Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Παρακολουθήστε από το control room του sport-fm.gr την τέταρτη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, για τα προημιτελικά της Euroleague. 2-1 προηγούνται οι Ρώσοι στη σειρά.

18:55
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την τέταρτη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για τα προημιτελικά της Euroleague. Μονόδρομος η νίκη για τους "πράσινους" ώστε να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης στο Final 4.
18:58
Το "τριφύλλι" μείωσε σε 2-1 τη Δευτέρα του Πάσχα και θέλει ακόμα μία νίκη απόψε για να οδηγήσει ξανά τη σειρά στη Μόσχα και σε πέμπτο ματς.
18:59
Στην αποψινή 12άδα του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι: Μπράμος, Κάρι, Μπατίστ, Φώτσης, Ούκιτς, Λάσμε, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντίδης, Γκιστ, Παππάς, Ματσιούλις και Ράιτ.
19:01
Από την άλλη ο Ετόρε Μεσίνα θα παρατάξει τους φιλοξενούμενους με τους Μίτσοβ, Φριτζόν, Τζάκσον, Πάργκο, Κρστιτς, Ουίμς, Βοροντσέβιτς, Ζοζούλιν, Σουχόβτσοβ, Κάουν, Χριάπα και Χάινς.
19:03
Στο παρκέ οι παίκτες και των δύο ομάδων.
19:07
Εκτός για την ΤΣΣΚΑ και σε αυτό το ματς είναι ο Μίλος Τεόντοσιτς. Ο Σέρβος γκαρντ ολοκλήρωσε την αποθεραπεία του στο Ισραήλ για τον τραυματισμό του στο δεξί γόνατο και επέστρεψε στη Μόσχα όπου και προπονείται με την ομάδα νέων της ΤΣΣΚΑ.
19:12
Στα υπόλοιπα ζευγάρια των προημιτελικών, η Μπαρτσελόνα έκανε εύκολα το 3-0 κόντρα στη Γαλατασαράι και έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε θέση στο Final 4 του Μιλάνου. 2-1 προηγείται του Ολυμπιακού η Ρεάλ ενώ προβάδισμα έχει και η Μακάμπι Τελ Αβίβ (2-1) με αντίπαλο την Αρμάνι.
19:15
Θερμό χειροκρότημα στον Αλβέρτη κατά την είσοδό του στο παρκέ.
19:15
15 λεπτά για το πρώτο τζάμπολ. Δεν έχει γεμίσει ακόμα το ΟΑΚΑ.
19:24
Κάτω από αποδοκιμασίες ξεκινά η παρουσίαση της ΤΣΣΚΑ.
19:25
Και τώρα η παρουσίαση του Παναθηναϊκού.
19:30
Με Διαμαντίδη, Ούκιτς, Ματσιούλις, Φώτση και Λάσμε ξεκινά ο ΠΑΟ. Με Τζάκσον, Ουίμς, Χριάπα, Βοροντσέβιτς και Κάουν η ΤΣΣΚΑ.
19:31
Βήματα από τον Ουίμς. Για τον Παναθηναϊκό η πρώτη επίθεση του αγώνα.
19:31
Άστοχο τρίποντο του Φώτση.
19:32
Φάουλ του Ματσιούλις και ο Βοροντσέβιτς θα πάει στις βολές. 2/2 για το 0/2.
19:33
2-2 με καλάθι του Ματσιούλις.
19:33
3-4 καρφώνει ο Κάουν.
19:34
Άστοχο τρίποντο από τον Δημήτρη Διαμαντίδη.
19:34
Αστοχεί ο Κάουν.
19:35
Καρφώνει ο Λάσμε και θα πάρει και το φάουλ. 5-4 με το έμμεσο τρίποντο του σέντερ του ΠΑΟ.
19:35
Αστοχεί ο Ουίμς.
19:36
7-4 από τον Ούκιτς.
19:36
Κλέβει ο Ματσιούλις αλλά ακολουθεί λάθος για τους "πράσινους".
19:36
Ξανά άστοχος ο Ουίμς.
19:37
Δεν καταφέρνει να αυξήσει τη διαφορά ο Λάσμε.
19:37
6'10'' για το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
19:38
Κλέβει ο Λάσμε.
19:38
10-4 τρίποντο του Ματσιούλις. Στο +6 ο Παναθηναϊκός.
19:39
10-6 ο Κάουν.
19:40
Χάνει την μπάλα ο Λάσμε, αλλά διορθώνει στη συνέχεια με την τάπα που δίνει στον Μίτσοβ.
19:40
13-6 νέο τρίποντο για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά από τον Φώτση.
