Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Αστέρα Τρίπολης για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ.

18:54
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης για την πρεμιέρα των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.
18:55
Λίγες μέρες μετά τον τραυματικό για αυτόν τελικό Κυπέλλου, ο "δικέφαλος του Βορρά" υποδέχεται τους Αρκάδες με τις δύο ομάδες να θέλουν να ξεκινήσουν όσο το δυνατόν καλύτερα το μίνι πρωτάθλημα.
18:56
Στο ματς που προηγήθηκε στο Περιστέρι, Ατρόμητος και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 με τα γκολ των Αμπέντ και Ταυλαρίδη.
18:57
Στην ειδική βαθμολογία, Παναθηναϊκός και Ατρόμητος έχουν 3 βαθμούς, ακολουθεί ο ΠΑΟΚ με 2, ενώ οι Αρκάδες ξεκινούν από το μηδέν.
19:01
Για να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
19:02
Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ ξεκινά με τους Γλύκο, Ινσαουράλδε, Βίτορ, Σκόνδρα, Λίνο, Κάτσε, Νάτχο, Λούκας, Μάρτενς, Στοχ, Αθανασιάδη.
19:02
Αναπληρωματικοί για την ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη είναι οι Γκσπούρνινγκ, Σπυρόπουλος, Βούκιτς, Ολίσε, Τζαβέλλας, Κουλούρης, Σαββίδης.
19:03
Από την πλευρά του ο Αστέρας Τρίπολης παρατάσσεται με τους Ερνάντεζ, Λούι, Κοντοέ, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλη, , Εντό, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
19:04
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Μπαντής, Ντελγκάδο, Ναβάρο, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Βάλντο, Παπαχρήστος.
19:16
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:22
7' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής στο ματς.
19:28
12' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας παγώνει την Τούμπα με τον Μπαράλες.
19:29
Στην πρώτη του φάση στο ματς ο Αστέρας ανοίγει το σκορ. Έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ για φάουλ του Μπαράλες στον Σκόνδρα, από το ριπλέι της φάσης δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
19:29
13' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρία.
19:34
18' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Αναστάτωση στην άμυνα του Αστέρα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Λίνο, με τον Αθανασιάδη να μην μπορεί να νικήσει τον Ερνάντεζ από κοντινή απόσταση.
19:38
22' Nέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ στρώνει τη μπάλα στον Μάρτενς και αυτός με ωραίο πλασέ βλέπει τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
19:43
27' Συρτό σουτ του Στοχ, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:49
33' Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο ΠΑΟΚ, ο Αστέρας περιμένει τις αντεπιθέσεις.
19:58
41' Σουτ του Στοχ έξω από την περιοχή η μπάλα περνάει άουτ.
19:59
44΄Κίτρινη κάρτα στον Μπάραλες.
20:03
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
20:03
Ο Αστέρας προηγείται στην Τούμπα, 1-0, με γκολ του Μπαράλες.
20:17
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
20:19
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μάρτενς πέρασε ο Βούκιτς.
20:26
54΄Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και πιέζει. Καλή αμυντική οργάνωση από τον Αστέρα.
20:29
56' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λούκας πέρασε ο Κουλούρης.
20:30
57' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Ουσέρο η μπάλα πάνω απ' την εστία του Γλύκου.
20:31
59' ΓΚΟΛ, 1-1, ο ΠΑΟΚ με τον Στοχ.
20:32
Πολύ όμορφος συνδυασμός Κουλούρη - Νάτχο και Στοχ με τον Σλοβάκο να νικάει με δυνατό σουτ τον Ερνάντεζ.
20:35
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά και ο Γκοϊάν λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
20:39
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Καράσκο πέρασε ο Ναβάρο.
20:44
71' Συνεχίζει να πιέζει ο ΠΑΟΚ...
20:47
73' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του Ντελγκάδο.
20:49
76' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κουλούρη ο Ερνάντεζ διώχνει δύσκολα.
20:49
77' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
20:51
79' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζαβέλλας στη θέση του Λίνο.
20:52
80' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.
20:54
82' Καλή εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, η μπάλα άουτ.
20:54
83' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα.
20:55
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Εντό πέρασε ο Μουνάφο.
20:56
84' Κίτρινη στον Γκοϊάν.
21:04
90+1' Ο Ερνάντεζ κρατάει τον βαθμό για τον Αστέρα καθώς σε φάση διαρκείας νίκησε όλους τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ. Δύο φορές ο Αθανασιάδης, μία ο Τζαβέλλας και άλλη μία ο Στοχ δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, σε φάση διαρκείας.
21:07
Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ. Τέλος της αναμέτρησης.
21:10
Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος, 1-1, με τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας.