Στην προσπάθειά για ένα θετικό αποτέλεσμα στην πρωτεύουσα της Βοσνίας, ο Γιώργος Παράσχος δεν θα έχει στην διάθεσή του τον Χαβιέ Ούμπιντες που έμεινε εκτός αποστολής.
Σαράγεβο (Ντζέναν Ούσκουπλιτς): Μπάντοβιτς, Μπάριτς, Τατομίροβιτς, Ντούποβατς, Πουτζιγκάτσα, Στόιτσεβ, Μπιλμπίγια, Όκιτς, Βελκόσκι, Τσιμίρο, Ράντοβατς Στον πάγκο: Πλακάλο, Κόστιτς, Πρότιτς, Κοβάτσεβιτς, Χάντζιτς, Ντούλιεβιτς, Πούριτς
Ατρόμητος: (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυντανίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Λαζαρίδης, Ναπολεόνι, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο, Καραμάνος Στον πάγκο: Γκορμπούνοφ, Μπάρκας, Κούρος, Κιβρακίδης, Μπάλλας, Τάτος, Γεωργίου, Φάμπιο, Παπασπύρος
Καμία έκπληξη από πλευράς Ατρόμητου, χωρίς αγωνιστικά προβλήματα η Σαράγεβο.
21:15
Oι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμά μου και αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
21:17
Το ματς διεξάγεται στο «Ασίμ Φερχάτοβιτς» το οποίο θα έχει περισσότερους από 10.000 οπαδούς των Βόσνιων, που θέλουν να κάνουν την έκπληξη.
21:22
Διαιτητής θα είναι ο Ι. Στογιάνοβ από την Βουλγαρία.
21:27
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:37
6' Kαλή φάση για την Σαράγεβο! Μακρινό σουτ του Πουτζιγκάτσα, η μπάλα σκάει και ο Τσενάμο διώχνει δύσκολα.
21:39
9' Επικίνδυνη σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο τερματοφύλακας της Σεράγεβο μαζεύει την μπάλα.
21:41
11΄ ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ατρόμητος!
21:42
Άστοχη έξοδος του Μπάντοβιτς, έπειτα από κόρνερ, ο Φυντανίδης πηδάει ψηλότερα και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
21:46
16' Ιδανικό ξεκίνημα για τους Περιστεριώτες, εκνευρισμένοι οι Βόσνιοι μετά το γκολ.
21:51
20' O Ατρόμητος μπορεί να μην έχει την κατοχή, ωστόσο, δεν απειλείται.
21:57
26' ΓΚΟΛ, 1-1, η Σαράγεβο με τον Πουτζιγκάτσα
21:57
Δυνατό σουτ από τον μέσο των Βόσνιων, η μπάλα κοντράρει και ο Τσενάμο δεν καταφέρνει να αποκρούσει.
22:01
31' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη για δυνατό μαρκάρισμα.
22:03
32' Σουτ του Βελκόσκι έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει άουτ.
22:07
37' Μακρινό σουτ του Ναπολεόνι, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
22:08
38' Αδύναμη κεφαλιά του Ταυλαρίδη, μπλοκάρει ο Μπάντοβιτς.
22:08
38' Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο για τράβηγμα.
22:10
40' 60%-40% η κατοχή υπέρ των Βόσνιων.
22:12
42' Πλασέ του Στόιτσεβ η μπάλα άουτ με τον Τσενάμο να μην ανησυχεί.
22:17
45+2' Σουτ του Πίτου Γκαρσία έξω από την περιοχή, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
22:18
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
22:19
Ο Ατρόμητος πάει στα αποδυτήρια με το 1-1 απέναντι στην Σαράγεβο. Ο Φυντανίδης άνοιξε το σκορ στο 11' και ο Πουτζιγκάτσα στο 26' ισοφάρισε για τους Βόσνιους.
22:33
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:39
50' Η Σαράγεβο έχει μπει πιο δυνατά.
22:46
59' Δεν υπάρχουν φάσεις κι έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς.
22:48
61' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος στη θέση του Ναπολεόνι.
22:53
65' Σουτ του Μπιλμπίγια έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
22:54
66' Κίτρινη κάρτα στον Στόιτσεβ.
22:56
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στην θέση του Μπρίτο.
23:00
72΄ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Φυντανίδη, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπάντοβιτς.
23:01
73' Αλλαγή για τη Σεράγεβο. Στη θέση του Μπιλμπίγια ο Ντούλιεβιτς.
23:02
75' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Ατρόμητος με τον Νάστο!
23:03
Ωραίο πλασέ του έμπειρου μπακ που στέλνει την μπάλα στην γωνία της Σαράγεβο.
23:05
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στόιτσεβ η μπάλα άουτ.
23:13
85' Κίτρινη κάρτα στον Πούριτς
23:13
86' Kακό γύρισμα του Μπάριτς ο Τάτος δεν μπόρεσε να ευστοχήσει απέναντι στον Μπάντοβιτς.
23:14
86' Κίτρινη κάρτα στον Πουτζιγκάτσα.
23:16
88' Ωραίο σουτ του Στόιτσεβ, ο Τσενάμο διώχνει με τα ακροδάχτυλα.
23:20
90+2' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Δημούτσου.
23:25
90+4' Τέλος της αναμέτρησης!
23:26
Ο Ατρόμητος είναι "αγκαλιά" με την πρόκριση απέναντι στη Σεράγεβο, επικρατώντας 2-1 στην Βοσνία.
23:26
Ο Φυντανίδης άνοιξε το σκορ στο 12', ο Πουτζιγκάτσα ισοφάρισε στο 26' και ο Νάστος χάρισε τη νίκη στους Περιστεριώτες με πλασέ στο 75'.