Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

19:01
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό, για την 25η αγωνιστική της Super League 1, στην Τρίπολη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Το «διπλό» του Αστέρα Τρίπολης στο Βόλο… αναστάτωσε τους υπολογισμούς του Άρη, του ΟΦΗ και την Ξάνθης και τώρα έγινε η τέταρτη ομάδα της παρέας, που διεκδικεί με σοβαρές ελπίδες την πέμπτη και έκτη θέση. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Οι Αρκάδες έμειναν για πέμπτο παιχνίδι αήττητοι, κάτι που είχαν να κάνουν από το τέλος του 2018. Πλέον, έχουν τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ, μαζεύοντας 11 βαθμούς σε πέντε αγώνες, ενώ είχαν 18 βαθμούς στους πρώτους… 19! by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Ο Αστέρας έχει σκοράρει και στα 10 τελευταία παιχνίδια του, δε σκόραρε για τελευταία φορά στις 15 Δεκέμβρη στο 0-5 από τον Ολυμπιακό, ενώ το ρεκόρ του στην κατηγορία είναι 11 διαδοχικά ματς με γκολ. Αν σκοράρει και στα δύο τελευταία, θα το σπάσει... by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Εντός έδρας, οι σημερινοί γηπεδούχοι έχουν κερδίσει τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς, ενώ είχαν μόλις δύο νίκες στα επτά προηγούμενα. Η ήττα από τον Ολυμπιακό είναι η μοναδική τους στα εννέα τελευταία παιχνίδια κι έχουν χάσει μόνο από τους τρεις πρώτους της βαθμολογίας! by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Οι «πράσινοι» από την άλλη επέστρεψαν στις νίκες με τον Παναιτωλικό μετά την ήττα από την ΑΕΚ κι εξασφάλισαν και μαθηματικά την παρουσία τους στα πλέι οφ. Δεν μπορούν να τερματίσουν σε άλλη θέση από την τέταρτη στην κανονική διάρκεια, αλλά οι βαθμοί ενδιαφέρουν πάντα, για τη συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Ο Παναθηναϊκός μετράει έξι νίκες στα επτά τελευταία ματς, με εξαίρεση την ήττα από την ΑΕΚ, έχει δύο ήττες στα 16 τελευταία, από Ολυμπιακό και ΑΕΚ, ενώ είχε χάσει τα τέσσερα από τα οκτώ πρώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Εκτός έδρας, οι σημερινοί φιλοξενούμενοι γνώρισαν την ήττα από την ΑΕΚ, μετά από διαδοχικές νίκες σε Ξάνθη και Λάρισα μέσα σε επτά μέρες και πλέον έχουν χάσει τρία παιχνίδια, από Άρη, Ολυμπιακό και ΑΕΚ. Όσα έχουν χάσει και στην έδρα τους δηλαδή, από ΟΦΗ, Ξάνθη και ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Ο Παναθηναϊκός έχει σκοράρει σε οκτώ από τα 12 παιχνίδια του εκτός ΟΑΚΑ. Αλλά με την ΑΕΛ ήταν η δεύτερη φορά μόλις που πέτυχε δύο γκολ. Το είχε κάνει μόνο στην Τούμπα, όπου πήρε 2-2. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Ο Παναθηναϊκός νίκησε τα δύο παιχνίδια που έγιναν μέσα στο 2019 με αντίπαλο τον Αστέρα και τα δύο με 1-0, στην έδρα του με γρήγορο γκολ. Ο Παναθηναϊκός δεν έχει χάσει τα τέσσερα τελευταία, αφού έχουν προηγηθεί δύο ισοπαλίες 1-1 πριν από τις δύο νίκες του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Ο Αστέρας έχει να κερδίσει από το Νοέμβριο του 2017, 1-0 (86’ κεφαλιά Μουνάφο) στην έδρα του τότε. Αυτή είναι η μοναδική του νίκη στα τελευταία 15 μεταξύ τους! Ο Παναθηναϊκός έχει οκτώ νίκες ενώ έχουν και έξι ισοπαλίες. Αν υπολογίσουμε και το Κύπελλο ο Αστέρας έχει μια νίκη στα τελευταία 17 επίσημα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Στο αρχικό σχήμα του Αστέρα Τρίπολης βρίσκονται οι Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ντέλετιτς, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μ. Φερνάντεθ, Κρέσπι, Χαουρέγκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Θυμηθείτε εδώ την βασική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Μιχαήλ, Βαλιέντε, Μπ. Φερνάντεθ, Ματρικάρντι, Λ. Φερνάντεθ, Βλάχος και Σίτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Μπεκ, Μπουζούκης, Περέα, Αλεξανδρόπουλος, Βαγιαννίδης και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
Στο «πέταλο» του «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» υπάρχουν και αρκετοί οπαδοί του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Ενώ σε ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής, ο Μπαράλες έμεινε εκτός αποστολής του Αστέρα λόγω ενός «σφιξίματος» στον προσαγωγό... by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Να θυμίσουμε επίσης ότι ο Παναθηναϊκός δεν υπολογίζει στους τιμωρημένους Σένκεφελντ, Γιόχανσον και Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Με τον Αστέρα να μην έχει διαθέσιμο τον Ορτέγκα, επίσης λόγω καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Οι δύο ομάδες είναι στα αποδυτήρια πλέον, για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
4' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να ανατρέπεται από τον Σουάρεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
5' Απευθείας εκτέλεση του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα βρίσκει στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
6' Σέντρα του Χατζηγιοβιάννη από αριστερά, για τον Μακέντα, βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
6' Σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, βγήκε και μάζεψε τη μπάλα ο Διούδης προλαβαίνοντας τον Χαουρέγκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
7' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, σφυρίζεται επιθετικό φάουλ πάνω στον Ανουάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
11' Νέο γέμισμα του Ντέλετιτς από την δεξιά πλευρά για τον Χαουρέγκι, αλλά διώχνει με κεφαλιά ο Κουρμπέλης... by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
12' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Κουρμπέλη, από τον αγκώνα του Ιγκλέσιας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
14' Μακρινή μεταβίβαση του Κουρμπέλη για τον Μακέντα, που χάνει το κοντρόλ κι ενώ έμπαινε στην περιοχή από αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
19' Βαλιέντε αντί του τραυματία Ιγκλέσιας, η πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
20' Σκληρό φάουλ του Αποστολάκη, στον Τασουλή, που «κιτρινίζεται». by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
24' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, για μαρκάρισμα πάνω στον Βαλιέντε. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς ακόμα να έχουμε δει την «μεγάλη» φάση ή έστω κάποια ευκαιρία για γκολ, αφού και οι δύο ομάδες κάνουν αρκετά λάθη. Πιο κινητικός ο Παναθηναϊκός, αλλά χωρίς να μπορεί να κάνει σωστές συνεργασίες ή να βρει διαδρόμους προς την εστία του Παπαδόπουλου, με τον Αστέρα να επιτίθεται κυρίως με τον Ντέλετιτς αλλά αναποτελεσματικά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
28' Σκοράρει ο Αστέρας με τον Ντέλετιτς, που ειναι εκτεθειμένος και με... γυμνό μάτι, σωστά δεν μετράει το γκολ για οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
31' Μια ακόμα σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, αλλά ο Νούνες πρόλαβε να κόψει τη μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:08
33' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, με το «άψυχο» πλασέ του Χατζηγιοβάνη από το ύψος του πέναλτι, μετά το γύρισμα του Ζαχίντ, ως μη γενόμενη ωστόσο η φάση, λόγω οφσάιντ του Μακέντα στο ξεκίνημα της φάσης... by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
36' Μακρινό σουτ του Χατζηγιοβάνη, με το δεξί, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
38' Συρτό σουτ του Φερνάντεθ, πέφτει στην δεξιά του γωνία και μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
41' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα δεξιά, περνάει ανεκετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
42' Ο Φερνάντεθ κάνει σκληρό φάουλ πάνω στον Νάγκι και «κιτρινίζεται». by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
43' Εκτέλεση του φάουλ από τον Ζαχίντ, ο Χατζηγιοβάνης κάνει το σουτ μετά την «κομπίνα» αλλά ο Σουάρεθ μπαίνει την πορεία της μπάλας που πήγαινε προς την εστία του Παπαδόπουλου και διώχνει με κεφαλιά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο, που ανέτρεψε τον Ανουάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
45'+2' Εκτέλεση του φάουλ από τον Ζαχίντ, ο Πούγγουρας κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
«Φτωχό» το πρώτο ημίχρονο, παρότι στα τελευταία λεπτά του ο ρυθμός ανέβηκε κάπως. Ο Αστέρας συνεχίζει να προσέχει πρωτίστως τα μετόπισθεν και να ψάχνει το γκολ... μονόπλευρα, την ώρα που ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να έχει «θέμα» με την δημιουργία και να μην πατάει περιοχή. Πρωταγωνιστές ως τώρα Ντέλετιτς και Χατζηγιοβάνης για κάθε πλευρά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
46' Σουτ του Ζαχίντ, μετά από πάσα του Νάγκι, που φαίνεται πάντως να έχει ανατραπεί από τον Τασουλή, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
48' Διακοπή στο ματς και εξέταση της φάσης από τον Μανούχο μέσω VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
48' Πέναλτι δίνει τελικά και σωστά ο διαιτητής! by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
