Ακόμα μια μέρα με Μουντιάλ, ακόμα μια μέρα με αγώνα για τους 16 του θεσμού!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της Αργεντινής με την Ελβετία, με την παρέα του Μέσι να είναι το φαβορί, αλλά την ομάδα του Χίτσφελντ να μην προτίθεται να παραδοθεί άνευ όρων.
Αργεντινή: Ρομέρο, Γκαράι, Ζαμπαλέτα, Γκάγκο, Ντι Μαρία, Ιγκουαΐν, Μέσι, Μασεράνο, Ρόχο, Φερνάντεζ, Λαβέτσι
Ελβετία: Μπενάλιο, Λιχτστάινερ, Ινλέρ, Τσάκα, Μπεχράμι, Ροντρίγκεζ, Μεχμέντι, Ντρμιτς, Τζουρού, Σχαρ, Σακίρι
18:53
Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.
18:53
Μία αλλαγή έχει ουσιαστικά η Αργεντινή, αφού αντί του τραυματία Αγουέρο, έχει πάρει θέση στην ενδεκάδα ο Λαβέτσι.
19:00
1' Έναρξη του αγώνα
19:06
Δεν υπάρχει κάποια φάση ακόμα στα πρώτα έξι λεπτά. Το προσπαθεί η Αργεντινή, η Ελβετία κάνει παιχνίδι υπομονής.
19:11
9' Δεν βρήκε στόχο το σουτ του Ινλέρ.
19:11
Διπλή ζώνη άμυνας απ' την Ελβετία που δεν αφήνει περιθώρια για πολλά-πολλά στους Αργεντινούς.
19:19
Οδεύουμε προς το 20' και παραμένει το 0-0, σε ένα μέτριο ματς, με την Αργεντινή να μην μπορεί να βρει διαδρόμους, να μην έχει κάνει φάση και την Ελβετία να πηγαίνει το ματς... όπως θέλει!
19:25
25' Γυριστή κεφαλιά του Ιγκουαΐν, φεύγει άουτ η μπάλα
19:27
28' Πολύ μεγάλη φάση για την Ελβετία!
19:29
Με πολύ δυσκολία ο Ρομέρο έβγαλε το κοντινό σουτ του Τσάκα.
19:30
30' Κόρνερ για την Αργεντινή, η μπάλα πέρασε απ' όλους και έφυγε άουτ.
19:37
Κίτρινη κάρτα είδε ο Τσάκα.
19:38
39' Απίστευτα χαμένη ευκαιρία για την Ελβετία!
19:39
Ο Ντρμιτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Ρομέρο, αλλά θέλησε να... κρεμάσει τον Αργεντινό γκολκίπερ, η εκτέλεσή του ήταν κακή και χάθηκε η ευκαιρία.
19:44
41' Πολύ κακό σουτ απ' τον Ντι Μαρία, δεν ανησυχεί τον Μπενάλιο.
19:45
Ημίχρονο στον αγώνα. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, μέτρια η εικόνα της Αργεντινής έχει μπλοκαριστεί για τα καλά.
20:01
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
20:09
53' Μακρινό σουτ του Ρόντριγκεζ, άστοχο πολύ.
20:14
59' Ωραία ανάπτυξη από πλευράς Αργεντίνων, με τον Λαβέτσι να κάνει από πλάγια θέση το σουτ και τον Μπενάλιο να διώχνει.
20:17
Πιεστική στα τελευταία λεπτά η Αργεντινή.
20:18
62' Μεγάλη φάση για την Αργεντινή
20:18
Ωραία κεφαλιά του Ιγκουαΐν, σε ετοιμότητα ο Μπενάλιο το βγάζει εντυπωσιακά.
20:21
66' Αλλαγή για την Ελβετία. Μέσα ο Φερνάντες, έξω ο Τσάκα.
20:23
68' Φάση για την Αργεντινή
20:24
Πολύ ωραίο σουτ απ' τον Μέσι, φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα
20:28
73' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.
20:29
74' Αλλαγή για την Αργεντινή Έξω ο Λαβέτσι, μέσα ο Παλάσιο
20:33
78' Μεγάλη ευκαιρία για την Αργεντινή
20:33
Ωραία ενέργεια απ' τον Μέσι, που ελευθερώθηκε, έκανε το σουτ, όμως ο Μπενάλιο είπε "όχι".
20:37
82' Αλλαγή για την Ελβετία. Ο Σεφέροβιτς αντί του Ντρμιτς.
20:39
Κρατάει η Ελβετία, κλείνει χώρους και πάει το ματς... φουλ για παράταση. Πάντα στο 0-0.
20:40
85' Άστοχο το μακρινό σουτ απ' τον Ρόχο.
20:45
89' Το πήρε πάνω του ο Μέσι, αλλά ο Παλάσιος δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση.
20:46
90' Κίτρινη κάρτα στον Ρόχο. Χάνει το επόμενο ματς αν περάσει η Αργεντινή.
20:49
Έληξε ο αγώνας, στο 0-0. Πάμε σε παράταση...
20:54
Ξεκίνησε ο έξτρα χρόνος.
21:00
Τίποτα ιδιαίτερο στην παράταση.
21:21
105+1' Έξω ο Ρόχο, μέσα ο Μπασάντα για την Αργεντινή.
21:22
106' Τελευταία αλλαγή για την Αργεντινή. Έξω ο Γκάγκο μέσα ο Μπίλια για την Αργεντινή.
21:23
111' Έξοχη κίνηση του Ντι Μαρία έξω από την περιοχή και ωραίο σουτ, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Μπενάλιο.
21:23
Εκτελέστηκε, αλλά το σουτ του Ντι Μαρία ήταν πολύ κακό αυτή τη φορά.
21:24
113' Τελευταία αλλαγή και για την Ελβετία. Έξω ο Μεχμέντι, μέσα ο Τζεμαϊλί.
21:27
118' Γκολ η Αργεντινή με τον Ντι Μαρία και 1-0.
21:28
Ο Παλάσιο έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και έδωσε στον Μέσι, που προχώρησε λίγο και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Ντι Μαρία, που πλάσαρε ιδανικά, φέρνοντας την ομάδα ένα βήμα από τα προημιτελικά.
21:29
120' Κίτρινη στον Ντι Μαρία.
21:30
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
21:30
Κόρνερ για την Ελβετία. Έχει ανέβει και ο τερματοφύλακας της, Μπενάλιο.
21:31
120+1' Δοκάρι για την Ελβετία, ύστερα από κεφαλιά του Τζεμαιλί.
21:33
120+3' Σουτ του Ντι Μαρία, λίγο έξω από το τέρμα με τον Μπενάλιο να βρίσκεται εκτός εστίας, καθώς είχε μείνει στη σέντρα από την προηγούμενη φάση.
21:34
120+ 4' Φάουλ για την Ελβετία ακριβώς έξω από την περιοχή της Αργεντινής. Πιθανόν η τελευταία φάση του ματς.
21:34
Στο τείχος βρήκε η μπάλα.
21:36
Τέλος στο ματς. Η Αργεντινή στα προημιτελικά του Μουντιάλ, ύστερα από τη νίκη με 1-0 επί της Ελβετίας με το «χρυσό» γκολ του Ντι Μαρία στο 118' και θα περιμένει να δει τον νικητή του Βέλγιο-ΗΠΑ για να μάθει τον αντίπαλο της στα προημιτελικά.