Τσέλσι-Τότεναμ

13:33
Καλό μεσημέρι, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της Τσέλσι με την Τότεναμ για την 27η αγωνιστική της Premier League. by www.sport-fm.gr
13:35
Ο Φρανκ Λάμπαρντ παρατάσσει τους γηπεδούχους με τους: Καμπαγέρο, Αθπιλικουέτα, Ρούντιγκερ, Κρίστενσεν, Τζέιμς, Ζορζίνιο, Κόβατσιτς, Αλόνσο, Μπάρκλεϊ, Μάουντ, Ζιρού. by www.sport-fm.gr
13:36
Ο Ζοσέ Μουρίνιο επέλεξε τους: Γιορίς, Τανγκανγκά, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Γουίνκς, Εντομπελέ, Λο Σέλσο, Μπέργκβαϊν, Λούκας. by www.sport-fm.gr
13:36
Οι «μπλε» βρίσκονται μόλις στο +1 από τους «σπερς» μετά την ήττα τους από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-2) by www.sport-fm.gr
13:36
Ο Φρανκ Λάμπαρντ δεν θα έχει στην διάθεσή του τους τραυματίες Καντέ, Πούλισικ και Χάντσον-Οντόι. by www.sport-fm.gr
13:36
Για την Τότεναμ, που προέρχεται από ήττα με 1-0 από τη Λειψία εντός έδρας, εκτός μάχης είναι οι Κέιν, Σον και Σισοκό. by www.sport-fm.gr
14:28
14:30
Θερμή χειραψία μεταξύ Μουρίνιο και Λάμπαρντ, που μεγαλούργησαν στην Τσέλσι και τώρα είναι αντίπαλοι. by www.sport-fm.gr
14:30
14:45
14:46
Ο Ζιρού μετά από φάση διαρκείας ανοίγει το σκορ. Ο Γάλλος είδε το πρώτο σουτ του να αποκρούεται από τον Γιορίς, ο Μπάρκλεϊ στο... ριμπάουντ σημάδεψε το δοκάρι, αλλά ο Ζιρού με την τρίτη σκόραρε. by www.sport-fm.gr
14:46
Μετά από εξέταση του VAR για πιθανό οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης, το γκολ μετρά κανονικά. by www.sport-fm.gr
14:54
24' Καλή στιγμή για την Τσέλσι, αλλά το βολέ του Αλόνσο λίγο έξω από την περιοχή περνά ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
14:56
15:06
36' Καλή φάση για την Τότεναμ, με τον προωθημένο Τανγκάνγκα να πετά μπροστά την μπάλα, να κερδίζει στο σπριντ τον Καμπαγέρο, αλλά την μπάλα να περνά άουτ πριν την προλάβει. by www.sport-fm.gr
15:17
15:32
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο «Στάμφορντ Μπριτζ», χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
15:35
15:36
Μάουντ και Μπάρκλεϊ συνεργάστηκαν εξαιρετικά και ο Αλόνσο με αριστερό σουτ λίγο έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γιορίς για το 2-0. by www.sport-fm.gr
15:40
Πάτημα του Λο Σέλσο σε αντίπαλο, η φάση εξετάστηκε από το VAR και αποφασίστηκε να μην υπάρξει αποβολή. Φάνηκε ότι ο Αργεντινός δεν είχε πρόθεση, αν και τραυμάτισε τον αντίπαλό του. by www.sport-fm.gr
15:50
15:50
15:57
16:16
79' Χαμένη ευκαιρία από τον Άμπραχαμ με πλασέ που χτύπησε στο δοκάρι και βγήκε άουτ by www.sport-fm.gr
16:16
16:18
89' Γκολ για την Τότεναμ, που μείωσε σε 2-1 με σουτ του Λαμέλα που κόντραρε στον Ρούντιγκερ και πήγε στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
16:21
16:21
Μεγάλη νίκη επί της Τότεναμ πήρε η Τσέλσι με 2-1 στο Στάνφορντ Μπριζ και άνοιξε στο +4 τη μεταξύ τους διαφορά στη μάχη για την τέταρτη θέση. by www.sport-fm.gr