Λειψία-Τότεναμ

21:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς για τους «16» του Champions League ανάμεσα στην Λειψία και την Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
Στο πρώτο παιχνίδι στο Λονδίνο, η Λειψία είχε επικρατήσει με 1-0 και πλέον έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Βέβαια, το 0-1 πάντα είναι ένα ύπουλο σκορ ενόψει της ρεβάνς. Την ίδια ώρα και παρότι η Λειψία έχει το προβάδισμα, η Τότεναμ έχει ένα... κρυφό όπλο! Φυσικά, αυτό είναι ο Ζοσέ Μουρίνιο, με τον Πορτογάλο τεχνικό να ξέρει πολύ καλά πώς πρέπει να διαχειριστεί αυτά τα νοκ-άουτ παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Το κακό για την Τότεναμ είναι ότι παρατάσσεται χωρίς καθαρό επιθετικό, αφού ο Κέιν και ο Σον είναι τραυματίες... by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
ΛΕΙΨΙΑ: Γκουλάστσι, Κλόστερμαν, Χάλστενμπεργκ, Ουπαμεκανό, Ανχελίνιο, Ενκουνκού, Μουκιελέ, Λάιμερ, Σάμπιτζερ, Βέρνερ, Σικ. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Οριέ, Αλντερβάιρελντ, Τανγκάνγκα, Σεσενιόν, Γουίνκς, Ντάιερ, Λο Σέλσο, Λαμέλα, Άλι, Λούκας Μόουρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Το παιχνίδια στην Λειψία θα έχει οπαδούς, σε σχέση με το άλλο ματς ανάμεσα στη Βαλένθια και την Αταλάντα που θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω των κρουσμάτων του κορωνοϊού. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
Σε έβα δεκάλεπτο θα ξεκινήσει ο αγώνας που θα μεταδοθεί από την Cosmote Sport 1. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
22:01
Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για την Λειψία. Περνάει ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:06
Δεν έχει τελική ακόμη το παιχνίδι, ενώ παίζουμε έξι λεπτά... by Γιώργος Τσανάκας
22:10
10' Γκοοολ για την Λειψία! by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Ο Βέρνερ έκανε το σουτ που κόντραρε πάνω στον Ντάιερ, στην εξέλιξη της φάσης ο ίδιος παίκτης έστρωσε στον Ζάμπιτσερ και αυτός με ωραίο σουτ στην κίνηση νίκησε τον Γιορίς, που δεν έβαλε καλά το χέρι του και ίσως να μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο... by Γιώργος Τσανάκας
22:13
Η Λειψία βρίσκει το γρήγορο γκολ και κάνει πιο εύκολο το έργο της αφού πλέον η Τότεναμ θέλει να βρει δύο τέρματα και να μην δεχθεί κανένα για να πάρει την πρόκριση. Σίγουρα πλέον δεν μπορεί να υπάρξει παράταση στον αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Η Τότεναμ, πάντως, δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα και να κάνει το παιχνίδι της καθώς δυσκολεύεται αρκετά από την πίεση της Λειψίας... by Γιώργος Τσανάκας
22:17
17' Ασυνεννοησία στην άμυνα της Τότεναμ , ο Ντάιερ πρόλαβε τελευταία στιγμή και έδιωξε πριν ο Βέρνερ τσιμπήσει την μπάλα και βγει απέναντι στον Γιορίς. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
Πρώτο κόρνερ για την Τότεναμ στο ματς... Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
19' Γκοοοολ για την Λειψία! by Γιώργος Τσανάκας
22:18
Δεν μετράει τελικά! by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Είναι οφσάιντ ο Βέρνερ, σωστά δεν μετράει το γκολ του Γερμανού φορ. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
Το γκολ με το οποίο προηγείται η Λειψία της Τότεναμ: by Γιώργος Τσανάκας
22:21
21' Γκοοολ για την Λειψία! by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Μετά από την εξαιρετική σέντρα του Ανχελίνο, ο Ζάμπιτσερ έκανε την κεφαλιά-ψαράκι και ο Γιορίς δεν κατάφερε ξανά να απομακρύνει, μαζεύοντας την μπάλα από τα δίχτυα του! 2-0 η Λειψία, κάνει ακόμη πιο εύκολο το έργο της στον αγώνα! by Γιώργος Τσανάκας
22:23
24' Σέντρα του Μόουρα, ο Οριέ προσπάθησε με κεφαλιά-πάσα να βρει τον Ντέλε Άλι που είχε κακή θέση... by Γιώργος Τσανάκας
22:26
Τρία γκολ ψάχνει πλέον η Τότεναμ για να προκριθεί. Έχει να ανέβει ένα... βουνό, είναι τρομερά δύσκολο το έργο της κόντρα στην καλοδουλεμένη ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν που προς το παρόν κάνει ό,τι θέλει στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
