Ατρόμητος-Άρης

18:18
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του επαναληπτικού ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Άρη στο Περιστέρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:20
Το πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων είχε λήξει ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) και το τρίτο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας θα κριθεί στο Περιστέρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
Θυμίζουμε πως από χθες ξέρουμε δύο ομάδες που έχουν προκριθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Ο Ολυμπιακός πέταξε εκτός την Λαμία και ο ΠΑΟΚ τον Πανθηναϊκό, ενώ την ερχόμενη εβδομάδα η ΑΕΚ υποδέχεται τον Παναιτωλικό στη ρεβάνς του μεταξύ τους 1-1 στο Αγρίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Οι δύο ομάδες πέραν του πρώτου μεταξύ τους αγώνα για το Κύπελλο, έχουν αναμετρηθεί και μια φορά στο Περιστέρι για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος. Τότε, η μεταξύ τους αναμέτρηση είχε λήξει ισόπαλη με σκορ 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
Σε μισή ώρα θα ξεκινήσει το ματς στο Περιστέρι, το οποίο αναμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον. by Γιώργος Τσανάκας
18:34
Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από τo Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης, 4-3-3): Μέγιερι - Κιβρακίδης, Στρούγγης, Γούτας, Κατράνης - Χαρίσης, Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος - Νταβιώτης, Ενσικουλού, Βέλλιος. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Μανδάς, Ρισβάνης, Νάτσος, Μάντσον, Ραμπέλο, Σάνι, Μανούσος. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Άρης (Μίχαελ Ένινγκ, 4-2-3-1): Κουέστα - Ροζ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Κόρχουτ - Σάσα, Ματίγια - Λάρσον, Γκάμα, Φετφατζίδης - Ιντέγε. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Στον πάγκο για τον Άρη οι Τσιλιγγίρης, Μπακούτσης, Ντιγκινί, Σούντγκρεν, Ντουρμισάι, Μαντσίνι, Σόουζα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Έκπληξη στην ενδεκάδα του Άρη αφού ξεκινάει ο Μπράουν Ιντέγε. Ο Νιγηριανός ήταν αρχικά εκτός αποστολής, τελικά ταξίδεψε σήμερα στην Αθήνα, πήγε στο Περιστέρι και δοκίμασε το πόδι του. Είπε στον προπονητή του ότι είναι καλά και ο Μίχαελ Ένινγκ τον χρησιμοποιεί βασικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας), βοηθοί του οι Ιορδάνης Απτοσόγλου (Αθηνών), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής), ενώ τέταρτος είναι ο Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας). by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Διαιτητής VAR ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας), ενώ AVAR ο Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Σε δέκα λεπτά θα ξεκινήσει η ρεβάνς των δύο ομάδων στο Περιστέρι... by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Τζον Φαν΄τ Σιπ. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο! Σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
2' Μπαλιά του Λάρσον ανάμεσα στα δύο στόπερ του Ατρομήτου, ο Ιντέγε έκανε το κοντρόλ με το στήθος αλλά δεν κατάφερε να πάρει σωστά την μπάλα μπροστά του και ο Γούτας απομάκρυνε. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
7' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπουσούλατζιτς έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Βέλλιο, ο οποίος έκανε κάκιστο πλασέ μέσα από την περιοχή και δεν κατάφερε να βρει τέρμα, ενώ ήταν αμαρκάριστος. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Ο επόπτης την ίδια ώρα είχε υποδείξει σε θέση οφσάιντ τον Βέλλιο, ωστόσο δεν υπήρξε κάτι τέτοιο. Οπότε, εάν είχε σκοράρει ο Βέλλιος το τέρμα θα είχε μετρήσει με την χρήση του VAR. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Μετά από σέντρα του Γκάμα, ο Ιντέγε έπιασε την κεφαλιά νικώντας στον αέρα τον Γούτα αλλά η μπάλα πέρασε περίπου δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
19:11
Έχει πολύ καλό ρυθμό το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να βγάζουν διάθεση και ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο... by Γιώργος Τσανάκας
19:12
Διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Άρη για τον τρόπο που σφυρίζει ο διαιτητής. Δεν έχει υπάρξει κάτι το... περίεργο, πάντως, μέχρι στιγμής στο παιχνίδι! by Γιώργος Τσανάκας
19:13
12' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ατρόμητο. Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
19:14
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Άρη τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:16
15' Γκοοοολ για τον Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Τρομερή κάθετη του Μπρούνο Γκάμα στην πλάτη του Κιβρακίδη με το εξωτερικό, ο Λάρσον βγαίνει απέναντι από τον Μέγερι και με άψογο τελείωμα, επίσης, με το εξωτερικό, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 του Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Ο Άρης βρίσκει νωρίς, λοιπόν, το γκολ που έψαχνε, παίρνει προβάδισμα στο σκορ αλλά και για την πρόκρισή του αφού πλέον του κάνει και η ισοπαλία! Ο Ατρόμητος καλείται να αντιδράσει και να γυρίσει... τούμπα το ματς αν θέλει να πάρει αυτός το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου! by Γιώργος Τσανάκας
19:21
20' Νέα τελική για τον Άρη. Μετά από ωραία και γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας, ο Γκάμα με νέα κάθετη βρήκε τον προωθημένο Κόρχουτ μέσα στην περιοχή αλλά το διαγώνιο τελείωμά του ήταν αδύναμο και ο Μέγερι μπλόκαρε εύκολα! by Γιώργος Τσανάκας
