ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε ζωντανή εξέλιξη την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ολυμπιακό στην Τούμπα, στο πλαίσιο των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

19:52
Καλησπέρα... Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό από την Τούμπα.
19:55
Ας περάσουμε στην 11άδα του ΠΑΟΚ...
19:55
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κάτσε, Νάτχο, Αθανασιάδης, Ινσαουράλδε, Τζαβέλας, Κατσουράνης, Σάλπιγγίδης και Στοχ
19:56
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Γιακουμής, Βούκιτς, Κίτσιου, Λούκας, Λάζαρ, Λίνο, Κουλούρης.
19:57
Ολυμπιακός: Μέγιερι, Μπονγκ, Μανωλάς, Μαρκάνο, Σαλίνο, Εντινγκά, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Ντομίνγκες, Βαλντές.
19:57
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Μασάντο, Βούρος, Παπαδόπουλος, Σάμαρης, Σαβιόλα, Σάλιακας.
19:58
Θυμίζουμε πως ο Ολυμπιακός έχει νικήσει 2-1 τον ΠΑΟΚ στο πρώτο παιχνίδι που έδωσαν οι ομάδες στο Καραϊσκάκη.
20:04
Πολλά καπνογόνα έχουν ανάψει οι οπαδοί του ΠΑΟΚ. Αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμη η σέντρα στο παιχνίδι. Ο διαιτητής περιμένει να "καθαρίσει" η ατμόσφαιρα για να αρχίσει το ματς.
20:06
Στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΟΚ θα έχει τον Γλύκο κάτω από την εστία. Στο κέντρο της άμυνας οι Ινσαουράλδε και Βίτορ και με τους Τζαβέλα και Σκόνδρα στα άκρα. Κατσουράνης και Κάτσε θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ. Μπροστά τους ο Νάτχο με τους Στοχ και Σαλπιγγίδης στα άκρα. Ο Αθανασιάδης θα είναι στην κορυφή της επίθεσης.
20:08
Στον Ολυμπιακό τώρα... Ο Μέγιερι θα είναι κάτω από την εστία. Στο κέντρο της άμυνας οι Μαρκάνο και Μανωλάς. Στα άκρα οι Σαλίνο και Μπονγκ. Αμυντικά χαφ θα είναι οι: Εντινγκά και Μανιάτης. Ο Ντομίνγκες θα είναι μπροστά τους. Στα άκρα οι Φουστέρ και Κάμπελ. Στην κορυφή της επίθεσης ο Βαλντές.
20:09
Ο Σάββας Θεοδωρίδης έκανε δηλώσεις στην κάμερα του OTE TV διαμαρτυρόμενος για τα καπνογόνα που έχουν πέσει στον αγωνιστικό χώρο και τον πάγκο του Ολυμπιακού.
20:10
«Αυτό που ζούμε είναι ο απόλυτος εξευτελισμος του ελληνικού ποδοσφαιρου… Είναι ντροπή. Μας κάψανε τον πάγκο…», τόνισε ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός.
20:15
Υπάρχουν εντονότατες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Ολυμπιακού... Όπως μετέφερε ο τηλεοπτικός σταθμός που μεταδίδει το παιχνίδι οπαδοί του ΠΑΟΚ πέταξαν καπνογόνο και ψάρια στον πάγκο της ομάδας του Πειραιά.
20:16
Ο διαιτητής ζητά να καθαριστεί ο πάγκος του Ολυμπιακού.
20:16
Ο διαιτητής, αυτή την στιγμή, ζητά από τους παίκτες και των δύο ομάδων να αποχωρίσουν από τον αγωνιστικό χώρο και να περάσουν και πάλι στα αποδυτήρια.
20:18
Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού επιστρέφουν στα αποδυτήρια. Αυτοί του ΠΑΟΚ παραμένουν στον αγωνιστικό χώρο.
