Ατρόμητος-Σαράγεβο 1-3 (1-2 κ.α.)

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό του Ατρόμητου απέναντι στην Σαράγεβο στο Περιστέρι, για τα προκριματικά του Europa League.

20:30
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στην Σαράγεβο, για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Europa League.
20:33
Στα χέρια της ομάδας του Περιστερίου η πρόκριση, που υποδέχεται τους Βόσνιους έπειτα από τη νίκη της με σκορ 2-1 στο πρώτο ματς.
20:33
Νάστος και Φυτανίδης είχαν σημειώσει τα τέρματα της ομάδας του Παράσχου στην Βοσνία.
20:34
Το γήπεδο μέχρι στιγμής δεν έχει κόσμο.
20:36
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
20:36
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Φυτανίδης, Νάστος, Μπρίτο, Δημούτσος, Πίτου, Καραμάνος, Φάμπιο Στον πάγκο: Μπάρκας, Κούρος, Ναπολεόνι, Τάτος, Κιβρακίδης, Γεωργίου, Μπάλλας
20:36
Σαράγεβο (Ντζέναν Ούσκουπλιτς): Μπάντοβιτς, Μπάριτς, Ντούποβατς, Πουτζιγκάτσα, Τατομίροβιτς, Στόιτσεβ, Τσίμιροτ, Ντούλιεβιτς, Ράντοβατς, Όκιτς, Βελκόσκι Στον πάγκο: Πλακάλο, Κόστιτς, Πρότιτς, Κοβάτσεβιτς, Χάντζιτς, Πούριτς, Μπιλμπίγια
20:44
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Βορειοϊρλανδός Άρνολντ Χάντερ.
20:52
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και σε λίγα λεπτά θα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
20:55
Οι παίκτες μπαίνουν στο γήπεδο.
20:58
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:01
2' Καλή φάση για την Σαράγεβο. Η μπάλα φτάνει στον Βελκόσκι, ο οποίος δεν μπορεί να πιάσει σωστά το πλασέ και ο Τσενάμο μαζεύει.
21:05
6' Πρώτη τελική για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπάντοβιτς.
21:08
9' Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.
21:19
20' Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.
21:23
24' ΓΚΟΛ, 1-0, η Σαράγεβο με τον Ντούλιεβιτς.
21:24
Ο Ντούλιεβιτς κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Ταυλαρίδη και ο Τσενάμο δεν μπορεί να αντιδράσει.
21:25
26' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ.
21:31
32' Τεράστια ευκαιρία για την Σαράγεβο. Ο Ντούλιεβιτς σπάει στον Πουτζίγκατσα, αλλά το πλασέ του φεύγει πάνω απ' την εστία.
21:37
38' Ο Ατρόμητος δεν μπορεί να απειλήσει και οι Βόσνιοι ελέγχουν το ματς.
21:44
44' Σέντρα του Καραμάνου, ο Φάμπιο πιάνει την κεφαλιά αλλά είναι αδύναμη.
21:47
45+2' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Φυτανίδη, έπειτα από στημένη φάση, η μπάλα άουτ.
21:47
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
21:47
Ο Ατρόμητος έχει πολύ κακό πρόσωπο και βρίσκεται πίσω στο σκορ (1-0) απέναντι στην Σαράγεβο.
22:04
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος στη θέση του Φάμπιο.
22:05
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
22:12
55' Ο Ατρόμητος προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο στο κέντρο και να γίνει απειλητικός.
22:13
56' Κίτρινη κάρτα στον Τατομίροβιτς.
22:22
66' Η Σαράγεβο έχει ισορροπήσει το ματς.
22:23
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Νάστου.
22:25
68' Αλλαγή για την Σαράγεβο. Ο Κοβάτσεβιτς στη θέση του Ράντοβατς.
22:26
69' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Τάτου έξω από την περιοχή, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπάντοβιτς.
22:31
74' Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.
22:32
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπρίτο πέρασε ο Μπάλλας.
22:37
80' ΓΚΟΛ, 2-0, η Σαράγεβο με τον Μπιλμπίγια.
22:38
Η άμυνα του Ατρόμητου πιάστηκε στον ύπνο και ο Μπιλμπίγια πλάσαρε στην κενή εστία.
22:39
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντούποβατς.
22:40
83' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Γκαρσία πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
22:43
86' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Ατρόμητος με τον Ταυλαρίδη!
22:43
Ο Ταυλαρίδης πιάνει την κεφαλιά και νικάει τον Μπάντοβιτς.
22:44
Με το 2-1 το ματς πάει στην παράταση.
22:49
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
22:51
90+3' Το ματς πάει στην παράταση.
22:56
90' Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο!
22:58
92' Δοκάρι για την Σαράγεβο!
22:58
Τρομερό σουτ του Βελκόσκι, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Τσενάμο.
23:06
100' Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή.
23:07
101' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ταυλαρίδης παίρνει την κεφαλιά ο Μπάντοβιτς μπλοκάρει.
23:11
105' ΓΚΟΛ,3-1, η Σαράγεβο!
23:12
Ο Μπιλμπίγια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ατρόμητου έπειτα από προσπάθεια του Στόιτσεβ.
23:13
105+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
23:14
106' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
23:18
109' Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.
23:21
Είναι φανερή η κόπωση στους ποδοσφαιριστές του Ατρόμητου, ενώ όπως είναι φυσικό το γκολ των Βόσνιων τους έχει «κόψει τα πόδια».
23:23
115' Απομένουν πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 120 λεπτών, χωρίς τη μεγάλη φάση.
23:29
119' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Δυνατό σουτ του Ναπολεόνι, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Μπάντοβιτς να διώχνει!
23:30
120+1' Λήξη της αναμέτρησης...
23:30
Οδυνηρός αποκλεισμός για τον Ατρόμητο από τη Σαράγεβο.
23:31
Οι Βόσνιοι νίκησαν με σκορ 3-1 και πήραν την πρόκριση στα playoffs του Europa League.