Αστέρας Τρίπολης-Ροβανιέμι

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Ροβανιέμι για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.

20:44
Καλησπέρα σε όλους. Ραντεβού με την ιστορία έχει απόψε ο Αστέρας Τρίπολης.
20:48
Οι Αρκάδες υποδέχονται την Ροβανιέμι, στη ρεβάνς του 1-1 της Φινλανδίας με στόχο τι άλλο; Την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.
20:49
Πέραν της πρόκρισης, ο Αστέρας θέλει να πάρει και την πρώτη του, ιστορική νίκη σε ευρωπαϊκό επίπεδο.
20:52
Η σύνθεση του Αστέρα: Μπαντής, Λούι, Παντελιάδης, Γκόιαν, Σανκαρέ, Ουσέρο, Κουρμπέλης, Ρόλε, Μάσα, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.
20:53
Η σύνθεση της Ροβανιέμι: Σάλγκρεν, Λαχτενμάκι, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οταρού, Κόκο, Γκέι, Σάξμαν, Μαγιάβα, Νιάσι, Όμπιλορ.
20:56
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:59
Σέντρα στο ματς
21:06
7' Ο Μπαράλες έκανε μια κεφαλιά υπό πίεση, αλλά δεν απείλησε κι έφυγε άουτ η μπάλα.
21:10
12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ
21:11
Έγινε η σέντρα απ' τα αριστερά, με τον Σάλγκρεν να κάνει... τραγική έξοδο να μην μπορεί να απομακρύνει την μπάλα, η οποία έφτασε στον Κουρμπέλη και με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έγραψε σε κενή εστία το 1-0!
21:12
14' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο.
21:18
Ελέγχει απόλυτα τον αγώνα ο Αστέρας Τρίπολης, με την Ροβανιέμι να δείχνει πως δεδομένα είναι κατώτερη ομάδα.
21:19
21' Σουτ από μακριά του Ρόλε, φεύγει πάνω απ' τα δοκάρια των Φινλανδών η μπάλα
21:25
Ανεβασμένοι στα τελευταία λεπτά οι Φινλανδοί
21:29
Ευθύβολο σουτ του Κόκο στο 30', μπλοκάρει ο Μπαντής που είναι σε ετοιμότητα.
21:32
33' Νέο σουτ από πλευράς Φινλανδών, ο Μπαντής ξανά "παρών" το βγάζει στη γωνία του.
21:41
Μίνι διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού, πάντα στο 1-0 ο Αστέρας.
21:42
Ξεκίνησε εκ νέου το ματς.
21:45
45' Καλή ανάπτυξη απ' τον Αστέρα, με τον Ρόλε να κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά να φεύγει άουτ.
21:46
45+2' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ
21:47
Ο τερματοφύλακας της Ροβανιέμι, Σάλγκρεν ανέτρεψε τον Μάσα και οι Αρκάδες κέρδισαν σωστό πέναλτι.
21:49
Πριν το πέναλτι, αλλαγή για τους Φινλανδούς με τον Φόρσμαν να μπαίνει αντί του Ουτάρου, καθώς ο Σάλγκρεν αποβλήθηκε και η ομάδα του συνεχίζει με δέκα!
21:49
45+6' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με τον Ντε Μπλάσις να ευστοχεί και να κάνει το 2-0 απ' την άσπρη βούλα!
21:51
Ημίχρονο στην Τρίπολη. 2-0 ο Αστέρας και κρατά στα χέρια του την πρόκριση.
22:06
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:08
47' Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις για τον Μπαράλες, κοντράρει η μπάλα και στην αγκαλιά του Φινλανδού γκολκίπερ η μπάλα
22:10
48' Δοκάρι για τον Αστέρα! Κενά στην άμυνα της Ροβανιέμι, με τον Ουσέρο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, αλλά η μπάλα από κοντά δεν του κάνει το χατίρι.
22:12
51' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τετ-α-τετ ο Ντε Μπλάσις, αλλά το χάνει και αστοχεί!
22:13
53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ
22:14
Τραγική αντίδραση στην άμυνα της του Αστέρα, με τους Σανκαρέ και Παντελιάδη να μπερδεύονται και με προβολή εξ' επαφής ο Μακιτάλο (ύστερα από πάσα-ασίστ του Κόκο) κάνει το 2-1!
22:23
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ
22:24
Σοκ στην Τρίπολη με τον Μπαντή να κάνει κακή έξοδο και τον Λαχτενμάκι να ισοφαρίζει σε 2-2 για την Ροβανιέμι που αν και παίζει με δέκα παίκτες, αυτή τη στιγμή έχει επιστρέφει από το εις βάρος της 2-0 και έχει σκορ πρόκρισης.
22:27
Το απόλυτο σοκ στην Τρίπολη μέσα σε δέκα λεπτά, οι Αρκάδες έχουν χάσει τη γη κάτω απ' τα πόδια τους.
22:29
68' Δεύτερο δοκάρι για τον Αστέρα. Στρώθηκε η μπάλα στον Μάσα, σούταρε ωραία αλλά δεν μπορεί να σκοράρει!
22:29
69' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά αντί του Μπαράλες.
22:31
70' Αλλαγή για την Ροβανιέμι. Ο Κόκο αφήνει την θέση του στον Εμενίκε.
22:32
71' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπακασέτας, έξω ο Κουρμπέλης με τους Αρκάδες να θέλουν πλέον γκολ για να περάσουν.
22:33
72' Φάση για τον Αστέρα
22:34
Γύρισμα του Λούι, ο Μάσα δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα
22:34
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
22:34
Σέντρα του Ρόλε απ' τα δεξιά, φοβερή κεφαλιά του Ντε Μπλάσις που κάνει το 3-2 και δίνει σκορ πρόκρισης στους Αρκάδες!
22:36
75' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μουνάφο, έξω ο Μάσα με τον Βεργέτη να κάνει πιο ορθολογική τη διάταξή του.
22:37
76' Μακρινό σουτ του Ουσέρο, έφυγε άουτ η μπάλα
22:42
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ
22:42
Οι δύο αλλαγές του Αστέρα συνεργάζονται, με τον Μπαντιμπανγκά να σεντράρει, τον Μπακασέτα να κάνει ωραία συρτή προβολή και γράφοντας το 4-2 βάζει με το 1,5 πόδι την ομάδα του στην επόμενη φάση!
22:44
83' Αλλαγή για την Ροβανιέμι. Μέσα ο Λάχτινεν, έξω ο Νιάσι
22:52
90' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα, με εξ' επαφής κεφαλιά του Ντε Μπλάσις να φεύγει λίγο άουτ.
22:55
Τέλος στον αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα με σκορ 4-2 και πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ όπου θα κοντραριστεί με την Μάιντς.