Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.

17:40
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Πλατανιά για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:40
Η ομάδα της Τρίπολης δεν έχει γνωρίσει ήττα από τον Πλατανιά σε πέντε αναμετρήσεις (εντός κι εκτός έδρας) σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
17:41
Οι Αρκάδες μετρούν τέσσερις νίκες σε αυτά τα ματς, ενώ η μοναδική ισοπαλία σημειώθηκε στο μεταξύ των δύο ομάδων παιχνίδι του πρώτου γύρου.
17:41
Ας δούμε τις συνθέσεις…
17:41
Ο Αστέρας ξεκινά με τους Μπαντή, Λούι, Κοντοέ, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ουσέρο, Ζησόπουλο, Μουνάφο, Χουάνμα, Ντε Μπλάσις, Καράσκο.
17:41
Στον πάγκο κάθονται οι Γεωργακόπουλος, Γκρατσίνι, Κάφα, Σέτι, Μπακασέτας, Τσαμπούρης, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας.
17:41
Για τον Πλατανιά ξεκινούν οι Γεωργαλλίδης, Ινκουμ, Δημήτρης, Φερνάντες, Αγκιλέρα, Τετέ, Μενδρινός, Μπέλιτς, Τόρες, Κάταϊ, Γουνδουλάκης.
17:41
Αναπληρωματικοί είναι οι Περιστερίδης, Βλαχοδήμος, Μπεριαν, Ντεντάκης, Σιώπης, Τσοντάκης, Σούκιας.
17:42
1΄Σουτ του Καράσκο, η μπάλα θα περάσει άουτ.
17:42
12’ Πολύ ωραία προσπάθεια του Καράσκο, η μπάλα ξανά άουτ.
17:42
19’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
17:42
Τρίτη και φαρμακερή για τον Καράσκο, που αυτήν τη φορά εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Γεωργαλλίδη και δεν δυσκολεύτηκε από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. 1-0 για τον Αστέρα.
17:47
Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα στην Τρίπολη.
17:48
Οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο του ματς και δίκαια είναι μπροστά στο σκορ.
17:48
32΄Κίτρινη κάρτα στον Χουάνμα.
17:57
40' Σουτ του Κάταϊ, αποκρούει με δυσκολία ο Μπαντής.
18:00
43' Καταπληκτική προσπάθεια του Καράσκο, αποκρούει εντυπωσιακά ο Γεωργαλλίδης.
18:01
44' Ξανά ο Καράσκο, αυτήν τη φορά με σέντρα-σουτ, υποχρεώνει τον Γεωργαλλίδη να διώξει σε κόρνερ.
18:01
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
18:02
Το κόρνερ εκτελείται και ο Σανκαρέ με κεφαλιά κάνει το 2-0.
18:06
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
18:06
Με τα γκολ των Καράσκο και Σανκαρέ, ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται απολύτως δίκαια με σκορ 2-0.
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
18:21
50' ΣΤΟΝ 3-0 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ!
18:22
Φανταστική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, με τον Ντε Μπλάσις να βγάζει μόνο του τον Καράσκο το σουτ του οποίου αποκρούσθηκε από τον Γεωργαλλίδη, όμως ο Χουάνμα πήρε το ριμπάουντ και εύκολα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
18:30
59' Ωραία ενέργεια από τον Κάταϊ, όμως ξανά ο Μπαντής με σωστή τοποθέτηση, μπλοκάρει.
18:33
62' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Βλαχοδήμος στη θέση του Γουνδουλάκη.
18:38
68' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Σέτι αντί του Μουνάφο.
18:43
72' Από ατομική ενέργεια του Κάταϊ, ο Βλαχοδήμος σουτάρει, αλλά δεν ανησυχεί τον Μπαντή.
18:47
76΄Αποχωρεί καταχειροκροτούμενος ο Καράσκο και στη θέση του περνά ο Μπακασέτας.
18:48
77' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
18:54
82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπεριάν αντί του Μπέλιτς, ενώ για τον Αστέρα αντικαθίσταται ο τραυματίας Σανκαρέ από τον Ζαραδούκα.
18:56
85' Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σιώπης αντί του Μενδρινού.
19:03
Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
19:05
90'+3' Λήξη του αγώνα.