Ολυμπιακός-Λαμία

17:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Λαμία για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
Πρόκειται για τη ρεβάνς του 0-0 στο ΔΑΚ της προηγούμενης Τρίτης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν, Τσιμίκας, Σισέ, Σεμέδο, Γκασπάρ, Γκιγέρμε, Καμαρά, Μασούρας, Φορτούνης, Λοβέρα, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Λαμία (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Βάντερσον, Νιάσε, Μπουλούλης, Βασιλόγιαννης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Καραμάνος. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
17:42
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τζολάκης, Μορ, Ελ Αραμπί, Καφού, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος και Μαρτίνης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Επασί, Βλαχομήτρος, Σασί, Νικολόπουλος, Σκόνδρας, Μπαχανάκ και Βιγιάλμπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας), Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας), 4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) - VAR: Μανούχος (Αργολίδας), AVAR: Τάσσης (Ηπείρου) by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Εκτός αποστολής έμειναν από τους Πειραιώτες οι ανέτοιμοι Χριστοδουλόπουλος, Μπρούνο, Τοροσίδης, ο Σουντανί που τραυματίστηκε την Κυριακή στο ματς με τον Ατρόμητο, ενώ οι Σα, Μπα και Μπουχαλάκης παίρνουν «ανάσες». by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
4' Επικίνδυνη σέντρα του Μασούρα, προβολή του Λοβέρα μέσα από την περιοχή και κέρδος ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
5' Άστοχο σουτ του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
Νωρίτερα ο Ολυμπιακός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι. Υπάρχει ένα μαρκάρισμα του Βάντερσον στον Γκασπάρ, αν υπάρχει κάτι αντικανονικό είναι εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:06
6' Απειλεί η Λαμία. Γύρισμα του Τιρόνε από τα αριστερά για τον Καραμάνο, (που φάτσα με την εστία) βρήκε την μπάλα ο επιθετικός των φιλοξενούμενων και ο Αλέν μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Τσιμίκα (που πρόλαβε την έξοδο του Κάχριμαν) από τα αριστερά, αλλά ο Χασάν αστόχησε σε ουσιαστικά ανυπεράσπιστη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
10' Πολύ άστοχο σουτ του Τιρόνε μετά από κόρνερ της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Χαμένο τετ-α-τετ του Μασούρα, έπειτα από μπαλιά του Γκιγέρμε, που έκλεψε την μπάλα μετά την αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
Γίνεται πολύ επικίνδυνη η Λαμία όταν βγαίνει στην κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
18:14
18:20
Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός έπειτα από το πολύ δυνατό ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
22' Ωραίο σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής με το αριστερό, κόντρα στον Τζανετόπουλο και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:27
68%-32% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
32' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έπειτα από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Τσιμίκα που αστόχησε με το δεξί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Υπήρχαν και διαμαρτυρίες για πέναλτι για χέρι του Ασίγκμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
36' Κίτρινη στον Ρόμανιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
37' Πολύ άστοχη κεφαλιά του Σισέ μετά από φάουλ του Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Κόρνερ για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
42' Πολύ άστοχο σουτ του Σισέ εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
44' ΓΚΟΛ η Λαμία, 0-1! Ο Αντέτζο με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από φάουλ του Τιρόνε από τα δεξιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Έγινε και συνεννόηση με το VAR και διαπιστώθηκε ότι δεν υπάρχει οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Πλέον, ο Ολυμπιακός θέλει δύο γκολ -χωρίς να δεχθεί κανένα- για να προκριθεί. Σίγουρα, δεν έχει παράταση πλέον η αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Σουτ χωρίς τύχη από τον Μασούρα, μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Λαμία 0-1! Οι γηπεδούχοι ήταν συνολικά ανώτεροι στο πρώτο μέρος, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν τις μεγάλες ευκαιρίες με Χασάν και Μασούρα, με τους Φθιωτούς να κάνουν τη ζημιά στο 44' με το γκολ του Αντέτζο. Πλέον, έχουν σκορ πρόκρισης, το οποίο καλούνται να προστατέψουν στο δεύτερο μέρος. Για να προκριθεί ο Ολυμπιακός θέλει δύο γκολ χωρίς να δεχθεί κανένα. Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να μην ήταν τόσο απειλητικοί όσο οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, αλλά έπαιξαν αρκετά έξυπνα και δημιούργησαν προβλήματα στην κόντρα επίθεση. Εντελώς εκτός κλίματος ο Λοβέρα από την πλευρά των Πειραιωτών. Είναι σαν να παίζει με 10 η ομάδα του Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
