ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε από το control room του sport-fm.gr τη δεύτερη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα για τα προημιτελικά της Euroleague. 1-0 προηγούνται οι Ρώσοι στη σειρά.

18:55
Καλησπέρα σας μαζί θα παρακολουθήσουμε τη δεύτερη αναμέτρηση του ΠΑΟ με την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα για τα προημιτελικά της Euroleague.
18:57
1-0 προηγούνται οι Ρώσοι οι οποίοι αν και δυσκολεύτηκαν τη Μεγάλη Τετάρτη, τελικά στην παράταση έκαμψαν την αντίσταση των "πράσινων".
19:00
Πλήρεις ο Παναθηναϊκός, χωρίς τον τραυματία Τεόντοσιτς οι γηπεδούχοι. Ο Σέρβος εξακολουθεί να βρίσκεται στο Ισραήλ για την αποθεραπεία τους και αύριο θα εκτιμηθεί αν θα είναι σε θέση να αγωνιστεί στο τρίτο ματς της σειράς, τη Δευτέρα του Πάσχα (21:45), στο ΟΑΚΑ.
19:06
Στα υπόλοιπα ζευγάρια το 2-0 στη σειρά με τον Ολυμπιακό έχει κάνει η Ρεάλ, το ίδιο και η Μπαρτσελόνα κόντρα στη Γαλατασαράι. Απόψε το δεύτερο ματς ανάμεσα σε Αρμάνι και Μακάμπι με τους Ισραηλινούς να προηγούνται με 1-0.
19:09
Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Σάσα Πουκλ (Σλοβενία), Μιγκέλ Πέρεθ Πέρεθ (Ισπανία) και Εμίλιο Πέρεθ Πιθάρο (Ισπανία).
19:15
Με Τζάκσον, Ουίμς, Χριάπα, Χάινς και Κρστιτς ξεκινά η ΤΣΣΚΑ με Διαμαντίδη, Ούκιτς, Ματσιούλις, Φώτση και Λάσμε ο ΠΑΟ.
19:18
Κάρι στη θέση του Διαμαντίδη. Μάτωσε στη μύτη ο αρχηγός του ΠΑΟ και βρίσκεται στον πάγκο.
19:20
7-7 τρίποντο του Ματσιούλις. Ισοφαρίζει ο Λιθουανός.
19:20
Αστοχεί ο Τζάκσον.
19:21
7-10 τρίποντο από τον Φώτση.
19:21
Κλέβουν οι "πράσινοι", αλλά γίνεται λάθος στην επίθεση.
19:23
3'35'' για το τέλος του δεκαλέπτου.
19:28
Ο Λάσμε στις βολές από το φάουλ του Χάινς. 2/2 και 19-19.
19:28
Τελευταίο λεπτό στην πρώτη περίοδο.
19:29
21-19 ο Μίτσοβ με τους πρώτους του πόντους.
19:30
Χάνει το λέι απ ο Ούκιτς.
19:30
Άστοχος ο Μίτσοβ, το ίδιο και ο Παππάς στο φινάλε της πρώτης περιόδου.
19:31
21-19 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Καλά στέκεται ο Παναθηναϊκός παρότι στα οκτώ από τα δέκα λεπτά αγωνίστηκε χωρίς τον Διαμαντίδη που κάθισε στον πάγκο καθώς μάτωσε η μύτη του.
19:35
26-19 τρίποντο του Φριτζόν, στο +7 η ΤΣΣΚΑ.
19:36
28-19 Ο Βοροντσέβιτς.
19:37
Τέσσερα λεπτά χωρίς πόντο ο Παναθηναϊκός...
19:39
7'05'' για το τέλος του πρώτου μέρους.
19:39
Άστοχο τρίποντο του Μπράμου.
19:39
1'17'' πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου σκόραρε με βολές του Λάσμε τελευταία φορά ο ΠΑΟ.
19:40
31-19 Με το τρίποντο του Μίτσοβ. Διψήφια διαφορά για την ΤΣΣΚΑ.
19:40
33-19 Ο Πάργκο.
19:42
35-19 ο Βοροντσέβιτς.
19:42
16-0 το σερί που τρέχουν οι παίκτες του Ετόρε Μεσίνα.
19:43
Αστοχεί ο Ράιτ.
19:43
Επτά λεπτά άποντος ο ΠΑΟ!!!
19:45
35-21 επιτέλους καλάθι για τον Παναθηναϊκό! Ο Κάρι σπάει το κακό σερί.
19:45
37-21 ο Κάουν.
19:45
37-23 ο Γκιστ.
19:45
2'40'' για το ημίχρονο.
19:46
37-25 με το λέι απ του Ούκιτς.
19:46
Λάθος για τους Ρώσους.
19:48
Από τις βολές του Λάσμε στο πρώτο δεκάλεπτο μέχρι τον επόμενο πόντο του ΠΑΟ από τον Κάρι χρειάστηκαν να περάσουν 7 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα!
19:48
Αστοχεί ο Γκιστ.
19:49
Τελευταίο λεπτό στο πρώτο μέρος.
19:49
39-25 ο Κρστιτς στέλνει στο +14 την ΤΣΣΚΑ.
19:52
39-25 και φινάλε στο πρώτο μισό. Ο Παναθηναϊκός πληρώνει την αστοχία του στη δεύτερη περίοδο και οδηγείται στο -14 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο
20:07
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους.
20:07
Για τον Παναθηναϊκό η πρώτη επίθεση. Επιθετικό φάουλ του Λάσμε.
20:08
Κλέβει ο Λάσμε και καρφώνει στον αιφνιδιασμό, 39-27.
20:10
Κι άλλη καλή άμυνα για τους "πράσινους".
20:11
Άστοχο τρίποντο του Διαμαντίδη. 3/11 για το ΠΑΟ (27%)
20:12
Τελειώνουν τα 24 χωρίς σουτ από τους γηπεδούχους.
20:14
Άστοχος ο Μαυροκεφαλίδης.
20:15
5'40'' για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.
20:19
4'24'' τρίτο φάουλ του Ματσιούλις και ο Μίτσοβ με 1/2 βολές για το 42-30.
20:21
42-32 στους δέκα ρίχνει τη διαφορά ο Γκιστ.
20:21
45-32 ο Μίτσοβ με τρίποντο κόβει γρήγορα τα... φτερά στον ΠΑΟ.
20:22
2'58'' για το τέλος του δεκαλέπτου.
20:22
Τάπα του Χάινς στον Μαυροκεφαλίδη.
20:22
47-32 ο Βοροντσέβιτς. Στο +15 η ΤΣΣΚΑ.
20:24
Ο Ράιτ στις βολές, 0/2 από τον Αμερικανό γκαρντ των "πράσινων"...
20:24
Κλέβει ο ΠΑΟ και ο Μαυροκεφαλίδης για το 47-34.
20:26
25''2 ο Ράιτ ξανά στη γραμμή των ελευθέρων βολών. 2/2 και 50-39.
20:27
Φινάλε στο τρίτο δεκάλεπτο, στο -11 ο Παναθηναϊκός 50-39.
20:29
Κλέψιμο του Γκιστ ο οποίος θα κερδίσει το φάουλ από τον Βοροντσέβιτς. Χάνει την πρώτη βολή, μέσα η δεύτερη, 50-40.
20:32
7'56'' για το τέλος του αγώνα.
20:34
Φάουλ του Τζάκσον, το πέμπτο της ΤΣΣΚΑ και ο Μπράμος στις βολές. 55-41 με 1/2...
20:35
Αστοχεί ο Χάινς.
20:35
Κλέβουν οι Ρώσοι, 57-41 ο Ουίμς στον αιφνιδιασμό.
20:37
Φάουλ στον Μαυροκεφαλίδη, 2/2 βολές και 57-43.
20:38
60-43 τρίποντο του Ουίμς και τα πράγματα γίνονται πολύ δύσκολα για τον ΠΑΟ.
20:38
5'08'' Βήματα από τον Ούκιτς.
20:39
62-43 στο +19 η ΤΣΣΚΑ με νέο καλάθι του Ουίμς.
20:40
Άστοχο τρίποντο του Μαυροκεφαλίδη.
20:41
64-43 ξανά ο Ουίμς στο +21 οι γηπεδούχοι.
20:44
1'40'' για το φινάλε...
20:47
Φάουλ στον Ούκιτς 4'' πριν τη λήξη. 2/2 και 77-51.
20:48
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ. 77-51 και η ΤΣΣΚΑ κάνει το 2-0 στη σειρά των προημιτελικών.
20:49
Με την πλάτη στον τοίχο θα υποδεχθεί τους Ρώσους τη Δευτέρα (21:45) στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός για το τρίτο παιχνίδι. Μονόδρομος η νίκη αν θέλει να έχει ελπίδες το "τριφύλλι".