Αστέρας Τρίπολης-Μάιντς

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της ρεβάνς, Αστέρα Τρίπολης-Μάιντς, ενώ το πρώτο ματς είχε λήξει 1-0 υπέρ των Γερμανών.

20:57
Καλησπέρα σε όλους. Ευρωπαϊκή βραδιά (και) απόψε με έντονο το ελληνικό ενδιαφέρον.
20:57
Στο πρώτο ματς ο Αστέρας Τρίπολης ηττήθηκε 1-0, αλλά ήταν πέρα για πέρα άτυχος. Διότι δεδομένα βάσει εικόνας, θα μπορούσε να είχε πάρει θετικό αποτέλεσμα.
21:03
Κακοκαιρία σήμερα στη Τρίπολη γενικά, έχει σταματήσει η βροχή στα τελευταία λεπτά.
21:03
Η ενδεκάδα του Αστέρα: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Γκόιαν, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Μουνάφο, Μπαντιμπανγκά, Μάσα, Ρόλε, Ντε Μπλάσις
21:03
Η ενδεκάδα της Μάιντς: Κάριους, Μπροσίνσκι, Παρκ, Νοβένσκι, Μπελ, Γκάις, Ζούλιαν Μπαουμγκαντλινγκερ, Μόριτζ, Κόου, Μάλι, Οκαζάκι
21:06
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Φακούντο Πάρα που αποτελεί το νέο απόκτημα των Αρκάδων.
21:08
Αρκετοί Γερμανοί στις εξέδρες που δίνουν τη δική τους... ομορφιά στο ματς!
21:10
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:13
1' Σέντρα στο ματς!
21:16
Πιο επιθετική έχει μπει η Μάιντς που απειλεί με κάποιες σέντρες στην καρδιά της άμυνας των Αρκάδων που διώχνουν με δυσκολία.
21:17
5' Φάση για τον Αστέρα!
21:18
Γρήγορα στην αντεπίθεση οι Αρκάδες, με τον Ντε Μπλάσις να δίνει στον Ρόλε, τον τελευταίο να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ!
21:20
6' Πήγε να πιάσει την κεφαλιά-ψαράκι ο Ντε Μπλάσις, αλλά έπιασε περισσότερο από αέρα κοντά!
21:24
Στο έτερο ελληνικό ματς που γίνεται απόψε, ο Ατρόμητος μόλις δέχθηκε γκολ απ' το Σαράγεβο και... πάει να μπλέξει.
21:30
Ψάχνει κάποια αντεπίθεση ο Αστέρας Τρίπολης να απειλήσει, που αφήνει την Μάιντς να κάνει παιχνίδι.
21:34
Δεν έχουμε κάποια φάση στα τελευταία λεπτά, με την κατοχή να είναι υπέρ των Γερμανών με 65%.
21:36
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπαουμγκαντλινγκερ
21:40
Πρόβλημα με Μπαντιμπανγκά στον Αστέρα και θα γίνει αλλαγή!
21:41
29' Αναγκαστική αλλαγή. Ο Μπαντιμπανγκά αφήνει την θέση του στον Ουσέρο.
21:42
29' Καλή στιγμή για Αστέρα!
21:42
Μακρινή βολίδα του Ουσέρο που μόλις μπήκε, φεύγει άουτ η μπάλα!
21:43
30' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!!
21:44
Φοβερή σέντρα-σουτ του Ντε Μπλάσις με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα του Κάριους για το 1-0 του Αστέρα, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου ματς!
21:50
37' Καλή ανάπτυξη απ' τη Μάιντς, με την μπάλα να φτάνει στον Κόου, ο Κορεάτης γύρισε, αλλά το σουτ του μέσα απ' την περιοχή του Αστέρα έφυγε ψηλά άουτ.
21:51
38' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη.
21:52
39' Γκολ για τη Μάιντς...
21:53
Ωραία ενέργεια απ' τους Γερμανούς, με τον Κου να ελευθερώνεται εξαιρετικά, να προσποιείται και στον Γκοϊάν και κάνοντας το διαγώνιο σουτ από κοντά (κι αφού η μπάλα βρήκε στο δοκάρι), ισοφαρίζει σε 1-1.
21:53
Ο Αστέρας χρειάζεται πλέον δύο γκολ για να πάρει την πρόκριση.
21:56
42' Παρακινδυνευμένη ενέργεια απ' τον Θεοδωρόπουλο, που έστω και με δυσκολία έδιωξε την μπάλα απ' την περιοχή του, προτού γίνουν χειρότερα τα πράγματα.
21:57
44' Κίτρινη κάρτα στον Νοβένσκι και φάουλ κερδισμένο για τον Αστέρα σε εξαιρετικό σημείο, ελάχιστα λίγο έξω απ' την περιοχή!
21:57
Δοκίμασε το σουτ ο Ουσέρο, μετά από κομπίνα, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.
21:58
45' Μεγάλη φάση για τη Μάιντς.
