Ροβανιέμι-Αστέρας Τρίπολης

Έφτασε η... Ευρώπη για τις ελληνικές ομάδες. Παρακολουθήστε σε real time τον αγώνα του Αστέρα με την Ροβανιέμι στην Φινλανδία.

18:32
Καλησπέρα σε όλους. Μπαίνει στην μάχη της Ευρώπης και η Ελλάδα με τον Αστέρα Τρίπολης να ανοίγει αυλαία.
18:33
Οι Αρκάδες δοκιμάζονται στην Φινλανδία κόντρα στην Ροβανιέμι στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.
18:35
Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη ελπίζει σε ένα θετικό αποτέλεσμα, προκειμένου να πάρει σαφές προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση.
18:36
Για να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
18:36
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλης, Ουσέρο, Ρόλε, Μπακασέτας, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
18:36
Ροβανιέμι (Γιούχα Μάλινεν): Σάλγκρεν, Λαντενμάκι, Μαγιάβα, Ομπιλόρ, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οταρού, Σάχμαν, Κόκο, Γκάι, Νιάσι.
18:37
Παντελιάδης και Ρόλε είναι οι δύο... νέοι σε σχέση με τους παίκτες της περσινής σεζόν.
18:38
4-2-3-1 η παράταξη για τον Αστέρα Τρίπολης.
18:39
Μπαντής κάτω από τα δοκάρια. Ο Λούι δεξιά, ο Παντελιάδης αριστερά και οι Σανκαρέ και Γκοϊάν στο κέντρο της άμυνας. Ο Κουρμπέλης με τον Ουσέρο θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ, ενώ πίσω από τον Μπαράλες, θα κινούνται οι Μπακασέτας (δεξιά), Ρόλε (άξονα) και Ντε Μπλάσις (αριστερά).
18:43
Σε άριστη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.
18:52
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σέρβος Βουκαντίνοβιτς.
18:54
Λίγος κόσμος στις εξέδρες, ανάμεσά τους και 40 φίλοι του Αστέρα Τρίπολης που ταξίδεψαν απ' την Ελλάδα.
18:54
Πέραν όλων, οι Αρκάδες στοχεύουν στην πρώτη τους νίκη στην Ευρώπη.
18:56
Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται οι δύο ομάδες για τις καθιερωμένες χειραψίες.
18:57
Κίτρινες εμφανίσεις για τον Αστέρα, στα μπλε οι Φινλανδοί.
18:58
1' Σέντρα στον αγώνα
18:59
2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ
19:00
Ψυχρολουσία για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Λαντενμάκι να... ξεχνιέται στην καρδιά της άμυνας σε εκτέλεση φάουλ, να πιάνει την κεφαλιά από κοντά και να κάνει το 1-0 για την Ροβανιέμι!
19:01
Κακή η αντίδραση στην άμυνα του Αστέρα που... πιάστηκε στον ύπνο και τώρα χρειάζεται ακόμα περισσότερη προσοχή.
19:02
5' Βρήκε χώρο ο Ρόλε, έκανε το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή της Ροβανιέμι αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.
19:03
6' Διαγώνιο σουτ του Οτάρου, δεν βρίσκει στόχο και φεύγει άουτ η μπάλα.
19:07
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ
19:09
Οι Αρκάδες... πληρώνουν με το ίδιο νόμισμα τους Φινλναδούς, με τον Σανκαρέ να πιάνει από κοντά την κεφαλιά και με πανομοιότυπο τρόπο να ισοφαρίζει σε 1-1.
19:10
Δείχνει να ελέγχει πλέον το ματς ο Αστέρας, που έχει την κατοχή και πιέζει.
19:17
19' Έφυγαν... σφαίρα στην αντεπίθεση οι παίκτες του Αστέρα, αλλά στην τελική μεταβίβαση ο Μπακασέτας έκανε λάθος και χάθηκε η ευκαιρία να απειλήσει η ελληνική ομάδα.
19:19
22' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για σκληρό μαρκάρισμα.
19:21
23' Αναγκαστική αλλαγή για την Ροβανιέμι. Μέσα ο Λάχτινεν αντί του τραυματία Κόκο.
19:22
Το προσπαθούν οι Αρκάδες, αλλά για την ώρα τους λείπει αυτό το... κάτι στην επίθεση για να απειλήσουν. Σε ρηχά νερά Ντε Μπλάσις και Μπακασέτας μέχρι στιγμής.
19:27
29' Με δυσκολία ο Μπαντής διώχνει την μπάλα σε πρώτη φάση και στη συνέχεια κερδίζει το φάουλ στην προσπάθειά του να μπλοκάρει.
19:29
31' Ωραία πάσα του Ρόλε για τον Ντε Μπλάσις, με τον τελευταίο να κατεβάζει, να σουτάρει με δυσκολία, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ στη γωνία του το έβγαλε.
19:33
35' Ο Ρόλε έπιασε εν κινήσει το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή της Ροβανιέμι, αλλά ήταν πολύ άστοχος.
19:37
38' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας έκανε το γύρισμα, ο Ντε Μπλάσις θέλησε να σκοράρει με τακουνάκι, αλλά δεν το έπιασε.
19:39
41' Κίτρινη κάρτα στον Μακιτάλο για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις.
19:40
43' Κίτρινη για τον Λούι αυτή την φορά.
19:45
Ημίχρονο στο πρώτο μέρος, στο 1-1 οι δύο ομάδες με τον Αστέρα παρά το γκολ που έφαγε στο 1', αντέδρασε, ήταν καλύτερος και πιέζει για το διπλό.
20:00
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς άλλες αλλαγές οι δύο ομάδες.
20:07
52' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Ωραίο σουτ του Μπακασέτα, ελάχιστα έξω η μπάλα!
20:11
Ο Αστέρας έχει κλείσει στα καρέ της την Ροβανιέμι και προσπαθεί για ένα δεύτερο γκολ που θα τον βάλει για τα καλά σε θέση ισχύος.
20:18
62' Ο Ρόλε μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε.
20:19
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπαντιμπανγκά, έξω ο Μπακασέτας.
20:23
68' Κίτρινη κάρτα στον Μπαντιμπανγκά.
20:27
71' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μουνάφο, έξω ο Ρόλε.
20:29
74' Κίτρινη κάρτα στον Λιχτάνεν
20:34
80' Σουτ του Μουνάφο, δεν βρήκε στόχο.
20:35
81' Δύσκολη επέμβαση του Μπαντή με διπλή προσπάθεια σε σουτ του Οταρού κρατάει το 1-1.
20:37
83' Κόρνερ κερδίζει ο Αστέρας, μετά την εκτέλεση φάουλ του Ουσέρο.
20:39
85' Δοκάρι για τον Αστέρα!
20:40
Ωραία ενέργεια του Μπαντιμπανγκά που έβγαλε στον Μπαράλες, ο τελευταίος έκανε την προβολή από κοντά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
20:42
88' Αλλαγή για την Ροβανιέμι. Μέσα ο Βιρτάνεν, έξω ο Ουτάρου.
20:47
92' Δυνατό σουτ του Μπαράλες, στην αγκαλιά του αντίπαλου γκολκίπερ.
20:47
Ζησόπουλος αντί του Ντε Μπλάσις.
20:49
Τέλος στον αγώνα. Στο 1-1 οι δύο ομάδες με τον Αστέρα να παίρνει προβάδισμα πρόκρισης. Την επόμενη Πέμπτη ο επαναληπτικός.