Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και την Λάρισα για την 25η και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
Από 26 βαθμούς οι δύο ομάδες, ουσιαστικά δεν έχουν ελπίδες για την είσοδό τους στα πλέι οφ εκτός αν γίνουν πράγματα και... θαύματα. Άρα, πρόκειται επί της ουσίας για αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, αφού την ίδια ώρα φαντάζει αρκετά δύσκολο να κινδυνέψουν από τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
17:01
O Παναιτωλικός ο οποίος επικράτησε νωρίτερα με 1-0 του Πανιωνίου και τον... στέλνει στην Super League 2! by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Βόλος: Γκαραβέλης, Τσίκα, Δημόπουλος, Κανταμούρο, Φεράρι, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Κάσες, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Ζοάο Ράφαελ. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Στον πάγκο οι Μελίσσας, Διαμαντης, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Γέντρισεκ, Μαξ, Τόρες. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
ΑΕΛ: Κρίστινσον, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Ουάρντα, Τόρζε, Μούζεκ, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Νούνιτς και Σίλβα. by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον πάγκο οι Νάγκι, Παπάζογλου, Μόρας, Καρανίκας, Ασούμπρε, Κάτσε, Μπούστος. by Γιώργος Τσανάκας
17:13
Διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Ανδρέα Μεϊντάνα (Αχαΐας), Ιοαρδάνη Δημητριάδη (Καστοριάς), ενώ τέταρτος είναι ο Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Γρεβενών). by Γιώργος Τσανάκας
17:19
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
5' Εκτέλεση φάουλ του Τόρζε, έκανε την κεφαλιά ο Ηλιάδης αλλά πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:22
Πιέζουν ψηλά οι παίκτες της Λάρισας και προσπαθούν να κλέψουν μπάλες ώστε να γίνουν επικίνδυνοι... by Γιώργος Τσανάκας
17:25
11' Ταχύτατη αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Βινίσιους βρήκε τον Τόρζε, το σουτ του οποίου πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι, οι δύο ομάδες παίζουν ανοιχτά και με διάθεση να επιτεθούν. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
Έχει ανέβει αρκετά και πιέζει ο Βόλος, έχει κερδίσει κάποια κόρνερ κια προσπαθεί να βρει το γρήγορο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
17:38
24' Σουτ του Κάσες στην κίνηση, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:42
28' Γύρισμα του Τόρζε μέσα στην περιοχή, απομάκρυναν τελευταία στιγμή οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
Πρώτο μισάωρο στο παιχνίδι, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βόλο και Λάρισα. Καλό παιχνίδι με ρυθμό, δεν υπάρχουν πολλές καλές φάσεις, βέβαια! by Γιώργος Τσανάκας
17:49
Δέκα λεπτά ακόμη για το φινάλε του πρώτου μέρους... Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
Στον πάγκο του Βόλου και στον πάγκο της ΑΕΛ ο διαιτητής, δίνει από μία κίτρινη κάρτα σε μέλη της ομάδας. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
37' Ταχύτατη έξοδος του Γκαραβέλη που προλαβαίνει τον Ουάρντα σε τετ-α-τετ. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
38' Σέντρα-σουτ του Ουάρντα, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Δημόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
Απίθανη σαραντάρα μπαλιά για highlight από τον Τόρζε, ο οποίος με φοβερό βολέ με το εξωτερικό άλλαξε παιχνίδι και βρήκε τον Βινίσιους! by Γιώργος Τσανάκας
18:00
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Βόλος και ΑΕΛ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς τέρματα (0-0). Καλός ρυθμός, ωραίο και ανοιχτό ποδόσφαιρο αλλά και με λιγοστές φάσεις... by Γιώργος Τσανάκας
18:13
Επειδή το παραλείψαμε νωρίτερα, έχει δεχθεί κίτρινη κάρτα ο Τσοκάνης λίγο πριν το φινάλε του δεύτερου μέρους... by Γιώργος Τσανάκας
18:16
46' Αλλαγή για τον Βόλο. Τόρες αντί Κανταμούρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
Πάει να δει το VAR ο διαιτητής καθώς υπάρχει περίπτωση για κόκκινη κάρτα! Έχει πάει πολύ δυνατά και με τις τάπες ο Μάρκοβιτς! Μπορεί να δοθεί κόκκινη κάρτα στην φάση! by Γιώργος Τσανάκας
18:22
50' Κόκκινη κάρτα στον Μάρκοβιτς για την προβολή πάνω στον Κάσες! Σωστή η αποβολή! by Γιώργος Τσανάκας
18:23
Με παίκτη λιγότερο καλείται να συνεχίσει τον αγώνα η ΑΕΛ! by Γιώργος Τσανάκας
18:24
52' Σουτ του Ζοάο, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
53' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μόρας αντί Βινίσιους. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
61' Ωραίο σουτ του Τόρζε, το... έβγαλε εντυπωσιακά ο Γκαραβέλης. Να που η ΑΕΛ βρίσκει την ευκαιρία παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
Φτάσαμε στο 67ο λεπτό, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό στο παιχνίδι πέρα από τις αριθμητικές ισορροπίες μετά την κόκκινη του Μάρκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
20 λεπτά ακόμη στην αναμέτρηση, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βόλο και Λάρισα. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
72' Γέντρισεκ αντί Τσοκάνη για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
72' Ασούμπρε αντί Νούνιτς για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
73' Κίτρινη κάρτα στον Ασούμπρε. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Ασούμπρε, ο οποίος μπήκε αλλαγή πριν τέσσερα λεπτά, είδε κίτρινη κάρτα και τώρα αποχωρεί με πρόβλημα. by Γιώργος Τσανάκας
18:48
77' Μπούστος αντί Ασούμπρε για την ΑΕΛ. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο αλλά ο Τσίκα δεν κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά από το... ένα μέτρο! by Γιώργος Τσανάκας
18:58
87' Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Συμπληρώθηκαν τα 90'... Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
19:06
94' ωραίο σουτ του Τόρες, μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
95' Κίτρινη κάρτα στον Τσίκα. Τελευταία ευκαιρία για την ΑΕΛ να απειλήσει με ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Τέλος στο ματς. Βόλος και Λάρισα ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα και αποχαιρετούν τα πλέι οφ. by Γιώργος Τσανάκας