21:59
Έφυγαν... σφαίρα στην αντεπίθεση οι Γερμανοί, με τον Μπροσίνσκι να τρέχει βολίδα να κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή του Αστέρα, αλλά ευτυχώς το πεσμένο σώμα του Παντελιάδη έβγαλε την μπάλα κόρνερ.
21:59
Κεφαλιά του Νοβένσκι από κοντά, φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια η μπάλα.
21:59
Ημίχρονο στο ματς. Στο 1-1 οι δύο ομάδες, χρειάζεται δύο γκολ ο Αστέρας πλέον.
22:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:19
Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με τον Αστέρα να πιέζει, αλλά να δείχνει και... μουδιασμένος απ' το γκολ που έχει δεχθεί.
22:25
54' Καθοριστικό τάκλιν του Γκοϊάν που έκοψε την κάθετη προς τον Οκαζάκι που θα ΄βγαινε τετ-α-τετ.
22:26
56' Κίτρινη κάρτα στον Μόριτζ.
22:26
57' Σέντρα του Ντε Μπλάσις, κόντραρε η μπάλα, πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε κόρνερ.
22:27
58' Κίτρινη κάρτα στον Λούι που έκανε σκληρό φάουλ -και αχρείαστο- στον Οκαζάκι.
22:28
59' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Μπακασέτας, έξω ο Μουνάφο.
22:28
59' Δοκάρι για τη Μάιντς!
22:29
Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Γκάις (σαν κοντινό κόρνερ), με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου και να φεύγει η μπάλα.
22:30
Το σκορ παραμένει στο 1-1 και υπενθυμίζουμε ο Αστέρας χρειάζεται δύο γκολ για πρόκριση. Δεν έχει φανεί απειλητικός στην επανάληψη.
22:31
61' Εκτέλεση πλάγιου απ' τον Παντελιάδη, πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά ο Μπακασέτας και η μπάλα άνετα στην αγκαλιά του Γερμανού γκολκίπερ.
22:34
65' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα!
22:35
Σέντρα του Λούι, ο Μάσα πιάνει φοβερή κεφαλιά απ' το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Κάριους -με τη βοήθεια του δοκαριού- την βγάζει και στην εξέλιξη της φάσης αποτρέπει και τον Ντε Μπλάσις απ' το να στείλει την μπάλα εξ' επαφής στα δίχτυα!
22:38
68' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΚΑΙ 2-1!
22:39
Στην αντεπίθεση οι Αρκάδες, με τον Μάσα να παίρνει την τέλεια πάσα και με εξαιρετικό τελείωμα μέσα στην περιοχή να κάνει το 2-1 και να ψάχνει πλέον ο Αστέρας ακόμα ένα γκολ!
22:40
71' Σώθηκε ο Αστέρας σε νέο δοκάρι της Μάιντς!
22:41
Ο Θεοδωρόπουλος έκανε κακή έξοδο, ο Οκαζάκι πλάσαρε, αλλά ευτυχώς για τους Αρκάδες, το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι κι έφυγε άουτ.
22:44
74' Μέσα ο Ντίας αντί του Παρκ.
22:46
77' Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Γκάις, με δυσκολία (έσκασε μπροστά του η μπάλα) το βγάζει ο Θεοδωρόπουλος.
22:51
81' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόλε από μακριά, δεν μπόρεσε να μπει στην τροχιά της μπάλας ο Κουρμπέλης.
22:52
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Σανκαρέ (που είναι ψηλός) αντί του Παντελιάδη. Όλα για όλα οι Αρκάδες!
22:53
84' Πολύ γλυκιά σέντρα στην περιοχή του Αστέρα, ο Σανκαρέ... βρήκε αέρα και χάθηκε μοναδική ευκαιρία!
22:54
85' Αλλαγή και για τη Μάιντς. Μέσα ο Σότο, έξω ο Μάλι.
22:55
86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!
22:57
Ο Σανκαρέ έπιασε την κεφαλιά-πάσα για τον Μάσα, αυτός μπήκε στην περιοχή της Μάιντς και με διαγώνιο σουτ κάνει το 3-1 για τον Αστέρα και του δίνει σκορ πρόκρισης!!
23:00
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο παιχνίδι.
23:01
90+1' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον Αστέρα. Ο τερματοφύλακας της Μάιντς βγαίνει αρκετά μέτρα από την περιοχή του και διώχνει την μπάλα.
23:02
Το παιχνίδι έχει διακοπεί. Ο Θεοδωρόπουλος δείχνει να έχει πάθει κράμπα...
23:03
Άρχισε και πάλι το ματς.
23:03
Συμπληρώθηκαν οι καθυστερήσεις... Σε λίγο το σφύριγμα της λήξης.
23:04
Τέλος του αγώνα!
23:05
Ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει μεγάλη νίκη 3-1 απέναντι στη Μάιντς και την πρόκρισή του στα πλέι-οφ του Europa League.
23:06
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ για τον Αστέρα! Καταφέρνει με εξαιρετική εμφάνιση να πάρει την πρόκριση ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0 από το πρώτο παιχνίδι.