20:22
Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για την τύχη του αγώνα. Ο Γιώργος Γεωργιάδης ζήτησε από τους παίκτες του να περάσουν στα αποδυτήρια.
20:28
Ο Ιβάν Σαββίδης έχει κατέβει στον αγωνιστικό χώρο... Εμφανώς εκνευρισμένος ο ιδιοκτήτης του "Δικεφάλου".
20:31
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο...
20:32
Ωστόσο, ο διαιτητής έχει ξεκαθαρίσει ότι για να αρχίσει το παιχνίδι θα πρέπει να γίνει αλλαγή στους πάγκους.
20:45
Ο διαιτητής επιμένει ότι για να αρχίσει το παιχνίδι θα πρέπει να γίνει αλλαγή στον πάγκο του Ολυμπιακού. Από την πλευρά τους οι υπεύθυνοι του "Δικεφάλου" υποστηρίζουν ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει.
20:45
Οι υπεύθυνοι αναζητούν κάποια λύση για να αρχίσει το παιχνίδι.
20:55
Στον αγωνιστικό χώρο αυτή την στιγμή ο διαιτητής με τους: Σαββίδη, Βρύζα (από την πλευρά του ΠΑΟΚ), Βρέντζο, Θεοδωρίδη (από τον Ολυμπιακό). Τους ενημερώνει για την τύχη του αγώνα.
20:59
Φαίνεται να βρίσκεται μια λύση... Ο διαιτητής συμφωνεί να αρχίσει το παιχνίδι, αλλά επισημαίνει ότι δεν περίπτωση που υπάρξει το παραμικρό τότε θα διακόψει οριστικά το ματς.
21:04
Νεώτερη ενημέρωση... Το παιχνίδι θα αρχίσει περίπου 15 λεπτά.
21:07
Στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα οι δύο ομάδες...
21:15
Σε λίγα λεπτά θα αρχίσει το παιχνίδι. Οι ποδοσφαιριστές είναι στον αγωνιστικό χώρο.
21:16
1' Έναρξη του αγώνα...
21:17
Μία ώρα και 16 λεπτά μετά την προγραμματισμένη ώρα η σέντρα στο παιχνίδι.
21:19
2' Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης έκανε το σουτ. Η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου...
21:21
Ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Αφορμή αντικείμενα που έπεσαν όταν ο Σαλίνο πήγε να εκτελέσει ένα φάουλ από πλάγια θέση.
21:22
Ο Ντομίνγκες θα εκτελέσει το φάουλ. Στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα, αποχωρούν οι παίκτες του ΠΑΟΚ.
21:23
Παραλίγο νέα ένταση στο παιχνίδι μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Κάμπελ.
21:23
Ο Κάμπελ δέχθηκε την κίτρινη κάρτα για την αντίδρασή του.
21:25
7' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη να πιάνει μια κεφαλιά μετά από σέντρα του Στοχ. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα μετά από παρέμβαση παίκτη του Ολυμπιακού.
21:27
Συμπληρώθηκαν τα δέκα λεπτά στον αγώνα.
21:32
Παρατηρήσεις από τον Μίτσελ στους παίκτες του να ηρεμήσουν και να κρατήσουν τη μπάλα στην κατοχή.
21:33
Αντίθετα, ο Γιώργος Γεωργιάδης είναι ικανοποιημένος από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.
21:36
19' : Ο Στοχ εκτέλεσε ένα φάουλ. Ο Αθανασιάδης έπιασε και πάλι την κεφαλιά. Η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.
21:37
Περισσότερο απειλητικός ο ΠΑΟΚ μέχρι τώρα.
21:38
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στον αγώνα.
21:40
24' Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό. Το έκανε ο Εντινγκά με την μπάλα να παίρνει ύψος.
21:41
Ο Ολυμπιακός έχει αρχίσει να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα.
21:42
Στο 25ο λεπτό το παιχνίδι.
21:47
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά στον αγώνα. Υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας: 57%-43% έναντι του Ολυμπιακού.
21:48
Καλή προσπάθεια των παικτών του Ολυμπιακού με τον Σαλίνο να κάνει την προσπάθεια από τα δεξιά. Γύρισε τη μπάλα στη μεγάλη περιοχή, έδιωξαν οι γηπεδούχοι.
21:52
35' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ... δοκίμασε το πόδι του έξω από τη μεγάλη περιοχή. Δίπλα από το δοκάρι του Μέγιερι η μπάλα.
21:56
39' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ έκανε το σουτ από διαγώνια θέση. Πάνω από τα δοκάρια του Γλύκου η μπάλα.
22:01
43' Δεύτερη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ έκανε το μακρινό σουτ. Ο Μέγιερι έπεσε στη γωνία της εστίας του και έδιωξε με μεγάλη δυσκολία καθώς η μπάλα είχε χτυπήσει στο έδαφος και είχε περίεργη πορεία.
22:02
Τέλος του πρώτου 45λέπτου. Χωρίς σκορ το παιχνίδι στην Τούμπα.
22:20
46' Άρχισε το παιχνίδι.
22:20
Καμία αλλαγή από τους προπονητές.
22:21
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ
22:22
47' Ο Κλάους Αθανασιάδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ μετά από γέμισμα που έκανε ο Τζαβέλας.
22:24
Πολλά καπνογόνα από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που πανηγυρίζουν το γκολ της ομάδας τους. Δεν μπορεί να συνεχιστεί το παιχνίδι αν δεν "καθαρίσει" η ατμόσφαιρα.
22:25
Συνεχίζεται το παιχνίδι με σέντρα από τον Ολυμπιακό.
22:27
Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλα και τον Κατσουράνη. Στον πρώτο για διαμαρτυρίες και στον δεύτερο για μαρκάρισμα στον Φουστέρ.
22:28
Νέα κίτρινη κάρτα στον Βίτορ. Έσπρωξε τον Βαλντές.
22:31
Ο Ολυμπιακός πιέζει στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
22:32
Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα, ενώ λίγο πριν δέχθηκε κάρτα και ο Ντομίνγκες.
22:38
64' Κίτρινη κάρτα στον Βαλντές για μαρκάρισμα σε αντίπαλο.
22:41
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης αποχωρεί. Στη θέση του ο Λάζαρ.
22:44
Αλλαγή ετοιμάζει ο Μίτσελ. Θα περάσει τον Σαβιόλα στον αγωνιστικό χώρο.
22:45
71' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μασάντο και Σαβιόλα στον αγώνα. Εκτός οι Σαλίνο και Φουστέρ.
22:49
73' Κίτρινη κάρτα στον Μανιάτη.
22:50
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζαβέλας τραυματίστηκε και αποχωρεί από το παιχνίδι. Στη θέση του ο Λίνο.
22:56
Συμπληρώθηκαν τα 80 λεπτά στο παιχνίδι.
22:57
83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπονγκ εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη θέση του ο Σάμαρης.
23:00
Ένταση στο παιχνίδι με τον Μανιάτη να είναι εξαγριωμένος.
23:02
Δεν έχει αρχίσει το παιχνίδι...
23:03
Κόκκινη κάρτα στον Μανιάτη και τον Κατσουράνη.
23:05
Τα 90 λεπτά έχουν συμπληρωθεί, χωρίς το παιχνίδι να έχει αρχίσει και πάλι.
23:06
Τώρα θα συνεχιστεί το παιχνίδι...
23:07
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη...
23:08
90+3 Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου στη θέση του Σαλπιγγίδη.
23:09
Εννιά λεπτά ο συνολικός χρόνος των καθυστερήσεων...
23:10
Αποβολή για τον Νάτχο για σκληρό μαρκάρισμα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
23:11
Ο Μίτσελ αποχώρησε από τον πάγκο του...
23:19
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρκάνο έπιασε την κεφαλιά, πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ έδιωξε την μπάλα.