Λαμία-ΑΕΛ

19:31
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με την ΑΕΛ, για την 23η αγωνιστική της Super League 1, στην πόλη της Φθιώτιδας. by www.sport-fm.gr
19:33
Με τρία παιχνίδια να απομένουν ακόμα, οι δύο ομάδες ξέρουν ότι μόνο ο νικητής στο μεταξύ τους παιχνίδι μπορεί να διατηρήσει ελπίδες για την έκτη θέση, από όπου απέχουν τέσσερις και τρεις βαθμούς αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
19:34
Η ομάδα της Φθιώτιδας δεν έχει καταφέρει να κάνει νίκη στα επτά τελευταία επίσημα παιχνίδια της, όπως δεν είχε νικήσει και στα οκτώ πρώτα της σεζόν. Ενώ έχει μια στα τελευταία εννέα, αυτή στη Νέα Σμύρνη. by www.sport-fm.gr
19:35
Παράλληλα, μετράει εννιά ισοπαλίες, τις περισσότερες από κάθε άλλη ομάδα στο πρωτάθλημα. Με τις έξι εξ αυτών να είναι με 1-1, έχοντας προηγηθεί σε όλες, ενώ στις δύο τελευταίες ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις με πέναλτι! by www.sport-fm.gr
19:36
Η Λαμία δεν έχει ισοπαλία σε αγώνα που δέχτηκε πρώτη γκολ, ενώ όποτε έχει δεχτεί πρώτη γκολ είτε χάνει, οκτώ φορές, είτε κερδίζει, μια τον ΟΦΗ… by www.sport-fm.gr
19:37
Η ήττα στο Βόλο ήταν μόλις η δεύτερη στη σεζόν, από ομάδα της περιφέρειας. Η άλλη ήταν στην Τρίπολη από τον Αστέρα. Στα τρία χρόνια που παίζει στην κατηγορία έχει καλή παράδοση. Έχει μόνο πέντε ήττες από ομάδες της περιφέρειας, δύο από τον Παναιτωλικό και από μια από Ξάνθη, Αστέρα Τρίπολης και Βόλο. by www.sport-fm.gr
19:38
Οι «βυσσινί» πήραν ισοπαλία από τον ΟΦΗ, το πρώτο τους 0-0 εκτός έδρας, μένοντας για έκτο παιχνίδι χωρίς νίκη, έχοντας τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. by www.sport-fm.gr
19:39
Επίσης, νίκησαν για τελευταία φορά τον Πανιώνιο πριν από τα Χριστούγεννα και αυτή είναι η μοναδική τους νίκη στα 10 τελευταία παιχνίδια όπου έχουν χάσει τα πέντε! by www.sport-fm.gr
19:40
Η τελευταία ήττα της ΑΕΛ ήταν από τον Παναθηναϊκό με δύο πέναλτι, ενώ αμέσως πριν χρειάστηκε δύο πέναλτι στα τελευταία 11 λεπτά για να ισοφαρίσει τον Παναιτωλικό. by www.sport-fm.gr
19:41
Με τον Παναιτωλικό ήταν η δεύτερη φορά στη σεζόν, που κατάφερε να μην χάσει σε αγώνα που είναι δύο γκολ πίσω, καθώς το έκανε και στη Θεσσαλονίκη με τον Άρη όπου μάλιστα νίκησε με 3-2. by www.sport-fm.gr
19:42
Έχει σκοράρει σε ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, το 2-2 με τον Παναιτωλικό, κι ενώ είχε σκοράρει και στα έξι αμέσως προηγούμενα… by www.sport-fm.gr
19:43
Παράλληλα, δεν σκόραρε στα δύο τελευταία ματς, αλλά έχει σκοράρει σε επτά από τα 11 παιχνίδια της. Έχει βάλει 11 γκολ, μόνο τέσσερις ομάδες έχουν βάλει περισσότερα από την ΑΕΛ εκτός έδρας! by www.sport-fm.gr
19:44
Η Λαμία πέτυχε εντυπωσιακή νίκη με 3-0 στη Λάρισα στον πρώτο γύρο, μένοντας για τέταρτο παιχνίδι μεταξύ τους αήττητη και δεν έχει χάσει και τα τρία παιχνίδια στη θεσσαλική πόλη! by www.sport-fm.gr
19:45
Και στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν μπει από τρία γκολ, ενώ στα δύο πρώτα από δύο. by www.sport-fm.gr
19:46
Στο αρχικό σχήμα της Λαμίας ξεκινούν οι Θεοδωρόπουλος, Βύντρα, Βάντερσον, Αντέτζο, Σκόνδρας, Βιγιάλμπα, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Τιρόνε, Καραμάνος και Μπιανκόνι. by www.sport-fm.gr
19:47
Ενώ την βασική 11άδα της ΑΕΛ απαρτίζουν οι Κρίστινσον, Μιχαήλ, Ουάρντα, Παπάζογλου, Μούζεκ, Ζίζιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Κάτσε, Γκαζάλ και Βινίσιους. by www.sport-fm.gr
19:48
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Καχριμάν, Ασίγμπα, Τζανετόπουλος, Μπουλούλης, Βασιλόγιαννης, Νιασέ και Ρόμανιτς. by www.sport-fm.gr
19:49
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Νάγκι, Ηλιάδης, Μπάλλας, Τορζε, Μάρκοβιτς, Καρανίκας και Νούνιτς. by www.sport-fm.gr
19:50
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αθανάσιος Κέζος του Συνδέσμου Κιλκίς. by www.sport-fm.gr
19:53
19:54
Ενώ ένταση επικράτησε κατά την διάρκεια της προθέρμανσης της ΑΕΛ, με τον Ουάρντα και φίλους των γηπεδούχων! by www.sport-fm.gr
19:55
19:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:58
19:59
20:00
20:02
2' Γύρισμα του Βινίσιους από τα δεξιά, δεν υπάρχει παίκτης της ΑΕΛ να μπει στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
20:05
5' Σέντρα-σουτ του Τιρόνε από δύσκολη θέση αριστερά, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by www.sport-fm.gr
20:06
6' Ευκαιρία για την ΑΕΛ καθώ ο Ουάρντα πατάει περιοχή από την «κάθετη» του Βινίσιους, αλλά σουτάρει ψηλά άουτ ενώ υποδεικνύεται οφσάιντ, λανθασμένα πάντως σύμφωνα με το ριπλέι. by www.sport-fm.gr
20:09
20:10
20:14
14' Στο έδαφος ο Ουάρντα, διαμαρτύρονται για φάουλ και κάρτα στην ΑΕΛ αλλά και ο ίδιος στη συνέχεια... by www.sport-fm.gr
20:18
18' Πολύ καλή στιγμή για την Λαμία, με το σουτ του Βάντερσον στο ύψος της περιοχής να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κρίστινσον! by www.sport-fm.gr
20:21
20:22
22' Σουτ του Βινίσιους από θέση μέσα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος. by www.sport-fm.gr
20:24
23' Σέντρα του Βιγιάλμπα από τα αριστερά, μαζεύει εύκολα τη μπάλα ο Κρίστινσον. by www.sport-fm.gr
20:26
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με το παιχνίδι να έχει καλό ρυθμό, αλλά όχι πολλές φάσεις για γκολ. Η Λαμία έχει την κατοχή της μπάλας, προσπαθώντας να παίξει από τον άξονα, με την ΑΕΛ να έχει πάντως κλείσει καλά τους διαδρόμους και να είναι επικίνδυνη στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
20:26
25' Μακρινό σουτ του Ουάρντα δεν καταφέρνει να αιφνιδιάσει τον Θεοδωρόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:28
20:29
30' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την ΑΕΛ, από τα αριστερά περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:33
20:34
35' Μπαλιά του Παπάζογλου για τον Ουάρντα στην αντεπίθεση, το σουτ του δεύτερου από πλάγια θέση είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Θεοδωρόπουλου. by www.sport-fm.gr
20:45
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις, Λαμία και ΑΕΛ πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
20:47
Ημίχρονο στην Λαμία, με το παιχνίδι να έχει στο δεύτερο κομμάτι του πολλά φάουλ, περισσότερα νεύρα και... καθόλου θέαμα, πλέον. Παρόλα αυτά, η ΑΕΛ είναι στα... σημεία ελαφρώς καλύτερη του αντιπάλου της, με την ως τώρα εικόνα να επιβεβαιώνει πως, όποιος σκοράρει πρώτος, πιθανότατα θα πάρει και το «τρίποντο»! by www.sport-fm.gr
21:00
21:00
21:05
21:08
53' Ευκαιρία για την Λαμία, με το σουτ του Καραμάνου μέσα από την περιοχή να καταλήγει σε κόρνερ, μετά την επέμβαση του Κρίστινσον! by www.sport-fm.gr
21:11
56' Νέα καλή στιγμή για την Λαμία, με τη σέντρα-σουτ του Σκόνδρα από θέση μέσα δεξιά να περνάει τελικά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κρίστινσον... by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
59' Αντεπίθεση της Λαμίας, με τον Δημούτσο να κλέβει, να πασάρει στον Μπιανκόνι αλλά το γέμισμά του να απομακρύνεται σε κόρνερ... by www.sport-fm.gr
21:16
60' Εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Βύντρα στο πρώτο δοκάρι, νέα κεφαλιά του Μπιανκόνι, ελάχιστα άουτ η μπάλα! by www.sport-fm.gr
21:17
21:18
63' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα να κάνει το 0-1, με τον Ουάρντα να κάνει το γέμισμα από αριστερά, αλλά το πλασέ του Παπάζογλου πάνω στην κίνηση περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
21:21
21:27
Συμπληρωμένα τα 3/4 του αγώνα, με το κομμάτι που διανύσαμε να είναι μακράν το καλύτερο, ως τώρα! Η Λαμία μπήκε... φορτσάτη, έφτιαξε κι έχασε τουλάχιστον δύο πολύ καλές φάσεις για να ανοίξει το σκορ τις οποίες έχασε ενώ είναι και τυχερή που ο Παπάζογλου δεν έκανε το 0-1 στην πρώτη του «επίσκεψη» στα καρέ του Θεοδωρόπουλου και να της βάλει ακόμα πιο δύσκολα... by www.sport-fm.gr
21:27
21:28
73' Πέναλτι για την ΑΕΛ, με τον Παπαδόπουλο να δείχνει ανατροπή του Μπέρτου από τον Μπεχαράνο! by www.sport-fm.gr
21:30
Η φάση εξετάζεται και μέσω VAR, ωστόσο ακόμα κι αν υπάρχει επαφή, φαίνεται να είναι εκτός περιοχής.. by www.sport-fm.gr
21:31
21:32
77' Τελικά ο διαιτητής Παπαδόπουλος παίρνει πίσω την απόφαση και καταλογίζει φάουλ! by www.sport-fm.gr
21:33
21:34
21:37
21:38
81' Πολύ καλή φάση για την ΑΕΛ, με τον Παπάζογλου να γυρίζει από τα αριστερά και τον Θεοδωρόπουλο να διώχνει πέφτοντας προ του Νούνιτς... by www.sport-fm.gr
21:39
21:44
88' Καλή φάση για τη Λαμία με το σουτ του Νιασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr