Παρακολουθήστε σε real time τη φιλική αναμέτρηση μεταξύ της Βααλβάικ και του ΠΑΟΚ.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βααλβάικ-ΠΑΟΚ στο τέταρτο φιλικό του "δικεφάλου του Βορρά" επί ολλανδικού εδάφους.
20:00
Για να δούμε τη σύνθεση του ΠΑΟΚ...
20:00
Μελίσσας, Κιόσε, Μαντούρο, Σπυρόπουλος, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτούδης, Γκολάσα, Πόποβιτς, Σαββίδης, Κουλούρης, Μακ είναι οι πρώτοι έντεκα του Άγγελου Αναστασιάδη.
20:01
H ενδεκάδα της Βάαλβάικ αποτελείται από τους Φαν Ντάικ, Φαν Μόσελβελντ, Κόστερ, Γιούνγκσλέγκερ, Φάλμπουργκ, Καλάμπρο, Μπράμπερ, Ζέλντενραστ, Φέλκερεν, Ντάιτς
20:03
Πάντως ο τεχνικός του ΠΑΟΚ αναμένεται στο δεύτερο ημίχρονο να αλλάξει εντελώς την εντεκάδα και θα χρησιμοποιήσει ισάριθμους διαφορετικούς ποδοσφαιριστές.
20:05
Παίκτες και διαιτητές τηρούν ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της πρόσφατης αεροπορικής τραγωδίας όπου μεταξύ των θυμάτων ήταν πολλοί Ολλανδοί.
20:05
1' Σέντρα στον αγώνα.
20:09
Χρόνο συμμετοχής δεν πρόκειται να πάρουν σήμερα ούτε οι διεθνείς, ούτε ο Ιτάνζ.
20:14
9' Πρώτη καλή φάση στο ματς και είναι για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ που σούταρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
20:19
13' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:20
Ωραία μπαλιά του Πόποβιτς στον κενό χώρο και ο Ρόμπερτ Μακ ψύχραιμα πλασάρει σωστά και νικά τον Φαν Ντάικ.
20:33
Φανερά καλύτερος ο ΠΑΟΚ, ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι περιορίζοντας τους Ολλανδούς μόνο σε κάποιες σέντρες.
20:34
Σε πρότυπα... Παγκοσμίου Κυπέλλου το φιλικό το οποίο διακόπτεται στο 30' προκειμένου να δροσιστούν!
20:43
37' Σέντρα-σουτ του Μαρκ, δεν διώχνει ο Ολλανδός γκολκίπερ αλλά δεν προλαβαίνει ούτε ο Πόποβιτς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
20:43
38' Επικίνδυνη κάθετη στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, θα βγει ο Μελισσάς και θα διώξει με κεφαλιά-ψαράκι.
20:50
44΄ Πέναλτι για την Βααλβάικ. Μάλλον αυστηρή η απόφαση του διαιτητή.
20:50
Ο Ντάιτς είναι εύστοχος και ισοφαρίζει σε 1-1.
20:53
45'+2' Σχεδόν με τη λήξη του πρώτου μέρους η Βααλβάικ έχει δοκάρι με τον Καλάμπρο και χάνει μεγάλη ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ.
21:08
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
21:09
Με διαφορετική ενδεκάδα πλέον ο ΠΑΟΚ που παρατάσσεται με τους Γιακουμή, Κατσικά, Σκόνδρα, Κίτσιου, Πολύζο, Ποζατζίδη, Κάτσε, Πόζογλου, Μάρτενς, Τζανδάρη, Παπαδόπουλο.
21:14
51' Ωραία μπαλιά του Κάτσε που βρίσκει τον Ποζατζίδη το σουτ του οποίου φεύγει άουτ.
21:23
53' Ο Πόζογλου βγαίνει μόνος απέναντι στον Φαν Ντάικ, δεν καταφέρνει να τον νικήσει και μάλιστα άθελά του τον τραυματίζει με συνέπεια ο Ολλανδός γκολκίπερ να γίνει αναγκαστική αλλαγή
21:29
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
21:29
Εξαιρετική συνεργασία Τζανδάρη και Πόζογλου και ο δεύτερος σε κενή εστία κάνει το 2-1.
21:35
71' Κεφαλιά-πάσα του Ποζατζίδη και ο Τζανδάρης προσπάθησε με το στήθος να σκοράρει χωρίς επιτυχία.
21:53
87' Ωραία πάσα του Ντάιτς στον Γκιλντιρίμ, όμως ο Γιακουμής βγαίνει και μπλοκάρει.
21:53
88' Καλή επέμβαση του Γιακουμή που διώχνει σε κόρνερ σουτ του Ζέλντερεστ.
21:57
90'+3' Λήξη του αγώνα που βρήκε νικητή τον ΠΑΟΚ με σκορ 2-1.