49' Ο Παπαδόπουλος πέφτει σωστά στα δεξιά του και μπλοκάρει την μπάλα, από την εκτέλεση του Μακέντα. Ωστόσο ο τερματοφύλακας του Αστέρα δεν πατάει στην γραμμή, την ώρα που σουτάρει ο αντίπαλός του, όπως λέει ο κανονισμός... by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
50' Επανάληψη στο πέναλτι, αφού όντως ο Παπαδόπουλος δεν είναι στη θέση που πρέπει και κάνει γρήγορη έξοδο, ενώ παρατηρείται και με κίτρινη κάρτα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
51' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να ευστοχεί αυτή την φορά από την άσπρη βούλα, στέλνοντας την μπάλα ψηλά και στην αριστερή γωνία του Παπαδόπουλου, που πάλι είναι εκτός γραμμής πάντως, ανοίγοντας το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
52' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ, για το φάουλ στον Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
57' Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή και στον Ζαχίντ, για την αψιμαχία τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
59' Πρόβλημα με τον Χατζηθεοδωρίδη, που βγαίνει από το γήπεδο υποβασταζόμενος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
59' Σουτ του Κώτσιρα, από θέση μέσα δεξιά, διώχνει εντυπωσιακά ο Διούδης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος αντικαθιστά τον τραυματία Χατζηθεοδωρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
60' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα αριστερά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
61' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Κρέσπι, ο Λουίς Φερνάντεθ by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
63' Χατζηγιοβάνης έξω, Μπουζούκης για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
65' Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Ζαχίντ, για διαμαρτυρία μετά την υπόδειξη οφσάιντ εναντίον του, μένει με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
67' Κόρνερ του Αστέρα από την αριστερή πλευρά, περνάει ανκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Οι «πράσινοι» πανηγυρίζουν το υπέρ τους 1-0, μετά το εύστοχο πέναλτι του Μακέντα... Εικόνα live21963908/31254.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
69' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με την κεφαλιά του Λουίς Φερνάντες που μπλόκαρε όμως ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
72' Κόρνερ για τον Αστέρα, ξανά από αριστερά, μετά την κεφαλιά του Αποστολάκη, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διιούδης την κεφαλιά του Μαρκ Φερνάντεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
75' Κορνερ για τον Αστέρα, από αριστερά, ο Χαουρέγκι κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα βρίσκει στον Νούνες και περνάει κόρνερ, αλλά υπάρχει οφσάιντ του Βαλιέντε και η φάση σταματάει... by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
76' Περέα αντί Μακέντα, η τελευταία αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
78' Ο Σίτο περνάει στο ματς αντί του Τασουλή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
82' Κίτρινη κάρτα στον Χαουρέγκι, γιατί έκανε χέρι σε εκτέλεση πλάγιου άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
85' Γκολ! 1-1 ο Αστέρας Τρίπολης, με τον Χαουρέγκι να παίρνει την κεφαλιά πάσα του Μαρκ Φερνάντεθ στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ κάτω από τα πόδια του Διούδη από πλάγια θέση, να ισοφαρίζει για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
86' Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR και το γκολ μετράει κανονικά... by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
90' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Περέα να φεύγει στην αντεπίθεση, να μπαίνει περιοχή, αλλά το πλασέ του να «γλύφει» το δεξί δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου! by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
90'+2' Σουτ του Χαουρέγκι, από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Οι γηπεδούχοι έχουν μόλις ισοφαρίσει με τον Χαουρέγκι και το πανηγυρίζουν... Εικόνα live21963908/106810.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
90'+5' Σέντρα του Ανουάρ από τα δεξιά, προβολή του Περέα, αλλά δεν προλαβαίνει την μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
90'+6' Λήξη του αγώνα. Αστέρας και Παναθηναϊκός έρχονται ισόπαλοι με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής