Ολυμπιακός-Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του νέου σπουδαίου φιλικού για τον Ολυμπιακό με αντίπαλο τη Λίβερπουλ!

00:35
Καλησπέρα σε όλους!
00:35
Παρέα θα ξενυχτήσουμε με το δεύτερο φιλικό επί αμερικανικού εδάφους για τον Ολυμπιακό.
00:36
Εξίσου σημαντικό και σπουδαίο με αυτό κόντρα στην Μίλαν, καθώς οι πρωταθλητές Ελλάδας θα κοντραριστούν με τη Λίβερπουλ!
00:37
Μετά την τριάδα λοιπόν απέναντι στους Μιλανέζους, ο Ολυμπιακός θέλει να δείξει παρόμοιο πρόσωπο κόντρα στην ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ.
00:43
Αυτή την ώρα είναι σε εξέλιξη το έτερο ματς του ομίλου του Ολυμπιακού, με την Μάντσεστερ Σίτι να σκοράρει μόλις και να κάνει το 5-1 απέναντι στη Μίλαν!
00:46
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Μέγιερι, Μανιάτης, Σαβιόλα, Ντινγκά, Αβραάμ, Αμπιντάλ, Σιόβας, Σαλίνο, Διαμαντάκος, Γκαζαριάν, Ντοσεβί.
00:46
Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ: Τζόουνς, Τζόνσον, Σκρτελ, Τουρέ, Χοσέ Ενρίκε, Τζέραρντ, Χέντερσον, Τσαν, Στέρλινγκ, Μάρκοβιτς, Στάριτζ
00:52
Ο Ολυμπιακός ουσιαστικά θα παίξει με Μέγιερι κάτω απ' την εστία, δεξί μπακ ο Σαλίνο, αριστερά ο Αμπιντάλ και δίδυμο στόπερ οι Σιόβας, Αβραάμ. Κόφτες θα είναι οι Εντινγκά και Μανιάτης, με τον Ντοσεβί δεξί εξτρέμ, τον Γκαζαριάν αριστερά και τον Σαβιόλα να κινείται σε ελεύθερο ρόλο και πίσω απ' τον Διαμαντάκο.
00:59
Το φιλικό του Ολυμπιακού θα μεταδοθεί κανονικά απ' το Novasports1. Φυσικά θα υπάρχει και περιγραφή απ' τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6!
01:00
Δεύτερη σερί χρονιά που οι δύο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες σε φιλικό. Πέρσι η Λίβερπουλ είχε νικήσει 2-0 στο Άνφιλντ.
01:06
Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει ο αγώνας.
01:10
1' Σέντρα στο ματς
01:11
Αρκετός κόσμος στις εξέδρες του γηπέδου στο Σικάγο, πολλοί και οι Έλληνες ομογενείς.
01:12
Οι Άγγλοι έχουν στα πρώτα λεπτά την κατοχή της μπάλας.
01:14
4' Φάουλ κερδίζει η Λίβερπουλ πάνω στη γραμμή της περιοχής του Ολυμπιακού και απ' τα δεξιά όπως επιτίθεται.
01:15
Το εκτέλεσε ο Τζέραρντ, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού.
01:15
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
01:16
Η άμυνα του Ολυμπιακού δεν μπόρεσε να απομακρύνει, ο Στάριτζ θέλησε να σουτάρει, έπιασε... τσαφ, αλλά ο Στέρλινγκ βγήκε στην πλάτη της άμυνας και επωφελήθηκε απ' το λάθος του συμπαίκτη του, κάνοντας την προβολή και το 1-0 για τη Λίβερπουλ.
01:21
11' Ο Γκαζαριάν έκλεψε την μπάλα, βγήκε στην αντεπίθεση, προσπάθησε να τελειώσει μόνος την φάση, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν καλό κι έφυγε άουτ η μπάλα.
01:25
Έχουν ανέβει στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Ολυμπιακού που προσπαθούν να κάνουν το παιχνίδι τους.
01:31
21' Κίτρινη κάρτα στον Σιόβα και εκτέλεση φάουλ έχει κερδίσει η Λίβερπουλ σε πολύ καλό σημείο.
01:32
22' Το έκανε ο Στάριτζ, χτύπησε πάνω στα σώματα, με την μπάλα να στρώνεται στον Τζέραρντ, αλλά το εν κινήσει σουτ του έφυγε άουτ.
01:36
25' Ο Ντοσεβί ανέλαβε να εκτελέσει ένα στημένο και να φέρει την μπάλα στην περιοχή της Λίβερπουλ, όμως ήταν κακή η σέντρα του και χάθηκε η όποια ευκαιρία μπορούσε να δημιουργήσει ο Ολυμπιακός.
01:39
28' Σουτ του Στάριτζ, αφότου απέφυγε τον Γκαζαριάν, έφυγε άουτ η μπάλα
01:41
30' Ωραίο τάκλιν του Αβραάμ που δεν επέτρεψε στον Χέντερσον να γίνει κάτοχος της μπάλας και να απειλήσει τον Μέγιερι στην αντεπίθεση της Λίβερπουλ
01:46
35' Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Σαβιόλα για "θέατρο". Έχει ήδη σηκώσει παίκτες για ζέσταμα ο Μίτσελ.
01:47
37' Εξαιρετική ενέργεια απ' τον Μάρκοβιτς που έκανε το σόλο και ξεπέρασε Ντοσεβί και Σιόβα, το τελείωμά του όμως δεν ήταν εξίσου καλό κι έφυγε άουτ η μπάλα.
