ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

18:21
Kαλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της 25ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, στο πρώτο από τα πέντε ματς που θα δώσουν οι δύο ομάδες το επόμενο διάστημα. by Κώστας Μιαούλης
18:23
Ο Πασχαλάκης θα ξεκινήσει κάτω από τα δοκάρια του ΠΑΟΚ στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
18:30
ΠΑΟΚ (4-4-1-1): Πασχαλάκης - Βιεϊρίνια, Ινγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης - Μαουρίσιο, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ - Πέλκας, Σφιντέρσκι by Κώστας Μιαούλης
18:31
Ολυμπιακός (4-3-3): Σα - Ομάρ, Μπα, Σεμέδο, Τσιμίκας - Γκιλέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά - Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
18:32
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Εσίτι, Ντάγκλας Αουγκούστο, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Άκπομ by Κώστας Μιαούλης
18:33
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Αλέν, Φορτούνης, Μασούρας, Καφού, Σισέ, Γκασπάρ, Χασάν by Κώστας Μιαούλης
18:35
Διαιτητής ο Γερμανός Τόμπιας Στίλερ. Βοηθοί οι Γιόλενμπεκ και Γκίτελμαν. by Κώστας Μιαούλης
18:37
Σαν σχόλιο για την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, σίγουρα παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον η χρησιμοποίηση του Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στην βασική ενδεκάδα αντί του Γιώργου Μασούρα που δείχνει να μην βρίσκεται σε καλή κατάσταση εσχάτως. by Κώστας Μιαούλης
18:52
O Πασχαλάκης ανακτά την εμπιστοσύνη του Άμπελ Φερέιρα, αφού επιστρέφει στην βασική ενδεκάδα για το πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από ακριβώς πέντε μήνες, με τελευταίο ματς το εντός 2-2 με τον Άρη στις 22/09/19!! by Κώστας Μιαούλης
18:53
Ενδιαφέρον έχει και η επιλογή να παίξει στην αρχική ενδεκάδα ο Βιεϊρίνια αντί του Μάτος στο δεξί άκρο της άμυνας. by Κώστας Μιαούλης
18:59
Μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες βγήκε πριν λίγο η ομάδα του Ολυμπιακού για προθέρμανση. by Κώστας Μιαούλης
19:15
Aποσύρεται στα αποδυτήρια η ομάδα του ΠΑΟΚ μετά το ζέσταμα. by Κώστας Μιαούλης
19:23
Αρχίζει να "θερμαίνεται" η ατμόσφαιρα στην Τούμπα, λίγο πριν την είσοδο των δύο ομάδων. by Κώστας Μιαούλης
19:27
Έτοιμες οι δύο ομάδες για την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
19:27
Στους 10 βαθμούς η θερμοκρασία αυτή την ώρα στην Τούμπα. by Κώστας Μιαούλης
19:28
Βγαίνουν από τη φυσούνα οι δύο αντίπαλοι. Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στις κερκίδες. by Κώστας Μιαούλης
19:29
Ομάρ και Βιεϊρίνια στο στρίψιμο του νομίσματος με το γερμανικό τρίο των διαιτητών. by Κώστας Μιαούλης
19:30
Λογικά θα υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα. by Κώστας Μιαούλης
19:32
Οι παίκτες προσπαθούν να μείνουν ζεστοί, αλλάζοντας πάσες μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. by Κώστας Μιαούλης
19:34
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:35
1' Πρώτο λεπτό χωρίς κάτι ιδιαίτερο. by Κώστας Μιαούλης
19:36
2' Φάουλ κερδίζει ο Γιαννούλης από τον Καμαρά. by Κώστας Μιαούλης
19:37
3' Κόντρα Πέλκα με Μπα, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:38
4' Φάουλ του Ελ Αραμπί στον Μαουρίσιο. by Κώστας Μιαούλης
19:39
5' Φάουλ ο Μίσιτς στον Βαλμπουενά. by Κώστας Μιαούλης
19:40
6' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
19:41
7' Με πάσα του Βιεϊρίνια στον Μίσιτς, η σέντρα του Κροάτη πολύ δυνατή, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:42
Ο καπνός από τα βεγγαλικά σκεπάζει το γήπεδο, διακοπή στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
19:43
9' Μετά από ένα λεπτό αρχίζει και πάλι το ματς. by Κώστας Μιαούλης
19:44
10' Στο έδαφος ο Μπουχαλάκης από την μονομαχία με τον Πέλκα. by Κώστας Μιαούλης
19:46
12' Ο Μίσιτς ανακόπτει μία κούρσα που πήγε να ξεκινήσει ο Ραντζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:46
12' Χλιαρό το γύρισμα του Πέλκα, στην αγκαλιά του Σα. by Κώστας Μιαούλης
19:48
13' Φάουλ στον Μπίσεσβαρ ο Ραντζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
19:48
14' Ο Μίσιτς πήγε απευθείας από πολύ μακριά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:49
15' Φάουλ για επικίνδυνο παιχνίδι ο Γκιλέρμε. Πάλι φάουλ ο ίδιος παίκτης. by Κώστας Μιαούλης
19:51
16' Ο Ραντζέλοβιτς πάει να φύγει στην κόντρα, ο βοηθός δίνει φάουλ που έχει κάνει ο Σέρβος στον Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
19:53
18' Ο ΠΑΟΚ κλέβει ψηλά από λάθος του Γκιλέρμε. Ο Πέλκας βρίσκεται σε θέση βολής, σουτάρει πάνω στο σώμα του Σφιντέρσκι και η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
19:56
21' Ο Ολυμπιακός έκανε τις δύο πρώτες του καλές κατεβασιές στο ματς. Στην πρώτη περίπτωση ο Τσιμίκας έβγαλε σέντρα, ο Ίνγκασον έδιωξε, χωρίς τύχη η σέντρα του Ραντζέλοβιτς λίγο μετά. by Κώστας Μιαούλης
19:57
23' Ο Καμαρφά θα κερδίσει φάουλ από τον Μαουρίσιο, αφού έμεινε με την κατοχή της μπάλας μετά πολλών κόπων και βασάνων. by Κώστας Μιαούλης
19:58
24' Σουτ του Τσιμίκα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:01
26' Πεσμένος ο Σφιντέρσκι στο τερέν. by Κώστας Μιαούλης
20:03
28' Πάσα του Βιεϊρίνια αλλοιώνει ο Μπουχαλάκης, στην αγκαλιά του Σα. by Κώστας Μιαούλης
20:04
30΄Κόρνερ ο Ολυμπιακός. by Κώστας Μιαούλης
20:05
31' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:05
32' Κόρνερ ο ΠΑΟΚ από το διώξιμο Τσιμίκα. by Κώστας Μιαούλης
20:06
32' Κεφαλιά ο Βαρέλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:07
33' Δυνατή η αλλαγή παιχνιδιού του Βαρέλα. by Κώστας Μιαούλης
20:09
35' Αρχίζει να ανεβάζει κάπως την πίεση του ο Ολυμπιακός μετά το 30. Ο Σεμέδο σωτήριο τάκλιν στον Σφιντέρσκι σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:10
36΄ Νέο κόρνερ το 5ο για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:10
37' Κακό το γέμισμα του Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
20:11
37' Φάουλ ο Μπίσεσβαρ στον Σεμέδο, στο μισό του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:13
Ο Ολυμπιακός κρατάει σε χαμηλό τέμπο το ματς και σαφώς αυτό τον συμφέρει. by Κώστας Μιαούλης
20:15
41' Σέντρα Ραντζέλοβιτς, κόρνερ ο Βαρέλα. by Κώστας Μιαούλης
20:16
42' Δοκάρι ο Ελ Αραμπί με βολ πλανέ, από έξοχη σέντρα του Βαλμπουενά. Η μεγαλύτερη φάση στο ματς για τον Ολυμπιακό! by Κώστας Μιαούλης
20:17
43΄Ο Τσιμίκας κάνει το σλάλομ, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Ίνγκασον και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:18
45' Φάουλ ο Γκιλέρμε στον Μαουρίσιο. by Κώστας Μιαούλης
20:19
Συν δύο λεπτά by Κώστας Μιαούλης
20:22
Ο Ολυμπιακός στο φινάλε, έχει άλλη μια σημαντική στιγμή, αφού η μπάλα από ένα κόψιμο του Τσιμίκα φτάνει στον Ραντζέλοβιτς που πιάνει άσχημα το σουτ. 0-0 το ημίχρονο δοκάρι ο Ελ Αραμπί στο 42'. by Κώστας Μιαούλης
20:37
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:37
46' Γέμισμα του Καμαρά η μπάλα έξω. by Κώστας Μιαούλης
20:38
47' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
20:39
47' Κεφαλιά του Βαρέλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:39
