ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης

18:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
18:53
Η ΑΕΛ βρίσκεται στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς, όσους έχουν Λαμία και ΝΠΣ Βόλος και θα παίξει σίγουρα στα πλέι άουτ, όπου θέλει να πάει με την καλύτερη δυνατή συγκομιδή. by www.sport-fm.gr
18:53
Αυτός που έχει τη μεγαλύτερη αγωνία αγωνία είναι ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος έχει 30 βαθμούς και βρίσκεται στην έβδομη θέση. Έτσι, περιμένει απώλεια βαθμών του ΟΦΗ στο ματς με τη Λαμία, ώστε με νίκη να πάρει αυτός το εισιτήριο για τα πλέι οφ. by www.sport-fm.gr
18:54
18:54
ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Ουάρντα, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε, Μούζεκ, Μόρας, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Νούνιτς, Γκαζάλ. by www.sport-fm.gr
18:54
Στον πάγκο έμειναν οι: Ναγκί, Ηλιάδης, Παπάζογλου, Καρανίκας, Κάτσε, Μπούστος, Σίλβα. by www.sport-fm.gr
18:55
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Μιχαήλ, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Μαρτίνεζ, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Φερνάντεζ Μαρκ, Φερνάντεζ Μπόρχα, Ντέλετιτς, Χαουρέγκι, Κρέπσι. by www.sport-fm.gr
18:55
Στον πάγκο έμειναν οι:Τσίφτσης, Φερνάντεθ, Σίτο, Τασουλής, Αντζούλας, Μπέλοκ, Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
18:58
Οι Τριπολιτσιώτες παρατάσσονται χωρίς τους τιμωρημένους Παπαδόπουλο, Μουνάφο, Σουάρεθ και οι τραυματίες Ιγκλέσιας και Ριέρα. by www.sport-fm.gr
18:58
Οι «βυσσινί» δεν έχουν στη διάθεσή τους τους Μάρκοβιτς, Ασούμπρε και Ζίζιτς. by www.sport-fm.gr
19:00
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γκορτσίλας, με βοηθούς τους Νατσιόπουλο και Χατζηνάκο, ενώ τέταρτος είναι ο Τσοπουλίδης. VAR είναι ο Φωτιάς με βοηθό τον Σάββα. by www.sport-fm.gr
19:01
19:05
19:05
19:08
19:11
ΟΦΗ-Λαμία: Σκοράρει με τον Ναμπί ο ΟΦΗ, 2-0 τη Λαμία. Υπενθυμίζουμε πως με νίκη οι Κρητικοί σφραγίζουν την έκτη θέση, που διεκδικεί και ο Αστέρας Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
19:15
19:18
19:20
Στην πρώτη τελική στο παιχνίδι η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ, με πλασέ του Μιλοσάβλιεβιτς που εκμεταλλεύτηκε ασταθή έξοδο του Μιχαήλ, μετά από σέντρα του Μπέρτου by www.sport-fm.gr
19:22
19:23
ΟΦΗ-Λαμία: Και τρίτο γκολ ο ΟΦΗ με τον Σεμέδο, ψαλιδίζονται οι ελπίδες του Αστέρα για την έκτη θέση. by www.sport-fm.gr
19:23
23' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόρζε για την ΑΕΛ πέρασε πάνω από τα δοκάρια by www.sport-fm.gr
19:30
19:37
19:38
Η φάση ξεκίνησε από τρομερό κοντρόλ και γύρισμα με ψαλιδάκι του Ουάρντα, ο οποίος πήρε ξανά την μπάλα, έβγαλε την ασίστ από αριστερά στον Μιλοσάβλιεβιτς, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
19:42
19:45
19:46
Με το τρίτο προσωπικό τέρμα του Μιλοσάβλιεβιτς και δεύτερη ασίστ του Ουάρντα, η ΑΕΛ παίρνει ευρύ προβάδισμα (3-0) απέναντι στον Αστέρα, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου by www.sport-fm.gr
19:48
19:48
20:04
46' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Κρέσπι, ο Λουίς Φερνάντες. by www.sport-fm.gr
20:04
20:05
20:07
47' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Αστέρα, κοντράρει στο τείχος και περνάει ανεκμετάλλευτο by www.sport-fm.gr
20:18
20:21
61' Ο Κώτσιρας κατέβασε ωραία τη μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως το δυνατό σουτ του πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:21
20:25
66' Κίτρινη κάρτα στον Μούζεκ για σκληρό μαρκάρσιμα. Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής για τον Αστέρα. by www.sport-fm.gr
20:41
81' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Μιχαήλ, με τον Μόρα να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:42
20:43
84' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τασουλής για μαρκάρισμα μόλις μπήκε στον αγωνιστικό χώρο by www.sport-fm.gr
20:44
84' Τρίτη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Στη θέση του σκόρερ του ματς Μιλοσάβλιεβιτς, περνάει ο Μπούστος. by www.sport-fm.gr
20:45
20:48
20:54
20:54
Με τρομερή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και εκτελεστή τον Μιλοσάβλιεβιτς, που πέτυχε χατ τρικ, η ΑΕΛ επιβλήθηκε 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στην Λάρισα. by www.sport-fm.gr