Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική των playouts στη Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Ατρόμητος, η οποία θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 6ης (και προτελευταίας) αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Σέντρα στο Αγρίνιο στις 20:00, όπως φυσικά και στα υπόλοιπα παιχνίδια της προτελευταίας αλλά και της τελευταίας αγωνιστικής (11/5). Το σημερινό πρόγραμμα: Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ Βόλος-Πανσερραϊκός Κηφισιά-ΠΑΣ Γιάννινα Παναιτωλικός-Ατρόμητος by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
Κρίσιμο ματς για την υπόθεση «παραμονή» και το ποιος θα ακολουθήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Super League 2. Πιθανότατα και κανείς εκ των δύο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Από τη μία, λοιπόν, οι Αγρινιώτες -όντας 11οι με 30 βαθμούς- θέλουν το «τρίποντο» για να κλειδώσουν την παραμονή με πιθανή απώλεια βαθμών είτε του Βόλου είτε της Κηφισιάς. Από την άλλη, το σύνολο του Σάσα Ίλιτς -όντας 9ο με 34 βαθμούς- δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη την παρουσία του στη μεγάλη κατηγορία και για τη νέα σεζόν (όπως και ο ΟΦΗ), καθώς η Κηφισιά, που είναι εντός επικίνδυνης ζώνης, με 28 πόντους υπερτερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Ο Ατρόμητος χρειάζεται έναν πόντο για τη μαθηματική εξασφάλιση της παραμονής του ή να μην κάνει το 2/2 η Κηφισιά (και ταυτόχρονα ο ίδιος 2/2 ήττες). Φυσικά, πάντα στοχεύει και στην πρώτη θέση των playouts. Aπό δύο σερί «διπλά» προέρχονται οι Αγρινιώτες, κόντρα σε Κηφισιά (0-1) και Αστέρα Τρίπολης (0-2) κατά σειρά. Τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη για τους Περιστεριώτες. Στο τελευταίο τους χρονικά ματς υπέστησαν την εντός έδρας ήττα (1-2) και με ανατροπή από την Κηφισιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Θυμηθείτε εδώ τη βαθμολογία μία αγωνιστική πριν το φινάλε: Εικόνα live 28800078/20048.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής (11/5, 20:00): Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης ΟΦΗ-Παναιτωλικός Πανσερρραϊκός-Κηφισιά ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Ας θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες – Μαλής, Οικονόμου, Ταμπίτζε – Μαυριάς, Πέρες, Λιάβας, Χουάνπι, Τορεχόν – Λομόνακο, Ντίαζ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στεργιάκης, Μπακάκης, Μπ. Ντουάρτε, Φρ. Ντουάρτε, Μπουζούκης, Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Ζοάο Πέδρο, Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζάνι – Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Αθανασίου – Κούντε, Έντερ, Κούεν – Βαλένσια, Βέργος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Πομόνης, Τσακμάκης, Καραμάνης, Βρακάς, Γιουμπιτάνα, Αντζιέλσκι, Τριμμάτης, Δήμος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Στον αγωνιστικό κομμάτι τώρα, για τον Παναιτωλικό δεν είναι διαθέσιμοι οι Μπαλντασάρα και Σενγκέλια, όπως και ο τιμωρημένος Μλάντεν. Εκτός είναι και οι Βοΐλης, Ξενιτίδης, Μπάμποκ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Αρκετές απουσίες έχει να διαχειριστεί ο Σάσα Ίλιτς για τον Ατρόμητος, καθώς λόγω ίωσης έμειναν εκτός οι Τζοβάρας, Ρομπάιγ και Φριντζόνσον. Νοκ άουτ τέθηκε εξαιτίας ενοχλήσεων στον αχίλλειο ο Έρλινγκμαρκ, ενώ λόγω τραυματισμού στο γόνατο δεν υπολογίζεται ο Κεσχρίντα. Παράλληλα, τιμωρημένος είναι ο Καμαρά που συμπλήρωσε τρεις κίτρινες κάρτες. Επίσης, εκτός παραμένει και ο Ντιρκς. Από την άλλη, επιστρέφει στην αποστολή τόσο Γιουμπιτάνα που έχει επανέλθει από την επέμβαση που έκανε, όσο και ο Ντε Μποκ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Διαιτητής: Βασίλης Φωτιάς Α' Βοηθός: Κώστας Νικολαΐδης Β' Βοηθός: Θόδωρος Τζιουβάρας 4ος διαιτητής: Κώστας Πουλικίδης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, Αντώνης Σινιοράκης by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι είναι sold out! by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Οι τέσσερις αγώνες πρέπει να ξεκινήσουν ταυτόχρονα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους του Παναιτωλικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
3' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
6' Νέα στιγμή με Λομόνακο για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Με επιθετικές διαθέσεις έχουν μπει οι Αγρινιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
10' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, ωστόσο δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Χουάνπι εντός περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
11' Κίτρινη στον Κούεν για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Προσπαθει και ο Ατρόμητος να φτιάξει τις στιγμές του. Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
18' Στιγμή εδώ για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Βαλένσια όμως εκτός περιοχής να είναι άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
20' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, μετά από μαρκάρισμα του Κούντε στον Χουάνπι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Οι φίλοι του Παναιτωλικού ζητούν ρυθμικά ένα γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
21' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χουάνπι, πάνω στο τείχος η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Έχει ανοίξει το σκορ ο Αστέρας κόντρα στον ΟΦΗ, το μοναδικό παιχνίδι με γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
24' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Γέμισμα προς τον Βέργο, βγαίνει και καθαρίζει ο Τσάβες. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν ο πορτιέρε των γηπεδούχων έχει χτυπήσει με το χέρι τον επιθετικό των «κυανόλευων» στην προσπάθειά του να διώξει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Αναμένουμε να εξεταστεί η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
Θα συνεχιστεί το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Ανοίγει το σκορ η Κηφισιά κόντρα στον ΠΑΣ με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίνη! by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Έτσι, στη live βαθμολογία κατεβαίνει εντός ζώνης υποβιβασμού ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
29' Κίτρινη στον Πέρες για σπρώξιμο στον Αθανασίου, ενώ ο αριστερός μπακ του Ατρομήτου έβγαινε στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
31' Κίτρινη στον Κούντε και φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
33' Καθαρίζει η άμυνα του Ατρομήτου μετά το γέμισμα του Λιάβα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
33' Κίτρινη στον Λιάβα στην εξέλιξη της φάσης για φάουλ πάνω στον Κούεν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Τέσσερις κίτρινες μέχρι στιγμής, δύο για κάθε ομάδα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Πολλά νεύρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
37' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα-σουτ του Λομόνακο, περνά άουτ. Κύριος εκφραστής των επιθέσεων των γηπεδούχων σ' αυτό το πρώτο ημίχρονο ο Αργεντινός φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Φέρνει το ματς στα ίσα (1-1) ο ΠΑΣ Γιάννινα στην Καισαριανή! by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
44' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας έσπασε μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι στον ολομόναχο Τορεχόν, ο οποίος εκτέλεσε με τη μία, με τον Μαρκετζάνι να αποκρούει! by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο πάγκος των γηπεδούχων πετάχτηκε όρθιος! by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
45'+4' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση και, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν απομάκρυναν πειστικά, ο Λομόνακο έπιασε σουτ με το εξωτερικό, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). Ελάχιστες οι καλές στιγμές σ' αυτό το πρώτο μέρος, με τον Παναιτωλικό όμως (που ήταν και σχετικά πιο απειλητικός νωρίτερα) να έχει στο φινάλε δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 1-0. Κυριαρχεί και η ένταση (τέσσερις κίτρινες). by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Ημίχρονα σ' όλα τα γήπεδα: Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ 1-0 Βόλος-Πανσερραϊκός 0-0 Κηφισιά-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 Παναιτωλικός-Ατρόμητος 0-0 by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
21:05
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
47' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φαλτσαριστό σουτ με προϋποθέσεις από τον Ντίαζ εκτός περιοχής, κοντράρει και κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
47' Κίτρινη στον Ταμπίτζε για επικίνδυνο μαρκάρισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
51' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Βέργου χωρίς καλή ορατότητα από το όριο της μεγάλης περιοχής, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Ισοφαρίζει (1-1) ο ΟΦΗ στην Τρίπολη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
53' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Ταμπίτζε! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και πρώτη κεφαλιά του Μαλή, ο Ταμπίτζε πιάνει δεύτερη στο ύψος της μικρής περιοχής και σκοράρει από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Εξαργυρώνει το καλύτερό του πρόσωπο στον αγώνα ο Παναιτωλικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Aνοίγει το σκορ (1-0) ο Βόλος κόντρα στον Πανσερραϊκό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
56' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Έντερ βγάζει υπέροχη κάθετη στον Βέργο, εκείνος περνά τον Τσάβες και αφού πλάσαρε, είδε τον Οικονόμου να πραγματοποιεί καταλυτική παρέμβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
57' Νέα στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Τσάβες μπλοκάρει την κεφαλιά του Βέργου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
59' Κίτρινη στον Ασεβέδο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
61' Κεφαλιά του Μαλή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Εκ νέου προβάδισμα (2-1) για την Κηφισιά κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
65' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Έχουμε επανάληψη στο φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Γεμίζει ο Έντερ, αλλά δεν θα βγει κάποιο σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Δεν μετρά το γκολ της Κηφισιάς, παραμένει το 1-1 στην Καισαριανή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
67' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ο Χατζηθεοδωρίδης αντί του Λιάβα και ο Ζοάο Πέδρο αντί του Λομόνακο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούντε, διώχνει σε κόρνερ ο Τσάβες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
73' Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ασεβέδο, Κούεν και Βέργος εκτός, μέσα οι Βρακάς, Γιουμπιτάνα και Αντζιέλσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Ο ΠΑΣ Γιάννινα πετυχαίνει δεύτερο γκολ στην Καισαριανή, κάνει το 1-2 και αυτή τη στιγμή παίρνει μαζί του την Κηφισιά στη Super League 2! by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
78' Βγήκε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, αλλά το πέρασμα του Ζοάο Πέδρο ήταν λίγο πιο δυνατό απ' ό, τι έπρεπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
80' Γέμισμα του Αθανασίου, απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Τσάβες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
2-2 η Κηφισιά, ισοφαρίζει τον ΠΑΣ! Στιο 82' με πέναλτι του Οζέγκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
81' Κιβρακίδης αντί Τριμμάτη για τον Ατρόμητο, Τσιγγάρας αντί Πέρες για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εντυπωσιακή επέμβαση του Τσάβες στην κοντινή κεφαλιά του Βαλένσια! by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
86' Ο Μπακάκης αντί του Οικονόμου και ο Μπρούνο Ντουάρτε στη θέση του Χουάνπι για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
87' Κόκκινη κάρτα στον Κούντε! Δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Χατζηθεοδωρίδη. Αυστηρή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Στο 90' πλέον, όλοι όρθιοι στον πάγκο του Παναιτωλικού. Αγκαλιά με την παραμονή! by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων, μπήκαμε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 2-3 στην Καισαριανή! Πανηγυρισμοί στο Αγρίνιο! by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
90'+4' Κίτρινη στον Χατζηθεοδωρίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Τελικό στην Καισαριανή: Κηφισιά-ΠΑΣ Γιάννινα 2-3, με τους γηπεδούχους να ακολουθούν τους φιλοξενούμενους στη δεύτερη κατηγορία! by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
90'+6' Κόκκινη για τον Νταμπίτζε, με δεύτερη κίτρινη! Επανέρχεται η αριθμητική ισορροπία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
90'+7' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, στην εξέλιξη της φάσης ο Τσάβες βάζει νέο μεγάλο «στοπ» στον Βαλένσια, αλλά σηκώνεται και το σημαιάκι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Τελικό σφύριγμα! Ο Παναιτωλικός επικρατεί 1-0 του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Ταμπίτζε στο 53' και σε συνδυασμό με την ήττα της Κηφισιάς, παραμένει στην κατηγορία. Όπως φυσικά παραμένουν και οι Περιστεριώτες. Ένα βαθμός χωρίζει τις δυο ομάδες, 10ος ο Ατρόμητος, 11ος ο Παναιτωλικός που σημείωσε την τρίτη του σερί νίκη! Τρομερό ντεμαράζ στο φινάλε του πρωταθλήματος, στην πλέον κρίσιμη στιγμή! by Μανώλης Μουσουράκης