Διεκδίκηση Σφιντέρσκι με Σεμέδο, χτύπησε ο δεύτερος. by Κώστας Μιαούλης
20:40
49' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός με αυτογκόλ Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
20:42
Ο Τσιμίκας κάνει κούρσα 50 μέτρων, αποφεύγει τους πάντες, ο Πασχαλάκης αποκρούει το σουτ, η μπάλα πάει δεξιά στον Ραντζέλοβιτς που γυρίζει την μπάλα και ο Γιαννούλης βάζει αυτογκόλ. by Κώστας Μιαούλης
20:43
52' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Βαρέλα που ισοφαρίζει. by Κώστας Μιαούλης
20:45
Ο Μπουχαλάκης προς τα πίσω, ο Σα δύσκολα αποκρούει, ο Σφιντέρσκι σουτάρει αποκρούει ο Σα και δοκάρι ο Βαρέλα σκοράρει. Πάει ο Στίλερ στο VAR, γιατί αρχικά ο Βαρέλα συμμετέχει στη φάση. by Κώστας Μιαούλης
20:46
Ο Βαρέλα είναι οφσάιντ στην εκτέλεση του Βιεϊρίνια και κάνει συμμετοχή στη φάση. Το γκολ του Βαρέλα δεν μετράει. by Κώστας Μιαούλης
20:48
Φάουλ ο Καμαρά στον Πέλκα, στο ίδιο σημείο απ' όπου ο αρχηγός του ΠΑΟΚ πριν, χτύπησε το φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
20:48
57' Σουτ του Βιεϊρίνια, κοντράρει ο Γκιλέρμε, μπλόκαρε ο Σα. by Κώστας Μιαούλης
20:49
58' Σέντρα Μπίσεσβαρ δεν προλαβαίνει ο Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
20:49
58' Σουτ του Γκιλέρμε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:50
Φάουλ ο Μπα στον Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
20:52
61' Ο Μαουρίσιο με το στήθος στον Πασχαλάκη. by Κώστας Μιαούλης
20:55
64' Κόρνερ παραχωρεί ο Ομάρ. by Κώστας Μιαούλης
20:56
64' Ο Άκπομ αντί Πέλκα by Κώστας Μιαούλης
20:58
66' Κακή εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια και άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:00
Ετοιμάζεται ο Χασάν. by Κώστας Μιαούλης
21:00
69' Χασάν αντί Ελ Αραμπί by Κώστας Μιαούλης
21:02
70' Σουτ του Καμαρά, δύσκολα αποκρούει ο Πασχαλάκης. by Κώστας Μιαούλης
21:05
73' Φάουλ του Μπουχαλάκη στον Άκπομ, σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση. by Κώστας Μιαούλης
21:06
74' Το φάουλ ο Βιεϊρίνια πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
21:06
75' Ελ Καντουρί αντί Μαουρίσιο. by Κώστας Μιαούλης
21:08
76' Πρώτη κάρτα στον Μπα για μαρκάρισμα στον Άκπομ. by Κώστας Μιαούλης
21:09
76' Μπαλιά του Μπίσεσβαρ στον Ελ Καντουρί, πιάνει αέρα ο παίκτης του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:09
Φάουλ ο Καντουρί στον Καμαρά. by Κώστας Μιαούλης
21:11
80' Κόρνερ παραχωρεί ο Μπα. by Κώστας Μιαούλης
21:14
82' Λάμπρου αντί Λημνιού. by Κώστας Μιαούλης
21:14
Κεφαλιά ο Βαρέλα από εκτέλεση κόρνερ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:14
83' Ο Μασούρας αντί Ραντζέλοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:16
Κερδισμένο φάουλ σχεδόν στο ημικύκλιο για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
21:17
86' Το εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια, η μπάλα στο τείχος by Κώστας Μιαούλης
21:19
88' Κίτρινη στον Γκιγέρμε by Κώστας Μιαούλης
21:21
Φαίνεται ότι θα περάσει ο Φορτούνης σε λίγο... by Κώστας Μιαούλης
21:22
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
21:23
90+2' Γκασπάρ αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Κώστας Μιαούλης
21:26
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
21:26
Μπροστά κι ο Πασχαλάκης by Κώστας Μιαούλης
21:26
90+4' Άστοχο σουτ του Μίσιτς by Κώστας Μιαούλης
21:27
Τέλος στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-1! Οι Πειραιώτες επικράτησαν του Δικεφάλου με το αυτογκόλ του Γιαννούλη στο 49' by Κώστας Μιαούλης