14:37
14:39
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-Άρης για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
14:42
Ο Αστέρας Τρίπολης προέρχεται από τη νίκη (2-1 εντός) επί του Παναιτωλικού, ενώ αναρριχήθηκε στη 10η θέση με 25 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
14:44
Από την άλλη, ο Άρης νίκησε 2-0 εντός τον Πανιώνιο και είναι μόνος στην 5η θέση με 32 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
14:44
Την Πέμπτη η ομάδα της Θεσσαλονίκης έμεινε στο 0-0 εντός με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
14:46
14:46
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής - Μουνάφο, Ιγκλέσιας - Ντέλετιτς, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι - Μπαράλες by www.sport-fm.gr
14:47
Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα - Δεληζήσης, Βέλεθ, Ρόουζ, Κόρχουτ - Ματίγια, Σάσα - Γκάμα, Φετφατζίδης, Λάρσον - Ντιγκινί by www.sport-fm.gr
14:53
14:53
Στον πάγκο για τον Αστέρα οι Μιχαήλ, Μπόρχα Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Ματρικάρντι, Άνχελ Μαρτίνεθ, Δουβίκας, Ριέρα. by www.sport-fm.gr
14:53
Στον πάγκο για τον Άρη οι Έμαν, Μαρτίνες, Ντουρμισάι, Μπα, Τόνσο, Σούντγκρεν, Σόουζα. by www.sport-fm.gr
15:15
Εκτέλεση κόρνερ από τον Φετφατζίδη, ο Ρόουζ έκανε την προβολή στο πρώτο δοκάρι, με την μπάλα να καταλήγει στον Βέλεθ, ο οποίος την έσπρωξε στα δίχτυα από το μισό μέτρο. by www.sport-fm.gr
15:16
15:21
15:23
Οι παίκτες του Αστέρα Τρίπολης κάνουν πολλά αβίαστα λάθη και "πουλάνε" την μπάλα όταν την έχουν στην κατοχή τους. by www.sport-fm.gr
15:26
15:28
Η φάση ξεκίνησε από τον Ιγκλέσιας, που γύρισε από τα δεξιά και βρήκε τον Μαρκ Φερνάντεθ στην περιοχή, με τον Ισπανό να εκτελεί τον Κουέστα για το 1-1. by www.sport-fm.gr
15:32
32' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Δυνατό σουτ του Φερνάντεθ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Κουέστα. by www.sport-fm.gr
15:32
Το γκολ έδωσε ώθηση στον Αστέρα, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και πιέζει τον Άρη. by www.sport-fm.gr
15:37
15:42
15:45
15:46
15:53
Ο Άρης ξεκίνησε καλύτερα και κυριάρχησε στο πρώτο 25λεπτο, ενώ προηγήθηκε στο 13' με τον Βέλεθ. Μετά το 25', ο Αστέρας κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και ισοφάρισε στο 26' με τον Μαρκ Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
16:01
16:04
16:08
16:11
Ο Αστέρας έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίκτες του Άρη να κάνουν πολλά λάθη. by www.sport-fm.gr
16:12
Στο 53' ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by www.sport-fm.gr
16:12
16:16
16:17
16:17
62' Σουτ του Φετφατζίδη, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Ανέβασε στροφές ο Άρης στο τελευταίο 5λεπτο. by www.sport-fm.gr
16:19
16:20
64' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντικαθιστά τον Μουνάφο. by www.sport-fm.gr
16:20
16:23
16:24
16:26
16:28
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή και εκτέλεσε με τη μία, αλλά η μπάλα βρήκε στο σώμα του Ρόουζ και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:33
16:35
16:35
16:41
85' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:44
Έπεσε ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, οι δύο ομάδες δείχνουν συμβιβασμένες με την ισοπαλία. by www.sport-fm.gr
16:45
16:46
16:47
16:48
92' Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα. Ο Βαλιέντε πήρε τη θέση του Μαρκ Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
16:48
16:54
16:55
Απολύτως δίκαιο μοιάζει το αποτέλεσμα. Στο 13' το 0-1 από τον Βέλεθ, στο 26' το 1-1 από τον Μαρκ Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr