Παρακολουθήστε σε real-time από το control room του sport-fm.gr το δεύτερο φιλικό του ΠΑΟΚ επί ολλανδικού εδάφους, απέναντι στην Τσβόλε.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του ΠΑΟΚ απέναντι στην Τσβόλε.
19:34
Αυτό είναι το τρίτο τεστ του "δικέφαλου του Βορρά" επί ολλανδικού εδάφους.
19:35
Στα δύο πρώτα οι Θεσσαλονικείς είχαν ηττηθεί απέναντι σε Σταντάρ Λιέγης (2-1) και Ντνίπρο (1-0).
19:37
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γιακουμής, Κατσικάς, Βίτορ, Σπυρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Σαββίδης, Κάτσε, Γκολάσα, Μάρτενς, Κουλούρης, Αθανασιάδης
19:37
Η ενδεκάδα της Τσβόλε: Μπουρ, Φαν Πόλεν, Μπρέερσε, Σέινσμπουρι, Φαν Χίντουμ, Μοκότχο, Ριένστρα, Σάιμακ, Ντροστ, Τόμας, Ιωαννίδης
19:37
Βασικός για τους Ολλανδούς ο Ιωαννίδης, στον πάγκο βρίσκεται ο Καραγκούνης και ο Φερλελής.
19:41
Με μαύρα περιβραχιόνια θα αγωνιστούν οι παίκτες της Τσβόλε, λόγω της αεροπορικής τραγωδίας στην Αν. Ουκρανία που κόστισε την ζωή σε πολλούς Ολλανδούς, οι οποίοι ταξίδευαν με το αεροσκάφος μαλαισιανών αερογραμμών.
19:42
Ενός λεπτού σιγή θα κρατηθεί πριν τη σέντρα.
19:53
Αρκετοί φίλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται στο γήπεδο.
19:56
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Φακούντο Περέιρα. Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός θα πάρει έτσι μια πρώτη γεύση πριν ενσωματωθεί στις προπονήσεις.
20:02
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
20:07
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:08
Πρώτο σουτ για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Γκολάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:15
10' Απόλυτα ισορροπημένο το ματς μέχρι στιγμής.
20:16
11' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσβόλε. Η μπάλα έφτασε έπειτα από κόντρες στα πόδια του Σάιμακ, αλλά ο Γιακουμής τον νίκησε στο τετ-α-τετ.
20:22
17' Καλή φάση για την Τσβόλε. Ωραία επέμβαση του Γιακουμή έπειτα από σουτ του Ντροστ.
20:24
18' Αλλαγή για την Τσβόλε. Ο Καραγκούνης στη θέση του Tόμας.
20:25
19' Νέα φάση για τους Ολλανδούς. Ο Περέιρα παίρνει την κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ, με τον Κωνσταντινίδη να διώχνει στην γραμμή.
20:28
23' Μίνι-τάιμ άουτ στο ματς, προκειμένου να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.
20:36
31' To παιχνίδι δεν έχει ρυθμό στα τελευταία λεπτά.
20:43
37' Σουτ του Γκολάσα από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
20:44
39' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Αθανασιάδη από τα δεξιά, ο Μάρτενς παίρνει την κεφαλιά και ο Μπουρ μπλοκάρει.
20:50
45' ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΠΑΟΚ!
20:51
Ο Σπυρόπουλος εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος στην άμυνα των Ολλανδών και έστειλε με προβολή την μπάλα στα δίχτυα.
20:51
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
21:07
Θα αλλάξει την ενδεκάδα του στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ.
21:12
Η ενδεκάδα για το δεύτερο 45λεπτο: Μελίσσας, Κιόσε, Μαντούρο, Ρατς, Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Παναγιωτούδης, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Πόποβιτς
21:12
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
21:15
50' ΓΚΟΛ, 1-1, η Τσβόλε με τον Περέιρα.
21:16
Ωραία κεφαλιά του αμυντικού των Ολλανδούν, που έπιασε στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΟΚ έπειτα από εκτέλεση φάουλ.
21:19
54' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσβόλε. Ο Νίλαντ αστοχεί από πλεονεκτική θέση έπειτα από παράλληλο γύρισμα.
21:26
60' Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Πόποβιτς, διώχνουν οι Ολλανδοί.
21:29
64' ΓΚΟΛ, 2-1, η Τσβόλε!
21:30
Ο Νίλαντ στέλνει τη μπάλα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Ντρόστ έκανε το 2-1 για την ομάδα του.
21:34
69' Σουτ του Μαχμούτοβ από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του ΠΑΟΚ.
21:39
73' Το ματς συνεχίζεται έπειτα από ένα μίνι τάιμ άουτ.
21:40
75' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ρατς η μπάλα άουτ.
21:43
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόζογλου βγήκε απέναντι στον Μπουρ όμως το τελείωμά του έφυγε άουτ.
21:52
86' To ματς δεν έχει ρυθμό.
21:56
89' Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πιέζουν αλλά δεν απειλούν.
21:58
90+1' Τέλος της αναμέτρησης!
21:58
Ο ΠΑΟΚ έχασε 2-1 απέναντι στην Τσβόλε στο τρίτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.