Ατρόμητος-Ολυμπιακός

16:51
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Ολυμπιακός, για την 23η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Το ματς στο Περιστέρι είναι προγραμματισμένο για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και θα ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Παύλο Κουστέρη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγιερι, Νάτσος, Στρούγγης, Γούτας, Κιβρακίδης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιδες, Ντε Πο, Ενσικουλού, Βέλλιος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:56
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μανδάλας, Μπαένα, Ανδρούτσος, Ραμπέλο, Νταβιώτης, Γιακουμάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αλέν, Καμαρά, Φορτούνης, Λοβέρα, Σισέ, Γκασπάρ και Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Διαιτητής: Ουρς Σνάιντερ. Βοηθοί: Άλεν Χεϊνιγκερ, Ματίας Σμπρίσα 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης - VAR: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης), AVAR: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας) by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
17:02
Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να παραμείνει μόνος πρώτος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
Στην αντίπερα όχθη, ο Ατρόμητος θέλει θετικό αποτέλεσμα για να είναι σε επαφή με την πρώτη εξάδα ή για να βρεθεί εντός αυτής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
3' Σουτ του Σουντανί εκτός περιοχής, σκάει η μπάλα και ο Μέγερι την μπλοκάρει με τη δεύτερη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
6' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού (που θεωρείται ως μη γενόμενη) με Βαλμπουενά και Ομάρ, γύρισμα για τον Σουντανί που από το σημείο του πέναλτι δεν κατάφερε να νικήσει τον Μέγερι, λίγο πριν υποδειχθεί οφσάιντ ο Νορβηγός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
8' Κάθετη του Ούμπιδες για τον Κιβρακίδη, βγήκε και καθάρισε τη φάση ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
9' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας άνοιξε πολύ το κοντρόλ και τον πρόλαβε ο Μέγιερι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
12' Άστοχη κεφαλιά του Μπα μετά από κόρνερ, όπου μονομάχησε με τον Βέλλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπειτα από ωραία αντεπίθεση, ο Ούμπιδες σέντρα από τα αριστερά για τον Βέλλιο, ο οποίο πλάσαρε με τη μια και αστόχησε από πολή καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Πρόβλημα με Σουντανί έπειτα από μονομαχία με τον Ενσικουλού (δεν του έκανε κάτι). Λογικά θα γίνει αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
17' Άστοχη κεφαλιά του Γούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
Θα μπει ο Φορτούνης στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
18' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φορτούνης αντί Σουντανί by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
20' Εκτέλεση φάουλ του Βέλλιου με συρτό σουτ, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
24' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ βγήκε σχεδόν φάτσα (από κάπως πλάγια θέση) με τον Μέγερι, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
17:43
27' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Κάθετη του Μπουχαλάκη για τον Ελ Αραμπί που από κάπως πλάγια θέση αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
29' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη εκτός περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
32' Σουτ του Μασούρα με το αριστερό, μπλόκαρε ο Μέγερι. Δίχως να ανησυχήσει by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
33' Κάκιστο σουτ του Κιβρακίδη εκτός περιοχής, έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
34' Κίτρινη στον Στρούγγη για φάουλ πάνω στον Βαλμπουενά, που προσπαθούσε να βγάλει στην κόντρα τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
Φάουλ σε καλή θέση, ακόμα και για απευθείας εκτέλεση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
Στο τείχος η μπάλα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
37' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού και πτώση του Βαλμπουενά μέσα στην περιοχή. Βρίσκεται στο έδαφος ο Γάλλος. Υπάρχει επαφή, αλλά ο παίκτης των Πειραιωτών έχει πάει πάνω στον αντίπαλό του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
41' Κίτρινη στον Ομάρ, που έκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων με τον Ενσικουλού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
41' Αναγκαστική αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Νταβιώτης αντί του Ντε Πο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
44' Άστοχο σουτ του Μάντσον, δεν ανησύχησε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
45' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα και εξαιρετική απόκρουση του Μέγερι στην κεφαλιά του Μασούρα, ενώ στη συνέχεια ο Ελ Αραμπί (κάνοντας γύρισμα με τακουανάκι) έδωσε δεύτερη ευκαιρία στον Μασούρα που είδε τον Γούτα να διώχνει πάνω στη γραμμή σε σουτ από εξαιρετική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-0! Συνολικά ανώτεροι και πιο απειλητικοί οι φιλοξενούμενοι σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές φάσεις, αλλά λίγες και καλές. Ο Ατρόμητος είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Βέλλιο στο 13', ενώ οι Πειραιώτες σπατάλησαν πολύ καλή στιγμή με τον Ομάρ στο 24' και διπλή με τον Μασούρα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
49' Άστοχο σουτ του Κιβρακίδη από μακρινή απόσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
50' Πολύ κακό σουτ του Φορτούνη λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
51' Άστοχο σουτ του Μασούρα από πλάγια θέση. Από σημείο που μόνο σέντρα θα μπορούσε να επιχειρήσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
55' Κίτρινη στον Γούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
57' Εκτέλεση φάουλ από τον Ούμπιδες, η μπάλα πέρασε εκτός. Δεν ανησύχησε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Ο Χασάν θα μπει σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
59' Χασάν αντί Μασούρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
60' Κίτρινη στον Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
66' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έβγαλε ωραία για τον Ομάρ που βρέθηκε φάτσα με τον Μέγερι, αλλά αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
70' Μπαένα αντί Ενσικουλού by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
73' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Ολυμπιακό! Ο Ομάρ, έχοντας κάρτα, πάει και κάνει ατσούμπαλο μαρκάρισμα στον Νταβιώτη για να σταματήσει αντεπίθεση και δέχεται δεύτερη κίτρινη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Έχει πάει ο Γκιγέρμε δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Ελ Αραμπί (!), μέσα ο Γκασπάρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
81' Καλό γέμισμα του Βαλμπουενά από τα δεξιά, διώχνει την μπάλα η άμυνα του Ατρομήτου προ του Μπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
84' Μπούκαρε από τα αριστερά ο Τσιμίκας και έκανε σέντρα-σουτ. Θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
87' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Φορτούνη για... αντίπαλο και στη συνέχεια κόντρα σε σουτ του Γκασπάρ και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
88' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Άστοχη κεφαλιά του Χασάν μετά από κόρνερ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
90' Ραμπέλο αντί Μάντσον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
90 +1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία μπαλιά του Βαλμπουενά και κεφαλιά του Χασάν, που δείχνει να λυτρώνει τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος