21:20
21:21
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του «Σαν Πάολο», ανάμεσα σε Νάπολι και Γιουβέντους.για την 21η αγωνιστική της Serie A. by www.sport-fm.gr
21:23
Οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση της βαθμολογίας με 24 πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι πρώτοι, με 51 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
21:24
Στην 11άδα της Νάπολι ξεκινούν οι: Μέρετ, Χισάι, Μανωλάς, Ντι Λορέντσο, Ρούι, Ρουίθ, Ντέμε, Ζιελίνσκι, Καγιεχόν, Μίλικ και Ινσίνιε, σε σύστημα 4-3-3. by www.sport-fm.gr
21:26
Ενώ στο βασικό σχήμα της Γιουβέντους που θα παραταχθεί με 4-3-1-2 βρίσκονται οι: Σέζνι, Κουαδράδο, Ντε Λιχτ, Μπονούτσι, Σάντρο, Μπετανκούρ, Πιάνιτς, Ματουιντί, Ντιμπάλα, Ιγκουαϊν και Ρονάλντο. by www.sport-fm.gr
21:28
21:43
21:47
Θυμίζουμε ότι σε ενδεχόμενη νίκη της «γηραιάς κυρίας», τότε η Γιουβέντους θα βρεθεί στο +6 από την δεύτερη Ίντερ! by www.sport-fm.gr
21:49
21:57
8' Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά για τη Νάπολι, κεφαλιά του Μίλικ στη μικρή περιοχή, άουτ η μπάλα! by www.sport-fm.gr
22:11
20' Καλό σουτ του Μάριο Ρουί έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σέζνι. by www.sport-fm.gr
22:30
22:34
22:35
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ Νάπολι και Γιουβέντους. by www.sport-fm.gr
22:48
Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας για το θέαμα που είδαμε στο πρώτο ημίχρονο. Η Νάπολι ήταν ένα κλικ καλύτερη από την Γιουβέντους, με τους «παρτενοπέι» να έχουν καλύτερες ευκαιρίες για να σκοράρουν και την «Γιούβε» να εμφανίζεται διστακτική επιθετικά, παρότι παίζει με τριπλέτα μπροστά by www.sport-fm.gr
22:50
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με την Νάπολι στη σέντρα και χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
22:55
50' Πρώτη αλλαγή για την Γιουβέντους, αναγκαστική. Ο Πιάνιτς αποχωρεί τραυματίας, με τον Ραμπιό να τον αντικαθιστά. by www.sport-fm.gr
22:59
53' Σουτ του Ντιμπάλα, από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Μέρετ, στη συνέχεια ο επερχόμενος Ρονάλντο σκοράρει, αλλά το γκολ της Γιουβέντους ακυρώνεται σωστά αφού ο Ιγκουαϊν ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης! by www.sport-fm.gr
23:05
23:07
62' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με τον Ρονάλντο να βγαίνει ταχύτατα στην αντεπίθεση, να πασάρει στον Ιγκουαϊν και εκείνον να μην μπορεί να νικήσει τον Μέρετ!. by www.sport-fm.gr
23:10
63' Γκολ! 1-0 η Νάπολι, με τον Ινσίνιε να σουτάρει από πλάγια θέση και δεξιά, τον Σέζνι να αποκρούει με δυσκολία και τον Ζιελίνσκι να παίρνει το... ριμπάουντ, σκοράροντας με προβολή από κοντά... by www.sport-fm.gr
23:14
23:15
23:18
72' Διπλή αλλαγή για την Γιουβέντους. Μπερναρντέσκι και Ντόουγκλας Κόστα αντί των Ντιμπάλα και Ματουιντί. by www.sport-fm.gr
23:21
23:26
23:27
23:31
23:31
86' Γκολ! 2-0 η Νάπολι, με τον Ινσίνιε να κάνει ένα πολύ ωραίο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από γέμισμα του Καγιεχόν από τα δεξιά, τη μπάλα να βρίσκει και πάνω στον Ντε Λιχτ, προτού καταλήξει στα δίχτυα της εστίας του Σέζνι... by www.sport-fm.gr
23:34
23:37
90' Γκολ! 2-1 η Γιουβέντους, με τον Ρονάλντο να εκμεταλλεύεται το λάθος του Ντι Λορέντσο, να «τσιμπάει» τη μπάλα προ του Μέρετ και να μειώνει με κοντινή προβολή... by www.sport-fm.gr
23:38
23:39
23:39
90'+4' Σέντρα του Κουαδράδο από δεξιά, εντυπωσιακό «ψαλιδάκι» από τον Ιγκουαϊν, μπλοκάρει ο Μέρετ! by www.sport-fm.gr