησε να μην δώσει την μπάλα κι ενώ ήταν αμαρκάριστος ο Γκιγέρμε πήρε μόνο κόρνερ σε συρτό σουτ που δοκίμασε, έπειτα από τάκλιν του Βράνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
54' Διαγώνιο σουτ του Ολιβέιρα από πολύ δύσκολη γωνία, έλεγχε την κατάσταση ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
55' Σουτ του Μπουχαλάκη, στην αγκαλιά του Σα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
56' Ωραία κόντρα επίθεση της ΑΕΚ, ο Λιβάγια έγινε αποδέκτης της μπάλας, αλλά έπιασε δυνατό μεν, αλλά άστοχο σουτ δε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Υπάρχει ένταση εκτός του γηπέδου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
20:51
Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση για φέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
61' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από εκτέλεση του Βαλμπουενά, ο Βράνιες δεν έδιωξε καλά με αποτέλεσμα να στρώσει στον Γκιγέρμε, που μέσα από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
65' Επίθεση με προϋποθέσεις για την ΑΕΚ, άστοχο σουτ του Βέρντε από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
66' Σουτ του Μασούρα, στα σώματα η μπάλα και οφσάιντ ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
67' Λοβέρα αντί Μασούρα στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
70' Κίτρινη στον Σιμόες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Παράπονα του Καρέρα από τον Ολιβέιρα για το τακτικό κομμάτι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Πρόβλημα με Οικονόμου στην ΑΕΚ. Έχει χτυπήσει στη μύτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Πάντως, συνεχίζει. Τουλάχιστον προς το παρόν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
77' Αλμπάνης αντί Βέρντε στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
81' Απειλεί η ΑΕΚ. Πολύ άστοχη κεφαλιά του Βράνιες από εξαιρετική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Θα μπει ο Σουντανί σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
83' Μέσα ο Σουντανί, έξω ο Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Ετοιμάζεται ο Σβάρνας από την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
84' Στην περιοχή ο Αραμπί, σουτ με το δεξί στην αγκαλιά του Μπάρκα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Πρώτη τελική από τον Αραμπί στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Φάουλ του Σιμόες στον Βαλμπουενά, φλερτάρει με δεύτερη κίτρινη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Ένταση τώρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Ξεκίνησε από Λόπες και Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Διαμαρτύρονται οι παίκτες του Ολυμπιακού για δεύτερη κίτρινη στον Σιμόες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Ο Βαλμπουενά τράβηξε το αυτί του Μάνταλου και ξεκίνησε η ένταση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
88' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ: Δεύτερη κίτρινη στον Σιμόες με 10 η ΑΕΚ! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
89' Έξω ο Λιβάγια μέσα ο Σβάρνας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, 5 λεπτά καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Μέσα ο Φορτούνης, έξω ο Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος