Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιωνίου με την ΑΕΚ, για την 26η αγωνιστική της Super League. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (4-2-3-1): Κότνικ, Ρέντζας, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Παπαγεωργίου, Εμμανουηλίδης, Τσιλούλης, Παπανικολάου, Αραμπούλι by Κώστας Μιαούλης
ΑΕΚ (4-2-3-1): Τσιντώντας, Παουλίνιο, Λάτσι, Σβάρνα, Χουλτ, Σαμπανάτζοβιτς, Σιμόες, Αλμπάνης, Βέρντε, Μάνταλο, Αραούχο by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Νίκας, Λυμπεράκης, Γρίβας, Ευαγγέλου, Καμαρά, Σίντι Αλι, Ρέτσος by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Σιμάνσκι, Βασιλαντωνόπουλος, Κλωναρίδης, Χριστόπουλός, Μαχαίρας by Κώστας Μιαούλης
18:55
Πολλές οι απώλειες για την ΑΕΚ απόψε, που παρατάσσει μια ενδεκάδα ανάγκης. Από την άλλη μεριά ο Πανιώνιος θέλει να κλείσει την ψαλίδα από τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
18:56
Διαιτητής του αγώνα ο Άγγελος Ευαγγέλου με VAR τον Παπαπέτρου. by Κώστας Μιαούλης
18:58
Mε πλατινέ χρώμα στο μαλλί ο Σέρχιο Αραούχο. by Κώστας Μιαούλης
19:00
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
19:02
1' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο: Πολύ ωραία πάσα του Οικονομίδη στον Τσιλούλη από δεξιά που βγάζει την παράλληλη σέντρα, δεν μπορεί ο Αραμπούλι, γιατί έχει κάνει ένα βήμα πιο μπροστά να σκοράρει σχεδόν σε άδεια εστία. by Κώστας Μιαούλης
19:06
6' Κόρνερ για τον Πανιώνιο by Κώστας Μιαούλης
19:08
8' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντομίνγκεζ πιάνει κεφαλιά, δύσκολα ο Τσιντώτας στην δεξιά του γωνία και νέο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:08
9' Τρίτο σερί κόρνερ για τον Πανιώνιο. by Κώστας Μιαούλης
19:11
11' Κίτρινη ο Παουλίνιο για μαρκάρισμα στον Εμμανουηλίδη. by Κώστας Μιαούλης
19:14
13' Ο Αλμπάνης κατέβασε την μπάλα από γύρισμα του Παουλίνιο, σούταρε με το αριστερό, ο Κότνικ απέκρουσε, αλλά ο βοηθός λανθασμένα είχε σηκώσει την σημαία στην αρχή της φάσης για παράβαση οφσάιντ του Παουλίνιο. by Κώστας Μιαούλης
19:15
16' Ο Χουλτ κάνει ωραίο γύρισμα διαγώνια στο πέναλτι για τον Σιμόες που κάνει κακό κοντρόλ και χέρι. by Κώστας Μιαούλης
19:17
17' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ. Απευθείας εκτέλεση του Βέρντε, ο Κότνικ αποκρούει με γροθιές. by Κώστας Μιαούλης
19:19
19' Ωραίος συνδυασμός Μάνταλου - Χουλτ, με τον Σουηδό να πασάρει στον Αλμπάνη αυτός σε θέση βολής από αριστερά σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:22
22' Σουτ του Μάνταλου με το αριστερό η μπάλα πάνω από την εστία του Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
19:23
23' Φάουλ ο Σβάρνας στον Οικονομίδη σε εξαιρετική θέση για απευθείας εκτέλεση. by Κώστας Μιαούλης
19:24
24' Εκτελεί ο Αραμπούλι πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
19:25
25' Η καλύτερη στιγμή για την ΑΕΚ: Ο Μάνταλος πασάρει στον Σαμπανάτζοβιτς που πίσω από το σημείο του πέναλτι κάνει το πλασέ, φοβερή επέμβαση του Κότνικ! by Κώστας Μιαούλης
19:26
27' Σουτ του Βέρντε μπλοκάρει ο Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
19:27
28' Σουτ του Αραμπούλι, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Κώστας Μιαούλης
19:28
29' Φάουλ κερδίζει ο Αραούχο σε πολύ καλή θέση για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
19:29
29' Ψηλά πάνω από την εστία η εκτέλεση του Μάνταλου. by Κώστας Μιαούλης
19:32
32' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Οικονομίδης εκτελεί ο Αραμπούλι την κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:33
33' Ο Αραούχο σουτάρει μέσα από την περιοχή, μετά από πάσα του Αλμπάνη, αλλά το τελείωμα του δεν είναι καλό. by Κώστας Μιαούλης
19:34
35' Κίτρινη ο Ρέντζας για μαρκάρισμα στον Αλμπάνη. by Κώστας Μιαούλης
19:39
40' Σουτ του Βέρντε, εξαιρετική επέμβαση του Κότνικ σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:40
40' Σέντρα του Σιμόες, ο Σβάρνας από εξαιρετική θέση αστοχεί απελπιστικά βάζοντας λάθος το σώμα του. by Κώστας Μιαούλης
19:42
42' Ο Τσιλούλης πλάσαρε με το αριστερό μετά από γύρισμα του Εμμανουλίδη, ο Λάτσι βάζει το κεφάλι και διώχνει σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:43
44' Ο Μάνταλος κάθετα στον Παουλίνιο που σουτάρει στην κλειστή γωνία του Κότνικ που αποκρούει σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
19:44
44' Σουτ του Αλμπάνη από καλή θέση, δεν βρίσκει σωστά την μπάλα και την στέλνει έξω. by Κώστας Μιαούλης
19:45
45' Ένα λεπτό επιπλέον. Κόρνερ για την ΑΕΚ παραχωρεί ο Σταυρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
19:46
45+1' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Εμμανουηλίδης για τον Πανιώνιο. by Κώστας Μιαούλης
19:48
Μια μακρινή μπαλιά του Τσιλούλη που περνάει από το κέντρο της ΑΕΚ, φτάνει στον Αραμπούλι. Ο Βέρντε σπεύδει και προλαβαίνει τον Γεωργιανό που κάνει ένα σουτ το οποίο όμως βγήκε σαν συρτή σέντρα για τον Εμμανουηλίδη που σε κενή εστία κάνει το 1-0. by Κώστας Μιαούλης
19:49
45+1' ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ. Ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 με το τέρμα του Εμμανουηλίδη σε ένα ματς με πολλές ευκαιρίες και τον Κότνικ να κάνει σπουδαίες επεμβάσεις. by Κώστας Μιαούλης
20:01
Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Κλωναρίδης. by Κώστας Μιαούλης
20:02
46' Κλωναρίδης αντί Αλμπάνη by Κώστας Μιαούλης
20:05
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
20:06
47' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:09
50' Σέντρα του Βέρντε από δεξιά ο Κλωναρίδης δεν βρίσκει καλά την μπάλα και φεύγει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:13
54' Σουτ του Κλωναρίδη, κόντρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:14
54' Κεφαλιά του Αραούχο από την εκτέλεση του Μάνταλου, ο Κότνικ μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
20:17
57' Ο Λάτσι την κεφαλιά μετά το κόρνερ του Βέρντε, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τον νεαρό Σλοβένο. by Κώστας Μιαούλης
20:19
58' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο. Βαθιά μπαλιά του Παπανικολάου για τον Αραμπούλι που βγαίνει πίσω από την σέντρα, αποφεύγει τον Τσιντώτα εκτός περιοχής, αλλά πλάγια αριστερά, με αποτέλεσμα όταν έκανε το σουτ, να την στείλει στην έξω μεριά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
20:22
62' Κίτρινη ο Αραούχο. by Κώστας Μιαούλης
20:23
63' Απίθανος Κότνικ! Από το γύρισμα του Κλωναρίδη, ο Σιμόες από το ύψος του πέναλτι πλασάρει, φοβερή επέμβαση του Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
20:24
65' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:26
66' Νέα αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, ο Εμμανουηλίδης πέταξε για τον Αραμπούλι που άργησε ωστόσο να εκδηλώσει επίθεση, στην εξέλιξη της φάσης κόρνερ. Ο Παπανικολάου βλέπει κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
20:27
67' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:27
Ο Βέρντε πεσμένος στο έδαφος, κρατάει ο Καρέρα προς στιγμή την αλλαγή του Σιμάνσκι. by Κώστας Μιαούλης
20:30
Αυτή τη φόρα έξοχος Τσιντώτας: Ο Τσιλούλης από πλάγια αριστερά σουτάρει φοβερή επέμβαση του Τσιντώτα. by Κώστας Μιαούλης
20:31
71' Σιμάνσκι αντί Σαμπανάτζοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:32
72' Σουτ του Σιμόες, αποκρούει ο Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
20:33
73' Πάλι φεύγει στην κόντρα ο Εμμανουλίδης, που πλασάρει τον Τσιντώτα, αλλά αυτός αποκρούει, άσχετα αν δεν το βλέπει ο διαιτητής που δίνει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:37
77' Μαχαίρας αντί Βέρντε by Κώστας Μιαούλης
20:37
78' Κόρνερ για την ΑΕΚ by Κώστας Μιαούλης
20:40
80' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:41
81' Άστοχη η εκτέλεση του Μάνταλου by Κώστας Μιαούλης
20:43
84' Λυμπεράκης αντί Οικονομίδη by Κώστας Μιαούλης
20:45
85' Λάθος του Ντομίνγκες, η μπάλα ψηλά άουτ από το σουτ του Σιμόες. by Κώστας Μιαούλης
20:46
87' Σουτ του Μάνταλου άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:48
88' Κλωναρίδης αλλάζει με τον Σιμάνσκι, το σουτ του όμως, πάνω στον Κότνικ. by Κώστας Μιαούλης
20:48
89' Ρέτσος αντί Αραμπούλι. by Κώστας Μιαούλης
20:51
90+2' ΓΚΟΟΟΛ ο Κλωναρίδης με κεραυνό!!! Η μπάλα βρήκε και στο σώμα του Σταυρόπουλου για να καταλήξει στα δίχτυα. by Κώστας Μιαούλης
20:55
ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. Ο Κλωναρίδης στο 90+2' σώζει τον έναν πόντο για την ΑΕΚ. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Εμμανουηλίδη και είχε πολλές ευκαιρίες για να κλειδώσει τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε στο φινάλε! by Κώστας Μιαούλης