19:02
Θα μπει ο Βαλμπουενά στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Ελ Αραμπί αντί Μασούρα και Βαλμπουενά αντί Λοβέρα. Με δύο φορ ο Ολυμπιακός πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
52' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού, με τον Βαλμπουενά να δίνει για τον Καμαρά, που πρόλαβε να εκτελέσει, αλλά κέρδισε μόνο ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
53' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
54' Κόρνερ μετά από κεφαλιά του Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
54' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί, που στέλνει την μπάλα λίγο έξω μετά από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
55' Κίτρινη στον Βασιλόγιαννη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
56' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, με τον Κάχριμαν να μην καταφέρνει να μπλοκάρει την μπάλα μετά από φάουλ του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
57' Ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Κάχριμαν έδιωξε σε κόρνερ έπειτα από ψαλιδάκι του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Πιέζει ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Μικρή διακοπή στον αγώνα, έπειτα από πρόβλημα με τον Τιρόνε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Θα μπει ο Σκόνδρας σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1!Κόρνερ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, κεφαλιά του Χασάν στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
61' ΑΠΟΒΟΛΗ για τη Λαμία! Ο Ρόμανιτς δέχθηκε κίτρινη για θέατρο, που είναι η δεύτερη και μένουν με δέκα οι φιλοξενούμενοι. Από το replay φάνηκε ότι είναι κάπως υπερβολική. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
64' Κίτρινη ο Μπουλούλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
65' Σκόνδρας αντί Τιρόνε και Σασί αντί Καραμάνου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
71' Δις κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα! Ο Ελ Αραμπί βγήκε φάτσα με τον Κάχριμαν που τον νίκησε και έδιωξε σε κόρνερ. Στη συνέχεια, ο Χασάν έστειλε την μπάλα στα δεξί ΔΟΚΑΡΙ του Κάχριμαν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
72' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Εξαιρετική σέντρα του Βαλμπουενά, δυνατή κεφαλιά του Σισέ και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
77' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Φάουλ του Βαλμπουενά από τα δεξιά, νέα κεφαλιά του Σισέ για το τρίτο γκολ των γηπεδούχων και το δεύτερο προσωπικό του Σενεγαλέζου. Τρεις ασίστ ο Βαλμπουενά! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
79' Ντεμπούτο για τον Μορ που μπαίνει αντί του Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
80' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μορ και κόρνερ, αφού βρήκε η μπάλα στον Βάντερσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Άστοχο σουτ του Σεμέδο μετά από κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μορ βρήκε τον Ελ Αραμπί, που νικήθηκε από τον Κάχριμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
87' Κίτρινη στον Γκιγέρμε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
89' Πέναλτι για τη Λαμία! Ανατρέπει τον Νιάσε ο Σισέ μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
90' ΓΚΟΛ η Λαμία, μειώνει σε 3-2. Ο Βιγιάλμπα νίκησε τον Αλέν από τα έντεκα βήματα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Λαμία 3-2 Ο Αντέτζο άνοιξε το σκορ στο 44' για τους φιλοξενούμενους, αλλά οι γηπεδούχοι με την είσοδο του Βαλμπουενά στο δεύτερο μέρος και τα γκολ των Χασάν, Σισέ (x2) από τρεις ασίστ του Γάλλου έκανε την ανατροπή. Μείωσε ο Βιγιάλμπα με πέναλτι (από ανατροπή του Σισέ) στο 90'. Με δέκα έπαιξαν από το 61' οι Φθιωτοί λόγω της αποβολής του Ρόμανιτς με αυστηρή δεύτερη κίτρινη. by Αποστόλης Λιβάνιος