Ρήγας Φεραίος-ΑΕΚ 0-4

Με πρωταγωνιστή τον Έλντερ Μπαρμπόσα και τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, η ΑΕΚ καθάρισε 4-0 τον Ρήγα Φεραίο στο τελευταίο φιλικό του βασικού σταδίου της προετοιμασίας.

17:46
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα μεταξύ της ΑΕΚ και του Ρήγα Φεραίου που διεξάγεται στο Βελεστίνο
17:51
Για να δούμε και τους έντεκα που επέλεξε ο Δέλλας για την Ένωση...
17:53
Βασικοί για τον "Δικέφαλο" είναι οι Ντούνης, Γεωργέας, Σαρρής, Κολοβέτσιος, Γροντής, Ανάκογλου, Ρόβας, Ζόριτς, Ντούνης, Μπαρμπόσα, Μπρέσεβιτς.
17:55
Αυτό σημαίνει πως ο Μπρέσεβιτς θα είναι στην κορυφή, με τον Ζόριτς ως δεκάρι και τους Ρόβα, Ανάκογλου στον άξονα ως χαφ.
18:01
Από την "ανάμεικτη" ενδεκάδα που παρέταξε ο Δέλλας, επιβεβαιώνεται και ο χαρακτήρας ξεμουδιάσματος που έχει το σημερινό ματς για την ΑΕΚ.
18:03
Ένα παιχνίδι που γίνεται -εκτός των άλλων- και για φιλανθρωπικό σκοπό, καθώς τα έσοδα θα διατεθούν στο σύλλογο "ΦΛΟΓΑ".
18:04
1': Έναρξη του αγώνα.
18:07
3': Μετά από μια μίνι-πολιορκία που έφερε τέσσερα σερί κόρνερ, ο Ντούνης έπιασε ένα καλό σουτ που κόντραρε κι έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.
18:10
7': Ένας μικρο-τραυματισμός του Ζόριτς διέκοψε κάπως τη φούρια με την οποία μπήκε στο παιχνίδι η ΑΕΚ.
18:10
8': Καλή φάση για την ΑΕΚ!
18:11
Ο Σαρρής κοντρόλαρε κι έπιασε απευθείας σουτ- αρκετά έξω από την περιοχή- αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι!
18:11
9' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
18:12
Μετά από εξαιρετική σέντρα του Μπαρμπόσα από αριστερά και κεφαλιά του Μπρέσεβιτς που απέκρουσε με δυσκολία ο Κεφαλάς, ο Ζόριτς παίρνει την επαναφορά και από κοντά σουτάρει στα δίχτυα!
18:19
15': Συνεχίζει να επιτίθεται συνεχώς η ΑΕΚ, με τον Ρήγα να έχει (όπως αναμενόταν και είναι λογικό) παθητικό ρόλο.
18:23
18': Εκπληκτική ενέργεια από τον Μπαρμπόσα, που ντρίμπλαρε έναν αντίπαλο περιστρέφοντας το σώμα του στη γραμμή του πλαγίου άουτ και προκάλεσε επιφωνήματα θαυμασμού στην εξέδρα.
18:28
26': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
18:29
Από καλή εκτέλεση κόρνερ του Μπαρμπόσα από αριστερά, ο Σαρρής πιάνει την πρώτη κεφαλιά, αλλά ο Μπρέσεβιτς (αν και αμαρκάριστος) στέλνει τη δεύτερη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
18:34
32' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
18:35
Έπειτα από βαθιά μπαλιά και κόντρα που κέρδισε στην περιοχή ο Μπρέσεβιτς, ο Ντούνης κοντρόλαρε και -αφού απέφυγε έναν αντίπαλο- σούταρε στην αριστερή γωνία!
18:39
36': Ο Μπρέσεβιτς στοπάρει την μπάλα και δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά δεν είναι καλό και φεύγει ψηλά άουτ.
18:42
39': Ο Μπαρμπόσα εκτελεί με φαλτσαριστό σουτ ένα φάουλ -έξω απ' την περιοχή και δεξιά- αλλά η μπάλα κοντράρει ελάχιστα στο τείχος και φεύγει λίγο έξω από το αριστερό "Γ"!
18:42
40' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
18:43
Σε ένα ακόμα καλό κόρνερ του Μπαρμπόσα (αυτή τη φορά από δεξιά) ο Σαρρής πιάνει ξανά την πρώτη κεφαλιά και ο Κολοβέτσιος -με προβολή στο δεύτερο δοκάρι- σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα!
18:47
44' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
18:47
Με φοβερό σόλο που ξεκίνησε πίσω από τη σέντρα ο Ανάκογλου κουβαλά την μπάλα ως την αντίπαλη περιοχή κι όταν πασάρει αριστερά στον Μπαρμπόσα, ο Πορτογάλος πλασάρει υποδειγματικά -από αρκετά πλάγια θέση!
18:49
45': Λήξη του ημιχρόνου.
19:03
46' - Αλλαγές για την ΑΕΚ
19:06
Εκτός αγώνα οι Κολοβέτσιος, Γεωργέας, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα και Μπρέσεβιτς και στο γήπεδο μπήκαν οι Μπακάκης, Σβάρνας, Φαγε, Αραβίδης, Ντακόλ.
19:06
46': Ξεκίνησε το β' μέρος.
19:15
53': Μετά τις αρκετές αλλαγές του Δέλλα, η ΑΕΚ ψάχνεται κάπως στα πρώτα λεπτά μετά την ανάπαυλα.
19:19
59' - Αλλαγές για την ΑΕΚ
19:19
Βγαίνουν οι Ντούνης, Ζόριτς, Ρόβας, Σαρρής και Γροντής και μπαίνουν στο ματς οι Καραγκιολίδης, Πεταυράκης, Πλατέλλας, Μάνταλος και Κορδέρο.
19:24
67': Ευκαιρία για την ΑΕΚ!
19:24
Αφού άλλαξε την μπάλα με τον Μάνταλο, ο Αραβίδης πλάσαρε δυνατά -μέσα απ' την περιοχή και αριστερά- αλλά ο γκολκίπερ απέκρουσε με υπερένταση.
19:31
74': Καλή φάση για την ΑΕΚ!
19:32
Έπειτα από ωραία ενέργεια και πάσα του Μάνταλου, ο Πλατέλλας ντριμπλάρει και πλασάρει μέσα απ' την περιοχή, αλλά ο Τουμπέκος μπλοκάρει την μπάλα.
19:32
76' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!
19:33
Ο Κορδέρο άλλαξε την μπάλα με τον Μπακάκη και σούταρε με δύναμη έξω απ' την περιοχή, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι!
19:36
79': Σε εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου από αριστερά, ο Αραβίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά τη στέλνει πάνω από το δοκάρι.
19:39
82': Ο Πλατέλλας δοκιμάζει ένα φαλτσαριστό σουτ -έξω από την περιοχή και αριστερά- αλλά ο τερματοφύλακας του Ρήγα πετάγεται στη δεξιά του γωνία και αποκρούει εντυπωσιακά!
19:43
86': Μετά από εκτέλεση φάουλ και κόντρες στην περιοχή, ο Φαγέ στοπάρει την μπάλα και σουτάρει, αλλά τη στέλνει ψηλά άουτ!
19:48
90': Ο Μάνταλος άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Κορδέρο και τη γύρισε επικίνδυνα στην περιοχή, αλλά οι αμυντικοί πρόλαβαν να απομακρύνουν.
19:49
90'+4': Λήξη του αγώνα.