Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΟΚ για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
Πρόκειται για παιχνίδι που συγκεντρώνει πολλά βλέμματα καθώς υπάρχει η γνωστή υπόθεση που εκκρεμεί και αφορά την πολυϊδιοκτησία των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Ας αφήσουμε, όμως, τα εξωαγωνιστικά και να πάμε στα αμιγώς αγωνιστικά. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Στην 9η θέση της βαθμολογίας με 29 πόντους η Ξάνθη, έχει ελάχιστες πιθανότητες για να μπει στην εξάδα. Θα πρέπει να κερδίσει και να έρθει ένας συνδυασμός αποτελεσμάτων σε άλλα τρία παιχνίδια για να συμβεί αυτό! by Γιώργος Τσανάκας
18:48
Στην 2η θέση ο ΠΑΟΚ με 58 βαθμούς, στο -5 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από τους Πειραιώτες με 1-0 και σήμερα θέλει να πάρει το τρίποντο στην Ξάνθη για να διατηρήσει την διαφορά και να πάρει ψυχολογία ενόψει του πρώτου ημιτελικού με τον Ολυμπιακό την ερχόμενη Τετάρτη. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Ξάνθη (Γιώργος Παράσχος): Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Εντουάρντο, Καμαρά, Στάρτζεον, Φοσέ, Τερκί, Κοβάσεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι Μπέντο, Ντε Αμορίμ, Σόσα, Θυμιάνης, Λεωντσάκος, Μπαριέντος, Τζουρίτσκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Βαρέλα, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια, Ντόουγκλας, Μίσιτς, Ελ Καντούρι, Λημνιός, Λάμπρου, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Ζίφκοβιτς, Ροντρίγκο, Μάτος, Εσίτι, Μαουρίτσιο, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας), βοηθοί του οι Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών), Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής), ενώ τέταρτος είναι ο Φώτιος Πολυχρόνης (Πιερίας). by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Διαιτητής VAR ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) και AVAR ο Κωνσταντίνος Ψάρρης (Ζακύνθου). by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Υπενθυμίζεται πως όλα τα παιχνίδια της σημερινής 26ης και τελευταίας αγωνιστικής διεξάγονται την ίδια ώρα. Ξεκινάνε στις 19:00. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:05
4' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Πολύ ωραία ανάπτυξη της μπάλας, με τον Γιαννούλη να γυρίζει την μπάλα στον Ελ Καντουρί, ο οποίος βρήκε πολύ ωραία τον Άκπομ μέσα στην περιοχή και αυτός με άψογο πλασέ σκόραρε για το 1-0 του ΠΑΟΚ! by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Εξαιρετικό ξεκίνημα από τους φιλοξενούμενους, βρίσκουν στην πρώτη τους τελική τον δρόμο προς τα δίχτυα και κάνουν πιο εύκολο το έργο τους... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
7' Επικίνδυνη επίσκεψη των γηπεδούχων στα καρέ του Πασχαλάκη, ο Γιαννούλης έκοψε τελευταία στιγμή τον Τερκί πριν πιάσει το βολέ σχεδόν από το σημείο του πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Έχει καλό ρυθμό το παιχνίδι στο ξεκίνημά του, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν επιθετικά και να μην κλειστούν... by Γιώργος Τσανάκας
19:20
18' Γκοοολ για την Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Μετά από εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, ο Λισγάρας νίκησε άπαντες στον αέρα και ισοφάρισε σε 1-1! Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους, φέρνουν στα ίσα πολύ νωρίς το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
19:26
23' O Μπαξεβανίδης βγήκε απέναντι στον Πασχαλάκη και σκόραρε, αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε σωστά καθώς ήταν σε εμφανή θέση οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
19:29
25 λεπτά στο παιχνίδι. Ξάνθη και ΠΑΟΚ είναι ισόπαλοι με σκορ 1-1. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Άκπομ αλλά η Ξάνθη ισοφάρισε με τον Λισγάρα! Ανοιχτό παιχνίδι με καλό ρυθμό και τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να επιτεθούν! by Γιώργος Τσανάκας