01:49
39' Καλή ενέργεια απ' τον Διαμαντάκο, που έκανε το σουτ, αλλά δεν βρήκε στόχο.
01:52
42' Έκανε την... μπούκα ο Ντοσεβί, κέρδισε κόρνερ απ' τον Τουρέ, ο οποίος έδιωξε στην εξέλιξη της φάσης.
01:53
43' Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο που σταμάτησε τον Στάριτζ που ήθελε να βγει στην αντεπίθεση.
01:55
45' Μακρινό σουτ του Γκαζαριάν, αρκετά έξω η μπάλα
01:57
Προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά ο Σαβιόλα, αλλά δεν απείλησε. Κίτρινη κάρτα στον Τζόνσον.
01:57
Ημίχρονο στον αγώνα. Προηγείται 1-0 η Λίβερπουλ του Ολυμπιακού.
02:18
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
02:20
Αρκετές αλλαγές από πλευράς Ολυμπιακού. Μέσα οι Τσόρι, Ομάρ, Σάμαρης και Μαζουακού, έξω οι Σαλίνο, Μανιάτης, Αμπιντάλ και Σαβιόλα.
02:21
Ρόμπινσον, Κουτίνιο και Άλεν πέρασαν στον αγώνα για τη Λίβερπουλ αντί των Τσαν, Ενρίκε και Μάρκοβιτς.
02:22
50' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Βγήκαν στην κόντρα οι ερυθρόλευκοι με τον Τσόρι να δίνει στον Γκαζαριάν, τον τελευταίο να κάνει μια προσποίηση, να σουτάρει, αλλά να μην του κάνει η μπάλα το χατίρι.
02:24
51' Πολύ ωραία ενέργεια προσπάθεια του Ντοσεβί που βγήκε απ' τα αριστερά, απέφυγε 2-3 αντιπάλους, αλλά το σουτ του δεν ήταν πολύ καλό.
02:30
Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός, που πέραν του δοκαριού είναι αυτός που προσπαθεί να κάνει παιχνίδι και κυκλοφορεί την μπάλα.
02:32
59' Μακρινό σουτ του Αβραάμ, λίγο πάνω απ' την εστία του Τζόουνς η μπάλα. Ετοιμάζεται ο Κασάμι.
02:33
Ωραία 1-2 απ' τους παίκτες του Ολυμπιακού, ο Ντοσεβί μπήκε στην περιοχή της Λίβερπουλ, αλλά το γύρισμά του ήταν κακό. Πάντα στο 1-0 η Λίβερπουλ.
02:36
63' Τριπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Μέσα οι Κέλι, Λούκας, Κόατες, έξω οι Τζέραρντ, Τουρέ και Τζόνσον.
02:36
63' Τριπλή κίνηση και για τον Ολυμπιακό. Μπαίνουν στον αγώνα οι Κασάμι, Κολοβός και Μανωλάς, βγαίνουν οι Εντινγκά, Αβραάμ και Γκαζαριάν.
02:38
65' Πήγε να βγει στην αντεπίθεση ο Ολυμπιακός, ο Κασάμι επιχείρησε την κάθετη μπαλιά, αλλά ο Σκρτελ με πολύ ωραίο τάκλιν έκοψε την μπάλα.
02:40
Χωρίς φάση στα τελευταία λεπτά, γενικά πάντως ο Ολυμπιακός πέραν του γκολ δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα.
02:44
71' Ωραία κίνηση του Ντοσεβί, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε.
02:45
72' Τρεις νέες αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης, Αυλωνίτης και Παπάζογλου αντί των Σιόβα, Ντοσεβί και Διαμαντάκου.
02:46
73' Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, φεύγει αρκετά άουτ.
02:46
Έχουν αλλάξει τα 10/11 της αρχικής σύνθεσης του Ολυμπιακού. Μόνο ο Μέγιερι έχει παραμείνει.
02:47
74' Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ίμπε και Λάμπερτ αντί των Στέρλινγκ και Στάριτζ.
02:48
75' Σουτ εν κινήσει του Λάμπερτ, αδύναμο και μπλοκάρει άνετα ο Μέγιερι. Πρώτο ουσιαστικά σουτ για τους Άγγλους στο δεύτερο μέρος.
02:49
77' Καλό σουτ του Κουτίνιο, ελάχιστα δίπλα απ' το κάθετο δοκάρι του Μέγιερι η μπάλα!
02:52
80' Εξαιρετική ενέργεια για τον Ολυμπιακό!
02:53
Ο Μπουχαλάκης κάνει το κλέψιμο στο χώρο του κέντρου, πέρασε τον Κόατες, πήγε να περάσει και τον γκολκίπερ της Λίβερπουλ, αλλά δεν του βγήκε, καθώς άνοιξε περισσότερο απ' όσο έπρεπε την μπάλα.
03:02
89' Νέο καλό σουτ του Μπουχαλάκη, άουτ η μπάλα.
03:03
Μπήκαμε στο τετράλεπτο των καθυστερήσεων.
03:07
90+3' Πολύ ωραίο σουτ απ' τον Σάμαρη, ευθύβολο με τον Τζόουνς να το βγάζει με δυσκολία!
03:08
Τέλος στον αγώνα. Η Λίβερπουλ πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 (ο Στέρλινγκ το γκολ), αλλά ο Ολυμπιακός ήταν ξανά καλός.