Παρακολουθείστε Live την εξέλιξη των αναμετρήσεων για τα προημιτελικά του Conference League!

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων Φιορεντίνα-Βικτόρια Πλζεν και Λιλ-Άστον Βίλα, για την προημιτελική φάση του Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Να θυμίσουμε ότι από τα δύο αυτά ζευγάρια θα προκύψουν οι αντίπαλοι Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα ημιτελικά, σε περίπτωση φυσικά που οι ελληνικές ομάδες καταφέρουν να ξεπεράσουν τα εμπόδια Φενέρμπαχτσε και Μπριζ απόψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Για τις 19:45 είναι προγραμματισμένη η έναρξη των δύο αγώνων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
Να θυμίσουμε ότι Φιορεντίνα και Βικτόρια Πλζεν είχαν μείνει στο ισόπαλο 0-0 στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό, ενώ η Άστον Βίλα είχε επικρατήσει με 2-1 της Λιλ στην Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
Θυμηθείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα των δύο αναμετρήσεων: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Θυμίζουμε ότι η νικήτρια του Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι Λιλ - Άστον Βίλα, ενώ αντιστοίχως όποια περάσει από το ΠΑΟΚ - Μπριζ θα αναμετρηθεί στα ημιτελικά με την ομάδα που θα πάρει το εισιτήριο από το Φιορεντίνα - Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Οι ενδεκάδες στο Φιορεντίνα-Πλζεν: Φιορεντίνα: Τερατσιάνο - Ντοντό, Μιλένκοβιτς, Ρανιέρι, Μπιράγκι - Αρτούρ, Μαντραγκορα - Γκονσάλες, Μπελτράν, Κουαμέ - Μπελοτι Πλζεν: Γέντλικα - Χράνατς, Χέιντα, Γέμελκα - Κόπιτς, Τσερβ, Κάλβαχ, Καντού - Σουλτς - Χόρι, Βίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Οι ενδεκάδες στο Λιλ-Άστον Βίλα: Λιλ: Σεβαλιέ - Σάντος, Ντιακιτέ, Γιόρο, Ισμαϊλί - Αντρέ, Μπενταλέμπ - Γιαίτσι, Χάραλντσον, Γκούντμπουντσον - Ντέιβιντ Άστον Βίλα: Μαρτίνες - Κόνσα, Τόρες, ΚΑς, Ντίνιε - ΜακΓκιν, Αουγκούστο, Τίλεμανς - Ντιαμπί, Τζανιόλο, Γούοτκινς by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Έχουν ξεκινήσει αμφότερες οι αναμετρήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
4' Η Πλζεν απείλησε πρώτη στο «Αρτέμιο Φράνκι», με μία εκτέλεση φάουλ που πέρασε από όλους, πριν καταλήξει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
6' Έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία η Φιορεντίνα, με τον Γέντλικα να αποκρούει ενστικτωδώς μια προβολή του Μπελότι, ενώ ο Κουαμέ απείλησε με κεφαλιά την οποία απομάκρυναν οι αμυντικοί! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
10' Ο Ντέιβιντ σούταρε ψηλά άουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, κυκλοφορεί την μπάλα και έχει τα ηνία του ματς η Λιλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα και κορεό στο «Pierre-Mauroy» πριν την έναρξη του Λιλ-Άστον Βίλα: Εικόνα live 21979930/74423.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
13' Η πολύ σωστά στημένη Πλζεν στέκεται πολύ καλά ως τώρα στην Φλωρεντία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
15' Γκοοολ για τη Λιλ! Ωραία συρτή σέντρα από τα αριστερά του Γκούντμουντσον, με τον Γιαζίτσι να πλασάρει υπέροχα στην κίνηση, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα για χάρη της γαλλικής ομάδας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
18' Ευκαιρία για την Φιορεντίνα, με τον Μπελτράν να συνδυάζεται με τον Μπελότι, πριν κάνει αδύναμο τελείωμα από πλεονεκτική θέση. Παραμένει το 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Η Άστον Βίλα μπήκε για να αμυνθεί στην έδρα της Λιλ και το πλήρωσε. Να δούμε πώς θα αντιδράσει τώρα η ομάδα του Έμερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
21' Κίτρινη κάρτα στον Τζανιόλο, μετά από φάουλ του εκτός φάσης στον Σάντος. Η φάση ελέγχθηκε από τους VAR για πιθανή αποβολή, ο διαιτητής αρκέστηκε στην κίτρινη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
23' Απείλησε με μακρινό σουτ του Νίκο Γκονσάλες η Φιορεντίνα, μπλόκαρε με άνεση ο τερματοφύλακας της Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
25' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λιλ να κάνει το 2-0, μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γιαζίτσι και απόκρουση του Μαρτίνες σε κεφαλιά του Αντρέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
Συμπληρώθηκε το 25ο λεπτό στα παιχνίδια, Λιλ-Άστον Βίλα 1-0 (2-2 συν. σκορ) και Φιορεντίνα-Πλζεν 0-0 (0-0 συν. σκορ) by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
27' Η Φιορεντίνα κυκλοφορεί την μπάλα ψάχνοντας ρυθμό και προσπαθώντας να φτιάξει τις προϋποθέσεις για το πρώτο γκολ στο ζευγάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
28' Αναγκαστική αλλαγή για την Άστον Βίλα, ο Ρότζερς αντικατέστησε τον τραυματία Τζανιόλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
30' Νέα ευκαιρία για τη Λιλ, μετά από κόρνερ του Χάραλντσον, η κεφαλιά του Αντρέ πέρασε λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
31' Διαδοχικές μεγάλες ευκαιρίες για τη Φιορεντίνα, με τον Γέντλιτσκα να έχει απάντηση σε εξ επαφής τελείωμα του Κουαμέ, ενώ στη συνέχεια ο Μπελότι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Το υπέροχο γκολ του Γιαζίτσι, για το προβάδισμα της Λιλ κόντρα στην Άστον Βίλα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
34' Η Φιορεντίνα πιέζει ασφυκτικά εδώ και ένα δεκάλεπτο την Πλζεν, χωρίς όμως να έχει καταφέρει ακόμα να ανοίξει το σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Προβληματική η εικόνα της Άστον Βίλα ως τώρα στο «Pierre-Mauroy», με τη Λιλ να δείχνει σαφώς ανώτερη: Εικόνα live 21979930/92446.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Η Φιορεντίνα συνεχίζει να πιέζει και η Πλζεν συνεχίζει να ανταποκρίνεται στα αμυντικά της καθήκοντα. Παραμένει το 0-0: Εικόνα live 21979930/88681.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
44' Ένταση τώρα στο Λιλ-Άστον Βίλα, με τον ρέφερι να δείχνει την κίτρινη κάρτα του στον Αντρέ, ενώ έδωσε και από μία στους πάγκους κάθε ομάδας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
45' Νέο δοκάρι για τη Φιορεντίνα, με τον Κουαμέ να τραντάζει την οριζόντια δοκό με πολύ δυνατό σουτ, μετά από όμορφη μπαλιά του Μαντράγκορα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
45'+3' Νέα τεράστια ευκαιρία για τη Φιορεντίνα, μετά από γύρισμα του Μαντράγκορα, ο Γκονσάλες έκανε την προβολή που κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Λήξη πρώτου ημιχρόνου στις δύο αναμετρήσεις, Λιλ-Άστον Βίλα 1-0 (2-2 το συνολικό σκορ) και Φιορεντίνα-Πλζεν 0-0 (0-0 το συνολικό σκορ). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Η Λιλ είναι καλύτερη από την Άστον Βίλα στο πρώτο μισό της μεταξύ τους αναμέτρησης και δικαίως έχει ισοφαρίσει το συνολικό σκορ του ζευγαριού με το γκολ του Γιαζίτσι στο 15'. Όσο για το παιχνίδι της Ιταλίας, η Φιορεντίνα κυριαρχεί κόντρα στην Πλζεν, αλλά έχει σπαταλήσει πολλές μεγάλες ευκαιρίες (δύο δοκάρια) και το 0-0 παραμένει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
46' Μεγάλη ευκαιρία με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου για τη Λιλ, με τον Χάραλντσον να κλέβει και να πλασάρει, λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μαρτίνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
52' Η Άστον Βίλα είναι καλύτερη σε σύγκριση με την εικόνα που παρουσίασε στο πρώτο ημίχρονο. Ωστόσο, δεν έχει καταφέρει ακόμα να απειλήσει την εστία του Σεβαλιέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
57' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Άστον Βίλα στο ματς, με τον ΜακΓκιν να βρίσκει με υπέροχο τακουνάκι τον ΜακΓκιν και τον Κας να σουτάρει με δύναμη άουτ, από πολύ πλεονεκτική θέση1 by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
56' Ανάποδο ψαλίδι του Μαντράγκορα, λίγο πάνω από την εστία της Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Ο Κλίμεντ αντικατέστησε τον Βίντρα για την Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Οι μεγάλες χαμένες ευκαιρίες της Φιορεντίνα στο πρώτο ημίχρονο: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
64' Η Λιλ συνεχίζει να πιέζει ψηλά, ενώ η Βίλα συνεχίζει να δυσκολεύεται πολύ στο να κυκλοφορήσει την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
65' Η Πλζεν συνεχίζει να αμύνεται αποτελεσματικά κόντρα στη Φιορεντίνα, η οποία έχει τον έλεγχο, αλλά δεν απειλεί όσο στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
67' Γκοοολ για τη Λιλ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χάραλντσον, ο Αντρέ πήδηξε ψηλότερα από όλους και με πισινή κεφαλιά δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους Γάλλους! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
67' Κόκκινη κάρτα για την Πλζεν, αποβλήθηκε μετά από εισήγηση των VAR ο Καντού, για φάουλ που έκανε στον Ντοντό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Με 10 παίκτες πλέον οι Τσέχοι, δυσκολεύει το έργο τους, αφού αναμένεται ακόμα μεγαλύτερη πίεση της Φιορεντίνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
73' Ένα μακρινό συρτό σουτ του Μαντράγκορα, αρκετά μακριά από την εστία του Γεντλίτσκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Δεν βρίσκει τρόπο να σπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Πλζεν η Φιορεντίνα και η αγωνία στο «Αρτέμιο Φράνκι» μεγαλώνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:25
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο στις δύο αναμετρήσεις, Λιλ-Άστον Βίλα 1-0 (3-2) και Φιορεντίνα-Πλζεν 0-0 (0-0). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
81' Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα, με τον Ρανιέρι να πλασάρει στην κλειστή γωνία και με τον Τερματοφύλακα της Πλζεν να έχει ξανά απάντηση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
82' Ο Κας σούταρε από μακριά, κόντρα στο πόδι του Μπενταλέμπ και απόκρουση του Σεβαλιέ σε κόρνερ. Αυξάνει την πίεσή της η Άστον Βίλα, ψάχνοντας το γκολ με το οποίο θα ισοφαρίσει το συνολικό σκορ του ζευγαριού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
85' Ο Γέμελκα έκοψε τελευταία στιγμή τον Μπαράκ, πριν εκείνος καταφέρει να σουτάρει από πολύ κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
87' Γκοοολ για την Άστον Βίλα! Ο Σεβαλιέ συγκρούστηκε με τον συμπαίκτη του, Μπενταλέμπ, χάνοντας την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κάς σούταρε από μακριά, με την μπάλα να κοντράρει και σε αμυντικό πριν καταλήξει στα δίχτυα! 2-1 και σκορ παράτασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Σκορ παράτασης και στα δύο παιχνίδια τώρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
Τα εύσημα στην Πλζεν, η οποία παρότι αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 67', συνεχίζει να έχει μπλοκάρει τη Φιορεντίνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Το δεύτερο γκολ της Λιλ με την κεφαλιά του Αντρέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
5 λεπτά καθυστερήσεις στο Λιλ-Άστον Βίλα, 6 στο Φιορεντίνα-Πλζεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
90'+3' Λάθος από την άμυνα της Άστον Βίλα, ο Καβαλέιρο μπήκε στη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ του κόντραρε και έφυγε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
90'+4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λιλ, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ντιακιτέ σηκώθηκε ολομόναχος, αλλά η κεφαλιά του πήγε πάνω στην αγκαλιά του Μαρτίνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Τέλος και στα δύο παιχνίδια, Λιλ-Άστον Βίλα 2-1 (3-3), Φιορεντίνα-Πλζεν 0-0 (0-0). Αμφότερα οδηγούνται σε παράταση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Το γκολ του Κας που έστειλε το Λιλ-Άστον Βίλα στην παράταση: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
92' Γκοολ για τη Φιορεντίνα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπιράγκι και αδυναμία της άμυνας της Πλζεν να απομακρύνει, ο Γκονσάλες γύρισε και σούταρε εύστοχα για το προβάδισμα των «βιόλα»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
100' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Αστον Βίλα, με τον Σεβαλιέ να αποκρούει εντυπωσιακά τις προσπάθειες των Μπέιλι και Ντάγκλας Λουίς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
103' Η Φιορεντίνα συνεχίζει να πιέζει, ψάχνοντας το δεύτερο γκολ με το οποίος θα «κλειδώσει» την πρόκριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
104' Τρίτο δοκάρι στο ματς για τη Φιορεντίνα, με τον Μαρτίνες-Κουάρτα να μην μπορεί να ευστοχήσει με κοντινή κεφαλιά μετά από το 14ο κόρνερ των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης στα δύο παιχνίδια, Λιλ-Άστον Βίλα 2-1 (3-3) και Φιορεντίνα-Πλζεν 1-0 (1-0). by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Το γκολ του Γκονσάλες για το προβάδισμα της Φιορεντίνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Η τρομερή διπλή επέμβαση του Σεβαλιέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
108' Γκοολ για τη Φιορεντίνα! Μετά από αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Μπιράγκι και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ «κλειδώνει» την πρόκριση της Φιορεντίνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
Η Φενέρ άνοιξε το σκορ στο 12' της αναμέτρησής της με τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
114' Ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Κας οι παίκτες της Λιλ, δεν δόθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
116' Παραμένει το 2-1 στο Λιλ-Άστον Βίλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
120' Μεγάλη ευκαιρία για την Άστον Βίλα, με τον Σεβαλιέ να αποκρούει εντυπωσιακά μια προσπάθεια του Ντούραν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
Αποκρούει ο Μαρτίνες αποκρούει το πέναλτι του Μπενταλέμπ! 1-0 η Βίλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Ο Σεβαλιέ αποκρούει το πέναλτι του Μπέιλι! Παραμένει το 2-3 και έχει ευκαιρία ισοφάρισης η Λιλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Ισοφαρίζει ο Καμπελά! 3-3 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Τρομερό πέναλτι του Ντόουγκλας Λουίς. 3-4 η Βίλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
Πρόκριθηκε η Άστον Βίλα με τον Μαρτίνες να πιάνει το πέναλτι του Αντρέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Η ομάδα του Ουνάι Έμερι, προκρίνεται στην τετράδα και περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Από την άλλη η Φιορεντίνα περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Μπριζ-ΠΑΟΚ by Δημήτρης Παπαδήμας