28' Γρήγορη κόντρα για τους γηπεδούχους, ο Βέρνερ έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Γιορίς έπεσε και έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Το 2-0 της Λειψίας κόντρα στην Τότεναμ και πάλι με τον Ζάμπιτσερ: by Γιώργος Τσανάκας
22:32
32' Σουτ του Βέρνερ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
Σε παράσταση για έναν ρόλο έχει μετατρέψει το ματς η Λειψία, που έχει άψογη αμυντική και επιθετική λειτουργία και κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο! Δεν έχει δεχτεί ούτε φάση από τους ακίνδυνους Λονδρέζους, οι οποίοι πρέπει να βάλουν ένα γκολ στον αγώνα αν θέλουν να συνεχίσουν να έχουν κάποια ελπίδα... by Γιώργος Τσανάκας
22:42
42' Πρώτη φάση για την Τότεναμ στο ματς! Ο Λο Σέλσο έκανε ωραία κίνηση και το διαγώνιο σουτ, σημαδεύοντας την δεξιά γωνία, αλλά ο Γκουλάστσι έπεσε και έδιωξε κρατώντας τη διαφορά των δύο τερμάτων υπέρ της Λειψίας. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
45' Μετά από... καραμπόλα, λίγο έλειψε να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα του Γιορίς αλλά αυτός έδιωξε με υπερένταση! by Γιώργος Τσανάκας
22:46
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Γουίνκς. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η Λειψία κάνει κουμάντο στο ματς, είναι κυρίαρχος και προηγείται δικαίως με 2-0 της Τότεναμ στο... κατηφορικό «Red Bull Arena». Και τα δύο τέρματα των γηπεδούχων ο Ζάμπιτζερ, το πρώτο στο 10' με ωραίο πλασέ εκτός περιοχής και το δεύτερο έντεκα λεπτά αργότερα με κεφαλιά-ψαράκι. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
Ένα... θαύμα ψάχνει πλέον η Τότεναμ καθώς θέλει τρία γκολ και να μην δεχτεί κανένα για να προκριθεί. Κάτι που μοιάζει πραγματικά απίστευτο, βάσει και της εικόνας των δύο ομάδων! by Γιώργος Τσανάκας
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
49' Κίτρινη κάρτα στον Λάιμερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:12
Σε μια περίεργη φάση, ο Μουκέλε τραυματίστηκε σοβαρά και αποχωρεί με φορείο από το γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
56' Άνταμας αντί Μουκιέλε για την Λειψία. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
57' Σουτ του Σικ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
58' Σουτ του Μόουρα, απελπιστικά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
59' Χαϊντάρα αντί Ενκουκού για την Λειψία. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
60' Σουτ του Βέρνερ έξω από την περιοχή, η μπάλα ξανά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
63' Σέντρα-σουτ του Σεσενιόν, διώχνει σε κόρνερ ο Ντέιβις. by Γιώργος Τσανάκας
23:26
69' Κίτρινη κάρτα στον Τανγκάγκα. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
69' Κακό τελείωμα του Ντελε Άλι, δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
71' Kίτρινη κάρτα στον Ζάμπιτσερ. by Γιώργος Τσανάκας
23:32
74' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Μόουρα έσπασε στον Ντέλε Άλι που έκανε το πλασέ στην κίνηση αλλά ήταν αδύναμο και ο Γκουλάστσι μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
80' Φερνάντες αντί Λο Σέλσο για την Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
Πέντε λεπτά ακόμη, παραμένει το 2-0 και δεν δείχνει πως μπορεί να αλλάξει το οτιδήποτε στο ματς. Ούτε το γκολ της τιμής δεν φαίνεται να μπορεί να σκοράρει η Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
87' Φόρσμπεργκ στη θέση του Ζάμπιτσερ για την Λειψία. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
87' Γκοοοολ για την Λειψία! by Γιώργος Τσανάκας
23:45
Μετά από ακόμη μία τραγική αντίδραση της άμυνας της Τότεναμ, η μπάλα στρώθηκε στον Φόρσμπεργκ, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έγραψε το 3-0 για την Λειψία. by Γιώργος Τσανάκας
23:48
Έξι λεπτά καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
23:48
90'+1' Φαγκάν-Γουόλκοτ αντί Οριέ για την Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:52
95' Αδύναμο σουτ του Γουόλκοτ, μπλόκαρε ο Γκουλάστσι. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Τέλος στο ματς. Η Λειψία επικράτησε 3-0 της Τότεναμ και με συνολικό σκορ 4-0 προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στα προημιτελικά του Champions League. by Γιώργος Τσανάκας