Καλησπέρα από το sport-fm.gr, σε λιγότερο από μισή ώρα έχει οριστεί η σέντρα στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του Ολυμπιακού επί αυστριακού εδάφους.
Οι "ερυθρόλευκοι" θα αντιμετωπίσουν την Κράσνονταρ η οποία τερμάτισε στην 5η του ρωσικού πρωταθλήματος.
Ο Μίτσελ αναμένεται να χρησιμοποιήσει αρκετούς παίκτες στο σημερινό φιλικό. Δείτε τους 11 που επέλεξε ο Ισπανός τεχνικός για την ενδεκάδα.
Συγκεκριμένα τους Μέγιερι, Σαλίνο, Μπονγκ, Σιόβα, Αυλωνίτη, Μπουχαλάκη, Γιαταμπαρέ, Ντοσεβί, Βλαχοδήμο, Σαβιόλα και Διαμαντάκο.
Το ντεμπούτο τους πραγματοποιούν οι Αυλωνίτης, Μπουχαλάκης και Ντοσεβί.
17:49
Ένα πρήξιμο στο πόδι ενδεχομένως να αναβάλλει -για προληπτικούς λόγους- το ντεμπούτο του Κασάμι.
18:00
1' Σέντρα στο φιλικό. Με μαύρες εμφανίσεις αγωνίζεται ο Ολυμπιακός.
18:05
Την αναμέτρηση παρακολουθούν φίλοι του Ολυμπιακού από το Μόναχο, που όπως κάθε χρόνο, όπως και άλλοι ομογενείς, περιμένουν τη συγκεκριμένη σειρά φιλικών για να δουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα.
18:07
7' Η πρώτη καλή στιγμή. Ο Σαβιόλα έκανε το σουτ στην κίνηση, στέλνοντας τη μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
18:15
14' O Ντοσεβί υποδέχθηκε την μπάλα, βρήκε χώρο κι έπιασε το συρτό σουτ, δίχως να βρει στόχο.
18:15
Βγάζει αρκετή ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο ο Γάλλος.
18:19
18' Ο Ντοσεβί εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά, ο Σιόβας σηκώθηκε κι έπιασε την κεφαλιά, μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφύλακας της ρωσικής ομάδας.
18:19
Θετική παρουσία από τον Δημήτρη Σιόβα.
18:21
19' Όμορφη προσωπική ενέργεια του Διαμαντάκου, "κόβεται" άτσαλα από τον Γκράνκβιστ, ο οποίος παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
18:22
22' Ο Μέγιερι ήταν σε ετοιμότητα στο σουτ που δοκίμασε, έξω από την περιοχή, ο Μαουρίσιο Περέιρα.
18:25
25' Ο Σίπιτσιν απέφυγε τον Σιόβα, αλλά έπεσε πάνω στον Μέγιερι, που του έκλεισε το πεδίο προς την εστία του.
18:29
Οι πρώτες αλλαγές από τον Μίτσελ.
18:30
30' Σαβιόλα, Βλαχοδήμος κάθισαν στον πάγκο. Κολοβός και Σάλιακας μπήκαν στο παιχνίδι.
18:33
Σύμφωνα με το πλάνο του Ισπανού τεχνικού, οι επόμενες αλλαγές θα γίνουν στο ημίχρονο και στο 60ό λεπτό.
18:40
Πολύ δραστήριος ο Ντοσεβί. Καλές τοποθετήσεις στην άμυνα από τον Αυλωνίτη. Δεν έχει απειληθεί ως τώρα ο Ολυμπιακός.
18:41
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ, 1-0.
18:43
Ουσιαστικά στην πρώτη φορά που βρήκαν κενό στην ερυθρόλευκη άμυνα, οι Ρώσοι το εκμεταλλεύτηκαν με τον Ζοαοζίνιο, ο οποίος νίκησε στο τετ-α-τετ τον Μέγιερι.
18:46
45' Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο.
19:00
46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο με πολλές αλλαγές για τον Ολυμπιακό.
19:02
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ, 2-0.
19:03
Ο Σίγκουρτσον με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μέγιερι.
19:03
Ο Ούγγρος τερματοφύλακας είναι ο μοναδικός που συνεχίζει από όσους ξεκίνησαν.
19:04
Αμπιντάλ, Βούρος, Ελαμπντελαουί, Γκαζαριάν, Βατουσιάδης, Εντινγκά, Φουστέρ και Παπάζογλου πέρασαν στο δεύτερο ημίχρονο.
19:06
Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Άρι στον Εντινγκά που έφερε ένταση μεταξύ των παικτών.
19:06
Κίτρινη κάρτα στον Βραζιλιάνο, ενώ στο μεταξύ ηρέμησαν τα πνεύματα.
19:09
Σε ό,τι έχει να κάνει με το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι Ρώσοι βρίσκονται στην τελική ευθεία της προετοιμασίας τους, αφού σε πέντε μέρες ρίχνονται στο Europa League ενώ αρχές Αυγούστου ξεκινά το πρωτάθλημά τους.
19:12
Συνεχίζουν πάντως, αν και πιο έτοιμοι σε επίπεδο προετοιμασίας, να κάνουν αρκετά σκληρά κι αχρείαστα φάουλ χαλώντας το ρυθμό του φιλικού.
19:15
60' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Ολυμπιακό. Ο Χουτεσιώτης πέρασε στη θέση του Μέγιερι.
19:21
66' Γύρισμα του Ελαμπντελαουί από δεξιά, ο Φουστέρ έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στον Πετρόφ (διαμαρτυρήθηκαν για χέρι στον Ολυμπιακό) πριν καταλήξει στον τερματοφύλακα της ρωσικής ομάδας.
19:27
73' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Κράσνονταρ, "κόβει" ο Αμπιντάλ, πριν μαζέψει την μπάλα ο Χουτεσιώτης δίνοντας τέλος στην φάση.
19:29
75' Συνεχίζουν τα σκληρά μαρκαρίσματα οι παίκτες της Κράσνονταρ.
19:35
Ο Ολυμπιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ 2-0, από τα γκολ των Ζοαοζίνιο (42') και Σίγκουρτσον (47').
19:38
Στο τελευταίο πεντάλεπτο έχει μπει το φιλικό.
19:47
90' Λήξη της φιλικής αναμέτρησης.