19:22
21' Τελική για τον Ατρόμητο μετά από αρκετά λεπτά, το σουτ που επιχείρησε ο Χαρίσης έξω από την περιοχή ήταν αδύναμο και ο Κουέστα μπλόκαρε εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
22' Νέα φάση στο ματς, για τον Άρη αυτή τη φορά. Ο Φετφατζίδης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκλεισε προς τα μέσα και επιχείρησε να στείλει την μπάλα στο απέναντι «Γ» αλλά το σουτ πέρασε πολύ ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
27' Σουτ του Μπουσούλατζιτς, έπεσε και μπλόκαρε ο Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στην αναμέτρηση. Ο Άρης προηγείται με 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, χάρη στο γκολ του Λάρσον, και έχει πάρει προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι, έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας, γρήγορη και ποιοτική μεσοεπιθετική γραμμή και με τον Ιντέγε να κρατάει και να σπάει μπάλες, έχουν βάλει δύσκολα στους Περιστεριώτες. Από την άλλη μεριά, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν προηγηθεί μόλις στο 7' με τον Βέλλιο, ο οποίος σπατάλησε μια τεράστια φάση για να δώσει προβάδισμα στον Ατρόμητο. Στη συνέχεια... έπεσαν ψυχολογικά οι παίκτες του Παντελίδη αλλά προσπαθούν να αντιδράσουν και να φτιάξουν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
32' Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια που πάτησε τον Ανδρούτσο. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
35' Γρήγορο transition από τους φιλοξενούμενους, ο Φετφατζίδης βρήκε τον Ιντέγε αλλά το σουτ του τελευταίου βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων! by Γιώργος Τσανάκας
19:40
39' «Χλιαρό» σουτ του Ενσικουλού, μπλόκαρε ξανά πολύ εύκολα ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Ιντέγε για φάουλ στον Κατράνη. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Οδεύουμε προς το φινάλε του ημιχρόνου, να δούμε αν μπορεί να αλλάξει κάτι. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Άρης προηγείται με 1-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι χάρη στο ωραίο γκολ του Λάρσον και έχει βάλει γερές βάσεις για την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
48' Κίτρινη κάρτα στον Ανδρούτσο για φάουλ στον Σάσα. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
52' Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη για φάουλ στον Ροζ. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
57' Κίτρινη κάρτα στον Γούτα για διαμαρτυρία. Θα μπορούσε να δει για τη συγκεκριμένη φάση κάρτα και ο Ιντέγε που είχε κοντρολάρει την μπάλα με το χέρι, η οποία και θα ήταν η δεύτερή του στον αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
59' Ωραία κίνηση του Γκάμα που έκανε και το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Στρούγγη και κατέληξε στην αγκαλιά του Μέγερι. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
60' Ο Φετφατζίδης βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά είχε το σώμα του πίσω και η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
61' Μανούσος αντί Ενσικουλού για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
67' Ο Κουέστα έκανε την έξοδο μετά την εκτέλεση κόρνερ του Νταβιώτη, με τον διαιτητή να δείχνει επιθετικό φάουλ. Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, δεν υπάρχει κανένα φάουλ στον Κουέστα αλλά υπάρχει φάουλ του Γούτα στον Ροζ! by Γιώργος Τσανάκας
20:26
68' Ραμπέλο αντί Κιβρακίδη για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
73' Ο Μανούσος έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε και τον Κουέστα αλλά αστόχησε σε κενή εστία! Ωστόσο, υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
78' Ο Ραμπέγιο μπήκε στην περιοχή και προσπάθησε να απειλήσει τον Κουέστα αλλά ο Δεληζήσης με φοβερή προβολή δεν του επέτρεψε να βρει εστία! by Γιώργος Τσανάκας
20:36
78' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
79' Ντουρμισάι αντί Λάρσον για τον Άρη. Σε 4-4-2 γυρίζει την διάταξη ο Ένινγκ, που δείχνει ότι θέλει να βρει και δεύτερο γκολ στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
81' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, γεμίζουν την αντίπαλη περιοχή οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Περνάει ανεκμετάλλευτο αφού ο Κουέστα βγήκε και έδωιξε με τις γροθιές. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
82' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Φετφατζίδης έβγαλε τον Ιντέγε απέναντι στον Μέγερι, αλλά το τσιμπητό πλασέ που επιχείρησε ο Νιγηριανός πέρασε πάνω από τα δοκάρια! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
84' Νάτσος αντί Χαρίση για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
87' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο, περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
87' Κακή εκτέλεση του Ραμπέλο, πάνω στο τείχος η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
88' Σόουζα αντί Φετφατζίδη για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
90'+1' Σούντγκρεν αντί Ροζ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
90'+4' Σουτ του Σόουζα, έδιωξε σε κόρνερ ο Μέγερι. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Άρης επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου χάρη στο γκολ του Λάρσον και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά από 10 χρόνια! by Γιώργος Τσανάκας