Ολυμπιακός-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε σε real time απ' το control room του sport-fm.gr το τέταρτο παιχνίδι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ρεάλ Μαδρίτης, με τους πρωταθλητές Ευρώπης να θέλουν να ισοφαρίσουν τη σειρά.

21:12
Καλησπέρα σε όλους
21:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον τέταρτο αγώνα της σειράς ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ρεάλ Μαδρίτης στο ΣΕΦ.
21:13
Οι Μαδριλένοι προηγούνται με 2-1, ωστόσο οι πρωταθλητές Ευρώπης έδειξαν την Δευτέρα του Πάσχα πως μπορούν να ρίξουν στο καναβάτσο τους αντιπάλους τους και να οδηγήσουν τη σειρά σε πέμπτο παιχνίδι στην Ισπανία
21:16
Οι φίλοι του Ολυμπιακού ήδη γεμίζουν το φαληρικό γήπεδο κι ενώ από χθες έχουν πουληθεί όλα τα εισιτήρια που ήταν προς διάθεση
21:17
Αποθέωση για τους παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα που βγήκαν στο παρκέ για το ζέσταμά τους.
21:18
Χωρίς τον Στράτο Περπέρογλου κι απόψε ο Ολυμπιακός, ενώ ο Πέτγουεϊ όπως αναμενόταν θα αγωνιστεί κανονικά, παρά το πρόβλημα που αντιμετώπισε στο προηγούμενο ματς.
21:19
Αγγελόπουλος, Μπαρτζώκας, Πρίντεζης έχουν την ονομαστική τους γιορτή σήμερα
21:20
Αποδέκτης έντονων αποδοκιμασιών ο Μπουρούσης κατά την έξοδο των Μαδριλένων στο παρκέ
21:45
Με Σπανούλη, Μάντζαρη, Λοτζέσκι, Πέτγουεϊ και Ντάνστον ξεκινά ο Ολυμπιακός. Με Γιούλ, Ρούντι, Ντάρντεν, Μίροτιτς και Μπουρούση η Ρεάλ.
21:52
Κι άλλο άστοχο τρίποντο για τον αρχηγό του Ολυμπιακού.
21:55
6-8 και νέο τρίποντο από τον Ρούντι αυτή τη φορά.
21:56
6-10 με τον Μπουρούση, 8-0 το σερί της Ρεάλ.
21:57
10-12 με τον Μάντζαρη να φτάνει τους 6 πόντους.
21:57
3'59'' δεύτερο φάουλ για τον Μπουρούση.
22:01
10-14 καλάθι του Μίροτιτς. Κερδίζει και το φάουλ αλλά αστοχεί στην συμπληρωματική βολή.
22:01
Ξανά άστοχος ο Σπανούλης. 0/6 σουτ για τον αρχηγό του Ολυμπιακού. Στη θέση του περνά ο Σλούκας.
22:02
10-16 από τον Γιουλ.
22:02
Δύο λεπτά για το τέλος της πρώτης περιόδου.
22:03
Λάθος από τον Πέτγουεϊ. Κλέβει όμως ο Λοτζέσκι και με τρίποντο μειώνει σε 13-16.
22:04
Λάθος για τους Μαδριλένους.
22:04
22:06
Φάουλ του Μεχρί στον Σερμαντίνι ο οποίος πάει στις βολές. 2/2 και στον πόντο ο Ολυμπιακός, 15-16.
22:07
Δεν σκοράρει Ρεάλ στο χρόνο που απομένει παραμένει το 15-16 στο τέλος της πρώτης περιόδου.
22:12
Ενάμισι λεπτό στο δεύτερο δεκάλεπτο χωρίς σκορ.
22:13
18-16 τρίποντο του Πρίντεζη. Ξεκολλάει ο Ολυμπιακός που παράλληλα έχει κρατήσει τέσσερα λεπτά χωρίς σκορ τη Ρεάλ.
22:14
18-18 με 2/2 βολές του Μεχρί από το φάουλ του Πρίντεζη.
22:15
Αστοχεί ο λέι απ.
22:16
Στις βολές ο Ρέγες από το φάουλ του Ντάνστον. Αστοχεί και στις δύο.
22:17
20-18 ο Κόλινς.
22:18
23-18 με το τρίποντο του Σπανούλη.
22:21
Φάουλ του Παπαπέτρου στον Ρούντι. 2/2 και 23-20. Μόνο με βολές σκοράρει στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ρεάλ.
22:22
26-20 τρίποντο του Πρίντεζη.
22:22
Άστοχα τρίποντα από Ρούντι και Ροντρίγκεθ.
22:24
Φάουλ του Σλότερ στον Πρίντεζη. Αστοχεί και στις δύο βολές ο διεθνής φόργουορντ.
22:25
4'01'' για το ημίχρονο. Τρίτο φάουλ του Κόλινς που θα καθίσει στον πάγκο. Στις βολές ο Σλότερ 1/2 και 26-21.
22:25
28-21 στο +7 ο Ολυμπιακός με το καλάθι του Παπαπέτρου.
22:25
Κλέβει ο Μάντζαρης και στον αιφνιδιασμό ο Παπαπέτρου για το +9, 30-21.
22:26
3'22'' τάιμ άουτ από τον Πάμπλο Λάσο.
22:27
Άστοχο τρίποντο του Ρούντι.
22:28
32-21 διψήφιο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό με το καλάθι του Πρίντεζη.
22:29
Φάουλ του Σίμονς και ο Ρέγες με βολές μειώνει σε 32-23.
