Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και τη Λίβερπουλ για τους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:26
Ιδιαίτερο παιχνίδι για τη Λίβερπουλ που επιστρέφει μετά από κάποιους μήνες στο Wada Metropolitano, εκεί όπου σήκωσε το 6ο Τσάμπιονς Λιγκ της ιστορίας της by Γιώργος Σπανομανώλης
21:27
Βέβαια το παιχνίδι μόνο εύκολο δεν είναι για την ομάδα του Κλοπ, αφού οι "ροχιμπλάνκος" είναι αήττητοι στο Τσάμπιονς Λιγκ στο γήπεδο τους από τον Σεπτέμβριο του 2017. Μετρούν από τότε 7 νίκες και 2 ισοπαλίες. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:28
Αυτή είναι η 5η φορά που οι δύο ομάδες κοντράρονται. Στις προηγούμενες τέσσερις, μετρούν από μία νίκη η κάθε μία, ενώ δύο ματς έχουν τελειώσει ισόπαλα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Η Ατλέτικο προέρχεται από την ισοπαλία στο "Μεστάγια" 2-2 με τη Βαλένθια, ενώ η Λίβερπουλ δυσκολεύτηκε κόντρα στη Νόριτς, αλλά πήρε τη νίκη με 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:31
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Ομπλακ – Βερσάλικο, Σάβιτς, Φελίπε, Λόντι (Βιτόλο) – Κόκε, Τόμας, Λεμάρ, Σαούλ – Κορέα, Μοράτα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:31
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Αλισον – Αλεξάντερ-Αρνολντ, Φαν Ντάικ, Γκόμεζ, Ρόμπερτσον – Φαμπίνιο, Χέντερσον, Βαϊνάλντουμ – Σαλάχ, Φιρμίνο, Μανέ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:32
Το παιχνίδι στοιχηματικά είναι δύσκολο. Αν θα έπρεπε να το επιλέξω εγώ, θα πήγαινα στην ισοπαλία και στο under 3.5 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:33
21:34
21:35
Το παιχνίδι ξεκινάει στις 22.00, ενώ την ίδια ώρα στη Βεστφαλία η Μπορούσια Ντόρτμουντ υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν by Γιώργος Σπανομανώλης
21:40
Ας δούμε και το γράφημα με τις ενδεκάδες by Γιώργος Σπανομανώλης
21:40
21:40
21:46
Να σημειώσουμε ότι η ρεβάνς στο Άνφιλντ είναι προγραμματισμένη για τις 11 Μαρτίου by Γιώργος Σπανομανώλης
21:47
Την 50η του συμμετοχή στο UCL πραγματοποιεί απόψε ο Μοράτα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:48
Σε περίπου 10' σέντρα στην αναμέτρηση σε ένα από τα πιο όμορφα γήπεδα στην Ευρώπη by Γιώργος Σπανομανώλης
21:50
Δείτε τις εμφανίσεις τις οποίες θα φορέσουν απόψε οι δύο ομάδες by Γιώργος Σπανομανώλης
21:50
21:50
21:56
Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:58
Όλα έτοιμα για τη σύνθεση του Μπρίτεν. Τον... ύμνο του Champions League! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:04
4' Γκοοοοοολλλλλ 1-0 η Ατλέτικο! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:05
Κόρνερ του Κόκε, η μπάλα κοντράρει στον Φαμπίνιο στρώνεται στον Σαούλ που από κοντά νικάει τον Άλισον by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
VAR τσεκ για να εξεταστεί αν είναι οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
Κανονικά μετράει το γκολ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:08
Ιδανικό το γκολ για το παιχνίδι που αρέσει στην Ατλέτικο να παίζει, η Λίβερπουλ πλέον ψάχνει να συνέλθει by Γιώργος Σπανομανώλης
22:12
Η Ατλέτικο έχει περάσει σε μαζική άμυνα. Περίμενε κανείς κάτι άλλο ειδικά μετά το 1-0; by Γιώργος Σπανομανώλης
22:15
Η Λίβερπουλ έχει τον έλεγχο του ματς από το 5' και έπειτα και προσπαθεί να βρει χώρους για να φτάσει μπροστά από την εστία του Όμπλακ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:18
Εδώ και ένα 8λεπτο και οι 11 της Ατλέτικο είναι πίσω από τη σέντρα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:19
Η ομάδα του Κλοπ έχει τον έλεγχο, αλλά δεν μπορεί με τίποτα να βγάλει τελική, λόγω του τρόπου που αμύνεται η ομάδα του Σιμεόνε. Ο "Τσόλο" το έχει διδάξει εξαιρετικά όλα αυτά τα χρόνια αυτό το στιλ παιχνιδιού by Γιώργος Σπανομανώλης
22:19
Και έχει την ιδανική ευκαιρία να το κάνει μετά το 1-0 τόσο νωρίς by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
20' Καλή σέντρα στην περιοχή του Λόντι, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Ρόμπερτσον πριν εκτελέσει τον Άλισον ο Μοράτα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
26' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο: Μετά από λάθος ο Μοράτα πάτησε περιοχή αλλά εξ επαφής ο Άλισον έδιωξε με το γόνατο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
Στην εξέλιξη της φάσης η Λίβερπουλ βγήκε στην κόντρα, σκόραρε αλλά το τέρμα του Σαλάχ σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:32
Και πάλι αμύνεται στο μισό γήπεδο η Ατλέτικο, ενώ η Λίβερπουλ είναι άοσμη και άχρωμη by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
Η Ατλέτικο έχει δώσει χώρους στη Λίβερπουλ, η ομάδα του Κλοπ έχει στο νου της την ισοφάριση, αφήνοντας συνεχώς τα νότα της σε κίνδυνο. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:36
35' Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ: Ο Φιρμίνιο βρήκε τον Σαλάχ το σουτ από την περιοχή κόντραρε σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:36
Αυτή ήταν η πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του Κλοπ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:39
Είναι απίστευτο ότι στο κόρνερ της Λίβερπουλ στο 38' και οι 11 της Ατλέτικο ήταν σε θέση άμυνας μέσα στην περιοχή! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:40
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:45
Για να καταλάβετε η Ατλέτικο αμύνεται με διπλή ζώνη στο 1/3 του γηπέδου. Οι δε Μοράτα και Κορέα (οι δύο φορ) βρίσκονται εκεί που συνήθως πρέπει να είναι τα χαφ! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:46
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Ατλέτικο-Λίβερπουλ 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:48
Ένα πρώτο ημίχρονο κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της Ατλέτικο. Μια συνθήκη που δημιούργησαν οι ίδιοι οι «ροχιμπλάνκος» σε ένα ματς που τους βγαίνει πολύ ως τώρα. Η ομάδα του Σιμεόνε πέτυχε το 1-0 στο 4ο λεπτό σε ένα ιδανικό ξεκίνημα και από εκεί και πέρα, φρόντισε να προφυλάξει την άμυνα της. Συνειδητά έδωσε χώρους στην ομάδα του Κλοπ, αλλά φρόντισε να κλείσει τους διαδρόμους για την εστία του Όμπλακ. Οι φιλοξενούμενοι έχουν βραχυκυκλώσει, κυκλοφορούν την μπάλα αλλά δεν μπορούν να πατήσουν ούτε καν στην περιοχή. Είναι χαρακτηριστικό ότι έβγαλαν την πρώτη τους φάση στο πρώτο μέρος μετά από 35 λεπτά. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:55
22:57
23:00
Η Ατλέτικο έχει σκοράρει σε 18 ματς στο πρώτο 20λεπτο στο Τσάμπιονς Λιγκ και δεν έχει ηττηθεί σε κανένα από αυτά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
46' Μέσα ο Οριγκί στη θέση του Μανέ και μέσα ο Γιορέντε στη θέση του Λεμάρ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:11
53' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ: Δυνατή κεφαλιά του Σαλάχ από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:13
Πιέζει για τα καλά η Λίβερπουλ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:13
55' Κόρνερ για τους "κόκκινους" by Γιώργος Σπανομανώλης
23:14
Συνεχίζει το βιολί της η Ατλέτικο, κλεισμένη στο δικό της 1/3 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
Κερδισμένο φάουλ για την Ατλέτικο στη μεσαία γραμμή. Επιτέλους θα δούμε παίκτες με ροχιμπλάνκος μπροστά από τη μεσαία γραμμή. by Γιώργος Σπανομανώλης
23:17
Προς στιγμή νόμιζα ότι ο Μοράτα ήταν εξάρι! by Γιώργος Σπανομανώλης
23:18
59' Κίτρινη στον Γκόμεζ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:27
Τελευταίο 20λεπτο στο Metropolitano by Γιώργος Σπανομανώλης
23:28
70' Βιτόλο αντί του Μοράτα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:29
71' Σουτ του Λόντι λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:31
73' Πλασέ του Χέντερσον λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:31
74' Μέσα ο Τσάμπερλεϊν έξω ο Σαλάχ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:35
77' Μέσα ο Ντιέγκο Κόστα έξω ο Κορέα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
80' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λίβερπουλ, έξω ο Χέντερσον μέσα ο Μίλνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:45
23:47
23:50
90+1 καλή στιγμή για την Ατλέτικο. Ο Ντιέγκο Κόστα επέλεξε να μην δώσει πάσα αλλά το σουτ που έκανε δεν ήταν καλό. by www.sport-fm.gr