19:40
13-8 μειώνει ο Κάουν.
19:41
15-8 τους 9 πόντους φτάνει ο Ματσιούλις!
19:41
Κλέβει ο Διαμαντίδης και ο Λάσμε καρφώνει για το 17-8. Στο +9 οι "πράσινοι".
19:44
19-10 ασίστ του Διαμαντίδη και ο Φώτση εύκολα αφήνει την μπάλα στο καλάθι.
19:44
Κάρι αντί Ούκιτς στο παρκέ.
19:45
1'50'' για να ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος.
19:47
Στο φινάλε καλάθι του Φριτζόν και φάουλ του Ματσιούλις (2ο). Μειώνει σε 21-16 η ΤΣΣΚΑ.
19:48
Τέλος στην πρώτη περίοδο. Στο +5 ο Παναθηναϊκός, 21-16.
19:53
21-21 τρίποντο του Τζάκσον και η ΤΣΣΚΑ ισοφαρίζει.
19:54
24-21 καλάθι και φάουλ από τον Γκιστ. Με δεύτερο φάουλ χρεώθηκε ο Κρστιτς.
19:55
Φάουλ του Μπράμου στο Μίτσοβ. 2/2 βολές του Σέρβου για το 24-23.
19:56
7'30'' για το ημίχρονο. Στη γραμμή των ελευθέρων βολών ο Μπατίστ από το φάουλ του Φριτζόν. Άστοχος και στις δύο...
19:57
Φάουλ του Ράιτ στον Ουίμς. 2/2 και 24-25. Λάσμε αντί Μπατίστ.
20:00
Δεύτερο φάουλ για τον Κάρι που θα καθίσει στον πάγκο. Στις βολές ο Μίτσοβ. 26-27 με 2/2.
20:00
Λάθος του Διαμαντίδη.
20:00
Βήματα από τον Πάργκο.
20:02
Φάουλ του Βοροντσέβιτς στον Λάσμε που πάει στις βολές. 2/2 και ξανά σε θέση οδηγού ο ΠΑΟ, 28-27.
20:04
28-29 από τον Πάργκο.
20:04
4'20'' για το ημίχρονο.
20:06
Ο Διαμαντίδης στις βολές από το φάουλ του Πάργκο. 2/2 για το 30-29.
20:10
2'03'' Διπλός πονοκέφαλος για τον Αλβέρτη με το γκολ φάουλ του Κάουν που στέλνει στο +6 την ΤΣΣΚΑ (32-38), αλλά και το τρίτο φάουλ με το οποίο χρεώνεται ο Γιόνας Ματσιούλις.
20:12
Δεύτερο φάουλ του Ουίμς. Βολές από τον Μαυροκεφαλίδη, 34-38.
20:16
Στα 24'' που απομένουν οι Ρώσοι δεν καταφέρνουν να σκοράρουν.
20:16
37-38 στο -1 οδηγούνται στα αποδυτήρια για το ημίχρονο οι παίκτες του Παναθηναϊκού.
20:31
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
20:32
Με Διαμαντίδη Ματσιούλις, Ούκιτς, Λάσμε και Φώτση η πεντάδα του Παναθηναϊκού, με τον αρχηγό του να κάνει λάθος στην πρώτη επίθεση
20:32
37-41 μεγάλο τρίποντο απ' τον Βοροντσέβιτς
20:32
Δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα ο Λάσμε και χάνεται νέα επίθεση για τους πράσινους
20:35
40-43 τρίποντη ανάσα από τον Διαμαντίδη αυτή τη φορά!
20:36
43-43 νέο τρίποντο από τον Ματσιούλις!
20:36
Χάνει λέι-απ ο Βοροντσέβιτς και στην επίθεση ο Χριάπα κάνει φάουλ στον Ματσιούλις με το ΟΑΚΑ να ΄χει πάρει φωτιά πλέον!
20:37
45-43 παλικαρίσιο καλάθι και φάουλ από τον Λάσμε και σερί 8-0 για τον Παναθηναϊκό
20:42
Τέλος των 24ων χωρίς σουτ για την ΤΣΣΚΑ.
20:43
3'29'' για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.
20:43
48-47 από τον Ούκιτς.
20:44
Αστοχεί ο Τζάκσον και στη συνέχεια τρίποντο του Ματσιούλις για το 51-47.
20:47
Άστοχο τρίποντο του Βοροντσέβιτς.
20:47
Επιθετικό φάουλ του Ράιτ, το τρίτο του.
20:48
41''6 Ο Κρστιτς στις βολές από το 2ο φάουλ του Μαυροκεφαλίδη. 51-48 με 1/2.
