LIVE: Europa League

19:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των έξι εκ των οκτώ αναμετρήσεων για την φάση των «16» του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Τρία παιχνίδια στις 19:55 και άλλα τόσα στις 22:00 θα διεξαχθούν σήμερα. Έχουν αναβληθεί τα Ίντερ-Χετάφε και Σεβίλλη-Ρόμα λόγω του κορωνοϊού, ενώ τα τέσσερα από τα έξι σημερινά ματς θα διεξαχθούν χωρίς κόσμο. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Στις 19:55 θα ξεκινήσουν τα Μπασακσεχίρ-Κοπεγχάγη, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βασιλεία και Λίντσερ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Σέντρα στις τρεις αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Πρώτο πεντάλεπτο στα παιχνίδια, δεν υπάρχει σκορ πουθενά παρά μόνο δύο κίτρινες κάρτες στο Μπασακσεχίρ-Κοπεγχάγη. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
9' Δοκάρι για την Μπασάκ μετά από σουτ του Βίστσα που βρήκε στον Κριβελί! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Επιτέλους! by Γιώργος Τσανάκας
20:23
27' Πρώτο ΓΚΟΛ στα ματς! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάμπο και η Βασιλεία κάνει το 0-1 στην έδρα της Άιντραχτ.
by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Κι άλλο γκολάκιιι... by Γιώργος Τσανάκας
20:25
28' Η Γιουνάιτεντ ανοίγει το σκορ στην έδρα της Λίντσερ με πάρα πολύ ωραίο τελείωμα στην κίνηση του Ιγκάλο!
20:39
Οδεύουμε προς το φινάλε του πρώτου μέρους στα τρία παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Ημίχρονο! Λίντσερ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1, Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βασιλεία 0-1 και Μπασακσεχίρ-Κοπεγχάγη 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Ελπίζουμε να δούμε καλύτερο θέαμα, περισσότερες φάσεις και γκολ στην επανάληψη. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Έχουν καλο ρυθμό τα παιχνίδια στο ξεκίνημα των δευτέρων ημιχρόνων... by Γιώργος Τσανάκας
21:10
58' Γκοοολ από τον Τζέιμς και 2-0 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μέσα στην Αυστρία επί της Λίντσερ!
21:19
64' Είχε δοκάρι η Άιντραχτ για να φέρει το ματς στα ίσα κόντρα στην Βασιλεία. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Πιέζει η Άιντραχτ για την ισοφάριση, παθητικός ο ρόλος της Βασιλείας στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
21:25
73' Γκοοοολ για την Βασιλεία, 0-2 μέσα στην Φρανκφούρτη επί της Άιντραχτ με ωραίο τσιμπητό πλασέ του Μπούα.
21:36
83' Γκοοοοοοολ η Γιουνάιτεντ, 3-0 τη Λίντσερ! Εκπληκτική πάσα ο Φρεντ που δίνει έτοιμο γκολ στον Μάτα και με πλασέ ο Ισπανός δεν δυσκολεύτηκε για το 3-0.
21:39
88' Πέναλτι για την Μπασάκ! by Γιώργος Τσανάκας
21:39
88' Γκοοολ για την Μπασάκ με τον Βίστσα! 1-0 οι Τούρκοι κόντρα στην Κοπεγχάγη!
21:43
Η Βασιλεία έχει κάνει τρία τα τέρματά της με γκολ του Φρέι στο 85ο λεπτό!
21:44
90'+2' Γκοοολ για την Γιουνάιτεντ, 4-0 κόντρα στην Λίντσερ με τον Γκρίνγουντ.
21:46
90'+3' Γκοοοολ για την Γιουνάιτεντ, ασταμάτητη! Κάνει το 5-0 ο Αντρέας Περέιρα με μακρινό σουτ που... έπνιξε ο πορτιέρε της Λίντσερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Τέλος στα τρία παιχνίδια. Λίντσερ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-5, Μπασακσεχίρ-Κοπεγχάγη 1-0 και Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βασιλεία 0-3. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Στις 22:00 ξεκινάνε τρία παιχνίδια. Ρέιντζερς-Λεβερκούζεν, Βόλφσμπουργκ-Σαχτάρ Ντόνετσκ και φυσικά Ολυμπιακός-Γουλβς. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Σέντρα στις αναμετρησεις! by Γιώργος Τσανάκας
22:14
Πρώτο τέταρτο στα τρία παιχνίδια, δεν υπάρχει σκορ σε κανένα από αυτά. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
17' Γκοοολ για την Σαχτάρ Ντόνετσκ, 0-1 μέσα στην έδρα της Βόλφσμπουργκ με κεφαλιά του Ζούνιορ Μοράες.
