To Europa League επιστρέφει στις οθόνες μας. Μπείτε στο live του sportfm.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη των πρώτων αναμετρήσεων για την φάση των «32» της δεύτερης τη τάξει διασυλλογικής διοργάνωσης.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις αναμετρήσεις της φάσης των "32" του Europa League. by www.sport-fm.gr
Κλουζ – Σεβίλλη / Κλαμπ Μπριζ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ / Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Σάλτσμπουργκ / Κοπεγχάγη – Σέλτικ / Χετάφε – Άγιαξ / Λουντογκόρετς – Ίντερ / Σαχτάρ Ντονέτσκ – Μπενφίκα / Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Μπασακσεχίρ by www.sport-fm.gr
19:40
Οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν ακριβώς σε μία εβδομάδα την ερχόμενη Πέμπτη (27/02). by www.sport-fm.gr
19:44
Φυσικά στις 22.00 έχουμε και σέντρα στο Φάληρο για το ματς του Ολυμπιακού με την Άρσεναλ. by www.sport-fm.gr
19:56
19:58
ΓΚΚΟΟΛ, ανοίγει το σκορ η Σπόρτινγκ απέναντι στην Μπασάκ (1-0) στο 3ο λεπτό. Σκόρερ ο Κόατες.
19:58
20:02
20:08
ΓΚΚΟΟΛ, πρώτο γκολ στη Φρανκφούρτη. Το βάζει η Άιντραχτ με τον Καμάντα και κάνει το 1-0 στο 12' κόντρα στη Σάλτσμπουργκ. by www.sport-fm.gr
20:12
ΓΚΚΟΟΛΛ, για την Μπριζ! Απίθανη γκέλα της άμυνας της Γιουνάιτεντ, που ξεχάστηκε όλη μπροστά και ύστερα από ασίστ του γκολκίπερ (Μινιολέ) ο Ντένις άνοιξε το σκορ στο 15', 1-0. by www.sport-fm.gr
20:12
ΓΚΟΟΛΛ και η Σέλτικ! Με τον Έντουαρντ στο 14' κάνουν το 0-1 απέναντι στην Κοπεγχάγη by www.sport-fm.gr
20:17
ΓΚΟΟΛΛ και στην Ουκρανία. Στο 19ο λεπτό η Σαχτάρ παραβιάζει την εστία του Βλαχοδήμου και με τον Μάρλος κάνει το 1-0 κόντρα στη Μπενφίκα. by www.sport-fm.gr
20:18
20:23
Η Σπόρτινγκ πετυχαίνει και δεύτερο γκολ κόντρα στην Μπασάκ, όμως το γκολ του Καμπράλ δεν θα μετρήσει λόγω VAR. by www.sport-fm.gr
20:32
ΓΚΚΟΟΛ στο Μπριζ! Λάθος, αυτή τη φορά στην άμυνα των Βέλγων, ο Μαρσιάλ έκλεψε και με ωραία κούρσα που τελείωσε άψογα έκανε το 1-1 στο 36' για τη Γιουνάιτεντ by www.sport-fm.gr
20:34
ΓΚΚΟΟΛ για τη Χετάφε! Ο Ντεϊβερσον άνοιξε το σκορ για τους Ισπανούς κόντρα στον Άγιαξ κι έκανε το 1-0 στο 37'. Κατά την διάρκεια των πανηγυρισμών του, έπεσε στο έδαφος ύστερα από αντικείμενο που δέχτηκε από τους οπαδούς των Ολλανδών. by www.sport-fm.gr
20:39
ΓΚΚΟΟΛ για την Άιντραχτ! Είναι το 2-0 για τους "αετούς" απέναντι στη Σάλτσμπουργκ. Ξανά ο Ταμάντα ο σκόρερ στο 43΄. Οριακή φάση, εξετάζεται για οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
20:40
Δεύτερο ΓΚΚΟΟΛ και για την Σπόρτινγκ. Το πρώτο γκολ του Σπόραρ με τη φανέλα των "λιονταριών", που κάνουν το 2-0 κόντρα στην Μπασάκ στο 44'. by www.sport-fm.gr
20:46
20:46
Δεν έχουμε γκολ μόνο στα Λουντογκόρετς-Ίντερ, Κλουζ-Σεβίλλη και Σαχτάρ-Μπενφίκα. Από εκεί και πέρα Μπριζ-Γιουνάιτεντ 1-1, Χετάφε-Άγιαξ 1-0, Άιντραχτ-Σάλτσμπουργκ 2-0, Κοπεγχάγη-Σέλτικ 0-1 και Σπόρτινγκ-Μπασάκ 2-0. by www.sport-fm.gr
20:58
21:02
