Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης που ανοίγει την αυλαία της 1ης αγωνιστικής των πλέι άουτ ανάμεσα στον Πανιώνιο και στον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Πρώτο παιχνίδι λοιπόν στην... μετα-κορωνοϊού εποχή στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα σε δύο «κυανέρυθρους». by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Ουραγός με 11 βαθμούς ο Πανιώνιος, πρέπει να κάνει τεράστια προσπάθεια και ουσιαστικά να κυνηγήσει ένα θαύμα στο μίνι-πρωτάθλημα των επτά αγωνιστικών για να σώσει την παρτίδα. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Ο Βόλος από την άλλη μεριά έχει 27 βαθμούς και βρίσκεται στο -5 από τον έβδομο (και πρωτοπόρο των πλέι άουτ) Ατρόμητο και θα ψάξει μια καλή πορεία που θα τον ανεβάσει στην τελική βαθμολογία της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, σχεδόν ένα τέταρτο πριν τη σέντρα της αναμέτρησης. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Πανιώνιος (Λεωνίδας Βόκολος): Κότνικ, Ρέντζας, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Οικονομίδης, Κόρμπος, Παπανικολάου, Εμμανουηλίδης, Αραμπούλι, Τσιλούλης. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Νίκας, Ρέτσος, Γρίβας, Παπαγεωργίου, Δούμτσιος, Λυμπεράκης, Μιλόγεβιτς, Ευαγγέλου, Μαξίμοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Οικονόμου, Φεράρι, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Τόρες, Μουνίθ, Μάντζης. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Μελίσσας, Διαμάντης, Μήτογλου, Τσαούσης, Κάσες, Μαξ, Κορέλας. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Διάταξη 4-3-3 από τον Λεωνίδα Βόκολο για τους γηπεδούχους, με 3-5-2 κατεβάζει τους φιλοξενούμενους ο Στέφανος Ξηροφώτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Έναρξη στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
19:22
7' Σουτ του Μπαλογιάννη, ψηλά πάνω από το τέρμα του Κότνικ by Γιώργος Τσανάκας
19:24
8' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, για τον Βόλο. Ο Τόρες έκανε την κεφαλιά από δύσκολη γωνία, με τον Κότνικ να διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
9' Πολιορκία στα καρέ του Κότνικ, απομακρύνουν σε νέο κόρνερ οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
13' Σέντρα-σουτ του Τσιλούλη, δεν ακολούθησε κανείς συμπαίκτης του την πορεία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
18' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
19' Κεφαλιά του προωθημένου Ντομίνγκες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Μετά από ένα δυνατό δεκάλεπτο στο οποίο ο Βόλος πίεσε αρκετά, ο Πανιώνιος έχει αρχίσει να ισορροπεί το παιχνίδι. Παίζει κυρίως στο μισό γήπεδο και προσπαθεί να κλέψει μπάλες, ώστε να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση με την γρήγορη μεσοεπιθετική του γραμμή. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Πολύ δυνατό τάκλιν του Ρέντζα, πήγε με τις τάπες στον Τόρες χωρίς να το θέλει βέβαια και ευτυχώς τον βρήκε ελάχιστο στο καλάμι. Πάντως, ο διιατητής Kουμπαράκης δεν υπέδειξε καν το φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Μικρή διακοπή να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
25' Μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια την σέντρα του Ρέντζα ο Γκαραβέλης. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Μισή ώρα στη Νέα Σμύρνη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Πανιώνιο και Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
33' Τρομερή ποδιά του Μουνίθ στον Παπανικολάου, το μακρινό σουτ που επιχείρησε όμως ήταν αδύναμο. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
36' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, περίπου 8-10 μέτρα εκτός περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
37' Ωραία εκτέλεση του Μουνίθ, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Κότνικ που υπολόγιζε την πορεία της. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
41' Λυμπεράκης αντί Αραμπούλι για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
45+3' Ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Τσιλούλη μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Οικονόμου και πέρασε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Πανιώνιος και Βόλος πάνε στο ημίχρονο όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Ισορροπημένο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν τα δικά τους διαστήματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
50' Καλό σουτ του Μπαλογιάννη, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
52' Εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας από τον Βόλο, ο Μπαλογιάννης μπορούσε να σουτάρει αλλά προσπάθησε να γυρίσει την μπάλα και το αποτέλεσμα ήταν... τραγικό! Απευθείας άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:30
56' Απίθανη κούρσα μισού γηπέδου από τον Εμμανουηλίδη, το παράκανε στο φινάλε και ο Οικονόμου τον σταμάτησε, ενώ είχε το περιθώριο πάσας στον ελεύθερι Παπανικολάου μέσα στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
57' Γκοοοοολ για τον Πανιώνιο! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Γρήγορη αντεπίθεση για τον Πανιώνιο μετά από βαθιπά μπαλιά του Λυμπεράκη, ο Εμμανουηλίδης έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και αυτή τη φορά έκανε εξαιρετικό παράλληλο με την εστία γύρισμα, με τον Τσιλούλη να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Ο Πανιώνιος βρίσκει το γκολ στην κόντρα και λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας στο ματς, προηγείται! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
60' Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
64' Ο Τσαούσης στη θέση του Λύρατζη για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
74' Στο έδαφος ο Τσιλούλης by Γιώργος Τσανάκας
20:48
75' Κίτρινη για το μαρκάρισμα στον Δημόπουλο by Γιώργος Τσανάκας
20:55
82' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Οικονόμου μετά από τραγικό γύρισμα, για καλή του τύχη πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
85' Ο Σαραμαντάς βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή και έκανε το σουτ με το κακό δεξί του πόδι, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
86' Παπαγεωργίου αντί Εμμανουηλίδη για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
87' Κόρνερ για τον Βόλο που πιέζει. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
89' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σαραμαντάς έκανε κούρσα μισού γηπέδου και βρέθηκε απέναντι στον Γκαραβέλη, αλλά το πλασέ του ήταν τραγικό και πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
90'+1' Σουτ του Τόρες με το εξωτερικό, πολύ κακό... by Γιώργος Τσανάκας
21:06
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Κότνικ. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
90'+4' Κόρνερ για τον Βόλο! Τελευταία φάση, μπροστά όλοι ακόμη και ο Γκαραβέλης! by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0 κόντρα στον Βόλο, χάρη στο γκολ του Τσιλούλη! Στους 14 βαθμούς ανεβαίνει ο Πανιώνιος και συνεχίζει να ελπίζει... by Γιώργος Τσανάκας