19:36
35' Ωραία κίνηση του Λημνιού και σέντρα-σουτ, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Άμπαντ! by Γιώργος Τσανάκας
19:37
35' Πολύ κακό σουτ του Λάμπρου, η μπάλα... έξω από το γήπεδο! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο ο Βαρέλα, δύσκολα θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
42' Mάτος αντί Βαρέλα για τον ΠΑΟΚ. Πάει στα στόπερ ο Βιεϊρίνια, δεξί μπακ ο Μάτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
19:49
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ξάνθη και ΠΑΟΚ πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 1-1, σε ένα παιχνίδι που μέχρι το 25ο λεπτό είχε πολύ καλό ρυθμό αλλά μετά... έσβησε. Κακό πρόσωπο από τους φιλοξενούμενους, έχουν περιοριστεί αρκετά από τους γηπεδούχους και δεν βρίσκουν χώρους για να απειλήσουν! Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Άκπομ στο 4ο λεπτό, ενώ ισοφάρισε στο 15' ο Λισγάρας. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
46' Κίτρινη κάρτα στον Φοσέ. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
50' Πολύ κακό σουτ του Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Έχει ανοιχτεί και ψάχνει το γκολ που θα του δώσει το προβάδισμα ο ΠΑΟΚ, παίζει όμως με ανορθόδοξο τρόπο και οι γηπεδούχοι προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν αυτό και να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
53' Γύρισμα του Γιαννούλη προς τον Άκπομ, απομακρύνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Λισγάρας! by Γιώργος Τσανάκας
20:16
57' Σουτ του Γιαννούλη, ψηλά άουτ η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
20:18
58' Φάση για την Ξάνθη. Ο Κοβάτσεβιτς βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή αλλά το σουτ του δεν βρήκε εστία για λίγο... by Γιώργος Τσανάκας
20:22
62' Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο. Συμπλήρωσε επτά κίτρινες κάρτες, θα χάσει δύο από τα επόμενα 4 ματς των πλέι οφ. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
64' Σουτ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
66' Σουτ του Αουγκούστο, κοντράρει και περνάει κόρνερ η μπάλα! Σουτ του Βιεϊρίνια στη συνέχεια, λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Στο 70ο λεπτό φτάσαμε, παραμένει το 1-1 ανάμεσα στην Ξάνθη και στον ΠΑΟΚ στα «Πηγάδια». by Γιώργος Τσανάκας
20:32
72' Ωραίο σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Ένα τέταρτο ακόμα για το τέλος, ο ΠΑΟΚ δυσκολεύεται να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα της Ξάνθης! by Γιώργος Τσανάκας
20:40
81' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ, λίγο έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
82' Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί πάνω στο τείχος, παίρνει το ριμπάουντ αλλά ο Άμπαντ μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
83' Κίτρινη κάρτα στον Λέο Μάτος για σκληρό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Έχουμε VAR στα «Πηγάδια» για χέρι του Λισγάρα μέσα στην περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Ο Λισγάρας έχει γλιστρήσει, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του και μετά στο χέρι του! Να δούμε τι θα δείξει ο διαιτητής! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Είναι δύσκολη φάση, συνεχίζει να την εξετάζει ο διαιτητής! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
94' «Παίζετε» λέει ο διαιτητής! Δεν υπάρχει πέναλτι σύμφωνα με τον διαιτητή! by Γιώργος Τσανάκας
20:58
98' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Γιαννούλη, προβολή του Λημνιού, λίγο άουτ η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
99' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, μπροστά και ο Πασχαλάκης! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ κόλλησε στα «Πηγάδια» κόντρα στην Ξάνθη (1-1) και βρίσκεται πλέον στο -7 από τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Τσανάκας