22:30
Περισσότερα από 10 λεπτά χρειάστηκε η Ρεάλ για να πετύχει καλάθι, 32-25 από τον Σλότερ!
22:31
32-27 ο Γιουλ. 6-0 το σερί της Ρεάλ.
22:31
1'07'' για το ημίχρονο. Τάιμ άουτ από τον Γιώργο Μπαρτζώκα.
22:32
35-27 τρίποντο από τον Σπανούλη.
22:33
Φάουλ του Παπαπέτρου στον Σλότερ. 2/2 και 35-29.
22:35
Φάουλ του Σλότερ στον Σπανούλη ο οποίος θα πάει στις βολές για το +8, 37-29.
22:36
Φάουλ του Παπαπέτρου στον Ρούντι στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. 1/2 από τον Φερνάντεθ, 37-30.
22:38
Φινάλε στο πρώτο μισό της αναμέτρησης. Με το υπέρ του 37-30 πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο ο Ολυμπιακός.
22:51
Έναρξη στην τρίτη περίοδο.
22:52
Με λάθος του Ολυμπιακού ξεκινά το δεύτερο μέρος.
22:52
37-32 μειώνει ο Μίροτιτς.
22:53
Άστοχο τρίποντο του Πέτγουεϊ.
22:54
Ο Μίροτιτς στις βολές από το φάουλ του Πέτγουεϊ. 37-33 με 1/2.
22:55
Λάθος του Λοτζέσκι.
22:56
8'15'' για το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Τρίτο φάουλ για τον Πέτγουεϊ.
22:56
8'07'' τρίτο φάουλ και για τον Μπουρούση.
22:56
39-33 με καλάθι του Λοτζέσκι.
22:57
Φάουλ του Σπανούλη (5ο ομαδικό του Ολυμπιακού) και ο Ντάρντεν με βολές μειώνει σε 39-35.
22:58
41-35 από τον Σπανούλη.
22:58
22:59
Το ίδιο και το σουτ που επιχειρεί από τα 6,75μ. ο Πρίντεζης.
23:01
43-35 με λέι απ του Πρίντεζη.
23:01
Φάουλ του Ντάνστον και ο Ρούντι με 2/2 βολές για το 43-37.
23:02
Λάθος του Μάντζαρη.
23:03
Αστοχεί ο Μπουρούσης.
23:05
Φάουλ του Γιουλ στον Ντάνστον. 1/2 από τον Αμερικανό και 44-37.
23:05
44-40 τρίποντο του Ρούντι.
23:05
3'40'' για το τέλος της τρίτης περιόδου.
23:07
Από ένα φάουλ σε Μίροτιτς και Ντάνστον λόγω... κοκορομαχίας στη διεκδίκηση του ριμπάουντ.
23:12
2''4 φάουλ στον Μάντζαρη από τον Ροντρίγκεθ, 49-47 με 2/2 βολές του γκαρντ των "ερυθρολεύκων" και τέλος στο τρίτο δεκάλεπτο.
23:16
Τέλος των 24ων χωρίς καλάθι για τη Ρεάλ.
23:17
Επιθετικό ριμπάουντ του Ντάνστον και φάουλ από τον Σλότερ, το τρίτο του.
23:18
Και νέο φάουλ στον Ντάνστον που αυτή τη φορά θα πάει στις βολές, 53-49 με 2/2.
23:18
Λάθος του Ρέγες.
23:19
Καλάθι και φάουλ από τον Ντάνστον, 55-49 καθώς αστοχεί στη βολή.
23:19
Ερ μπολ του Ροντρίγκεθ σε σουτ τριών πόντων.
23:20
23:21
6'27'' για το φινάλε, τέταρτο φάουλ του Ντάνστον και βολές για τον Ρέγες, 55-51. Στη θέση του Ντάνστον ο Σίμονς.
23:25
5'01'' για τη λήξη.
23:25
60-51 με τρίποντο του Λοτζέσκι.
23:26
60-54 απαντά άμεσα ο Ντάρντεν.
23:27
4'11'' τρίτο φάουλ του Ρούντι αλλά ο Σίμονς αστοχεί και στις δύο βολές.
23:28
Λάθος από τους φιλοξενούμενους.
23:29
Άστοχο τρίποντο του Πέτγουεϊ ο οποίος στη συνέχεια κάνει φάουλ και στέλνει τον Ρούντι στις βολές.
23:32
2'37'' απομένουν.
23:32
62-58 από τον Μπουρούση.
23:33
2'03'' τέταρτο φάουλ του Μπουρούση και ο Σπανούλης στις βολές. Αστοχεί και στις δύο. Επιθετικό ριμπάουντ όμως και καλάθι από τον Ντάνστον, 64-58.
23:34
23:34
1'29'' τρίποντο του Λοτζέσκι για το 67-58.
23:35
Τάιμ άουτ από τον Πάμπλο Λάσο.
23:38
1'17''φάουλ στον Σπανούλη δίνουν οι διαιτητές σε προσπάθεια του Μίροτιτς για τρεις. 2/2 και 67-60.
23:39
1'05'' Φάουλ του Γιουλ στον Μάντζαρη, 1/2 και 68-60.
23:39
Λάθος του Ροντρίγκεθ και ο Μάντζαρης κερδίζει το φάουλ στα 1'03''. Και πάλι 1/2 και 69-60.
23:41
Φινάλε στο ματς, 71-62 ο Ολυμπιακός ο οποίος ισοφαρίζει σε 2-2 και την Παρασκευή στις 21:45 στη Μαδρίτη θα έχει την ευκαιρία να πάρει το εισιτήριο για το Final 4 του Μιλάνου.