Δοκάρι για την Ίντερ στην έδρα της Λουντογκόρετς με τον Σάντσες, παραμένει το 0-0. by www.sport-fm.gr
21:06
ΓΚΚΟΟΛ η Άιντραχτ κάνει το 3-0 απέναντι στην Σάλτσμπουργκ. Χατ-Τρικ ο Καμάντα που βρήκε δίχτυα και στο 53' by www.sport-fm.gr
21:07
Τρίτο ΓΚΚΟΟΛ και για την Σπόρτινγκ! Σειρά του Βιέτο να βρει δίχτυα και να κάνει το 3-0 απέναντι στη Μπασάκ (51'). by www.sport-fm.gr
21:10
ΓΚΚΟΟΛ για την Κοπεγχάγη. Ο Νταμ Εντόι κάνει το 1-1 για τους Δανούς κόντρα στη Σέλτικ στο 52' by www.sport-fm.gr
21:11
Πάρτι για την Άιντραχτ, η οποία με τον Κόστιτς κάνει το 4-0 κόντρα στη Σάλτσμπουργκ. by www.sport-fm.gr
21:11
ΓΚΚΟΟΛ ανοίγει το σκορ και η Σαχτάρ 1-0 απέναντι στη Μπενφίκα με σουτ του Πάτρικ by www.sport-fm.gr
21:15
21:17
ΓΚΚΟΟΛ οι Ρουμάνοι ανοίγουν το σκορ 1-0 κόντρα στη Σεβίλλη. Εύστοχος ο Ντεάτς από την άσπρη βούλα (59'). by www.sport-fm.gr
21:21
Πέναλτι για την Μπενφίκα. Ο ρέφερι ακύρωσε σωστά γκολ και γύρισε τη φάση πίσω για μαρκάρισμα των Ουκρανών στον Τσέρβι. by www.sport-fm.gr
21:22
ΓΚΚΟΟΛ ο Πίζι (66') απαντάει για την Μπενφίκα, που κάνει το 1-1 κόντρα στη Σαχτάρ. by www.sport-fm.gr
21:22
ΓΚΚΟΟΛ και για την Ίντερ στο 71' στην έδρα της Λουντογκόρετς (0-1) με τον Έρικσεν. by www.sport-fm.gr
21:28
ΓΚΚΟΟΛ ωραία επίθεση και δεύτερο γκολ για την Σαχτάρ που παίρνει και πάλι το προβάδισμα απέναντι στην Μπενφίκα (2-1) με τον Κοβαλένκο. by www.sport-fm.gr
21:30
21:32
ΓΚΚΟΟΛ για την Μπασάκ που μειώνει με την εκτέλεση του Βίσκα κόντρα στη Σπόρτινγκ (3-1, 77') by www.sport-fm.gr
21:35
21:36
21:37
21:38
21:40
21:46
ΓΚΚΚΟΟΟΛ για την Ίντερ με πέναλτι του Λουκάκου που κάνει το 2-0 στην έδρα της Λουντογκόρετς. by www.sport-fm.gr
21:49
ΓΚΚΚΟΟΟΛ 2-0 για τη Χετάφε που αποκτά ξεκάθαρο προβάδισμα απέναντι στον Άγιαξ. by www.sport-fm.gr
21:54
Σέντρα σε πολύ λίγο στο επόμενο σετ αγώνων (22.00), που φυσικά υπάρχει και το ματς του Ολυμπιακού. by www.sport-fm.gr
21:57
ΑΠΟΕΛ – Βασιλεία / Αλκμάαρ – ΛΑΣΚ / Λεβερκζούζεν – Πόρτο / Ολυμπιακός – Άρσεναλ / Ρέιντζερς – Μπράγκα / Ρόμα – Γκεντ / Βόλφσπουργκ – Μάλμε / Γούλβς – Εσπανιόλ by www.sport-fm.gr
22:00
22:10
22:12
11' Ρέιντζερς-Μπράγκα 0-1: Τρομερή σουτάρα του Φρανσέρζιο, δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα!
22:14
13' Ρόμα-Γάνδη 1-0: Άψογη κάθετη του Τζέκο, με τον Πέρες να πλασάρει υποδειγματικά και να ανοίγει το σκορ για τη Ρόμα.
22:15
15' Γουλβς-Εσπανιόλ 1-0: Ο Ντιόγκο Ζότα με κοντινό τελείωμα δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο.
22:16
16' ΑΠΟΕΛ-Βασιλεία 0-1: Ο Πετρέτα ανοίγει το σκορ και... παγώνει το «ΓΣΠ».
22:25
Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στις αναμετρήσεις. ΑΠΟΕΛ – Βασιλεία 0-1, Αλκμάαρ – ΛΑΣΚ 0-0, Λεβερκζούζεν – Πόρτο 0-0, Ολυμπιακός – Άρσεναλ 0-0, Ρέιντζερς – Μπράγκα 0-1, Ρόμα – Γάνδη 1-0, Βόλφσπουργκ – Μάλμε 0-0, Γούλβς – Εσπανιόλ 1-0. by www.sport-fm.gr
22:27
26' Άλκμααρ-Λίντσερ 0-1: Οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ με σουτ του Ραγκούζ.
22:32
29' Λεβερκούζεν-Πόρτο 1-0: Ο Αλάριο με κοντινό πλασέ δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους.
22:42
22:49
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις: ΑΠΟΕΛ – Βασιλεία 0-1, Αλκμάαρ – ΛΑΣΚ Λιντς 0-1, Λεβερκζούζεν – Πόρτο 1-0, Ολυμπιακός – Άρσεναλ 0-0, Ρέιντζερς – Μπράγκα 0-1, Ρόμα – Γάνδη 1-0, Βόλφσπουργκ – Μάλμε 0-0, Γούλβς – Εσπανιόλ 1-0. by www.sport-fm.gr
23:02
23:06
23:08
47' Βόλφσμπουργκ-Μάλμε 0-1: Ο Τελίν ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ανοίγει το σκορ για τους Σουηδούς.
23:09
49' Βόλφσμπουργκ-Μάλμε 1-1: Άμεση απάντηση από τους Γερμανούς με φοβερό πλασέ του Μπρέκαλο στο αριστερό «Γ» της αντίπαλης εστίας.
23:10
53' ΑΠΟΕΛ-Βασιλεία 0-2: Προβάδισμα δύο τερμάτων για τους Ελβετούς με γκολ του Στόκερ.
23:12
55' Γουλβς-Εσπανιόλ 2-0: Τρομερό βολέ του Ρούμπεν Νέβες από τα 20 μέτρα, στέλνει την μπάλα εκεί που δεν... βγαίνει και δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Άγγλους!
23:15
23:16
55' Λεβερκούζεν-Πόρτο 1-0: Ο Χάφερτς πήγε να... ψαρώσει τον Μαρτσεσίν αλλά ο τερματοφύλακας της Πόρτο δεν μάσισε και έπιασε το πέναλτι! by www.sport-fm.gr
23:17
Λεβερκούζεν-Πόρτο: Θα έχουμε επανάληψη στο πέναλτι καθώς ο Μαρτσεσίν δεν πατούσε την γραμμή του τέρματος κατά την εκτέλεση! by www.sport-fm.gr
23:18
57' Λεβερκούζεν-Πόρτο 2-0: Ο Χάφερτς ευστοχεί αυτή τη φορά και δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
23:18
59' Ρέιντζερς-Μπράγκα 0-2: Πολύ ωραίο γκολ του Άμπελ Ρουίθ και οι Πορτογάλοι παγώνουν τους Σκωτσέζους.
23:22
66' ΑΠΟΕΛ-Βασιλεία 0-3: Ο Καμπράλ μετατρέπει σε... θρίαμβο τη νίκη της Βασιλείας!
23:23
63' Βόλφσμπουργκ-Μάλμε 2-1: Ο Μεχμέντι σκοράρει και οι Γερμανοί κάνουν την ανατροπή.
23:26
67' Ρέιντζερς-Μπράγκα 1-2: Ο Χάτζι με ωραία προσπάθεια και άψογο τελείωμα μειώνει για τους γηπεδούχους.
23:27
68' Γουλβς-Εσπανιόλ 3-0: Σκοράρει για δεύτερη φορά ο Ζότα και δίνει αέρα τριών τερμάτων στους Άγγλους.
23:34
75' Ρέιντζερς-Μπράγκα 2-2: Τρομερή ατομική προσπάθεια και τελείωμα του Αρίμπο, ισοφαρίζει η Ρέιντζερς.
23:35
73' Λεβερκούζεν-Πόρτο 2-1: Ο Ζε Λουίς με κοντινή κεφαλιά μειώνει για την Πόρτο.
23:39
81' Ολυμπιακός-Άρσεναλ 0-1: Ο Σάκα έκανε το παράλληλο γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Λακαζέτ με εξ επαφής τελείωμα, σκοράρει για την Άρσεναλ. by www.sport-fm.gr
23:40
82' Ρέιντζερς-Μπράγκα 3-2: Ο Χάτζι εκτελεί το φάουλ ,που βρίσκει στο τείχος και αλλάξει πορεία, καταλήγοντας στα δίχτυα. Απίθανη ανατροπή από τους Σκωτσέζους! by www.sport-fm.gr
23:41
23:46
87' Αλκμααρ-Λίντσερ 1-1: Ισοφαρίζουν με πέναλτι του Κουπμάινερς οι γηπεδούχοι. by www.sport-fm.gr
23:56
Τέλος σε όλα τα ματς: ΑΠΟΕΛ – Βασιλεία 0-3, Αλκμάαρ – ΛΑΣΚ Λιντς 1-1, Λεβερκζούζεν – Πόρτο 2-1, Ολυμπιακός – Άρσεναλ 0-1, Ρέιντζερς – Μπράγκα 3-2, Ρόμα – Γάνδη 1-0, Βόλφσπουργκ – Μάλμε 2-1, Γούλβς – Εσπανιόλ 4-0. by www.sport-fm.gr