Βόλος-Αστέρας Τρίπολης

16:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον Αστέρα Τρίπολης για την 24η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν από 26 βαθμούς και όποια κερδίσει θα πλησιάσει την έκτη θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. by Γιώργος Τσανάκας
16:57
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Βόλος (3-5-2): Γκαραβέλης - Τσίκα, Δημόπουλος, Κανταμούρο - Λύρατζης, Τσαούσης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ - Γκουαροτσένα, Γέντρισεκ. by Γιώργος Τσανάκας
16:59
Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάερεθ, Ανχελ - Μουνάφο, Βαλιέντε - Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι, Ντέλετιτς - Μπαράλες. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Mελίσσας, Οικονόμου, Φεράρι, Ντεντάκης, Μαξ, Τόρες, Κάσες. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Μιχαήλ, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ματρικάρντι, Τασουλής, Μπελόκ, Χαουρέγκι, Βλάχος. by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Διαιτητής είναι ο Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς), με βοηθούς τους Νικόλαο Σάββα (Σερρών), Γιώργο Στεφάνη (Καρδίτσας), ενώ τέταρτος είναι ο Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων). Διαιτητής VAR είναι ο Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισα). by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
17:14
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:22
Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στο ξεκίνημα του αγώνα, κακός ρυθμός και χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
9' Δυνατό φάουλ στον Μπαράλες από τον Δημόπουλο, του χαρίζει την κάρτα ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Πρώτο τέταρτο στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βόλο και Αστέρα Τρίπολης. Ψάχνουμε ακόμη την μεγάλη φάση στο ματς, με τις δύο ομάδες να μην δείχνουν διάθεση να πάρουν ρίσκα. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
17' Σουτ του Κρέσπι από μακρινή απόσταση, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
20' Σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, μπλόκαρε εύκολα ο Γκαραβέλης. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
22' Σουτ του Γκουαροτσένα έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
25' Kίτρινη κάρτα στον Λύρατζη. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
27' Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο στον αγώνα. Η αλήθεια είναι πως βλέπουμε ένα... βαρετό παιχνίδι, με ελάχιστες καλές στιγμές και κακό ρυθμό! Το 0-0 παραμένει φυσιολογικά στο Βόλος-Αστέρας Τρίπολης. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
35' Δοκάρι για τον Αστέρα! Μετά από ωραία σέντρα, ο Μπαράλες έπιασε την σκαστή κεφαλιά αλλά για κακή του τύχη η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι! by Γιώργος Τσανάκας
17:51
36' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά από σύγχυση στα καρέ του Βόλου, η μπάλα στρώθηκε στον Κρέσπι ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Τσίκα έσωσε με προβολή την εστία της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
37' Νέα φάση για τον Αστέρα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φερνάντεθ, ο Σουάρεθ έπιασε την κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
42' Ο Ντέλετιτς αστόχησε από πλεονεκτική θέση αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
18:00
45' Σουτ του Μπαλογιάννη, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
18:01
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Βόλος και Αστέρας Τρίπολης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτερος στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους ο Αστέρας, δεν... βλεπόταν το παιχνίδι στο πρώτο μισάωρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:15
46' Αλλαγή για την Βόλο. Τόρες στη θέση του Κανταμούρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:16
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
18:17
47' Κεφαλιά του προωθημένου Σουάρεθ, δεν κατάφερε ο Βαλιέντε να μπει στην πορεία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
59' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκ Φερνάντεθ για θέατρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:30
Συμπληρώθηκε μία ώρα στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βόλο και Αστέρα Τρίπολης. Πολύ επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι, απειλούν συχνά και πατάνε με αξιώσεις την αντίπαλη περιοχή! Σε κακή κατάσταση ο Βόλος και ιδιαίτερα η άμυνά του, που δείχνει σε σύγχυση! by Γιώργος Τσανάκας
18:34
64' Ντεντάκης αντί Γέντρισεκ για τον Βόλο by Γιώργος Τσανάκας
18:40
69' Απειλεί ξανά ο Αστέρας, ο Μπαράλες το σουτ μέσα από την περιοχή που κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
70' Φωνάζει για πέναλτι ο Αστέρας σε τράβηγμα πάνω στον Μπαράλες, παίζετε λέει ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
73' Νέα φάση για τον Αστέρα, ο Ντέλετιτς κάνει αδύναμο τελείωμα μέσα από την περιοχή και ο Γκαραβέλης μπλόκαρε! by Γιώργος Τσανάκας
18:47
76' Φάουλ του Ντέλειτς, μπλόκαρε ο Γκαραβέλης. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Στο 80ο λεπτό στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βόλο και Αστέρα Τρίπολης. Αν πηγαίνει κάπου το παιχνίδι είναι προς το... διπλό και προς τους φιλοξενούμενους! by Γιώργος Τσανάκας
18:50
80' Μπελόκ αντί Λύρατζη για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:51
80' Χαουρέγκι αντί Φερνάντεθ για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Αναθάρρησε ο Βόλος, έχει βγει μπροστά τα τελευταία λεπτά και ψάχνει να βρει το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
83' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
86' Γκοοοολ για τον Αστέρα! by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Ταχύτατη αντεπίθεση από τους Αρκάδες, ο Χαουρέγκι αλλάζει ωραία παιχνίδι και βρίσκει τον Ντέλετιτς μέσα στην περιοχή, ο οποίος με άψογο πλασέ με το αριστερό νικάει τον Γκαραβέλη και ανοίγει το σκορ! by Γιώργος Τσανάκας
19:00
90' Τασουλής αντί Ντέλετιτς για τον Αστέρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
90' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, έδιωξε με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
90'+2' Ο Μπαράλες δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά και χάνει την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Τέλος στο ματς! Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 1-0 στον Βόλο και ανέβηκε μόνος έκτος στην βαθμολογία! by Γιώργος Τσανάκας