22:21
22' Πέναλτι για την Σαχτάρ μετά από χέρι του Άρνολντ! by Γιώργος Τσανάκας
22:23
23' Τραγική εκτέλεση πέναλτι του Κοβαλένκο, μπλόκαρε ο Κάστεελς. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
29' Αποβολή του Σεμέδο, με δέκα παίκτες συνεχίζει η Γουλβς κόντρα στον Ολυμπιακό.
22:33
30 λεπτά στα παιχνίδια. Ολυμπιακός-Γουλβς 0-0 (σσ. με δέκα παίκτες οι Πειραιώτες λόγω αποβολής του Σεμέδο), Βόλφσμπουργκ-Σαχτάρ 0-1 και Ρέιντζερς-Λεβερκούζεν 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
36' Πέναλτι για την Λεβερκούζεν σε χέρι του Έντμουντσον μετά από σέντρα του Αράνγκιζ. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
37' Γκοοολ για την Λεβερκούζεν με τον Χάφερτς, 0-1 μέσα στη Σκωτία.
22:46
45'+1' Πέναλτι για την Βόλφσμπουργκ. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
45'+2' Απίστευτο! by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Ο Βέγκορστ γλίστρησε και έκανε... τσαφ, στέλνοντας την μπάλα στην κερκίδα! Δεύτερο χαμένο πέναλτι στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Ημίχρονο στα τρία παιχνίδια! Ολυμπιακός-Γουλβς 0-0, Ρέιντζερς-Λεβερκούζεν 0-1 και Βόλφσμπουργκ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 0-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο των τριών αγώνων. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
48' Γκοοολ για την Βόλφσμπουργκ, ισοφαρίζει σε 1-1 με κεφαλιά του Μπρουκς την Σαχτάρ Ντόνετσκ.
23:10
54' Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό, 1-0 την Γουλβς!
23:11
Ο Καμαρά έδωσε στον Γκιγέρμε που πήρε ένα κοντρόλ και γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον αμαρκάριστο Ελ Αραμπί, ο οποίος έσπρωξε την μπάλα σε κενή εστία και άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό! 1-0 για τους Πειραιώτες, παρότι παίζουν με παίκτη λιγότερο! by Γιώργος Τσανάκας
23:27
68' Γκοολ για την Γουλβς, ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Νέτο! Πίεσε πολύ η Γουλβς και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης κόντρα στον Ολυμπιακό που παίζει τόση ώρα με παίκτη λιγότερο.
23:28
68' Γκοοολ για την Λεβερκούζεν, 0-2 μέσα στην έδρα της Ρέιντζρς με γκολ του Αράνγκιζ.
23:32
73' Γκοοοολ για την Σαχτάρ με τον Μάρκος Αντόνιο, 1-2 μέσα στην Βόλφσμπουργκ! by Γιώργος Τσανάκας
23:33
73' Γκοοοολ για την Ρέιντζερς, μειώνει σε 2-1 απέναντι στην Λεβερκούζεν με κεφαλιά του Έντμουντσον! by Γιώργος Τσανάκας
23:38
Στο 80ο λεπτό βρισκόμαστε. Βόλφσμπουργκ-Σαχτάρ 1-2, Ολυμπιακός-Γουλβς 1-1 και Ρέιντζερς-Λεβερκούζεν 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:46
88' Γκοοολ για την Λεβερκούζεν με τρομερό πλασέ του Μπέιλι, ο οποίος γράφει το 3-1 μέσα στην Σκωτία επί της Ρέιντζερς. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Τέλος στα ματς! Ολυμπιακός-Γουλβς 1-1, Ρέιντζερς-Λεβερκούζεν 1-3 και Βόλφσμπουργκ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 1-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Λίντσερ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-5, Μπασακσεχίρ-Κοπεγχάγη 1-0 και Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Βασιλεία 0-3 τα αποτελέσματα νωρίτερα. by Γιώργος Τσανάκας