Παναθηναϊκός-Βόλος

18:30
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Βόλο, για την 26η αγωνιστική της Super League 1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:31
Με δεδομένη την τέταρτη θέση στην κανονική περίοδο, η πρόσφατη ισοπαλία στην Τρίπολη δεν ήταν αποτέλεσμα που αλλάζει κάτι στην πορεία του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
Ήταν η πρώτη του ισοπαλία μετά από οκτώ αγώνες, όπου είχε έξι νίκες και δύο ήττες, ενώ μετράει μόνο δύο ήττες στα 17 τελευταία ματς, από Ολυμπιακό και ΑΕΚ, παρότι αρχικά είχε χάσει τα τέσσερα από τα οκτώ πρώτα παιχνίδια! by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
Μπορεί ο Παναθηναϊκός να έχασε πρόσφατα δύο παιχνίδια στη φυσική του έδρα, το «Σπύρος Λούης», αλλά το ένα ήταν εκτός έδρας με την ΑΕΚ και το άλλο ο επαναληπτικός του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
Στο πρωτάθλημα οι «πράσινοι» μένουν με την πολύ καλή πορεία από το Νοέμβριο, όπου έχουν να επιδείξει επτά νίκες και μια ισοπαλία, αυτή με τον Άρη και μπαίνουν στην τελική ευθεία της σεζόν με… αξιώσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
Δέχτηκαν γκολ στο 90’ από τον Παναιτωλικό κι ενώ είχαν μηδέν παθητικό στα έξι προηγούμενα ματς. Συνολικά έχουν «φάει» ένα τέρμα στα επτά τελευταία παιχνίδια, αφού είχε δεχτεί γκολ και στα πέντε πρώτα, εννέα συνολικά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
Η ομάδα της Μαγνησίας έμεινε στο 0-0 με την ΑΕΛ στο θεσσαλικό ντέρμπι και παράλληλα εκτός πλέι οφ και… μαθηματικά. Μετά από θητεία 50 ημερών απομακρύνθηκε ο Αλμπέρτο Γκαγιέγκο και συνεχίζει μέχρι το τέλος με τον Στέφανο Ξηροφώτο στην τεχνική ηγεσία της. by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
Ο Βόλος έμεινε με μια μόλις νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες, αυτή επί της Λαμίας, ενώ έχει κάνει έξι ισοπαλίες στα 15 τελευταία ματς και έχει την τρίτη χειρότερη άμυνα με 38 γκολ, μετά από Πανιώνιο και Παναιτωλικό… by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
Πήρε ισοπαλία στο Αγρίνιο με γκολ στις καθυστερήσεις, μετά την ήττα στην Τούμπα, που ήταν η μοναδική του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, ενώ είχε χάσει έξι από τα επτά προηγούμενα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
Παράλληλα, η νίκη των σημερινών φιλοξενούμενων στο Ηράκλειο είναι η μοναδική στα 11 τελευταία παιχνίδια, ενώ είχαν νικήσει και στην πρεμιέρα στη Νέα Σμύρνη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
Το παιχνίδι του πρώτου γύρου είναι το μοναδικό στην ιστορία τους, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες στις 08.12.2019 με 1-1, μετά τα γκολ στο 34’ με πέναλτι του Μουνίθ και στο 7’ επίσης με πέναλτι από τον Χατζηγιοβάνη… by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
Ενώ στο βασικό σχήμα του Βόλου ξεκινούν οι Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Λύρατζης, Φεράρι, Κανταμούρο, Γκουαροτσένα, Μαξ, Μουνίθ, Ζοάο και Γέντρισεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού αποχωρούν για τα αποδυτήρια τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:44
Το ίδιο κάνει και η διαιτητική τριάδα αυτή την στιγμή... by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
Ενώ σειρά παίρνουν οι παίκτες του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:46
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Αποστολάκης, Μπεκ, Περέα, Νούνες, Αλεξανδρόπουλος και Βαγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Μελίσσας, Κάσες, Τορες, Τσαούσης, Μήτογλου, Κυζιρίδης και Μπαλογιάννης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστείδης Βάτσιος του Συνδέσμου Δυτικής Αττικής ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Στο γήπεδο βρίσκονται παιδιά από τις Σχολές Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού σε Υμηττό, Γουδή, Ριζούπολη, Μεταμόρφωση, Ρουφ, Σεπόλια, Ψυχικό και Παλλήνη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Πάρα πολύ λίγος ο κόσμος στις κερκίδες του Ολυμπιακού σταδίου, πιθανότατα θα υπάρξει και αρνητικό ρεκόρ προσέλευσης! by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Να πούμε βέβαια ότι ουσιαστικά πρόκειται και για αδιάφορο παιχνίδι, υπό την έννοια πως οι γηπεδούχοι θα πάνε στα πλέι οφ και οι φιλοξενούμενοι θα παίξουν στα πλέι άουτ δεδομένα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Ενώ, σε μια δυσάρεστη είδηση,η ΠΑΕ Παναθηναϊκός εξέδωσε ανακοίνωση για τον θάνατο του Ανδρέα Παπαεμμανουήλ, νωρίτερα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:56
Ενώ ακολοθούν εκείνοι του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
18:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές, που λένε «όχι στον ρατσισμό». by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες... by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
Ενώ θα τηρηθει ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Ανδρέα Παπαεμαννουήλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Βόλο, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
3' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, μετά την κάθετη του Μπουζούκη για τον Νάγκι, που μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, πλάσαρε τον Γκαραβέλη κι άνοιξε το σκορ νωρίς νωρίς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
5' Ο Νάγκι βγαίνει από δεξιά στην αντεπίθεση, αλλά κάνει κακή μπαλιά για τον Χατζηγιοβάνη που ήταν μέσα στην περιοχή... by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
19:14
13' Κάθετη πάσα του Ζαγαρίτη για τον Ανουάρ που πατάει περιοχή αλλά ο Κανταμούρο τον πρόλαβε τελευταία περιοχή με τάκλιν κι έδιωξε! by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
14' Κίτρινη κάρτα στον Μπουζουκη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
15' Μακρινό σουτ του Μουνίθ είναι άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
15' Πολύ ωραια πάσα του Νάγκι για τον επερχόμενο Μακέντα, πέφτει ο Γκαραβέλης στα ποδια του και μπλοκάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
18' Νέα πολύ καλή μπαλιά, αυτή την φορά του Σένκεφελντ στον Νάγκι, προλαβαίνει και πάλι με έγκαιρη έξοδο ο Γκαραβέλης, ενώ στη συνέχεια της φάσης απομακρύνεται η μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
20' Κόρνερ για τον Βόλο, ξανά από αριστερά, απομακρύνει ο Σένκεφελντ με κεφαλια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
22' Γύρισμα της μπάλας από τον Ζαγαρίτη στον Ξενόπουλο, που διώχνει όπως όπως σε κόρνερ, χωρίς περαιτέρω αντίκρισμα για τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους και ο Παναθηναϊκός έχει μπει πολύ δυνατά. Άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, με τον Νάγκι να κάνει... σεφτέ, ενώ στη συνέχεια έχει κάνει κι άλλες ευκαιρίες για το 2-0, παίζοντας γρήγορα στον χωρο. Η άμυνα του Βόλου «τρώει» πολλες φάσεις στην «πλάτη» της και δεν πατάει καθόλου καλά! by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
23' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
29' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό με κομπίνα, αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
31' Προσωρινή διακοπή στο ματς, με τον Ζοάο να πέφτει άσχημα στο έδαφος μετά από διεκδίκηση με τον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
34' Σουτ του Κουρμπέλη στην κίνηση, η μπάλα καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
38' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη για να βρει τον Μπουζούκη αλλά ο Γκαραβέλης βγήκε και μάζεψε τη μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
42' Κίτρινη κάρτα ο Ζαγαρίτης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
43' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μουνίθ, ο Δημόπουλος δεν μπορεί να μπει στην πορεια της μπάλας, που περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
45' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
45'+1' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση κόρνερ του Μπουζούκη, τον Σένκεφελντ να παίρνει την πρώτη κεφαλιά και τον Μακέντα με νέα κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
45'+2' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο να μειώσει, με τον Ζοάο να σεντράρει από τα αριστερά και τον Γέντρισεκ να αστοχεί με κεφαλιά μπροστά από τον Ξενόπουλο! by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται του Βόλου με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Η διαφορά ποιότητας και... αποτελεσματικότητας είναι αυτή που στέλνει τον Παναθηναϊκό στα αποδυτήρια προηγούμενο με δύο γκολ, πλέον. Καθώς στην φάση που είχε ο Μακέντα κατάφερε να στείλει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Γκαραβέλη, σκοράροντας με κεφαλιά, ενώ αντίθετα ο Γέντρισεκ δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο, στην πρώτη καλή ευκαιρία της ομάδας του, και να μειώσει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Από μια αλλαγή η κάθε ομάδα. Νούνες αντί Πούγγουρα για τον Παναθηναϊκό, Μπαλογιάννης αντί Λύρατζη για τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
Κουρμπέλης, Μακέντα και Ζαγαρίτης... μια αγκαλιά μετά το 2-0 του Παναθηναϊκού! Εικόνα live21963985/37150.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
49' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μακέντα από θέση μέσα δεξιά να καταλήγει κόρνερ, από την επέμβαση του Γκαραβέλη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
49' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπουζούκη, κεφαλιά του Σένκεφελντ, διώχνει δύσκολα ο Γκαραβέλης σε νέο κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
50' Μετά από φάση διαρκείας, ο Σένκεφελντ σκοράρει με τακουνάκι, αλλά το τέρμα ακυρώνεται με την χρήση VAR, αφού ο Κουρμπέλης ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα όταν έκανε την προβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
53' Γκολ! 2-1 ο Βόλος, με τον Ζοάο να κλέβει από τον Γιόχανσον και τον Γέντρισεκ να στέλνει την μπάλα στο αριστερό «παράθυρο» της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Ξενόπουλου... by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
54' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που φευγει στην αντεπίθεση με τρεις παίκτες, αλλά ο Μακέντα δεν σουτάρει απέναντι στον Γκαραβέλη ενώ και το γύρισμα του για τον επερχόμενο Γιόχανσον είναι λανθασμένο! by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
60' Αλλαγή για τον Βόλο, με τον Τόρες στη θέση του Ζοάο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
61' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Ξενόπουλο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του Τόρες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
62' Εκτελεση του κόρνερ, ο Καμαντούρο παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
62' Από μια κίτρινη κάρτα σε Μπεκ και Γκουαροτσένα που είχαν μια αψιμαχία πριν την εκτέλεση του κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
64' Κίτρινη κάρτα γα τον Γκουαροτσένα, για μαρκάρισμα στον Γιόχανσον, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται! by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
68' Γκολ! 3-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να παίρνει την μπάλα στο όριο της περιοχής και με σουτ κάτω από τα πόδια του Γκαραβέλη να ξαναδίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
70' Κόρνερ για τον ΠΑΟ απο τα δεξια, κεφαλιά του Σένκεφελντ, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
75' Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Κάσες αντί Γέντρισεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
76' Γκολ! 4-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβάνη να βγαίνει μόνος απέναντι στον Γκαραβέλη, να τον περνάει και με πλασέ από πλάγια θέση να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
77' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Κουρμπέλης έξω, Μπεκ μέσα και Περέα αντί Νάγκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
81' Κίτρινη κάρτα στον Μαξ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
85' Σουτ του Χατζηγιοβάνη, έξω από την περιοχή, μπλοκάρει τη μπάλα εύκολα ο Γκαραβέλης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
86' Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
89' Γκολ για τον Βόλο με τον Τόρρες, αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ και δεν μετράει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
90' Τέσσερα λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
90'+4' Λήξη του ματς. Ο Παναθηναϊκός κερδίζει με 4-1 τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής