Βόλος-Ξάνθη

18:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και την Ξάνθη για την 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Ο Βόλος ηττήθηκε την πρώτη αγωνιστική με 1-0 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και ξεκίνησε με το... αριστερό. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
Από την άλλη μεριά, η Ξάνθη δεν αγωνίστηκε στην πρεμιέρα με τον Ατρόμητο καθώς το παιχνίδι αναβλήθηκε λόγω αυξημένου αριθμού κρουσμάτων του κορωνοϊού στην τοπική κοινότητα. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Στους 27 βαθμούς και... safe ο Βόλος, κατεβαίνει χωρίς άγχος στα παιχνίδια του. Στους 18 και στο +1 απο τον Παναιτωλικό και την ζώνη των μπαράζ η Ξάνθη που «καίγεται» για βαθμούς. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Μελίσσας, Διαμάντης, Οικονόμου, Φεράρι, Ντεντάκης, Τσαούσης, Ζοάο Ράφαελ, Τσοκάνης, Γκουαροτσένα, Μαξ, Μάντζης. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Στον πάγκο οι Καραγκιόζης, Μήτογλου, Κορέλας, Κυζιρίδης, Τόρες, Μπαλογιάννης, Κάσες. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Ξάνθη (Νίκος Καραγεωργίου): Άμπαντ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Κασάδο, Καμαρά, Κοβάτσεβιτς, Στάρτζεον, Τεϊσέιρα, Ντε Αμορίμ, Φοσέ. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Στον πάγκο οι Μπέντο, Τερκί, Σόσα, Τζουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Φασίδης, Μαλεζάς, Κάστρο, Μουλέν. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Διαιτητής ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), με βοηθούς τους Αντώνιο Καρατζίκα (Αθήνας), Άγγελο Ζήρδα (Αθήνας) και τέταρτος είναι ο Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας). by Γιώργος Τσανάκας
19:14
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τον Βόλο να έχει τον απόλυτο έλεγχο και την κατοχή της μπάλας αλλά να μην έχει απειλήσει ακόμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Πατάνε καλύτερα οι γηπεδούχοι, βγάζουν διάθεση και ενέργεια στο χορτάρι με τους φιλοξενούμενους να έχουν περιοριστεί σε πιο παθητικό ρόλο και να παίζουν πίσω από την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
12' Κακό σουτ του Μαξ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
14' Ωραία επίθεση του Βόλου, με τον Μαξ να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει το πλασέ το οποίο κόντραρε στα σώματα των αμυνομένων! by Γιώργος Τσανάκας
19:29
15' Γρήγορη αντεπίθεση για την Ξάνθη με τον Αμορίμ, έσπασε στον επερχόμενο Κοβάτσεβιτς αλλά ο Τσοκάνης έδιωξε σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
19:30
16' Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη! Τραγική έξοδος του Μελίσσα, ο προωθημένος Λισγάρας έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γκουαροτσένα ήταν πάνω στην γραμμή και έδιωξε σε νέο κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
19' Ωραίο σουτ του Γκουαροτσένα στην κίνηση, μπλόκαρε σταθερά ο Άμπαντ! Καλή στιγμή για τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον Βόλο και την Ξάνθη! Το πρώτο τέταρτο ανήκε στον Βόλο που είχε την κατοχή, με τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν και να έχουν την μεγαλύτερη ευκαιρία για να πετύχουν γκολ μέχρι τώρα! Στο 23ο λεπτό βρισκόμαστε, έχουμε και coolling break τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:41
28' Κίτρινη κάρτα στον Τεϊσέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Στην ίδια φάση ο Τεϊσέιρα έχει χτυπήσει και ζητάει αλλαγή... by Γιώργος Τσανάκας
19:46
30' Μπαριέντος αντί Τεϊσέρα για την Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
36' Μακρινό σουτ του Ζοάο, μπλόκαρε εύκολα ο Άμπαντ! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
40' Kίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
43' Νέα κεφαλιά του προωθημένου Λισγάρα από εκτέλεησ κόρνερ, δεν βρήκε στόχο! by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
45'+2' Γκοοοολ για τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
20:02
Ταχύτατη αντεπίθεση από τον Βόλο, με τον Μάντζη να κρατάει όσο πρέπει και να κάνει την κατάλληλη στιγμή την κάθετη στον Τσαούση που με ωραίο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Άμπαντ και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους! by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Βόλος σκόραρε... at the buzzer με τον Τσαούση και πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (1-0) κόντρα στην Ξάνθη! Ισορροπημένο ματς, η Ξάνθη είχε καλύτερες στιγμές αλλά δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στην τελευταία φάση του ημιχρόνου. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:21
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:26
50' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
20:26
51' Ωραίο κοντρόλ με το στήθος και σουτ του Φεράρι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
54' Τερκί αντί Καμαρά για την Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και πιέζει η Ξάνθη! Χωρίς αποτέλεσμα, όμως... by Γιώργος Τσανάκας
20:34
60' Κίτρινη κάρτα στον Ντεντάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
62' Ωραίο σουτ του Ζοάο, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Άμπαντ! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Φτάσαμε στο 65ο λεπτό, παραμένει το 1-0 υπέρ του Βόλου κόντρα στην Ξάνθη χάρη στο γκολ του Τσαούση! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Νέα διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
70' Τζουρίτσκοβιτς στη θέση του Αμορίμ για την Ξάνθη. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Στο 75ο λεπτό φτάσαμε, παραμένει το 1-0 υπέρ του Βόλου κόντρα στην Ξάνθη! by Γιώργος Τσανάκας
20:49
75' Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Οδεύουμε προς το τελευταίο πεντάλεπτο με τον Βόλο να κρατάει σχετικά εύκολα το προβάδισμα. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
21:08
93' Κάσες αντί Μάντζη για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος επικράτησε με 1-0 της Ξάνθης χάρη στο γκολ του Τσαούση και την άφησε στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας