Παναθηναϊκός-Λαμία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

15:03
15:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Λαμία, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στην Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
15:06
15:07
15:11
Θυμίζουμε ότι το «τριφύλλι»... καίγεται να γυρίσει στις επιτυχίες, αφού η παρουσία του στα Playoffs είναι σε κίνδυνο, ενώ οι Φθιωτοί δεν έχουν απομακρυνθεί όσο θα ήθελαν από τις θέσεις υποβιβασμού. by www.sport-fm.gr
15:12
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σάρλια, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Σιδεράς, Χατζηγιοβάνης, Βιτάλ, Καρλίτος. by www.sport-fm.gr
15:12
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Γκαραβέλης, Αραμπούλι, Μανούσος, Μαζουλουξής, Βέλλιος, Τσούκαλος, Μανουσάκης, Βύντρα, Νινούα. by www.sport-fm.gr
15:13
Από εκεί και πέρα, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν συμπεριέλαβε στην αποστολή του Παναθηναϊκού τους Αλεξανδρόπουλο και Κώτσιρα, κρίνοντας ότι είναι ανέτοιμοι, ενώ εκτός είναι για άλλο ένα παιχνίδι ο Μαουρίσιο. by www.sport-fm.gr
15:14
Από την άλλη πλευρά, ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν υπολογίζει στους τιμωρημένους Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Προβυδάκη και Σαραμαντά, καθώς και στον τραυματία Μανούσο. by www.sport-fm.gr
15:15
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευστάθιος Γκορτσίλας του Συνδέσμου Μακεδονίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Πορτογάλος Ούγκο Μιγκέλ. by www.sport-fm.gr
15:18
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
15:26
Υπενθυμίζουμε ότι οι δύο σημερινοί αντίπαλοι θα αναμετρηθιύν και σρτην ημιτελική φάση του φετινού Κυπέλλου Ελλάδας! by www.sport-fm.gr
15:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
15:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
15:29
15:30
15:33
3' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, από δεξιά, διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά ο Τζανετόπουλος. by www.sport-fm.gr
15:34
3' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση του κόρνερ από τον Αϊτόρ από δεξιά και την κεφαλιά του Ιωαννίδη στο δεύτερο δοκάρι...
15:37
6' Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 για τους γηπεδούχους, από τη νέα εκτέλεση φάουλ αυτή την φορά από αριστερά, με τον Ιωαννίδη να κάνει ξανά την κεφαλιά αλλά την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Σαράνοφ! by www.sport-fm.gr
15:38
7' Ωραία αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Παλάσιος να... παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Ιωαννίδη, που ήταν ετοιμος να σουτάρει εντός περιοχής. by www.sport-fm.gr
15:39
9' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟ. Γέμισμα του Παλάσιος από τα δεξιά, έξυπνη κεφαλιά του Γκατσίνοβιτς, ο Σαράνοφ απογειώνεται και διωχνει σε κόρνερ!
15:43
15:43
15:47
16' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκατσίνοβιτς να σεντράρει από δεξιά και τον Αϊτόρ να σουτάρει πάνω στην κίνηση και την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ!
15:49
19' Αναγκαστική αλλαγή για την Λαμία. Τάιρον εκτός, Αραμπούλι στην θέση του.
15:56
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να μην αφήνει την Λαμία να... πάρει ανάσα! Ένα γκολ, άλλες τρεις κλασικές φάσεις για ένα δεύτερο, κατοχή της μπάλας και ωραίοι συνδυασμοί των Παλάσιος, Αϊτόρ και Γκατσίνοβιτς από πλευράς «πράσινων», με την ελλιπή ομάδα της Φθιώτιδας να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο, χάνοντας και τον τραυματία Τάιρον... by www.sport-fm.gr
15:57
Η Λαμία εξέδωσε ανακοίνωση για την διαιτησία του Γκορτσίλα, στην οποία αναφέρει: «Γκοτζίλα βρίσκεσαι σε βέρτιγκο. Δύο ανύπαρκτα φάουλ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού! Ντροπή σου! Να δούμε… τι θα δούμε ακόμη!». by www.sport-fm.gr
16:03
16:09
38' Σέντρα του Χουάνκαρ, από αριστερά, ο Παλάσιος δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε, καθώς αυτή πέρασε κάτω από το πόδι του κι ενώ ήταν με φάτσα το τέρμα... by www.sport-fm.gr
16:11
40' Ωραία συνεργασία των Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Ρούμπεν Πέρεθ, Γκατσίνοβιτς και ξανά Βιγιαφάνιες, με το σουτ του τελευταίου να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
16:15
44' Πρώτη επιθετική ενέργεια των παικτών της Λαμίας, με το γέμισμα του Ελευθεριάδη από αριστερά, αλλά να μην υπάρχει συμπαίκτης του στην μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
16:16
16:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πναθαηναϊκό να προηγείται της Λαμίας με 1-0... μόνο, χάρη σε τέρμα του Ιωαννίδη από το 3'. by www.sport-fm.gr
16:20
Δίκαιο αν και... ισχνό -βάσει ευκαιριών- το αποτέλεσμα μέχρι τώρα, με τον Παναθηναϊκό να είναι το απόλυτο αφεντικό, να μπαίνει φουριοόζος και για ένα 20λεπτο να έχερι την Λαμία στα... σχοινιά, αλλά να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος «μόλις» με 1-0. Ο Γκατσίνοβιτς δείχνει αρκετά ψύγματα της ποιότητας του, συμμετέχοντας σε πολλές καλές επιθετικές ενέεργειες της ομάδας του, ενώ ο Διούδης είναι... θεατής. by www.sport-fm.gr
16:33
Δύο αλλαγές για την Λαμία. Μανούσος και Μανουσάκης, αντί των Μπανγκουρά και Ελευθεριάδη. by www.sport-fm.gr
16:34
16:34
16:37
48' Μακρινή εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Αραμπούλι, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης. by www.sport-fm.gr
16:40
50' Φοβερή κάθετη πάσα του Γκατσίνοβιτς για τον Ιωαννίδη στον χώρο, εκείνος μπαίνει στην περιοχή της Λαμίας, αργεί να εκτελέσει ενώ πέφτει μετά από μονομαχία με τον Σκόνδρα, αλλά ο Γκορτσίλας λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
16:43
53' Ευκαιρία για την Λαμία, με την εκτέλεση φάουλ του Σκόνδρα και την κεφαλιά του Αραμπούλι λίγο έξω από την μικρή περιοχή, αλλά ο Διούδης μπλοκάρει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
16:44
54' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Αϊτόρ, που δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει μάλιστα... by www.sport-fm.gr
16:45
16:46
16:46
16:47
16:48
16:55
66' Καλή ευκαρία για τον Παναθηναϊκό, με το ωραίο σουτ του Γκατσίνοβιτς με το αριστερό, αλλά ο Σαράνοφ διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
16:56
16:56
67' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, ο Βέλεθ παίρνει την κεφαλιά αλλά καταλογίζεται επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
16:57
68' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκατσίνοβιτς να αποχωρεί ακι τον Λουρμπέλη να μπαίνει στο γήπεδο, καταχειροκροτούμενος. by www.sport-fm.gr
16:59
Καλύτερη η εικόνα της Λαμίας στην επανάληψη, με τα τρία τέταρτα του ματς συμπληρωμένα, καθώς έχει καταφέρει να μπλοκάρει τον Παναθηναϊκό, ενώ έκανε και δύο φάσεις. Όσο το ματς είναι στο 1-0... ελπίζει, ενώ η είσοδος του Κουρμπέλη και η παρουσία του δίπλα στον Ρούμπεν Πέρεθ έχει το δικό της ενδιαφέρον! by www.sport-fm.gr
17:00
70' Νέα καλή φάση για τους γηπεδούχους, με τον Βιτάλ να κατεβάζει ωραία την μπάλα, να σουτάρει στην κλειστή γωνία, αλλά τον Σαράνοφ να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:02
17:05
76' Σουτ του Αραμπούλι, έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Σένκεφελντ και περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:06
77' Ωραία ενέργεια του Βιγιαφάνιες, που πασάρει στον Παλάσιος, αλλά εκείνος είναι σε πολύ πλάγια θέση και ο Σαράνοφ διώχνει το σουτ του σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:09
80' Παράλληλο γύρισμα του Παλάσιος από δεξιά για τον Βιτάλ, το οσυτ του οποίου είναι άστοχο. by www.sport-fm.gr
17:11
82' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη να κάνει εξαιρετική κίνηση, να σουτάρει με δύναμη έξω από την μεγάλη περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σαράνοφ, καθαρίζοντας τη νίκη πιθανότατα για την ομάδα του.
17:13
84' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός. Καρλίτος αντί Ιωαννίδη και Χατζηγιοβάνης αντί Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
17:19
17:23
17:25
90'+4' Λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει την Λαμία με 2-0, χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Ιωανίδη, στο 3' και στο 82'. by www.sport-fm.gr