20:48
Κλέβει ο Πάργκο.
20:49
Άστοχο τρίποντο του Μίτσοβ.
20:49
Τέλος στην τρίτη περίοδο. Στο +3 ο Παναθηναϊκός, 51-48.
20:54
Αντιαθλητικό φάουλ του Βοροντσέβιτς στον Γκιστ.
20:54
2/2 βολές και 53-51 από τον Αμερικανό πάουερ φόργουορντ του ΠΑΟ.
20:55
55-51 από τον Μαυροκεφαλίδη.
20:57
Επιθετικό φάουλ του Κάουν. Το τρίτο του.
21:05
63-54 στο +9 για δεύτερη φορά απόψε ο Παναθηναϊκός με τον Γκιστ πετάει και να καρφώνει πάνω από το κεφάλι του Χάινς.
21:05
63-57 με το τρίποντο του Ουίμς.
21:06
Άστοχο τρίποντο του Ματσιούλις.
21:07
63-60 με νέο τρίποντο του Ουίμς 1'10'' για το φινάλε.
21:08
21:09
1'09'' Βήματα από τον Τζάκσον.
21:09
Ο Ματσιούλις αστοχεί κοντά στο καλάθι.
21:10
63-62 από τον Ουίμς. 8-0 το σερί των Ρώσων με όλους τους πόντους από τον Ουίμς.
21:10
22'' 14 για τον ΠΑΟ, 8 για την ΤΣΣΚΑ.
21:11
Ο Μπράμος αστοχεί αλλά ο Ούκιτς μαζεύει το επιθετικό ριμπάουντ και κερδίζει το φάουλ του Τζάκσον.
21:12
2''9 64-62 με 1/2 βολές από τον Κροάτη γκαρντ.
21:12
Τάιμ άουτ με 2'9'' να απομένουν.
21:14
64-64 ο Φριτζόν ισοφαρίζει και στέλνει το ματς στην παράταση.
21:17
Και το πρώτο ματς των δύο ομάδων είχε κριθεί στην παράταση.
21:18
Ξεκινά το πεντάλεπτο της παράτασης.
21:18
Ο Λάσμε δεν μπορεί μπροστά στον Κάουν.
21:19
Κλέβει ο Ούκιτς αλλά κάνει το λάθος στον αιφνιδιασμό.
21:20
Ο Ράιτ στη θέση του Ούκιτς.
21:20
64-65 με 1/2 βολές του Ουίμς από το φάουλ του Γκιστ.
21:22
66-67 ασίστ του Ουίμς και ο Μίτσοβ αφήνει την μπάλα στο καλάθι.
21:22
2'34'' για το τέλος της παράτασης.
21:23
Άστοχα τρίποντα από Ματσιούλις και Διαμαντίδη.
21:23
1'44'' Βήματα από τον Κάουν.
21:24
1'30'' Φάουλ του Ουίμς (4ο) στον Λάσμε ο οποίος πάει στις βολές. 68-67.
21:25
1'22'' φάουλ του Ράιτ (4ο) και ο Τζάκσον στις βολές. 2/2 και 68-69.
21:25
Άστοχος από τη γωνία ο Ματσιούλις.
21:26
Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του επιπλέον χρόνου.
21:26
68-71 με λέι απ του Ουίμς.
21:27
47'' απομένουν, τάιμ άουτ από τον Αλβέρτη.
21:27
71-71 τρίποντο του Φώτση και το ματς στα ίσια και πάλι.
21:28
21:28
8''4 φάουλ του Χριάπα στο Διαμαντίδη ο οποίος θα πάει στις βολές.
21:29
Μέσα η πρώτη βολή.
21:29
Μέσα και η δεύτερη, 73-71.
21:30
Τάιμ άουτ από τον Μεσίνα. 8''4 απομένουν.
21:32
4''7 Φάουλ του Γκιστ στον Ουίμς.
21:32
Βάζει την πρώτη ο Ουίμς.
21:33
Χάνει τη δεύτερη. Η μπάλα βρίσκει το πόδι του Διαμαντίδη και περνά εκτός παρκέ στα 2''0.
21:34
1''1 ο Ουίμς σουτάρει αλλά πατά τη γραμμή.
21:35
73-72 τέλος στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟ ισοφαρίζει τη σειρά σε 2-2 και τη στέλνει για πέμπτο παιχνίδι στη Μόσχα.
21:35
Στην πρωτεύουσα της Ρωσίας την Παρασκευή (19:00) θα κριθεί το εισιτήριο για το Final 4 του Μιλάνου.